Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #68451 10 kwietnia 2014, 11:03

hakuna.matata Supermama
Maślanka, zdjęcie masz na końcu poprzedniej strony jak byś przeoczyła ;)

Edka, mi też doradzili żebym sama te zioła zrobiła, ale skoro to jest gotowa mieszanka, to wydaje mi się, że ich ilość powinna być odpowiednio zrównowazona. Wiec nawet jak kupisz wszystkie osobno to może nie wyjść to co w mieszance. Dlatego zrezygnowałam z samodzielnego mieszania. I jeszcze odwiodło mnie od tego moje lenistwo ;)
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #68452 10 kwietnia 2014, 11:04

Beata79 Fajna mama
Cześć! a ja mega płodne!działamy codziennie,ale to moj ma taki zapał,jest na urlopie to sie wyluzował!!!

Zgłoś nadużycie #68453 10 kwietnia 2014, 11:06

ewcia21k Gotowa na wszystko

hakuna.matata napisał(a)

Minsie bardzo podoba. Sa oczywiscie rozne: z Maryja, Jezusem ale ja najbardziej lubie Aniola Stroza. Dostalismy dwa ale drugi bez grawera. I ten jest stebrny i bardzo ladnie wykonany i na pewno byl drogi. Ale te niesrebrne tez sa spoko.
Ten wisi na scianie a drugi ma nozke jak by ktos chcial postawic.

Fajne :)

Zgłoś nadużycie #68454 10 kwietnia 2014, 11:07

ewcia21k Gotowa na wszystko

Beata79 napisał(a)

Cześć! a ja mega płodne!działamy codziennie,ale to moj ma taki zapał,jest na urlopie to sie wyluzował!!!

Super! Oby zaowocowało ! :)

Zgłoś nadużycie #68455 10 kwietnia 2014, 11:13

hakuna.matata Supermama

Beata79 napisał(a)

Super! :D bawcie się dobrze ;)

Zgłoś nadużycie #68456 10 kwietnia 2014, 11:14

maslanka Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

Minsie bardzo podoba. Sa oczywiscie rozne: z Maryja, Jezusem ale ja najbardziej lubie Aniola Stroza. Dostalismy dwa ale drugi bez grawera. I ten jest stebrny i bardzo ladnie wykonany i na pewno byl drogi. Ale te niesrebrne tez sa spoko.

Dzięki!! Rzeczywiście obrazek bedzie mu towarzyszył całe życie :)
Moją mama wyszyla mlodemu taki podobny obrazek z aniolkami :)
Zamówiłam już te pudełko, wloze do środka kaske :) rodzice sami wiedzą, czego im potrzeba.

Zgłoś nadużycie #68457 10 kwietnia 2014, 11:30

ewuska0207 Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

Moja na cgrzciny też dostała takiego Anioła Stróża tylko na nóżce i też jest piękny :)

Nasza Grudniówkowa tabelka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArVdA1IFgwBrdGVjUjhtNWNtT1lEcVhzU19jQlJhMGc&usp=sharing#gid=0

Zgłoś nadużycie #68458 10 kwietnia 2014, 11:32

hakuna.matata Supermama

maslanka napisał(a)

Dzięki!! Rzeczywiście obrazek bedzie mu towarzyszył całe życie :)
Moją mama wyszyla mlodemu taki podobny obrazek z aniolkami :)
Zamówiłam już te pudełko, wloze do środka kaske :) rodzice sami wiedzą, czego im potrzeba.

Mi się pudełko nie bardzo podoba ale jak bym takie dostała to by się przydało, bo wszystkich pierdółek-pamiątek synka nie musiała bym trzymać w zwykłym kartonowym tylko właśnie takim specjalnym ;) Więc pomysł spoko :)

Zgłoś nadużycie #68459 10 kwietnia 2014, 11:34

Edka82 Fajna mama
a w tych ziołach nie ma nic niepokojącego, większość ma działanie uspokajające ;) Lebiodka; Działanie : wykrztuśne, dezynfekujące, przeciwbiegunkowe, moczopędne, przeciwskurczowe, wiatropędne, odtruwające. Napar z mieszanki lebiody (zazwyczaj w mieszance z innymi ziołami) działa wiatropędnie i stosowany jest przy atonii jelit, nadmiernej fermentacji jelit, bębnicy, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, niedoczynności wątroby. Rumianek; Najczęściej jest stosowany doustnie jako środek przeciwzapalny i przeciwskurczowy układu pokarmowego, ma też działanie przeciwalergiczne. Stosowany wewnętrznie w nieżycie jelit i żołądka, Macierzankę stosuje się w celach wykrztuśnych., dezynfekujących, w
przypadku problemów zarówno z układem oddechowym jak i pokarmowym.
Działanie ściągające, antybakteryjne, przeciwbólowe i wykrztuśne to
główne zalety tego ziela. Pokrzywa np. zwiększa poziom hemoglobiny i liczbę erytrocytów, poprawia perystaltykę jelit. Szczególnie polecana jest na wiosenne osłabienie, Zioło dziurawca wskazane jest w szczególnie w leczeniu takich chorób i
dolegliwości jak: astma, biegunka, nieżyt i stany zapalne żołądka,
przekrwienie i zaburzenia czynnościowe wątroby, skąpomocz, zapalenie
oskrzeli, choroby zakaźne u dzieci, stany skurczowe dróg żółciowych i
trzustki, zapalenie pęcherza i nerek, nadciśnienie tętnicze, zapalenie
okrężnicy, grypa, angina, skaza limfatyczna a także zbyt obfite
menstruacje. Rdest Działanie : wyciąg zwiększa wydalanie moczu, stosowany w kamicy nerkowej, jako środek moczopędny, przy schorzeniach płucnych, Ruta Działanie: rozkurczowe na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg
żółciowych oraz układu moczowego (działanie wiatropędne, żółciopędne,
nieznacznie moczopędne), obniża w niewielkim stopniu ciśnienie krwi.
Dzięki zmniejszeniu oporów w drobnych naczyniach usprawnia się nieco
krążenie obwodowe. Hamuje też wydalanie jodu, podwyższa poziom wapnia we
krwi i ma także własności odtruwające. nagietek Dobre wyniki osiąga się w zaburzeniach miesiączkowania połączonych z
bólem, ogólnym osłabieniem, zawrotami głowy, a także w dolegliwościach
okresu przekwitania (klimakterium). Naostrzyk Działanie: przeciwzapalne, rozkurczające naczynia krwionośne. :)

Zgłoś nadużycie #68460 10 kwietnia 2014, 11:37

hakuna.matata Supermama
Dzięki Edka, ale nie czytałam całości, początek mi wystarczył "a w tych ziołach nie ma nic niepokojącego, większość ma działanie uspokajające" ;)
Ufam Ci i w takim razie tym ziółkom też i jak za 2 tyg nie zobaczę || to też zakupię :)

Zgłoś nadużycie #68461 10 kwietnia 2014, 11:38

Edka82 Fajna mama
Moje juz przyszły, szybko, ale nie mam jeszcze @ więc sie nie napiję, cholera krótka datę ważności mają :/ 08/2014 chgociaz to 4 miesiace to luz ;)

Zgłoś nadużycie #68462 10 kwietnia 2014, 11:42

Edka82 Fajna mama
a nie mogę zacząć już ich pić ?? ? Nie, chyba nie :/ w zaleceniach od 1 dc

Zgłoś nadużycie #68463 10 kwietnia 2014, 11:47

hakuna.matata Supermama
Edka:
- wyluzuj - nie możesz ich jeszcze pić :D
- krótka data ważności to akurat zaleta
- 4 miesiące to bardzo długo - do tej pory już zafasolkujesz i ziółka będziesz musiała oddać innym potrzebującym ;)

Zgłoś nadużycie #68464 10 kwietnia 2014, 11:51

Beata79 Fajna mama
znów musze zamówić inofolic masakra i 200zł kolejne,moja ginekolog kazała mi go nadal brać

Zgłoś nadużycie #68465 10 kwietnia 2014, 11:56

maslanka Fajna mama
A do mnie jeszcze nie przyszły, okres za dwa dni, więc mam nadzieję, że bedzie awizo jak wrócę do domu :D jestem teraz w drodze do lekarza :)
Hakuna tak właśnie myślę, ze przyda im sie, żeby pochować wszystkie pamiątki ( pepowina, smoczek, opaska ze szpitala pierwszy rysunek, zabek itp....)
Jak zaczniemy pić te zioła to będziemy chodzacymi okazami zdrowia :D

Zgłoś nadużycie #68466 10 kwietnia 2014, 12:01

hakuna.matata Supermama

maslanka napisał(a)

A do mnie jeszcze nie przyszły, okres za dwa dni, więc mam nadzieję, że bedzie awizo jak wrócę do domu :D jestem teraz w drodze do lekarza :)
Hakuna tak właśnie myślę, ze przyda im sie, żeby pochować wszystkie pamiątki ( pepowina, smoczek, opaska ze szpitala pierwszy rysunek, zabek itp....)

Dokladnie te rzeczy mam w pudełku ;) Wraz ze wszystkimi kartkami które dostał na chrzest - chyba od wszystkich, czyli ok 40 kartek - też fajna pamiątka :)

Zgłoś nadużycie #68467 10 kwietnia 2014, 12:05

Edka82 Fajna mama

maslanka napisał(a)

ja priorytetem zamówiłam
aaa jak ładnie .... :) http://deser.pl/deser/1,111858,15773816,To_mial_byc_zwyczajny_slub__ale_ten_ksia...

Zgłoś nadużycie #68468 10 kwietnia 2014, 12:08

Edka82 Fajna mama
http://ziolazkurpi.com/ to ten sam gość co zamówiłyśmy od niego z allegro maslanka :)

Zgłoś nadużycie #68469 10 kwietnia 2014, 12:09

Edka82 Fajna mama

maslanka napisał(a)

i będziemy bąki puszczać, bo to ziółka wiatropędne :D

Zgłoś nadużycie #68470 10 kwietnia 2014, 12:17

maslanka Fajna mama
Jednorozec leży koło mojego rodzinnego miasta :) też jestem z kurpi ;) jak coś bedzie nie tak z tymi ziołami to znajdę i osobiście się pofatyguje z reklamacja ;)