Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #77191 20 maja 2014, 14:27

takasobieja Fajna mama

tusiaczek87 napisał(a)

Jutro jak mi sie jeszcze uda (bez @) pójde do lekarza jak już sie umówiłam, może coś innego sie dzieje ze mam podobne objawy do ciąży a ciąży brak.

Wiesz... wydaje mi się, ze test kłamał. :/ jakiej firmy miałaś? Jeśli beta nie wskazuje ciąży, to jej po prostu nie ma :( bardzo mi przykro, to ogromne rozczarowanie :( ... ale do gina lepiej idź

Zgłoś nadużycie #77192 20 maja 2014, 14:27

anafreud Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Ja też nam realia i wiem ze swojego doświadczenia, że mało gdzie dawają umowe na dłuższy okres niż na rok- bynajmniej w mojej okolicy. Więc jeśli nawet dostane na rok umowę , zajdę w ciąże , i po urodzeniu bym chciała wrócic to raczej nie dostane kolejnej umowy, albo umowa będzie się kończyc kiedy ja będę w ciąży jeszcze to wtedy przedłużają do zakończenia ciąży i do widzenia. Chyba, że ty pracujesz w porządnej firmie, albo w państwówce no to owszem, umowy są dawane rzetelnie , nawet na czas nieokreślony. ....

i dodam od razu że ja w budżetówce jestem zatrudniona na czas nieokreślony i na podstawie mianowania (czyli bardziej chroniona jestem niż na umowie o pracę) i mam, na szczęście, ten luksus, że mogę iść na zwolnienie od 1 wizyty, zostać w domu rok na macierzyńskim, po powrocie odebrać cały zaległy urlop i jeśli tylko nas nie zlikwidują to mam gdzie wrócić :)
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #77193 20 maja 2014, 14:28

takasobieja Fajna mama

lady_89 napisał(a)

Może powtórka badania nie będzie potrzebna bo wcześniej zobaczysz II kreseczki :)

oby tak było ;D chociaż my się nastawiliśmy na IUI :)

Zgłoś nadużycie #77194 20 maja 2014, 14:28

Konto usunięte

takasobieja napisał(a)

Ja już marzec będę :P jak się uda za miesiąc. Nie jestem załamana, a co ciekawe nawet smutna. Czekałam na ten @ jak na zbawienie! Naprawdę ostatnimi czasy mega źle się czuję... mam mega problemy z oddychaniem. Liczyłam po cichu, że jednak się nie uda. Nie chciałabym się męczyć i męczyć fasolki dopóki nie wiem co mi jest. Za chwilę będe miała testy na alergię, w ciązy? nieee no lepiej że jej nie ma :) poza tym ekperymentuje z lekami, co niestety też źle wpływa... cieszę się, że tak wyszło. A nie mogę doczekać się wyników nasienia... no i wolałabym mieć termin np kwietniowy oo :D baja! Cieplutko... wózeczek, i ja hihi...
Następne testowanie 22.06... owulka mi wypada w męża urodzinki hehe

czemu na marzec? 20.05 - 3 mesiące = 20.02 + 7 dni = 27.02.2015 ;p

Zgłoś nadużycie #77195 20 maja 2014, 14:29

Konto usunięte

takasobieja napisał(a)

w końcu musi się udać :)

Zgłoś nadużycie #77196 20 maja 2014, 14:29

Lenka87 Fajna mama
Uciekam na obiad :) Będę później :*
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #77197 20 maja 2014, 14:33

lady_89 Gotowa na wszystko

takasobieja napisał(a)

A ile płacicie za IUI i jakie musza być wyniki żeby można było przeprowadzić IUI bo się nie oriętuje ??

Zgłoś nadużycie #77198 20 maja 2014, 14:33

takasobieja Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

czemu na marzec? 20.05 - 3 mesiące = 20.02 + 7 dni = 27.02.2015 ;p

a patrz :D ty to jestes szatan hehe :D nie liczyłam tego :P na oko strzelałam, że pewnie marzec :P
co do mam... to moja jest inna bo mnie rodziła w wieku 29lat :P tata miał 35 :P
po 3 latach znowu zaszła w ciażę, poroniła w 2-3miesiącu... mają konflikt, ale ja mam grupę mamy, więc raczej to nie miało wpływu, bo przeciwciała się nie miały jak wytworzyć. Moja mama myśli, że kąpała się w zbyt gorącej wodzie ze mną... bo ja nalegałam żeby się ze mną kąpała... i była mega goraca, a po kąpieli wieczorem poroniła. Ja mam do siebie pretensje... i mimo, że miałam z 3latka, to winię siebie, ze tak się upierałam i płakałam, zeby się ze mną kąpała... Nie wiedziała moja mama, że jest ciąży, bo miała nieregularne cykle

Zgłoś nadużycie #77199 20 maja 2014, 14:35

Konto usunięte

takasobieja napisał(a)

a patrz :D ty to jestes szatan hehe :D nie liczyłam tego :P na oko strzelałam, że pewnie marzec :P
co do mam... to moja jest inna bo mnie rodziła w wieku 29lat :P tata miał 35 :P
po 3 latach znowu zaszła w ciażę, poroniła w 2-3miesiącu... mają konflikt, ale ja mam grupę mamy, więc raczej to nie miało wpływu, bo przeciwciała się nie miały jak wytworzyć. Moja mama myśli, że kąpała się w zbyt gorącej wodzie ze mną... bo ja nalegałam żeby się ze mną kąpała... i była mega goraca, a po kąpieli wieczorem poroniła. Ja mam do siebie pretensje... i mimo, że miałam z 3latka, to winię siebie, ze tak się upierałam i płakałam, zeby się ze mną kąpała... Nie wiedziała moja mama, że jest ciąży, bo miała nieregularne cykle

a widzisz :D dzięki temu możemy mieć taki sam termin :D hihi ;)
ja z mężem też mamy konflikt krwi, ale dostałam immunoglobulinę po zabiegu, więc teraz powinno być oki :)

Zgłoś nadużycie #77200 20 maja 2014, 14:35

takasobieja Fajna mama

lady_89 napisał(a)

A ile płacicie za IUI i jakie musza być wyniki żeby można było przeprowadzić IUI bo się nie oriętuje ??

no te 8mln to miniumum w sumie... lekarz mówił, że się ledwo mieścimy. 500zł za pojedyńczą inseminację - jedna metodą, a 700 za dwie metody, ale przy tym musi być min 3ml nasienia, niestety to nasz problem bo mamy ok 1,8-2,5ml maksymalnie... może się teraz coś poprawi

Zgłoś nadużycie #77201 20 maja 2014, 14:35

takasobieja Fajna mama
mmm zrobilam sobie kawkę mrożoną pycha!

Zgłoś nadużycie #77202 20 maja 2014, 14:37

takasobieja Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

a widzisz :D dzięki temu możemy mieć taki sam termin :D hihi ;)
ja z mężem też mamy konflikt krwi, ale dostałam immunoglobulinę po zabiegu, więc teraz powinno być oki :)

no my też mamy konfilkt. Ale nigdy w ciąży chyba nie byłam... jeśli spóźniał mi się @ to robiłam test, zawsze I kreska. Choc jak juz pisałam, raz miałam tak mega bolące i nabrzmiałe cycki, że byłam pewna że jestem w ciazy, ale I kreska :/... nie mogłam schodzić po schodach, cycki trzymałam w rękach... a okres się spóźnial tydzien i przyszedł...

Zgłoś nadużycie #77203 20 maja 2014, 14:37

Konto usunięte

takasobieja napisał(a)

mmm zrobilam sobie kawkę mrożoną pycha!

nie wzięłam kawy do pracy i nie mogę zrobić sobie kawki :(

Zgłoś nadużycie #77204 20 maja 2014, 14:38

anafreud Fajna mama

Lenka87 napisał(a)

Chłopaki urodzili się przed terminem: jeden w 28, drugi w 35 tygodniu , więc bardzo możliwe, że kolejna ciąża też się tak skończy

o matko! kruszyneczki malusie! kurcze pierwszy syn (z 28tyg) to poleżał sobie w inkubatorze całkiem długo pewnie nie ?? no to obyś 3 donosiła do samiutkiego końca i ani dnia krócej :) )
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #77205 20 maja 2014, 14:38

Konto usunięte

takasobieja napisał(a)

no my też mamy konfilkt. Ale nigdy w ciąży chyba nie byłam... jeśli spóźniał mi się @ to robiłam test, zawsze I kreska. Choc jak juz pisałam, raz miałam tak mega bolące i nabrzmiałe cycki, że byłam pewna że jestem w ciazy, ale I kreska :/... nie mogłam schodzić po schodach, cycki trzymałam w rękach... a okres się spóźnial tydzien i przyszedł...

hm, nie wiem... no my mamy stwierdzony konfilkt, ale lekarka uważa, że to już teraz nie powinno mieć żadnego wpływu, bo dostałam ten zastrzyk

Zgłoś nadużycie #77206 20 maja 2014, 14:38

takasobieja napisał(a)

no te 8mln to miniumum w sumie... lekarz mówił, że się ledwo mieścimy. 500zł za pojedyńczą inseminację - jedna metodą, a 700 za dwie metody, ale przy tym musi być min 3ml nasienia, niestety to nasz problem bo mamy ok 1,8-2,5ml maksymalnie... może się teraz coś poprawi

A wiesz jakie to sa te dwie metody ?? Bede musiała chyba poszperać na ten temat trochę i sie podowiadywać

Zgłoś nadużycie #77207 20 maja 2014, 14:38

takasobieja Fajna mama
robię zaraz zupkę kalafiorową :D z koperkiem :D

Zgłoś nadużycie #77208 20 maja 2014, 14:42

Konto usunięte

lady_89 napisał(a)

A wiesz jakie to sa te dwie metody ?? Bede musiała chyba poszperać na ten temat trochę i sie podowiadywać

e tam, po co? Wy i tak zaraz zaciążycie :P

Zgłoś nadużycie #77209 20 maja 2014, 14:43

Konto usunięte

takasobieja napisał(a)

robię zaraz zupkę kalafiorową :D z koperkiem :D

ja mam zapiekankę makaronową z wczoraj jeszcze ;p wyszła pyszna :D smakuje jak spaghetti tylko ze świderkami :D mniaaaaam :D

Zgłoś nadużycie #77210 20 maja 2014, 14:44

motyl1909 napisał(a)

e tam, po co? Wy i tak zaraz zaciążycie :P

Obyś miała rację :) ale tak na wszelki wypadek można coś się podowiadywać