Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #72111 2 maja 2014, 13:36

Tasiemka Supermama

mamelka napisał(a)

Ale się u mnie zrobiła ciemnica, i grzmoty słychać, będzie burza :)

a u mnie rano było takie zimno i tak wiało.... nawet deszcz zaczął padać, a teraz ptaszki śpiewają i słonko świeci ;)

Zgłoś nadużycie #72112 2 maja 2014, 13:41

Nathalia Zaprawiona w bojach
Dobra udało mi się wpisać do magicznej tabelki :D
U nas wieje i krążą brzydkie chmurasy chyba będzie padać :)
"To porażka a nie sukces pcha świat do przodu. Porażka zazwyczaj oznacza, że ktoś przekroczył granicę komfortu, spróbował czegoś nowego. Sknocił coś, ale też czegoś się przy tej okazji nauczył"

Zgłoś nadużycie #72113 2 maja 2014, 13:47

gosiakkrk Świeżo upieczona
Hej Dziewczyny . Długo nie pisałam ale byliśmy na krótkim urlopie . Po kilku nie udanych próbach , musieliśmy się "wyłączyć" . Wróciliśmy wczoraj . I co okres się na razie nie pojawił . Temperaturkę mierzę cały czas i do tej pory nie spadła, dzisiaj rano 37,91 . Eh nadzieja jest , tyle że test negatywny :-( . Czekamy bo w ostatniej ciąży potwierdzałam ją u ginekologa . Jak pamiętam 6 testów było negatywnych . Brałam dodatkowńo progesteron na podtrzymanie tylko miesiąc . Już nie myśle o ciąży jak wcześniej . Niech się dzieje co chce. Nie świruję . Jestem zrelaksowana . A przynajmniej tak myślę . Pozdrawiam Was cieplutko :-) :-)

Zgłoś nadużycie #72114 2 maja 2014, 13:51

mamelka Fajna mama
U nas rano było tak ciepło, że się nie dało na balkonie wysiedzieć, a teraz tak się popier***

Zgłoś nadużycie #72115 2 maja 2014, 13:53

mamelka Fajna mama

gosiakkrk napisał(a)

Hej Dziewczyny . Długo nie pisałam ale byliśmy na krótkim urlopie . Po kilku nie udanych próbach , musieliśmy się "wyłączyć" . Wróciliśmy wczoraj . I co okres się na razie nie pojawił . Temperaturkę mierzę cały czas i do tej pory nie spadła, dzisiaj rano 37,91 . Eh nadzieja jest , tyle że test negatywny :-( . Czekamy bo w ostatniej ciąży potwierdzałam ją u ginekologa . Jak pamiętam 6 testów było negatywnych . Brałam dodatkowńo progesteron na podtrzymanie tylko miesiąc . Już nie myśle o ciąży jak wcześniej . Niech się dzieje co chce. Nie świruję . Jestem zrelaksowana . A przynajmniej tak myślę . Pozdrawiam Was cieplutko :-) :-)

To dobrze, że masz takie podejście. Skoro tempka nie spada to dobry znak :)

Zgłoś nadużycie #72116 2 maja 2014, 13:53

Gosiakrk, skoro 6 testów Cię "okłamało" to ten jeden też na pewno coś ściemnia :)
"To porażka a nie sukces pcha świat do przodu. Porażka zazwyczaj oznacza, że ktoś przekroczył granicę komfortu, spróbował czegoś nowego. Sknocił coś, ale też czegoś się przy tej okazji nauczył"

Zgłoś nadużycie #72117 2 maja 2014, 13:53

mamelka Fajna mama
gosiakkrk, a kiedy powtarzasz test?

Zgłoś nadużycie #72118 2 maja 2014, 13:55

mamelka Fajna mama
gosiakkrk, suwaczek ciążowy ustawiony! A masz jakies objawy?

Zgłoś nadużycie #72119 2 maja 2014, 13:58

Test powtórze za 2 dni . Mieszkam w Anglii a tu mają chore podejście nie ma 2 kresek nie ma ciąży i nie obchodzi ich co było kiedyś . Do ginekologa się nie dostanę a test z krwi " po co " eh . . . Dlatego czekamy cierpliwie . Jeśli znów wyjdzie negatywny test a okres się nie pojawi pójdę prywatnie na usg . :-)

Zgłoś nadużycie #72120 2 maja 2014, 13:58

hakuna.matata Supermama
Nathalia na || ciazowe misze jeszcze troche poczekac ;) czesc w ogole ;)

Serduszka na pewno dzis wieczorem a jutro- rano czy wieczorem?
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #72121 2 maja 2014, 14:00

Ustawił się , tak przeglądałam :-D objawy oprócz bólu piersi i ta temp. to nie . Czasem pobolewa mnie brzuch jak na okres .

Zgłoś nadużycie #72122 2 maja 2014, 14:00

hakuna.matata napisał(a)

Witam witam i o zdrowie pytam :) ))
II Przybędą szybciej niż myślisz mówie Ci :D

Zgłoś nadużycie #72123 2 maja 2014, 14:03

Lenka87 Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

Najlepiej rano i wieczorem ;)
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #72124 2 maja 2014, 14:04

mamelka Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

Ja bym serduszkowała dzisiaj wieczorem i jutro wieczorem :)

Zgłoś nadużycie #72125 2 maja 2014, 14:28

hakuna.matata Supermama
To dzis i jutro wieczorem na pewno a jak uda sie i rano to tez dobrze :)

Nathalia, w Holandii mieszkasz? Długo? Co tam ciekawego robisz?
Kosia też w Holandii, dobrze pamiętam? To tamtejszą edukacją się tak zachwycałam? Tak, na pewno, bo to było odnośnie Tiago :)

Zgłoś nadużycie #72126 2 maja 2014, 14:30

Mieszkam tu półtora roku. Przez rok zajmowałam się dzieckiem (tej Pani, która zraziła mnie do bycia mamą). A obecnie zajmuję się domem :) Z tego co liznełam tematu, edukacja to jest w ogóle niebo a ziemia między Polską a Holandią. Książki zapewnia szkoła, nie ma prac domowych zajęcia max do 15, godzinna przerwa w ciągu dnia i jeden dzień w tygodniu lekcje do 12 :D

Zgłoś nadużycie #72127 2 maja 2014, 14:42

hakuna.matata Supermama
A pani od dziecka jest polką czy holenderka? Ja mam 10cio miesiecznego synka, marzyłam o nim od kiedy mi cycki zaczęły rosnąć, czyli mniej wiecej od 16 roku zycia ;) jedyne czego żałuję to to, że mam go dopiero teraz (mam 26 lat). Wiedziałam, ze istnieję po to by miec dzieci ale nie byłam w stanie sobie wyobrazić ze bedzie az tak cudownie ;)
A o edukacji to samo pisała Kosia. Dlatego zastanawiam się nad wyjazdem z polski tlyko nie wiem gdzie, zeby zaoszczedzis sobie nerwow zwiazanych z polskim szkolnictwem.

Zgłoś nadużycie #72128 2 maja 2014, 14:47

Aga32 Fajna mama

nadia1991 napisał(a)

co było powodem takiego długiego oczekiwania na córę ??

Dzięki za miłe powitanie :) Niestety, ale lekarze, którym nie chciało się poświęcić mi troszkę więcej czasu- monitoring owulacji :/ Ale na szczęście trafiłam na swoją dr (Anioł nasz) i szybko mi pomogła :)

Zgłoś nadużycie #72129 2 maja 2014, 14:48

Pani jest polką w dodatku rodzina mojego męża...
Tak pięknie napisałaś, że aż mnie zatkalo :D Wiele kobiet po urodzeniu mówi, że gdyby wiedziały jak to będzie, to by jeszcze poczekały ze 2,3 lata bo to jednak życie o 180stopni idzie, ale moim zdaniem najważniejsze to samemu się zorganizować, ułożyć "plan działania" a wtedy życie z bejbolem będzie więcej niż cudowne :)
Jeśli chodzi o szkolnictwo, w NL jest superaśnie. Inne aspekty są tutaj troche dziwne i może nawet troche gorsze niż w Polsce. Np ubezpieczenie zdrowotne. Musisz sama opłacać swoje ubezpieczenie co miesiąc, są różne pakiety i każdy pakiet dodaje Ci nowe "usługi". Przykładowo w najtańszym i najniższym pakiecie, nie masz dentysty. Czyli za każdą wizytę musisz bulić grube pieniądze... Najwyższy pakiet to różnica 50euro z najtańszym, a dentyste już masz full opcje nawet z ortodontą i jakimiś zabiegami stricte kosmetycznymi na zębolach, mimo tego Polacy, których znam wybierają pakiet najtańszy a później płaczą, że ząb boli a nie ma pinięsy na dentyste :D

Zgłoś nadużycie #72130 2 maja 2014, 14:57

hakuna.matata Supermama
Aga, masz 7 miesięcznego dzidziusia i juz nastepne planujesz :) Fajnie, moj synek ma 10 mcy :)

Nathalia, moim zdaniem z tym ubezpieczeniem lepiej niz w polsce - ja bym wolala sama placic niz placic obowiazkowe zdrowotne a g**no z tego miec :/