Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #77091 20 maja 2014, 11:51

Edka82 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Na pewno będą. One niby są strumieniowe ale ja robie je tak jak inne czyli siku do pojemniczka i zanurzasz tą końcówkę. Zresztą tak na opakowaniu też tak pisze.

wiem, już uzywałam strumieniowych, ale zawsze maczam, bo boję się, że nie trafię albo obsikam sobie rękę. Teraz robiłam tymi z alegro

Zgłoś nadużycie #77092 20 maja 2014, 11:51

Konto usunięte

lady_89 napisał(a)

U mnie najlepiej by było jakbym w najbliższych 3 miesiącach zaszła bo do końca lipca mam staż a później 3 miesiące zatrudnienia więc akurat jakbym zaszła to musiałaby mi szefowa przedłużyć umowę do porodu, oczywiście jakbym nie miala przeciwwskazań to możliwe że popracowałabym do tego 4-5 miesiąca i poszła później na L4. W najgorszym wypadku jak skończy mi się umowa i nie zajdę to teściu mnie zatrudni a u niego nie bedę musiała pracować :)

fajnie mieć taką alternatywę :)

Zgłoś nadużycie #77093 20 maja 2014, 11:55

Szpilkka Supermama

motyl1909 napisał(a)

hm, nie wiem... wyraziłam tylko swoje zdanie :) chciałam poznać waszą opinię :D ja jeśli zdrowie mi pozwoli, to chcę pracować do około 8-go miesiąca. Bo moja ciotka teraz w maju ma rodzić, poszła na zwolnienie w 5tc, od razu po pierwszej wizycie i od razu szefowa jej powiedziała, że nie ma dokąd wracać :/

Dlatego piszę, że jeśli pracujesz w takiej pracy gdzie wiesz, że po porodzie masz dokąd wrócić to oczywiście, że najlepszym wyjściem jest pracować dopóki zdrowie pozwoli bo pracodawca widzi że ci zależy. ;-)

Zgłoś nadużycie #77094 20 maja 2014, 11:58

takasobieja Fajna mama
dziewczynki u mnie negatyw, tempka w dół poszła :D mam nadzieję, że dostanę ten @!!! kurde cycki dalej nie bolą, brzuch prawie w ogole, powinnam pękać z bólu już :( co jest grane?

Zgłoś nadużycie #77095 20 maja 2014, 11:59

Szpilkka Supermama
Moja kuzynka niedawno poszla do pracy. Dostaje co miesiąc umowy z Worka (praca tymczasowa) i raczej nie zapowiada się, że dostanie np na rok, czy dłużej. Jak tu planowac ciążę? Jedynie co to zajsc nic nie mówic, przed końcem miesięcznej umowy wręczyc L4 i już. Przynajmniej jest ta kasa do DP

Zgłoś nadużycie #77096 20 maja 2014, 12:00

Szpilkka Supermama

takasobieja napisał(a)

dziewczynki u mnie negatyw, tempka w dół poszła :D mam nadzieję, że dostanę ten @!!! kurde cycki dalej nie bolą, brzuch prawie w ogole, powinnam pękać z bólu już :( co jest grane?

Spokojnie, na pewno przyjdzie ;-)

Zgłoś nadużycie #77097 20 maja 2014, 12:02

lady_89 Gotowa na wszystko

motyl1909 napisał(a)

fajnie mieć taką alternatywę :)

No z jednej strony fajnie bo każdy chce mieć macierzyńskie ale z drugiej jednak lepiej mieć gdzie wrócić po tym wolnym, jednak uważam że jeśli ktoś chce to znajdzie pracę a początek i koniec ciąży zawsze jest najtrudniejszy i trzeba o siebie dbać więc dużo zależy kto co w pracy robi bo wiadomo że każda z nas lekkiej pracy nie ma.

Zgłoś nadużycie #77098 20 maja 2014, 12:05

Szpilkka Supermama

lady_89 napisał(a)

a początek i koniec ciąży zawsze jest najtrudniejszy i trzeba o siebie dbać więc dużo zależy kto co w pracy robi bo wiadomo że każda z nas lekkiej pracy nie ma.

No wlaśnie..... gdybym ja miała wybór - albo pracować, odczuwac stres związany z pracą, czy np dźwigać różne rzeczy i nie daj boże poronić z tego powodu to wolała bym od razu powiedziec do widzenia i leżeć w domu

Zgłoś nadużycie #77099 20 maja 2014, 12:07

Szpilkka napisał(a)

No wlaśnie..... gdybym ja miała wybór - albo pracować, odczuwac stres związany z pracą, czy np dźwigać różne rzeczy i nie daj boże poronić z tego powodu to wolała bym od razu powiedziec do widzenia i leżeć w domu

Dokładnie, tym bardziej że nie po to człowiek się stara żeby przez pracę poronić czy coś.

Zgłoś nadużycie #77100 20 maja 2014, 12:08

Konto usunięte

takasobieja napisał(a)

buuuu :( pewnie czai się tuż za rogiem :(

tylko Nathalia nie dała nam znać :/

Zgłoś nadużycie #77101 20 maja 2014, 12:09

Konto usunięte

lady_89 napisał(a)

Dokładnie, tym bardziej że nie po to człowiek się stara żeby przez pracę poronić czy coś.

nie no, to jest oczywiste, że jeśli ktoś ma bardzo stresującą pracę, albo fizyczną, to praca nie wchodzi w grę. :)

Zgłoś nadużycie #77102 20 maja 2014, 12:11

Szpilkka Supermama

lady_89 napisał(a)

Chyba, że ktoś ma pracę siedzącą , bezstresową , ale nie oszukujmy się - takiej pracy nie ma. Czasem nawet praca w biurze daje o wiele więcej stresu niż fizyczna w sklepie....

Zgłoś nadużycie #77103 20 maja 2014, 12:13

mamelka Fajna mama
Co tam Dupeczki? ;) Jak dzisiejsze testujące? Ale Wy dużo piszecie ostatnimi dniami.

Dzisiaj cycochy bolą bardziej niż wczoraj, zdecydowanie je czuć i sutki mrowią, jupiiii! W końcu jakiś objaw :D
Popijam kawkę zbożową, mniamm :)

Zgłoś nadużycie #77104 20 maja 2014, 12:15

mamelka Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Chyba, że ktoś ma pracę siedzącą , bezstresową , ale nie oszukujmy się - takiej pracy nie ma. Czasem nawet praca w biurze daje o wiele więcej stresu niż fizyczna w sklepie....

Ja mam taką pracę! Nie zamieniłam bym jej na żadną inną, nawet gdyby ktoś zapłacił mi więcej $ :)

Zgłoś nadużycie #77105 20 maja 2014, 12:15

Szpilkka napisał(a)

Ja aktualnie mam prace bardzo mało stresująco tym bardziej że szefowej nie ma praktycznie w cale nikt mi nie marudzi ani nie przeszkadza robię co chcę, jedyne co to jak bede w ciązy to kilku rzeczy nie będę mogła robić.

Zgłoś nadużycie #77106 20 maja 2014, 12:15

takasobieja Fajna mama
Moja mama pracowała do 9 miesiąca :P bo się dobrze czuła, a miała pracę papierkową :) juz ją na siłe wyganiali z pracy z wielkim brzuchem hhe :D
lecę na spirometrię! Eh
Staraczka Ty tam masz same mini! :D kurde ja nie mam na to nóg :D poza tym nie moje rozmiary :D co to za rozmiary? Też muszę wystawic ciuchy!!! i buty ... chyba zrobię to jak wrócę :)

Zgłoś nadużycie #77107 20 maja 2014, 12:16

Konto usunięte

mamelka napisał(a)

Co tam Dupeczki? ;) Jak dzisiejsze testujące? Ale Wy dużo piszecie ostatnimi dniami.

Dzisiaj cycochy bolą bardziej niż wczoraj, zdecydowanie je czuć i sutki mrowią, jupiiii! W końcu jakiś objaw :D

Edka i takasobieja - negatyw :( @ brak... a Nathalia nie dała znać :(

Zgłoś nadużycie #77108 20 maja 2014, 12:16

Edka82 Fajna mama
Zmykam do pracy się szykować, będę zaglądać z telefonu :)

Zgłoś nadużycie #77109 20 maja 2014, 12:16

Szpilkka Supermama

mamelka napisał(a)

Nie wiem czy ci gratulowac objawów czy współczuć hehe, ale widzę, że raczej gratulowac. Oby tylko takie objawy zostały bo mdłości ci nie życzę ;-) :-) U mnie niestety dzisiaj @, ale spokojnie - działamy dalej. Takasobieja ma negatyw, a Nathalia to nie wiem.

Zgłoś nadużycie #77110 20 maja 2014, 12:16

Konto usunięte

mamelka napisał(a)

Ja mam taką pracę! Nie zamieniłam bym jej na żadną inną, nawet gdyby ktoś zapłacił mi więcej $ :)

Ja też mam taką pracę, siedzącą i póki co nie stresującą :)