Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #71871 30 kwietnia 2014, 18:15

Edka82 Fajna mama
A mnie śpiączka, cały dzień taki mam, słabo się czuję :/ w pracy do 22

Zgłoś nadużycie #71872 30 kwietnia 2014, 18:16

Tasiemka Supermama
widzę, że długi weekend już się zaczął, bo pustki... :)
ja dopiero wróciłam z zakupów, byłam jeszcze u babci.. ;)

dalej mam wrażenie "spuchniętych" jajników i mam mega dużo kremowego śluzu...

a teraz muszę się choć trochę wziąć za moją papierologię, bo miałam ją ogarnąć i do tej pory sie za nią nie wzięłam... :P

Zgłoś nadużycie #71873 30 kwietnia 2014, 18:34

hakuna.matata Supermama
Podjęłam decyzję - jeżeli w tym cyklu mi się nie uda to opuszczam forum.
Kiedy do Was dołączyłam to zaczęłam się obserwować i zwracać uwagę na wszelkie dolegliwości, których nigdy wcześniej nie zauważałam. Okazało się że często mnie coś boli, kuje itp.
Kiedy zaczełam mierzyć temperaturę to chciałam aby dzień minął jak najszybciej, szybko zasnąć i wstać o 6 na mierzenie.
Teraz dodatkowo testy owu i czekanie na godzinę 12 a potem 5 minut w stresie - 3 dzień robie testy i jestem rozstrojona emocjonalnie. Tak jak by od tego papierka miało zalezeć moje życie.
Jestem taka, że albo coś robie na 100% albo nie robię tego w ogole. Albo się angażuję albo nie. Nie umiem na pół gwizdka.
Dlatego jak teraz się nie uda, to od następnego cyklu spontan - tak jak za pierwszym razem. niech to trwa ile chce, ale ja nie dam rady dłużej budzić się co rano i trzęsącymi rękoma wkładać sobie termometr.
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #71874 30 kwietnia 2014, 18:41

kalaaa Fajna mama
hakuna.matata- mi udalo sie jak odpuscilam :) tzn nawet nie chcialam by sie udalo w tym miesiacu :D przytulalismy sie tak o i oczywiscie, ze mialam jakas zludna nadzieje ze wyjdzie, ale bylam nastawiona ze jak nie, to nie przeplacze tego testu jak poprzednich, ale forum nie odpuszczalam, po prostu tutaj byla taka atmosfera, ze nie skupialam sie na datach, temperaturach, ilosciach przytulanek tylko kibicowalam, mowilam col u mnie, a czas szybciej mijal ;) a teraz niedlugo powitam na swiecie swojego staraczkowego synka :D

kazdej z was zycze by jak najszybciej zobaczyc 2 piekne razace po oczach krechy i po 8 miesiacach od tego czasu zasilic ekipe na porodowce :) tylko nie myslcie o tym tak intensywnie! wiem, ze latwo mowic, jak sie tego tak bardzo chce i tylko o tym mysli.. ale pomyslcie co wam dadza te nerwy i stresy? co ma byc to bedzie, tego sie nie oszuka, a nie chcemy chyba czasu staran zle wspominac co? ;) przeciez te przytulanki to nawet przyjemne :D po co pamietac je jako na sile i byleby sie plemnik ustal :D trzymam kciuki ! :)
Tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AikcwGYRXupFdFZjd19YVDBZc1BCT3F4WF9GaGZ2Nmc#gid=0
Wreszcie największy z cudów zagościł w naszych sercach.. Wojtuś

Zgłoś nadużycie #71875 30 kwietnia 2014, 18:48

Konto usunięte
Edka u mnie też dziś spiaczka, masakra jakaś
Hakunamatata w takim razie liczę ze uda ci się już teraz i nie będziesz musiała nas opuszczać

Zgłoś nadużycie #71876 30 kwietnia 2014, 18:49

hakuna.matata Supermama
Dzięki Kalaaa :) Pewnie nie będę w stanie opuscić dziewczyn tak jak piszesz, ale to ostatni cykl który tak monitoruję.

Zgłoś nadużycie #71877 30 kwietnia 2014, 18:53

Tasiemka Supermama
hakuna masz 100 % racji, że odkąd przyjdzie się na forum to się intensywniej myśli i wszystko zauważa, ja też już kilka razy rozważałam odejście, ale jakoś mi ciężko, dlatego w tym miesiącu - nie mam suwaka, zapomniałam kiedy mam datę testowania jak się mnie któraś zapytała i musiałam lukać w tabelkę :D jakoś tak przymrużyłam oko w tym cyklu,a temperatura mi już weszła w nawyk i nawet jeśli nie mam ustawionego budzika, to robię to automatycznie... ;)

nie będę naciskać, żebyś została - bo to Twoja decyzja i to Ty masz się czuć dobrze, ale polubiłam Cię :P i byłoby smutno tu bez Ciebie :( Jednak, jeśli zdecydujesz się odpuścić forum, to i tak duchowo będę z Tobą :P ale jestem lizus, nie? :P

Zgłoś nadużycie #71878 30 kwietnia 2014, 19:00

hakuna.matata Supermama
Jeeeej Tasiemka strasznie miło mi to czytac :) Teraz myślę, że będę czytać co u wWas i pisać co u mnie, ale myślę ze w praktyce wyjdzie tak ze będzie mnie to stresować. Zobaczymy, na pewno bez tempki i testow.

Zgłoś nadużycie #71879 30 kwietnia 2014, 19:03

Tasiemka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

Jeeeej Tasiemka strasznie miło mi to czytac :) Teraz myślę, że będę czytać co u wWas i pisać co u mnie, ale myślę ze w praktyce wyjdzie tak ze będzie mnie to stresować. Zobaczymy, na pewno bez tempki i testow.

peffka odpuść sobie to skoro Cię to stresuje, a popisać zawsze możemy o pierdołach, a nie o dolegliwościach :D o dolegliwościach to stare babki gadają :D a my młode, zgrabne i powabne jesteśmy, więc :D lepiej porozmawiajmy o dietach, paznokciach i innych mniej stresujących rzeczach :D

Zgłoś nadużycie #71880 30 kwietnia 2014, 19:05

Szpilkka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

Podjęłam decyzję - jeżeli w tym cyklu mi się nie uda to opuszczam forum.
Kiedy do Was dołączyłam to zaczęłam się obserwować i zwracać uwagę na wszelkie dolegliwości, których nigdy wcześniej nie zauważałam. Okazało się że często mnie coś boli, kuje itp.
Kiedy zaczełam mierzyć temperaturę to chciałam aby dzień minął jak najszybciej, szybko zasnąć i wstać o 6 na mierzenie.
Teraz dodatkowo testy owu i czekanie na godzinę 12 a potem 5 minut w stresie - 3 dzień robie testy i jestem rozstrojona emocjonalnie. Tak jak by od tego papierka miało zalezeć moje życie.
Jestem taka, że albo coś robie na 100% albo nie robię tego w ogole. Albo się angażuję albo nie. Nie umiem na pół gwizdka.
Dlatego jak teraz się nie uda, to od następnego cyklu spontan - tak jak za pierwszym razem. niech to trwa ile chce, ale ja nie dam rady dłużej budzić się co rano i trzęsącymi rękoma wkładać sobie termometr.

Jak czytałam twój post od razu pomyślałam o tym, że ze mną było identycznie. Wcześniej nawet nie wiedziałam, że mam tak długie cykle, nie zdawałam sobie sprawy z tego czy mam owulacje czy nie, a odczuwanie owulacji to już w ogóle czarna magia. Wcześniej śmiałam się z tych całych testów owulacyjnych, dziwiłam się jak można je w ogóle robic, a mierzenie temperatury? nigdy bym nie pomyślała, że będę to robić :D Jednak wiem też że opuszczenie całkowicie forum nie jest takie proste jak się wydaje ;-)

Zgłoś nadużycie #71881 30 kwietnia 2014, 19:10

hakuna.matata Supermama
No własnie Szpilka. Na pewno było by nam łatwiej jak byśmy miały regularne cykle. Ale nie sa i trzeba się dostosowac i wyluzowac :)

Zgłoś nadużycie #71882 30 kwietnia 2014, 19:19

Lenka87 Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

No własnie Szpilka. Na pewno było by nam łatwiej jak byśmy miały regularne cykle. Ale nie sa i trzeba się dostosowac i wyluzowac :)

Ja mam cykle równiutkie, co do godziny zawsze @ dostaję :) Kiedy mam dni płodne też czuję :) Natomiast nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby mierzyć temp. czy robić testy owulacyjne. Aż tak się nie spinamy i myślę, że mogło się udać :)
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #71883 30 kwietnia 2014, 19:22

Szpilkka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

Powiedzmy .... nieregularne cykle mają swoje plusy bo dają mi "większą" szansę na to, że trafimy na płodne hehe o ile to można nazwac szansą, bo jeszcze takowej nie dostałam hehe

Zgłoś nadużycie #71884 30 kwietnia 2014, 19:24

Tasiemka Supermama
dziewczynyyyy damy radęęę :) po pierwsze bez spiny i na luzie a po drugie POZYTYWNE MYŚLENIE PRZYCIĄGA DOBRE ZDARZENIE ;D i tą puentą zakończmy :D hehe :D

Zgłoś nadużycie #71885 30 kwietnia 2014, 19:33

hakuna.matata Supermama

Tasiemka napisał(a)

dziewczynyyyy damy radęęę :) po pierwsze bez spiny i na luzie a po drugie POZYTYWNE MYŚLENIE PRZYCIĄGA DOBRE ZDARZENIE ;D i tą puentą zakończmy :D hehe :D

Tak jest Pani Dyrektor! :D

Zgłoś nadużycie #71886 30 kwietnia 2014, 19:34

Tasiemka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

Tak jest Pani Dyrektor! :D

łeee do Dyrektora to mi jeszcze baaaardzo daleko :P

Zgłoś nadużycie #71887 30 kwietnia 2014, 19:44

Tasiemka Supermama
a nie wiecie jak tam takasobieja się czuje? ;>

Zgłoś nadużycie #71888 30 kwietnia 2014, 19:55

hakuna.matata Supermama
nie wiem. i ciekawe co u Motyla.

Zgłoś nadużycie #71889 30 kwietnia 2014, 20:05

Tasiemka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

nie wiem. i ciekawe co u Motyla.

z Motylem czassem smsuje, staranie wstrzymane - to wiadomo, na razie praca ją wciągnęła ;) i tęsknie tylko nie ma czasu wpaść :) jeszcze z tego co widziała na fejsie to próbuje rozkręcić interes z tymi tipsami :)

Zgłoś nadużycie #71890 30 kwietnia 2014, 20:38

Lenka87 Fajna mama
Jak wam minął dzień, dziewczyny? Ja jestem wykończona tymi mdłościami i zawrotami głowy. Może jutro będzie troszkę lepiej
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach