Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #75551 14 maja 2014, 17:17

gosia86 Zaprawiona w bojach
EDka82 śliczny kolorek, miałam zmienić na brąz z rudego, ale gin w trakcie ciąży zakazał mi farbować włosy do 16tc, a teraz jak jest po wszystkim to nawet nie mam ochoty na farbowanie :(
... wiara czyni cuda ...

Zgłoś nadużycie #75552 14 maja 2014, 17:19

takasobieja Fajna mama
Głównie szkodzi amoniak, więc najlepsza alternatywą jest farba bez amionaku, lub farbowanie na dworzu :) na świeżym powietrzu.

Zgłoś nadużycie #75553 14 maja 2014, 17:23

nadia1991 Fajna mama

takasobieja napisał(a)

@ jest zależna od tego, kiedy jest owu. Jeśli masz cykle np 28 dni, i miałabyś teraz owu, to powinnaś iść do gina, bo Twoja faza lutealna jest za długa. Powinno być max 15-16dni. Mierz tempkę a wszystkiego się dowiemy :)

co w sytuacji gdy faza lutealna jest za długa ??

Zgłoś nadużycie #75554 14 maja 2014, 17:24

Tasiemka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

@ ;( ;( ;(
Rycze jak glupia. Zegnam sie z Wami, jak wytrzezwieje to wroce kibicowac Wam dalej. Mocno trzymam za Was kciuki. Nie oceniajcie mojego zachowania zle- tego ze tak bardzo prezywam akurat ta porazke. Mam bardzo wazne ku temu powody. To byla ostatnia szansa. Teraz juz obojetne kiedy zajde. Stracilam cos waznego.
Trzymajcie sie.

Hakunko Ty moja, aż tak?! Nie lepiej się wyżalić i spuścić z siebie ciśnienie niż dusić to samemu ze sobą?! Wyrycz się ile wlezie i wracaj czym prędzej, bo już tęsknie za Tobą okrutnie! Potrzebuję Twojego ciętego języczka :D (o Boże jak to zabrzmiało :P ) i w ogóle, jak wysuszysz poduszki i wyrzucisz wszystkie smarkatki, to chcę Cię tu widzieć spowrotem! Buziaki :*

Zgłoś nadużycie #75555 14 maja 2014, 17:30

paola Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

@ ;( ;( ;(
Rycze jak glupia. Zegnam sie z Wami, jak wytrzezwieje to wroce kibicowac Wam dalej. Mocno trzymam za Was kciuki. Nie oceniajcie mojego zachowania zle- tego ze tak bardzo prezywam akurat ta porazke. Mam bardzo wazne ku temu powody. To byla ostatnia szansa. Teraz juz obojetne kiedy zajde. Stracilam cos waznego.
Trzymajcie sie.

hakuna głowa do góry. Bedzie dobrze.
I tak wrócisz szybko do nas bo uzależniamy - ja tez już mysłam parę razy żeby stąd iść jak nie wychodziło.
Wracaj szybko i nam sie wyżal to ci może troszke ulży.

Zgłoś nadużycie #75556 14 maja 2014, 17:30

Tasiemka Supermama
Edka kolor włosów rewelacja! też kiedyś miałam tylko taką długość włosów i nawet miałam podobnie obcięte :D , ale mój mąż woli jak mam długie włosy i ma się czym bawić :D
Co do książek ja też Greya 3 tomy wchłonęłam w niecałe 2 tygodnie... :D i też z utęsknieniem czekam na luty 2015 - ale boję się rozczarowania :D :P
a przed Greyem ostatnio czytałam fajną książkę Kwiaty na poddaszu i jej drugą część Płatki na wietrze, też mnie mega wciagnęła... rzadko czytam, ale jak już na coś trafię - to mnie zawsze wciągnie :)

Zgłoś nadużycie #75557 14 maja 2014, 17:32

takasobieja napisał(a)

Głównie szkodzi amoniak, więc najlepsza alternatywą jest farba bez amionaku, lub farbowanie na dworzu :) na świeżym powietrzu.

teraz to i tak nikomu poza sobą nie zaszkodzę więc spokojnie mogę farbować
ale nie mam ochoty :(
... wiara czyni cuda ...

Zgłoś nadużycie #75558 14 maja 2014, 17:33

anafreud Fajna mama

nadia1991 napisał(a)

co w sytuacji gdy faza lutealna jest za długa ??

czytam o tym właśnie i często się zdarza (na forum ovuF) że dziewczyny mają nawet 20kilka dni fl i ich ginowie wiedzą i nic szczególnego się nie dzieje... ale to pewnie zależy co u kogo - u jednych jest normalne u innych niekoniecznie
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #75559 14 maja 2014, 17:35

ja Greya też przeczytałam szybko, ale 2 i 3 część trochę mnie rozczarowały pierwsza była najlepsza
ja ogólnie bardzo lubię czytać, więc pochłaniam tego masę
teraz robię podejście do "Ever" coś podobne niby do "Zmierzchu" ale jakoś na razie mnie nie porwała
nie mogę się skupić na czytaniu, być może przez moje ostatnie przejścia
... wiara czyni cuda ...

Zgłoś nadużycie #75560 14 maja 2014, 17:37

nadia1991 Fajna mama

paola napisał(a)

hakuna głowa do góry. Bedzie dobrze.
I tak wrócisz szybko do nas bo uzależniamy - ja tez już mysłam parę razy żeby stąd iść jak nie wychodziło.
Wracaj szybko i nam sie wyżal to ci może troszke ulży.

masz rację ja nawet jak nie piszę to i tak zaglądam podczytać co się u was dzieje :)

Zgłoś nadużycie #75561 14 maja 2014, 17:38

anafreud Fajna mama

gosia86 napisał(a)

EDka82 śliczny kolorek, miałam zmienić na brąz z rudego, ale gin w trakcie ciąży zakazał mi farbować włosy do 16tc, a teraz jak jest po wszystkim to nawet nie mam ochoty na farbowanie :(

ja całą ciążę farbowałam... pytałam i fryzjerki i gina - nie mieli nic przeciwko zwłaszcza, że teraz są te farby bez amoniaku. Ale miałam na sali (już po porodzie) młodą dziewczynę (19 lat miała), rodziła drugie dziecko, pierwsze ok 3 lat miało. Babka z opieki socjalnej znała ją na wylot. Pierwsze co jak przyszła po porodzie, dziecko jeszcze było na badaniach itd, siadła na łóżku (ledwo), nagle się zrywa i mówi, że skoro dziecka jeszcze nie ma to ona idzie zapalić - i 2 piętra w dół po schodach. Chodziła palić co chwilę, jak spytałam to w ciąży też normalnie paliła. A w dzień wypisu do domu, jak się ubrała już w ciuchy wyjściowe, westchnęła że: "nie może się doczekać kiedy wróci do domu i włosy ufarbuje" więc pytam czemu nie farbowała w ciąży a ta spojrzała na mnie jak na idiotkę i z wyrzutem że nie wiem, że to dziecku szkodzi :) ) o! taka historia mi się przypomniała :)
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #75562 14 maja 2014, 17:39

wczoraj pojechałam do gina na nfz, i to była dobra decyzja, dostałam antybiotyk
wczoraj czułam się tak jak na @ lub nawet gorzej a to dopiero 4 dzień po zabiegu :(
okazało się że zrobił się jakiś stan zapalny
23.05 mam iść do kontroli i zobaczmy co się tam dzieje
... wiara czyni cuda ...

Zgłoś nadużycie #75563 14 maja 2014, 17:40

paola Fajna mama

nadia1991 napisał(a)

masz rację ja nawet jak nie piszę to i tak zaglądam podczytać co się u was dzieje :)

ja po pracy obowiązkowo siadam i nadrabiam co pisałyscie od rana.A przed snem to nawet mąż pyta czy moze juz wyłączyc komputer czy jeszcze wchodze do dziewczyn na forum...

Zgłoś nadużycie #75564 14 maja 2014, 17:43

Tasiemka Supermama

gosia86 napisał(a)

wczoraj pojechałam do gina na nfz, i to była dobra decyzja, dostałam antybiotyk
wczoraj czułam się tak jak na @ lub nawet gorzej a to dopiero 4 dzień po zabiegu :(
okazało się że zrobił się jakiś stan zapalny
23.05 mam iść do kontroli i zobaczmy co się tam dzieje

jednak co przeczucie - to przeczucie, dobrze, że się skontrolowałaś.

Może właśnie teraz powinnaś pójść do kosmetyczki, do fryzjera - póki jesteś w domu, a nie w pracy - oderwiesz się trochę, może Ci to choć troszkę pomoże ;)

Zgłoś nadużycie #75565 14 maja 2014, 17:45

paola Fajna mama

anafreud napisał(a)

ja całą ciążę farbowałam... pytałam i fryzjerki i gina - nie mieli nic przeciwko zwłaszcza, że teraz są te farby bez amoniaku. Ale miałam na sali (już po porodzie) młodą dziewczynę (19 lat miała), rodziła drugie dziecko, pierwsze ok 3 lat miało. Babka z opieki socjalnej znała ją na wylot. Pierwsze co jak przyszła po porodzie, dziecko jeszcze było na badaniach itd, siadła na łóżku (ledwo), nagle się zrywa i mówi, że skoro dziecka jeszcze nie ma to ona idzie zapalić - i 2 piętra w dół po schodach. Chodziła palić co chwilę, jak spytałam to w ciąży też normalnie paliła. A w dzień wypisu do domu, jak się ubrała już w ciuchy wyjściowe, westchnęła że: "nie może się doczekać kiedy wróci do domu i włosy ufarbuje" więc pytam czemu nie farbowała w ciąży a ta spojrzała na mnie jak na idiotkę i z wyrzutem że nie wiem, że to dziecku szkodzi :) ) o! taka historia mi się przypomniała :)

No to na pewno papierosy nie szkodziły w ciąży. Przesada.

Zgłoś nadużycie #75566 14 maja 2014, 17:46

Tasiemka Supermama

paola napisał(a)

ja po pracy obowiązkowo siadam i nadrabiam co pisałyscie od rana.A przed snem to nawet mąż pyta czy moze juz wyłączyc komputer czy jeszcze wchodze do dziewczyn na forum...

o to to, mój tak samo :D
"nie wyłączałem Ci jeszcze komputera, bo nie wiem czy się z dziewczynami pożegnałaś" :D

ja też na telefonie mam forum włączone cały czas i jestem na bieżąco ;) tylko szlag mnie trafia, że nie mogę się z niego zalogować, czasem chciałabym coś komuś odpisać, a nie mogę...

i też już robiłam podejścia, do odejścia, ale nie umiem, za fajnie mi tu z Wami :)

Zgłoś nadużycie #75567 14 maja 2014, 17:47

Tasiemka Supermama

anafreud napisał(a)

no i takie przypadki to mają życie... ech :D

Zgłoś nadużycie #75568 14 maja 2014, 17:47

takasobieja Fajna mama
Ogólnie jeśli jest zbyt długa to można myśleć, że owu nie było, pęcherzyk nie pękł, i przedłuża się faza lutealna ... u zdrowej kobiety powinna wynosić tyle ile pisałam, ale nie mniej niż 12 dni, bo do 12 dnia zarodek może się zagnieździć

Zgłoś nadużycie #75569 14 maja 2014, 17:52

takasobieja Fajna mama
Mój też zawsze pyta czy chce jeszcze wejśc na ploteczki, czy ma wyłączyć laptoka :P

Zgłoś nadużycie #75570 14 maja 2014, 17:55

Tasiemka napisał(a)

jednak co przeczucie - to przeczucie, dobrze, że się skontrolowałaś.

Może właśnie teraz powinnaś pójść do kosmetyczki, do fryzjera - póki jesteś w domu, a nie w pracy - oderwiesz się trochę, może Ci to choć troszkę pomoże ;)

u fryzjera byłam w poniedziałek ale bez farbowania, tylko na strzyżenie od razu lepiej się poczułam :)
ale farbować mi się na razie nie chce

dziewczny zalogowałam się na ovufriend jest tam pod forum dla kobiet po poronieniu, gdy je czytam czuję się jak między siostrami
... wiara czyni cuda ...