Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #77071 20 maja 2014, 11:31

Szpilkka Supermama

staraczka napisał(a)

motyl duuuuuuzo białego gęstego i lepkiego sluzu wydostaje się na zewnątrz :P

Ja tak miałam wczoraj ;-)

Zgłoś nadużycie #77072 20 maja 2014, 11:32

Tasiemka Supermama
no nadrobiłam :)

Edka będzie dobrze ;) i z nasieniem i z wykresem - czuje to ;)

Szpilkka szkoda, że @ przyszła, ale nie teraz to następnym razem

a Motyl widzę radość na widok @ nie ma końca :D

u mnie zamieszanie, rano pojechałam do babci - dalej ją ta noga boli - nic nie przechodzi, po południu mam z nią jechać do lekarza i muszę małża wziąć ze sobą, bo nie może chodzić a o niego się podeprze jakoś i pójdzie... ech :(
no mówię Wam masakra, potem kurier się napatoczył z tym materacem, a tu dziadek mnie chce zatrudnić do dziabania w warzywkach, a to szybko obiad trzeba zrobić - żeby chłopaki miały - jak pojadę z babcią...
nie ogarniam dzisiaj, jeszcze tak mnie jajnior napieprza, że sama ledwo łażę... ;/ i w ogóle z tych wrażeń wszystkich jestem jak nie dotrybiona dzisiaj...

Zgłoś nadużycie #77073 20 maja 2014, 11:33

Konto usunięte

Szpilkka napisał(a)

Masz na myśli prace będąc już w ciąży? Ja gdybym znalazła jakaś i zaszła w ciąże to bez wahania od razu poszła bym na L4. A co tam! Jak się należy to dlaczego sobie tego odmawiać? Pracowac do połowy ciązy, do końca? Po co..... Potem już nie będzie leżenia bykiem jak dziecko się urodzi, to wolała bym się pobyczyć dopóki mogę ;-)

no niby tak, ale myślisz, że jak znajdziesz pracę, i zaciążysz i od razu pójdziesz na L4 to będziesz miała gdzie wrócić po macierzyńskim? :) bo znam realia. A jak popracujesz chociaż do 7-go m-ca to pracodawca inaczej patrzy, bo wie, że Tobie na pracy zależy...

Zgłoś nadużycie #77074 20 maja 2014, 11:34

Konto usunięte

Tasiemka napisał(a)

no nadrobiłam :)

Edka będzie dobrze ;) i z nasieniem i z wykresem - czuje to ;)

Szpilkka szkoda, że @ przyszła, ale nie teraz to następnym razem

a Motyl widzę radość na widok @ nie ma końca :D

u mnie zamieszanie, rano pojechałam do babci - dalej ją ta noga boli - nic nie przechodzi, po południu mam z nią jechać do lekarza i muszę małża wziąć ze sobą, bo nie może chodzić a o niego się podeprze jakoś i pójdzie... ech :(
no mówię Wam masakra, potem kurier się napatoczył z tym materacem, a tu dziadek mnie chce zatrudnić do dziabania w warzywkach, a to szybko obiad trzeba zrobić - żeby chłopaki miały - jak pojadę z babcią...
nie ogarniam dzisiaj, jeszcze tak mnie jajnior napieprza, że sama ledwo łażę... ;/ i w ogóle z tych wrażeń wszystkich jestem jak nie dotrybiona dzisiaj...

nooo, chyba pierwszy raz tak się cieszę na widok @ :D hahahahaha :D
no i mamy w razie czego z Szpilkką taki sam termin porodu, więc nie będzie mi smutno na lutowych mamusiach :D

Zgłoś nadużycie #77075 20 maja 2014, 11:36

Tasiemka Supermama

motyl1909 napisał(a)

nooo, chyba pierwszy raz tak się cieszę na widok @ :D hahahahaha :D
no i mamy w razie czego z Szpilkką taki sam termin porodu, więc nie będzie mi smutno na lutowych mamusiach :D

tak widziałam 27 luty - moje urodziny, czekam na prezenty! :D

Zgłoś nadużycie #77076 20 maja 2014, 11:38

staraczka Supermama

Tasiemka napisał(a)

pewnie ci się nie jeden trafi :D

Zgłoś nadużycie #77077 20 maja 2014, 11:38

nadia1991 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Masz na myśli prace będąc już w ciąży? Ja gdybym znalazła jakaś i zaszła w ciąże to bez wahania od razu poszła bym na L4. A co tam! Jak się należy to dlaczego sobie tego odmawiać? Pracowac do połowy ciązy, do końca? Po co..... Potem już nie będzie leżenia bykiem jak dziecko się urodzi, to wolała bym się pobyczyć dopóki mogę ;-)

ja pracowałabym dlatego, że teraz ciężko znaleść jakąś sensowną pracę i po urlopie chciałabym wrócić do tej samej firmy a raczej nikt nie patrzy przychylnie na zwolnienie i to jeszcze na cały okres ciąży

Zgłoś nadużycie #77078 20 maja 2014, 11:42

staraczka Supermama
ok ja uciekam musze się ogarnąć papapa :) może wpadne potem jak znajde zasieg w domu.....

Zgłoś nadużycie #77079 20 maja 2014, 11:42

Tasiemka Supermama

staraczka napisał(a)

pewnie ci się nie jeden trafi :D

mam nadzieję, bo jak nie to będę pakała :P

Zgłoś nadużycie #77080 20 maja 2014, 11:42

Konto usunięte

Tasiemka napisał(a)

oooo, no to nie mogę nie dać Ci takie cudownego prezentu! :)

Zgłoś nadużycie #77081 20 maja 2014, 11:43

Szpilkka Supermama

motyl1909 napisał(a)

no niby tak, ale myślisz, że jak znajdziesz pracę, i zaciążysz i od razu pójdziesz na L4 to będziesz miała gdzie wrócić po macierzyńskim? :) bo znam realia. A jak popracujesz chociaż do 7-go m-ca to pracodawca inaczej patrzy, bo wie, że Tobie na pracy zależy...

Ja też nam realia i wiem ze swojego doświadczenia, że mało gdzie dawają umowe na dłuższy okres niż na rok- bynajmniej w mojej okolicy. Więc jeśli nawet dostane na rok umowę , zajdę w ciąże , i po urodzeniu bym chciała wrócic to raczej nie dostane kolejnej umowy, albo umowa będzie się kończyc kiedy ja będę w ciąży jeszcze to wtedy przedłużają do zakończenia ciąży i do widzenia. Chyba, że ty pracujesz w porządnej firmie, albo w państwówce no to owszem, umowy są dawane rzetelnie , nawet na czas nieokreślony. ....

Zgłoś nadużycie #77082 20 maja 2014, 11:43

Konto usunięte

nadia1991 napisał(a)

ja pracowałabym dlatego, że teraz ciężko znaleść jakąś sensowną pracę i po urlopie chciałabym wrócić do tej samej firmy a raczej nikt nie patrzy przychylnie na zwolnienie i to jeszcze na cały okres ciąży

właśnie to miałam na myśli :) dzięki, dobrze to ubrałaś w słowa :) teraz i tak jest ciężko z pracą, a po zwolnieniu na całą ciążę? można pomarzyć chyba :)

Zgłoś nadużycie #77083 20 maja 2014, 11:45

Konto usunięte

Szpilkka napisał(a)

Ja też nam realia i wiem ze swojego doświadczenia, że mało gdzie dawają umowe na dłuższy okres niż na rok- bynajmniej w mojej okolicy. Więc jeśli nawet dostane na rok umowę , zajdę w ciąże , i po urodzeniu bym chciała wrócic to raczej nie dostane kolejnej umowy, albo umowa będzie się kończyc kiedy ja będę w ciąży jeszcze to wtedy przedłużają do zakończenia ciąży i do widzenia. Chyba, że ty pracujesz w porządnej firmie, albo w państwówce no to owszem, umowy są dawane rzetelnie , nawet na czas nieokreślony. ....

wystarczy że przedłużą Ci do dnia porodu - wtedy wystarczy, że urodzisz dzień wcześniej i od razu dajesz wniosek na urlop macierzyński i z automatu muszą Ci płacić i przedłużyć umowę.

Zgłoś nadużycie #77084 20 maja 2014, 11:45

Szpilkka Supermama

nadia1991 napisał(a)

Owszem. Jeśli wiesz, że po ciąży będziesz miała gdzie wrócic to lepiej jest popracowac dłużej, bo wiadomo że szefostwo na to patrzy inaczej. Ja tylko napisałam na swoim przykładzie.

Zgłoś nadużycie #77085 20 maja 2014, 11:46

Szpilkka Supermama

motyl1909 napisał(a)

wystarczy że przedłużą Ci do dnia porodu - wtedy wystarczy, że urodzisz dzień wcześniej i od razu dajesz wniosek na urlop macierzyński i z automatu muszą Ci płacić i przedłużyć umowę.

No więc wlasnie, to po co mam się męczyc i pracowac do 7go miesiąca jeśli wiem, że mam umowę do dnia porodu? ;-)

Zgłoś nadużycie #77086 20 maja 2014, 11:46

Edka82 Fajna mama
To chyba skoczę, do superpharm tam powinny być te testy ;)

Zgłoś nadużycie #77087 20 maja 2014, 11:49

Szpilkka Supermama

Edka82 napisał(a)

Na pewno będą. One niby są strumieniowe ale ja robie je tak jak inne czyli siku do pojemniczka i zanurzasz tą końcówkę. Zresztą tak na opakowaniu też tak pisze.

Zgłoś nadużycie #77088 20 maja 2014, 11:49

lady_89 Gotowa na wszystko

motyl1909 napisał(a)

Dziewczyny, a jak już zajdziecie... to planujecie długo pracować, czy jak?

U mnie najlepiej by było jakbym w najbliższych 3 miesiącach zaszła bo do końca lipca mam staż a później 3 miesiące zatrudnienia więc akurat jakbym zaszła to musiałaby mi szefowa przedłużyć umowę do porodu, oczywiście jakbym nie miala przeciwwskazań to możliwe że popracowałabym do tego 4-5 miesiąca i poszła później na L4. W najgorszym wypadku jak skończy mi się umowa i nie zajdę to teściu mnie zatrudni a u niego nie bedę musiała pracować :)

Zgłoś nadużycie #77089 20 maja 2014, 11:50

Konto usunięte

Szpilkka napisał(a)

No więc wlasnie, to po co mam się męczyc i pracowac do 7go miesiąca jeśli wiem, że mam umowę do dnia porodu? ;-)

hm, nie wiem... wyraziłam tylko swoje zdanie :) chciałam poznać waszą opinię :D ja jeśli zdrowie mi pozwoli, to chcę pracować do około 8-go miesiąca. Bo moja ciotka teraz w maju ma rodzić, poszła na zwolnienie w 5tc, od razu po pierwszej wizycie i od razu szefowa jej powiedziała, że nie ma dokąd wracać :/

Zgłoś nadużycie #77090 20 maja 2014, 11:50

Konto usunięte

Edka82 napisał(a)

tak, tam na pewno jest bobo ;)