Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #74151 9 maja 2014, 17:57

Konto usunięte

Szpilkka napisał(a)

Smile na 100% racji. My też ostatnio podjęliśmy decyzję, że poczekamy parę miesięcy ze staraniami, jednak dotało do mnie że to w zasadzie moje postanowienia, a mój mąż tego aż tak bardzo nie chciał, dlatego dalej się nie zabezpieczamy, ale też specialnie nie staramy. A co zrobi twój mąż Motyl jak nie dostanie na te 30ste ur. takiego prezentu, bo wiesz sama ile do tej pory się staraliście? (wiesz ja ci życzę tej ciąży, ale wiadomo jak bywa)

To dostanie później... Nie wiem, powiedział, że chce po prostu ten rok do kolejnych wakacji przeczekać...

Zgłoś nadużycie #74152 9 maja 2014, 17:57

smile Supermama
My przyznam boimy sie jak to bedzie :) ale mysle ze dobrymi bedziemy rodzicami na luzie ale z zasadami ;)
Where there is love, there is life.

Zgłoś nadużycie #74153 9 maja 2014, 17:57

gusiaa Supermama
Ja najbardziej boję się. Powtórki z tego co było, że znowu coś się stanie jak zajde..
Aniołek (*) 9tc.. 1.03.14 :(

Zgłoś nadużycie #74154 9 maja 2014, 17:57

Konto usunięte
uciekam :) wpadnę do was wieczorkiem, mam nadzieję, że ktoś tu jednak będzie :)

Zgłoś nadużycie #74155 9 maja 2014, 17:57

anafreud Fajna mama

takasobieja napisał(a)

Anafreud - nie chciałam żebyś się tak poczuła. Mój link, który wkleiłam był dopełnieniem tego co wkleiła lenka. Napisała ona tylko z punktu widzenia ciąży o skąpym okresie. Mam dość sporą wiedzę na temat medycznego punktu widzenia, dzielę się info. To że nie mam jeszcze dziecka nie doprowadziło mnie do tego bym zgorzkniała. Ja niestety dla Ciebie, za każdym razem kiedy mi się rozkręca @ to mam śluz podobny do płodnego... poczekaj czy @ się nie rozkręci i idź na bete :)

tzn ja się nie czuję urażona... tak napisałam o odczuciach swoich :) a ten śluz nie przypomina mojego płodnego... w ogóle w sumie nic nie przypomina dlatego obserwuje, wypatruje o czekam... ale naprawdę nie wkręcam sobie nic :) będzie co ma być i już :)
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #74156 9 maja 2014, 17:59

Tasiemka Supermama

motyl1909 napisał(a)

się nie doczekasz, bo Ciebie już tu nie będzie :P

ja choćby nie wiem co to Was nie opuszczę! :D za bardzo i za szybko przywiązuje się do Was :D

Zgłoś nadużycie #74157 9 maja 2014, 17:59

Szpilkka Supermama

smile napisał(a)

My przyznam boimy sie jak to bedzie :) ale mysle ze dobrymi bedziemy rodzicami na luzie ale z zasadami ;)

Zobaczysz jaki wewnętrzny strach cię dopadnie kiedy ujrzysz dwie kreseczki na teście ciążowym ;-) Na ten moment można byc ?meeeega przygotowanym? a i tak potem okazuje się, że jednak strach jest.

Zgłoś nadużycie #74158 9 maja 2014, 18:00

Szpilkka Supermama

gusiaa napisał(a)

Ja najbardziej boję się. Powtórki z tego co było, że znowu coś się stanie jak zajde..

Ja też :-( :-( Masakra jakaś ....

Zgłoś nadużycie #74159 9 maja 2014, 18:00

Tasiemka Supermama
a ja mam jakieś uderzenie gorąca... i głowa mnie rozbolała... ;/ wczoraj mniej więcej o tej samej porze mialam to samo :D chyba się starzeje :P

Zgłoś nadużycie #74160 9 maja 2014, 18:01

anafreud Fajna mama

smile napisał(a)

ja już jedno dziecko mam i długo czekaliśmy na decyzję z następnym... i też się boimy jak to będzie :) ale to świadczy o rozsądku - najgorzej z obserwacji innych jest jak ktoś zakłada, że będzie super świetnie, dzidzia będzie tylko spała, jadła, kupki piękne robiła, noce przesypiała i na dodatek będzie mega grzeczna ;) a potem zonk - kolorowo nie jest...
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #74161 9 maja 2014, 18:02

takasobieja Fajna mama
Gusia - moja kolezanka 3 miesiące temu poroniła wpadkę, a znowu wpadli :) i kropeczka ma się ok.

Zgłoś nadużycie #74162 9 maja 2014, 18:02

Szpilkka Supermama

Tasiemka napisał(a)

a ja mam jakieś uderzenie gorąca... i głowa mnie rozbolała... ;/ wczoraj mniej więcej o tej samej porze mialam to samo :D chyba się starzeje :P

hehe, na pocieszenie ci powiem, że mnie rano okropnie bolała głowa, potem kilka godzin musiałam się zdrzemnąć bo mnie sennosc ogarnęła, a od kilku dni czuję konkretne zwroty głowy ;/

Zgłoś nadużycie #74163 9 maja 2014, 18:03

paola Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

a tak wogóle to zniknęłam, bo poszłam kwiatki sadzić i w ogóle porządek w rabatkach... i tak mi się zeszło do teraz...a teraz coś przyjemnego :) maluje pazury, ale za bardzo nie mam weny :P

Tasiemka widze, że mamy podobne zajęcia, z tym że ja byłam dziś u ogrodnika zakupić trochę kwiatów i jutro będe sadzić. Jak sobie na nie patrze to aż serduszko mi sie raduje. Mogę robic w kwiatkach na ogrodzie cały dzien.

Zgłoś nadużycie #74164 9 maja 2014, 18:04

Szpilkka Supermama

anafreud napisał(a)

...... jak ktoś zakłada, że będzie super świetnie, dzidzia będzie tylko spała, jadła, kupki piękne robiła, noce przesypiała i na dodatek będzie mega grzeczna ;) a potem zonk - kolorowo nie jest...

Takie założenia mają najczęściej nastolatki 16-17-18 lat.

Zgłoś nadużycie #74165 9 maja 2014, 18:05

anafreud Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

każda ciąża jest inna.... a czasem jest to co ma być... zależy też wiele od podejścia człowieka do tych spraw... może to będzie mega nieczułe co teraz napiszę - pracuje z dzieciakami, różnymi.... większość upośledzonych, z wadami genetycznymi itd to są te dzieci z ciąż podtrzymywanych w 1 trymestrze.... choć oczywiście każda z nas zrobiłaby wszystko żeby utrzymać ciąże
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #74166 9 maja 2014, 18:06

smile Supermama

gusiaa napisał(a)

Ja najbardziej boję się. Powtórki z tego cto, że znowu coś się stanie jak zajde..

Gusiaa jak sie zostaje rodzicem opiekunem ten strach bedzie nam towarzyszyć do kpnca zycia. Czlowiek jak jest sam nie ma tego uczucia, strachu ktore towarzyszy rodzicom czy opiekunom. Ja wychowuje brata od 10 lat , wieku 20 lat zostalam sierota zupelna a zarazem matka i ojcem dla brata. Wszystko sie zmienilo w ciagu sec, moje podejscie do zycia, moj charakter, pojawil sie wielki strach ktory towarzyszy do dzisiaj i wiem ze dluuuuugo mnie nie opusci. Ale rowniez pojawilo sie pelno innych pozytywnych uczuc ktore straja sie zrownowazyc wszystko :)
Where there is love, there is life.

Zgłoś nadużycie #74167 9 maja 2014, 18:06

anafreud Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Takie założenia mają najczęściej nastolatki 16-17-18 lat.

oj nie tylko nastolatki.... :)
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #74168 9 maja 2014, 18:07

gusiaa Supermama

Szpilkka napisał(a)

Tylko najpierw trzeba zajść
Aniołek (*) 9tc.. 1.03.14 :(

Zgłoś nadużycie #74169 9 maja 2014, 18:07

anafreud Fajna mama

smile napisał(a)

Gusiaa jak sie zostaje rodzicem opiekunem ten strach bedzie nam towarzyszyć do kpnca zycia. Czlowiek jak jest sam nie ma tego uczucia, strachu ktore towarzyszy rodzicom czy opiekunom. Ja wychowuje brata od 10 lat , wieku 20 lat zostalam sierota zupelna a zarazem matka i ojcem dla brata. Wszystko sie zmienilo w ciagu sec, moje podejscie do zycia, moj charakter, pojawil sie wielki strach ktory towarzyszy do dzisiaj i wiem ze dluuuuugo mnie nie opusci. Ale rowniez pojawilo sie pelno innych pozytywnych uczuc ktore straja sie zrownowazyc wszystko :)

no to na bank poradzisz sobie ze wszystkim problemami i troskami matki :) )
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #74170 9 maja 2014, 18:08

Szpilkka Supermama

anafreud napisał(a)

każda ciąża jest inna.... a czasem jest to co ma być... zależy też wiele od podejścia człowieka do tych spraw... może to będzie mega nieczułe co teraz napiszę - pracuje z dzieciakami, różnymi.... większość upośledzonych, z wadami genetycznymi itd to są te dzieci z ciąż podtrzymywanych w 1 trymestrze.... choć oczywiście każda z nas zrobiłaby wszystko żeby utrzymać ciąże

wiesz tak szczerze to czasem sobie myślę, że jak później miały by byc jakieś komplikacje, albo nie daj boże poród i zgon maleństwa to dobrze, że doszło do samoistnego poronienia w tak wczesnej ciązy, a nie utrzymywanie jej za wszelką cenę - selekcja naturalna ...