Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #74051 9 maja 2014, 14:55

anafreud Fajna mama

Lenka87 napisał(a)

Któraś z was pisała, że jej @ była króciutka w tym cyklu... Zobaczcie co znalazłam

"Miesiączka w ciąży (w pierwszych miesiącach) moze występować, ale krwawienie jest słabsze

Inną przyczyną krwawienia w pierwszych tygodniach ciąży jest termin miesiączki – w dniach, których powinna się ona pojawić, gdyby nie doszło do poczęcia może pojawić się plamienie, przeważnie jest ono znacznie słabsze niż klasyczna miesiączka. Krwawieniu może towarzyszyć lekki ból w okolicy podbrzusza, jednak przeważnie nie ma to wpływu na samą ciążę.
- Zdarza się też, że we wczesnej ciąży występują krwawienia w terminie teoretycznie przypadających miesiączek w pierwszych 2, 3 miesiącach. Najczęściej wynikają one z faktu, że jajo płodowe nie wypełnia jeszcze całkowicie jamy macicy i złuszcza się fragment "wolnej" śluzówki. Krwawienia w terminach miesiączek są zwykle zdecydowanie skąpsze i krótsze niż normalne miesiączki - mówi lek. med. Aneta Tramś-Sujka. - Jeżeli taki jest mechanizm krwawienia to nie stanowi on zwykle istotnego zagrożenia dla ciała."

o jaa! Lenka czytasz w moich myślach!
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #74052 9 maja 2014, 14:55

Konto usunięte

pinka napisał(a)

Fajne plany macie. No w Pradze będziemy w sumie 3 dni. A na dłuższy urlop to dopiero się plany tworzą (marzy mi się Malta ale to w tym roku raczej nie wyjdzie) i pewnie zostaną góry stołowe i coś jeszcze.

My w przyszłym roku planujemy może gdzieś za granicę... zobaczymy jak z kaską będziemy stać.

Zgłoś nadużycie #74053 9 maja 2014, 14:59

Tasiemka Supermama
a my w sumie nie mamy planów na wakacje :D pewnie wymyslimy coś w ostatniej chwilii :)

Zgłoś nadużycie #74054 9 maja 2014, 15:00

anafreud Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

A ja brałam ślub 26 kwietnia i jest spoko ;p

ja myślę, że akurat tu kwiecień nie miał nic do rzeczy - jakieś tragedie mogą się wydarzyć w każdym miesiącu... a pamietam, że wtedy było ciepło i tak akurat :) nie za gorąco, nie padało, nie wiało więc luz...
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #74055 9 maja 2014, 15:00

paola Fajna mama
My mamy jechac do Holandi do znajomych w sierpniu na kilka dni ale jakoś tak nie mozemy sie zebrac i zdeydowac więc pewnie będzie wyjazd na spontanie

Zgłoś nadużycie #74056 9 maja 2014, 15:02

pinka Gotowa na wszystko
Uciekam z mężem na miasto. Miłego dnia wam życzę.

Zgłoś nadużycie #74057 9 maja 2014, 15:15

k.k Świeżo upieczona
hej :) dostałam wiadomość, by przyłączyć sie do Was więc od razu muszę się Was zapytać czy miałyście sytuację taką, że pomimo ciąży wynik testu był negatywny? bo mi okres spóźnia się juz ponad 20 dni .. tydzien temu robiłam drugi test i wyszedł negatywny (robiłam go po południu).. nie wiem co mam myślec.. delikatnie pobolewa mnie też podbrzusze i zastanawiam się czy to może już być ciąża..
czekam na jakąś odpowiedź :)

Zgłoś nadużycie #74058 9 maja 2014, 15:15

Szpilkka Supermama

Tasiemka napisał(a)

a co z tym Twoim stażem ?? bo pamiętam, że coś wspominałaś...

No mam miec ale od września prawdopodobnie.

Zgłoś nadużycie #74059 9 maja 2014, 15:17

Szpilkka Supermama

k.k napisał(a)

hej :) dostałam wiadomość, by przyłączyć sie do Was więc od razu muszę się Was zapytać czy miałyście sytuację taką, że pomimo ciąży wynik testu był negatywny? bo mi okres spóźnia się juz ponad 20 dni .. tydzien temu robiłam drugi test i wyszedł negatywny (robiłam go po południu).. nie wiem co mam myślec.. delikatnie pobolewa mnie też podbrzusze i zastanawiam się czy to może już być ciąża..

możesz byc z tej grupy kobiet u których test nie wykrywa ciązy w początkowych fazach ;-)

Zgłoś nadużycie #74060 9 maja 2014, 15:20

Konto usunięte

k.k napisał(a)

proponuję iść na badanie beta hcg. :)

Zgłoś nadużycie #74061 9 maja 2014, 15:25

lady_89 Gotowa na wszystko

k.k napisał(a)

Skoro testy wychodzą negatywne to najlepiej jakbyś poszła na beta hcg i wszystko byłoby jasne, bo równie dobrze może po prostu @ przyjdzie z dużym opóźnieniem.

Zgłoś nadużycie #74062 9 maja 2014, 15:26

gusiaa Supermama
I w takich sytuacjach nawet choroba nie jest straszna
Aniołek (*) 9tc.. 1.03.14 :(

Zgłoś nadużycie #74063 9 maja 2014, 15:31

Szpilkka Supermama

gusiaa napisał(a)

I w takich sytuacjach nawet choroba nie jest straszna

Ojj to prawda :-) Śliczny kociak

Zgłoś nadużycie #74064 9 maja 2014, 15:32

k.k Świeżo upieczona
no mam nadzięję, że jestem w ciąży :) u mnie w przychodni pobierają krew we wtorki i czwartki, więc i tak muszę poczekać..

Zgłoś nadużycie #74065 9 maja 2014, 15:33

Lenka87 Fajna mama

anafreud napisał(a)

o jaa! Lenka czytasz w moich myślach!

Wiedziałam, że komuś może się przydać ten tekst :D
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #74066 9 maja 2014, 15:34

k.k napisał(a)

no mam nadzięję, że jestem w ciąży :) u mnie w przychodni pobierają krew we wtorki i czwartki, więc i tak muszę poczekać..

A nie masz w pobliżu labolatorium jakiegoś ??

Zgłoś nadużycie #74067 9 maja 2014, 15:37

k.k Świeżo upieczona

lady_89 napisał(a)

A nie masz w pobliżu labolatorium jakiegoś ??

niestety nie mam :/ mała miejscowość..

Zgłoś nadużycie #74068 9 maja 2014, 15:38

Konto usunięte

k.k napisał(a)

no to mogłaś iść wczoraj :D

Zgłoś nadużycie #74069 9 maja 2014, 15:40

k.k napisał(a)

To niestety pozostaje Ci czekać. Ja kiedyś raz miałam tak że @ w jednym miesiącu w ogóle nie przyszła więc może u Ciebie też tak się może zdarzyć choć oczywiście trzymam kciuki żeby to była fasolka :)

Zgłoś nadużycie #74070 9 maja 2014, 15:43

anafreud Fajna mama

Lenka87 napisał(a)

Wiedziałam, że komuś może się przydać ten tekst :D

trochę się podbudowałam choć wiem, że może być różnie - jak się nie rozkręci do wieczora @ tzn, że to może być coś w ten deseń - ale nie boli mnie nic na małpę... eh i jak zwykle trzeba uzbroic się w cierpliwość i czekać
Grochu (*) 9tc