Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #74411 10 maja 2014, 13:19

Lenka87 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Wy macie taki plus, że posiadacie już dwoje dzieci.

Wam też się w końcu uda. Z całego serca Ci tego życzę :*
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #74412 10 maja 2014, 13:21

Szpilkka Supermama
Dzisiaj byłam na zakupach, zahaczyłam o biedronkę, noo istna masakra! Skąd tyle narodu? Tłok, zero miejsc parkingowych a w sklepie wszyscy się o siebie obijają. Widać, że po wypłacie wszyscy :D

Zgłoś nadużycie #74413 10 maja 2014, 13:24

Lenka87 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Dzisiaj byłam na zakupach, zahaczyłam o biedronkę, noo istna masakra! Skąd tyle narodu? Tłok, zero miejsc parkingowych a w sklepie wszyscy się o siebie obijają. Widać, że po wypłacie wszyscy :D

No tak, wypłaty były... A ja się dziwiłam czemu w całym Szczercowie nie ma gdzie zaparkować :)

Zgłoś nadużycie #74414 10 maja 2014, 14:02

k.k Świeżo upieczona
heej :)
jednak dzisiaj nie pojechałam na bete.. nie mam nawet auta żeby podjechać do miasta po test ..
tak więc czekam to poniedziałku..
jednak leci ze mnie bardzo duużo śluzu .. juz nie wiem co o tym myśleć :D

Zgłoś nadużycie #74415 10 maja 2014, 14:07

mama.aniolka85 Gotowa na wszystko
Życzę, żeby ten śluz to była wczesna ciąża... :D
@ zapraszamy w innym terminie - najlepiej za kilkanaście/dziesiąt miesięcy :D

Zgłoś nadużycie #74416 10 maja 2014, 14:22

Szpilkka Supermama

k.k napisał(a)

heej :)
jednak dzisiaj nie pojechałam na bete.. nie mam nawet auta żeby podjechać do miasta po test ..
tak więc czekam to poniedziałku..
jednak leci ze mnie bardzo duużo śluzu .. juz nie wiem co o tym myśleć :D

Przed @ przeważnie jest bardzo dużo śluzu, ale również i we wczesnej ciązy.

Zgłoś nadużycie #74417 10 maja 2014, 14:28

k.k Świeżo upieczona
wolałabym żeby było to drugie :)

Zgłoś nadużycie #74418 10 maja 2014, 14:29

Szpilkka Supermama

k.k napisał(a)

wolałabym żeby było to drugie :)

Trzeba byc dobrej myśli, że to drugie :-)

Zgłoś nadużycie #74419 10 maja 2014, 14:33

Szpilkka Supermama
Wchodzę na OvuF, klikam na Wykresy na tablicy - przeglądam po kolei wszystkie skomentowane przeze mnie iiiii jestem zszokowana, bo praktycznie wszystkie zaciążone ...... troche mi przykro , ale cóż ....

Zgłoś nadużycie #74420 10 maja 2014, 15:11

Nad ranem troszkę się zmartwiłam bo test wyszedł negatywnie, ale siku robiłam co godz - wcześniej wypiłam 1l wody...
powtórzyłam test po dłuższej drzemce - kolo godz 13... efekty widać tym razem już chyba bez cienia (wątpliwości) :D
Wysyłam... i zarażajcie się... mam nadzieję na wysyp 2 kresek :D

Zgłoś nadużycie #74421 10 maja 2014, 15:16

Lenka87 Fajna mama

mama.aniolka85 napisał(a)

Nad ranem troszkę się zmartwiłam bo test wyszedł negatywnie, ale siku robiłam co godz - wcześniej wypiłam 1l wody...
powtórzyłam test po dłuższej drzemce - kolo godz 13... efekty widać tym razem już chyba bez cienia (wątpliwości) :D

Jeszcze raz gratuluję :D

Zgłoś nadużycie #74422 10 maja 2014, 17:03

takasobieja Fajna mama
Super mamoaniołka :D teraz powtórz za kilka dni betę :) oby pięknie przyrastało!
Mam lepszy humor - bo owu była :D lutkę mam wprowadzić no i podzielę się nowymi info, jakimi dowiedziałam sie od gina :D jestem bogatsza o nową wiedzę :) ...
najczęstsze poronienia są ok 8-10tygodnia ciąży, ponieważ wtedy kończy wydzielanie progesteronu ciałko żółte, a funkcję przejmuje łożysko, czasami jest ono zbyt słabo przygotowane do tego, stąd poronienia. Po to jest luteina, żeby poronienia nie było... i gin mówi, że progesteronu nigdy za wiele - że nie można go przedawkować, a lepiej brać za dużo, niż za mało. I najczęsciej taki problem mają kobiety po 30rż. I wtedy on zapisuje nawet 8x100mg dziennie :) )... więc mega dawka.
Dodatkowo, luteina i dupek pomagają w zapłodnieniu ponieważ powiększają błonę endo :) ... a im większe tym łatwiej zagnieżdża się zarodek, jeśli endo jest za wąskie, to komórka po prostu przelatuje i wypada :) )) o !
Mam zajebistego gina :D stąd moja wiedza :P

Zgłoś nadużycie #74423 10 maja 2014, 17:07

Tasiemka Supermama

mama.aniola najszczersze gratulacje!!! :) :) :) :)

witam się popołudniu :) wpadłam zobaczyć co słychać :) u mnie już dzisiaj humor wrócił do normy (chyba), mąż dzisiaj wyjątkowo miły i sympatyczny więc ;) fajnie jest.. nie trza psuć :P

Zgłoś nadużycie #74424 10 maja 2014, 17:08

Tasiemka Supermama

takasobieja napisał(a)

Super mamoaniołka :D teraz powtórz za kilka dni betę :) oby pięknie przyrastało!
Mam lepszy humor - bo owu była :D lutkę mam wprowadzić no i podzielę się nowymi info, jakimi dowiedziałam sie od gina :D jestem bogatsza o nową wiedzę :) ...
najczęstsze poronienia są ok 8-10tygodnia ciąży, ponieważ wtedy kończy wydzielanie progesteronu ciałko żółte, a funkcję przejmuje łożysko, czasami jest ono zbyt słabo przygotowane do tego, stąd poronienia. Po to jest luteina, żeby poronienia nie było... i gin mówi, że progesteronu nigdy za wiele - że nie można go przedawkować, a lepiej brać za dużo, niż za mało. I najczęsciej taki problem mają kobiety po 30rż. I wtedy on zapisuje nawet 8x100mg dziennie :) )... więc mega dawka.
Dodatkowo, luteina i dupek pomagają w zapłodnieniu ponieważ powiększają błonę endo :) ... a im większe tym łatwiej zagnieżdża się zarodek, jeśli endo jest za wąskie, to komórka po prostu przelatuje i wypada :) )) o !

kurde szkoda, że ten gin tak daleko, bo sama bym do niego poszła :D :(

Zgłoś nadużycie #74425 10 maja 2014, 17:11

takasobieja napisał(a)

Super... wczoraj gin profilaktycznie zapisała mi Dupka 'tak na wszelki wypadek'... i zastanawiam się... ale w sumie mam w domu jeszcze luteinę... i zastanawiam się czy mogę 'wymienić' (oba to progesteron, lutka działa bezpośrednio w mijescu gdzie jest potrzebna, omijając układ trawienny) - dupka nigdy nie brałam...
ps to czemu tabletki 1 składnikowe któe zawierają tylko progesteron są skuteczne? (czy pokręciłam 2 hormony?)

Zgłoś nadużycie #74426 10 maja 2014, 17:33

takasobieja Fajna mama

Super... wczoraj gin profilaktycznie zapisała mi Dupka 'tak na wszelki wypadek'... i zastanawiam się... ale w sumie mam w domu jeszcze luteinę... i zastanawiam się czy mogę 'wymienić' (oba to progesteron, lutka działa bezpośrednio w mijescu gdzie jest potrzebna, omijając układ trawienny) - dupka nigdy nie brałam...
ps to czemu tabletki 1 składnikowe któe zawierają tylko progesteron są skuteczne? (czy pokręciłam 2 hormony?)

dupek to progesteron syntetyczny :) niby lepszy niż lutka, mój gin mówi, że są po prostu inne, a nie że jeden lepszy od drugiego. Warto brać progesteron :) podtrzymuje ciążę :) .
Tasiemka mój gin jest moim źródłem wiedzy, od niego tyle wiem, bo za każdym razem mówi mi coś nowego :) i wszystko pięknie tłumaczy, rysuje itd. :) )

Zgłoś nadużycie #74427 10 maja 2014, 17:33

takasobieja Fajna mama
Masz tabsy dopochwowe? Bo ja mam dopochwowe... szybciej działają no i nie idą przez żołądek...

Zgłoś nadużycie #74428 10 maja 2014, 17:33

takasobieja Fajna mama
Masz tabsy dopochwowe? Bo ja mam dopochwowe... szybciej działają no i nie idą przez żołądek...

Zgłoś nadużycie #74429 10 maja 2014, 17:40

Tasiemka Supermama

takasobieja napisał(a)

Tasiemka mój gin jest moim źródłem wiedzy, od niego tyle wiem, bo za każdym razem mówi mi coś nowego :) i wszystko pięknie tłumaczy, rysuje itd. :) )

[pozostaje pozazdrościć :)

Zgłoś nadużycie #74430 10 maja 2014, 17:40

takasobieja napisał(a)

Tak.. z poprzedniej ciąży jeszcze mi zostały...
dlatego zastanawiam się czy jest sens brać dupka jak mam lutke pod ręką (w sporej ilości)

wytłumaczcie mi jeszcze od kiedy beta pojawia się we krwi, bo raz trafiam na info ze od poczecia, innym razem ze do zagniezdzenia sie zapłodnionej komórki - ok 6-8 dzien po poczeciu...

bo nie wiem czy poziom 80 to moze byc jeszcze niezagniezdzony zarodek?