Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #75571 14 maja 2014, 17:56

Edka82 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Ja bym nie szła na solarium przed zrobieniem testu ciążowego.

http://dzieci.pl/kat,1033567,title,Solarium-bezpieczne-w-ciazy-Odkrycie-brytyjsk...
Tylko staram sie o dziecko, nie jestem chora na raka skóry ;P Nie będę sobie odmawiac wszystkiego, tylko dla tego, że się staram, nie chcę popaść w jakąś paranoję ;)

Zgłoś nadużycie #75572 14 maja 2014, 18:00

nadia1991 Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

o to to, mój tak samo :D
"nie wyłączałem Ci jeszcze komputera, bo nie wiem czy się z dziewczynami pożegnałaś" :D

ja też na telefonie mam forum włączone cały czas i jestem na bieżąco ;) tylko szlag mnie trafia, że nie mogę się z niego zalogować, czasem chciałabym coś komuś odpisać, a nie mogę...

i też już robiłam podejścia, do odejścia, ale nie umiem, za fajnie mi tu z Wami :)

może dzięki nam przyrost naturalny wzrośnie bo będziemy tutaj ciągle wracać i starać się o kolejne maleństwo :)

Zgłoś nadużycie #75573 14 maja 2014, 18:00

Tasiemka Supermama

Edka82 napisał(a)

http://dzieci.pl/kat,1033567,title,Solarium-bezpieczne-w-ciazy-Odkrycie-brytyjskich-naukowcow,wid,14829042,wiadomosc.html?smgputicaid=612b99
Tylko staram sie o dziecko, nie jestem chora na raka skóry ;P Nie będę sobie odmawiac wszystkiego, tylko dla tego, że się staram, nie chcę popaść w jakąś paranoję ;)

Wychodzę z tego samego założenia! ;)

Zgłoś nadużycie #75574 14 maja 2014, 18:01

Tasiemka Supermama

nadia1991 napisał(a)

może dzięki nam przyrost naturalny wzrośnie bo będziemy tutaj ciągle wracać i starać się o kolejne maleństwo :)

liczę na to :D bo im więcej dzieci - tym większe szanse na pracę w zawodzie dla mnie hehehe :D

Zgłoś nadużycie #75575 14 maja 2014, 18:01

gosia86 Zaprawiona w bojach
a ja dziś musiałam ugotować obiad, w sumie pierwszy od świąt, bo ciągle coś dostawałam od mamy lub mąż gotował, bo ja musiałam leżeć
i dzisiaj zrobiłam mielone z papryką i pieczarkami i młode ziemniaki, a mąż mówi że dawno mielonych nie jadł, ja mu na to : no jak przecież wczoraj były, a on: no były ale nie takie dobre :)
aż mi się miło zrobiło :)
bo jakoś tak nie chciało mi się zabrać za to gotowanie
dom pomału zaczyna wracać do normy po moim leżeniu, mąż niby sprzątał ale wiadomo jak się zrobi samemu to jest najlepiej :)

jeszcze czeka mnie walka z ogrodem :( ale nie chcę sie forsować i boję się bólu brzucha
... wiara czyni cuda ...

Zgłoś nadużycie #75576 14 maja 2014, 18:02

takasobieja Fajna mama

gosia86 napisał(a)

u fryzjera byłam w poniedziałek ale bez farbowania, tylko na strzyżenie od razu lepiej się poczułam :)
ale farbować mi się na razie nie chce

dziewczny zalogowałam się na ovufriend jest tam pod forum dla kobiet po poronieniu, gdy je czytam czuję się jak między siostrami

super! Oby Ci to pomoglo, a nie dołowało :)

Zgłoś nadużycie #75577 14 maja 2014, 18:04

takasobieja Fajna mama

Edka82 napisał(a)

http://dzieci.pl/kat,1033567,title,Solarium-bezpieczne-w-ciazy-Odkrycie-brytyjskich-naukowcow,wid,14829042,wiadomosc.html?smgputicaid=612b99

Jak miałam problemy natury psychicznej to psychiatra zaleciła mi iść raz kiedyś zimą do solarium :) )... po promienie uv pozytywnie wplywają na samopoczucie i produkowanie serotoniny :) . Niestety mam w rodzinie czerniaka i sporo pieprzyków do wycięcia, dwa już wycięte i nie mogę chodzic na solo.

Zgłoś nadużycie #75578 14 maja 2014, 18:06

Tasiemka Supermama

gosia86 napisał(a)

a ja dziś musiałam ugotować obiad, w sumie pierwszy od świąt, bo ciągle coś dostawałam od mamy lub mąż gotował, bo ja musiałam leżeć
i dzisiaj zrobiłam mielone z papryką i pieczarkami i młode ziemniaki, a mąż mówi że dawno mielonych nie jadł, ja mu na to : no jak przecież wczoraj były, a on: no były ale nie takie dobre :)
aż mi się miło zrobiło :)
bo jakoś tak nie chciało mi się zabrać za to gotowanie
dom pomału zaczyna wracać do normy po moim leżeniu, mąż niby sprzątał ale wiadomo jak się zrobi samemu to jest najlepiej :)

jeszcze czeka mnie walka z ogrodem :( ale nie chcę sie forsować i boję się bólu brzucha

U mnie też były mielone z pieczarkami ale zamiast papryki była duża nać pietruszki skrojona :D i też były mniamniuśne...

pomału, pomału i jakoś wrócicie do kondycji ;) w ogrodzie nie musisz zrobić wszystkiego na raz, zaplanuj sobie co będziesz robić w dany dzień, żeby się nie zarobić ;) pomału, a do przodu :)

Zgłoś nadużycie #75579 14 maja 2014, 18:09

Tasiemka Supermama

takasobieja napisał(a)

Jak miałam problemy natury psychicznej to psychiatra zaleciła mi iść raz kiedyś zimą do solarium :) )... po promienie uv pozytywnie wplywają na samopoczucie i produkowanie serotoniny :) . Niestety mam w rodzinie czerniaka i sporo pieprzyków do wycięcia, dwa już wycięte i nie mogę chodzic na solo.

o widzisz, ja czasem na wiosnę wskakuję na solarę :D ale muszę chodzić po kryjomu przed mężem, bo się na mnie drze, że to nie zdrowe :P , ale potem opalenizna mu się podoba :D ech - faceci! :P

Zgłoś nadużycie #75580 14 maja 2014, 18:12

Edka82 Fajna mama

takasobieja napisał(a)

Ja nabrałam energii,zaraz będę odkurzać :) poszłam drugi raz w ciągu 2 tygodni (pierwszy byłam przed majówką, podczas której byłam chora), zaaplikuję sobie jeszcze w sobotę, byłam na 7 min, głównie chodzi, by po zimie nabrać trochę kolorku, by blado nie wyglądać na komunii w tej malinowej bluzce :P Ja na solarium chodzę bardzo rzadko, do 4 razy do roku, w tamtym roku nie byłam wcale. Nie mam cery trądzikowej, raczej mam coś w rodzaju zimna obecnie i to chciałam "podsuszyć"

Zgłoś nadużycie #75581 14 maja 2014, 18:20

anafreud Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

no i takie przypadki to mają życie... ech :D

a żebyś widziała jakie frykasy miała do jedzenia po porodzie - soki pomarańczowe, delicje, czekolada itp... i dziecko spało całe noce a mój wył całe noce :)
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #75582 14 maja 2014, 18:20

takasobieja Fajna mama
Ja robię zawsze mielone z świeżą pietruchą! I to dużo ;D sól, pieprz, trochę vegety, papryka mielona, czosnek, cebulka lub por :) i jak mam koperek - dopiero niedawno się dowiedziałam, że jak się doleje zimnej wody do mielonego to jest puszyste mięso :) )) hehe

Zgłoś nadużycie #75583 14 maja 2014, 18:21

Tasiemka Supermama
a u mnie leje tak, że aż mi się coś robi :( już wiadomościach plotą o powodziach i największy deszcz na południowym - wschodzie, czyli u nas... :( w radiu już gadają, że się sztaby kryzysowe zbierają, a ja się już nakręcam :(

Zgłoś nadużycie #75584 14 maja 2014, 18:22

Tasiemka Supermama

anafreud napisał(a)

a żebyś widziała jakie frykasy miała do jedzenia po porodzie - soki pomarańczowe, delicje, czekolada itp... i dziecko spało całe noce a mój wył całe noce :)

i to się nazywa "sprawiedliwość" heh :D

Zgłoś nadużycie #75585 14 maja 2014, 18:23

Edka82 Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

a u mnie leje tak, że aż mi się coś robi :( już wiadomościach plotą o powodziach i największy deszcz na południowym - wschodzie, czyli u nas... :( w radiu już gadają, że się sztaby kryzysowe zbierają, a ja się już nakręcam :(

a jestes na terenie zalewowym?

Zgłoś nadużycie #75586 14 maja 2014, 18:23

nadia1991 Fajna mama

Edka82 napisał(a)

Ja nabrałam energii,zaraz będę odkurzać :) poszłam drugi raz w ciągu 2 tygodni (pierwszy byłam przed majówką, podczas której byłam chora), zaaplikuję sobie jeszcze w sobotę, byłam na 7 min, głównie chodzi, by po zimie nabrać trochę kolorku, by blado nie wyglądać na komunii w tej malinowej bluzce :P Ja na solarium chodzę bardzo rzadko, do 4 razy do roku, w tamtym roku nie byłam wcale. Nie mam cery trądzikowej, raczej mam coś w rodzaju zimna obecnie i to chciałam "podsuszyć"

podobno "zimno" może być jednym z objawów ciąży :)

Zgłoś nadużycie #75587 14 maja 2014, 18:25

anafreud Fajna mama

takasobieja napisał(a)

ja też zawsze zalecam na przesilenia wiosenne, jesienne, szarugę w zimię solar plus czekolada i banany - bomba serotoninowa :)
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #75588 14 maja 2014, 18:25

Tasiemka Supermama

takasobieja napisał(a)

Ja robię zawsze mielone z świeżą pietruchą! I to dużo ;D sól, pieprz, trochę vegety, papryka mielona, czosnek, cebulka lub por :) i jak mam koperek - dopiero niedawno się dowiedziałam, że jak się doleje zimnej wody do mielonego to jest puszyste mięso :) )) hehe

no tak się robi z tą wodą (podobnie schabowe - jak przyprawisz i zalejesz wodą na pół do godziny przed smażeniem, a potem opanierujesz są takie - pampuchowate :) ) :D ja pietruchę dzisiaj przemyciłam, bo mój mąż nie lubi, ale nagadałam mu, że to świeże oregano i zjadł ze smakiem i wychwalił ;) - ja robię podobnie jak ty ;) oczywiście z bułką namoczoną w wodzie :D /// tajniki kuchni w trrzech palach :D babcia i mama zawodowe kuchary :D :P

Zgłoś nadużycie #75589 14 maja 2014, 18:26

Tasiemka Supermama

Edka82 napisał(a)

a jestes na terenie zalewowym?

nooo :( mam niecały kilometr do Wisły, jedyny plus to taki, że 10 km ode mnie jest elektrownia i żeby ją ratować to robią wszystko, więc... mimo wszystko jak ostatnio w maju była powódź wały ledwo wytrzymywały... ech nawet nie chce sobie tego przypominać :(

Zgłoś nadużycie #75590 14 maja 2014, 18:27

nadia1991 Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

u mnie też pada cały dzień, wolę nie słuchać już tych prognoz, najbardziej martwi mnie fakt, że w sobotę idę na to wesele a właśnie tak ma padać nawet do niedzieli :( kupiłam wczoraj żakiecik w kwiaty, ale on wogóle nie pasuje do moich czerwonych butów :( myslałam jakimś szalu ale jak bezie tak zimno to szal się nie sprawdzi :(