Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #71171 27 kwietnia 2014, 15:26

Ania85 Supermama

Tasiemka napisał(a)

wiecie co, tak się właśnie dowiedziałam, że znajomego żona była w ciąży z bliźniętami, jedno poroniła w 2 albo 3 miesiącu, a drugie urodziła teraz... ja Cię.. nie wiedziałam, że są takie przypadki, w ogóle mam wrażenie, że wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Musiałam Wam to napisać, bo nie umiem takich rzeczy sama przetrawić.. ;/ masakra jakaś... na jej miejscu nie wiadomo, czy się cieszyć czy płakać... no nie wiem co ja bym zrobiła... :(

moja kuzynka była ( już 10 lat temu) w ciąży bliźniaczej i w 6 m-cu okazało się, że jedno dzieciątko nie żyje... miała non stop wizyty u lekarza, była w szpitalu aby jak najdlużej donosić ciążę a jednocześnie, żeby nie doszło do zatrucia aby urodzić to drugie maleństwo - udało się dzisiaj dziewczynka ma 10 lat....

Zgłoś nadużycie #71172 27 kwietnia 2014, 15:53

nati123 Fajna mama

Edka82 napisał(a)

ale te badania są płatne, NFZ nie refunduje badań hormonalnych

hihi chodziło mi o to ze jestem ciemna w tych hormonach i nie mam pojecie co i jak trzeba zrobic i szkoda mi pieniedzy na wizyte (bo on 200 zl bierze) zeby mi to tłumaczył dlatego wam tylki trułam zebyscie mi wyjasnily :D i teraz wiec co i jak do dzieła tylko na @ czekam :P

Zgłoś nadużycie #71173 27 kwietnia 2014, 15:54

nati123 Fajna mama

takasobieja napisał(a)

haha wyobraź sobie, że spałąm do 12 z mężem :D bo ja ciągle oddychać nie mogę a on wykorzystał to, że ja się źle czuje, spał ze mną tłumacząc, że nie chciał wychodzić z łóżka bo mnie pilnował :P a to juz taka godzina :D oglądaliśmy zakochanego kundla hehe :D
i teraz robię obiadek :) pierś z kurczaka pokrojona w kosteczkę, z cebulą czosnkiem, vegetą, pieprzem i pietruszka świeżą :) jajko i mąka ziemniaczana do sklejenia :) ... i zrobie z tego placuszki smażone :) do tego surówka z marchewki z śmietanka i cukrem i młode ziemniaczki z koperkiem :D :D

mmmmniam. Ja zrobiłąm dzis kawrkówke w sosie z młodymi ziemniaczkami z koperkiem i surówke pomidor ogorek rzodkiewka szczypior koperek papryka... :D wszyscy sie objedli nawet mój tata sie załapał

Zgłoś nadużycie #71174 27 kwietnia 2014, 15:57

nati123 Fajna mama

Ania85 napisał(a)

moja kuzynka była ( już 10 lat temu) w ciąży bliźniaczej i w 6 m-cu okazało się, że jedno dzieciątko nie żyje... miała non stop wizyty u lekarza, była w szpitalu aby jak najdlużej donosić ciążę a jednocześnie, żeby nie doszło do zatrucia aby urodzić to drugie maleństwo - udało się dzisiaj dziewczynka ma 10 lat....

Jezu że takie rzeczy się dzieją!!!
A chciałam jeszcze powiedzieć że Agusia ładnie pogoniła @ u ciasteczkowej to jej sie udało żeby jeszcze nasze wygnała...Chyba jakies czary uprawiałaś hihi :P

Zgłoś nadużycie #71175 27 kwietnia 2014, 16:06

angel Fajna mama
dzien dobry

Zgłoś nadużycie #71176 27 kwietnia 2014, 16:07

angel Fajna mama
lady_89 kochana a gdzie twoj tescior ?? testowalas ??

Zgłoś nadużycie #71177 27 kwietnia 2014, 16:13

takasobieja Fajna mama

nati123 napisał(a)

hihi chodziło mi o to ze jestem ciemna w tych hormonach i nie mam pojecie co i jak trzeba zrobic i szkoda mi pieniedzy na wizyte (bo on 200 zl bierze) zeby mi to tłumaczył dlatego wam tylki trułam zebyscie mi wyjasnily :D i teraz wiec co i jak do dzieła tylko na @ czekam :P

Już pisałyśmy o tym, najważniejsze to progesteron (badasz po owulacji, najlepiej 7 dzień), lh i fsh od 3 do 5 dnia cyklu, prolaktyna - kiedy chcesz, estradiol możesz a nie musisz na razie... Twój mąż mógłby też zbadać prolaktynę i testosteron :)

Zgłoś nadużycie #71178 27 kwietnia 2014, 16:19

lady_89 Gotowa na wszystko

angel napisał(a)

lady_89 kochana a gdzie twoj tescior ?? testowalas ??

Poczekam z testem, tym bardziej że przed chwilką będąc siku zobaczyłam delikatne plamienie ( prawie nie zauważalne) ale możliwe że to zbliża się @ :(

Zgłoś nadużycie #71179 27 kwietnia 2014, 16:23

Ona_123 Supermama
Właśnie siostra była na kawie i mówi, że szefowa była w ZUSie i tam pytała o mnie i oni gadają, że jest zbyt dużo przypadków młodych kobiet które na początku pracy idą na L4 z powodu ciąży i teraz mam na głowie ZUS. Będą sprawdzać czy nie zrobiłam tego specjalnie, że już byłam w ciąży i się zatrudniłam, czy nie wymusiłam L4 od lekarza itp. !! We wtorek się zwalniam i koniec ze stresem !
Wydawało mi się, a może działo się to naprawdę? Że widziałam Anioła. A może to był zwykły człowiek? Powiedział, że na wszystko w życiu jest miejsce i czas. Potem zniknął, a może poprostu odszedł?

Zgłoś nadużycie #71180 27 kwietnia 2014, 16:27

Ona_123 napisał(a)

Właśnie siostra była na kawie i mówi, że szefowa była w ZUSie i tam pytała o mnie i oni gadają, że jest zbyt dużo przypadków młodych kobiet które na początku pracy idą na L4 z powodu ciąży i teraz mam na głowie ZUS. Będą sprawdzać czy nie zrobiłam tego specjalnie, że już byłam w ciąży i się zatrudniłam, czy nie wymusiłam L4 od lekarza itp. !! We wtorek się zwalniam i koniec ze stresem !

Takie rozwiązanie chyba będzie dla Ciebie i dziecka najlepsze bo nie możesz się stresować. Chociaż z drugiej strony nawet jakby mieli to wszystko sprawdzić to przecież wyjdzie że nie byłaś w ciąży idąc do pracy tam.

Zgłoś nadużycie #71181 27 kwietnia 2014, 16:28

Ona_123 Supermama

lady_89 napisał(a)

Takie rozwiązanie chyba będzie dla Ciebie i dziecka najlepsze bo nie możesz się stresować. Chociaż z drugiej strony nawet jakby mieli to wszystko sprawdzić to przecież wyjdzie że nie byłaś w ciąży idąc do pracy tam.

Wiem, ale naprawdę nie chce dodatkowego stresu.
Jestem zdania, że ja nie zubożeje, a oni się nie wzbogacą.
A jak wiadomo takie instytucje do wszystkiego się przyczepią.
Wydawało mi się, a może działo się to naprawdę? Że widziałam Anioła. A może to był zwykły człowiek? Powiedział, że na wszystko w życiu jest miejsce i czas. Potem zniknął, a może poprostu odszedł?

Zgłoś nadużycie #71182 27 kwietnia 2014, 16:31

Ona_123 napisał(a)

Wiem, ale naprawdę nie chce dodatkowego stresu.
Jestem zdania, że ja nie zubożeje, a oni się nie wzbogacą.
A jak wiadomo takie instytucje do wszystkiego się przyczepią.

Masz rację. A teraz najważniejsza jesteś Ty i dzidzia :)

Zgłoś nadużycie #71183 27 kwietnia 2014, 16:32

Ona_123 Supermama

lady_89 napisał(a)

Masz rację. A teraz najważniejsza jesteś Ty i dzidzia :)

Mężu i ja jesteśmy tego samego zdania :)

Zgłoś nadużycie #71184 27 kwietnia 2014, 16:34

Ona_123 napisał(a)

Mężu i ja jesteśmy tego samego zdania :)

to super :) A jak się czujesz ?? Już informowaliście najbliższych o tym szczęściu?

Zgłoś nadużycie #71185 27 kwietnia 2014, 16:37

Ona_123 Supermama

lady_89 napisał(a)

to super :) A jak się czujesz ?? Już informowaliście najbliższych o tym szczęściu?

A dobrze się czuje, dziękuje :)
Tak najbliżsi już wiedzą.

Zgłoś nadużycie #71186 27 kwietnia 2014, 16:40

hakuna.matata Supermama

Ona_123 napisał(a)

Nie wolałaś poczekać z informacją? To oczywiście kwestia indywidualna, ale my chyba dopiwro na poczatku II trymestru powiedzieliśmy rodzinie.
A jeżeli chodzi o pracę to jestem w szoku i jeszcze bardziej nienawidzę naszego państwa :( Mamy niż demograficzny a zamiast pomagac matkom to tylko kłody pod nogi rzucają :(
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #71187 27 kwietnia 2014, 16:41

takasobieja Fajna mama

Ona_123 napisał(a)

Ale popatrz! To tak miało być :) dopiero co mieliście ślub... miało być wszystko po kolei :) )

Zgłoś nadużycie #71188 27 kwietnia 2014, 16:42

takasobieja Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

Nie wolałaś poczekać z informacją? To oczywiście kwestia indywidualna, ale my chyba dopiwro na poczatku II trymestru powiedzieliśmy rodzinie.
A jeżeli chodzi o pracę to jestem w szoku i jeszcze bardziej nienawidzę naszego państwa :( Mamy niż demograficzny a zamiast pomagac matkom to tylko kłody pod nogi rzucają :(

dokładnie... brak słów. Za co mamy utrzymać dzieci? :/

Zgłoś nadużycie #71189 27 kwietnia 2014, 16:49

hakuna.matata Supermama

takasobieja napisał(a)

dokładnie... brak słów. Za co mamy utrzymać dzieci? :/

Nie dość że kasy nie dają to jeszcze ile stresów :( ech
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #71190 27 kwietnia 2014, 16:54

hakuna.matata napisał(a)

Nie dość że kasy nie dają to jeszcze ile stresów :( ech

Dokładnie i zamiast człowiek myśleć o dzieciach to w pierwszej kolejności myśli o tym za co utrzyma dziecko i większość par odkłada decyzję o posiadaniu dzieci.