Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #65091 28 marca 2014, 18:35

lady_89 Gotowa na wszystko

nati123 napisał(a)

Właśnie kombinowałyśmy dziś z moja księgową i wyszło żeby na razie poczekac zus sie wycwanił i zeby miec normalny maciezynski musiałabym przez rok płacic 1500 zl gdzie dostałabym 1200 a to dlatego ze wykorzystalam przez 2 lata ten niski..

Wiesz co moja szefowa teraz też jest w ciąży i płaciła niski zus cały czas i teraz wiem właśnie że miała na chyba 3-4 miesiące przed porodem zrobić przerwę w płaceniu składki zdrowotnej na 30 dni i po tym czasie zapłacić najwyższy zus (chyba 3 tysiace)i wtedy inaczej to jest liczone niż gdy ma sie ciągłość.

Zgłoś nadużycie #65092 28 marca 2014, 18:37

nati123 Fajna mama

lady_89 napisał(a)

Wiesz co moja szefowa teraz też jest w ciąży i płaciła niski zus cały czas i teraz wiem właśnie że miała na chyba 3-4 miesiące przed porodem zrobić przerwę w płaceniu składki zdrowotnej na 30 dni i po tym czasie zapłacić najwyższy zus (chyba 3 tysiace)i wtedy inaczej to jest liczone niż gdy ma sie ciągłość.

Nie wiedziałam ze tak mozna. Jakbys mogła sie dowiedziec jakies szczegóły i mi przekazać ?? czy nie bardzo ?? a to bylo w tym roku czy w tamtym bo jak w tamtym to nic nie zdzialam bo to od tego 2014 weszlo. A jak zrobiła przerwe to pewnie tamten (2013) ale dowiedz sie jesli mozesz ok ??

Zgłoś nadużycie #65093 28 marca 2014, 18:38

Agnesss Gotowa na wszystko

lady_89 napisał(a)

Na chwilę obecną wszystkie wybyły gdzieś

Pewnie działają na całego ;p

Ja tak jak tego mojego codziennie wykorzystałam, nawet wczoraj nozki w gorze trzymałam bo tak jedna z kolezanek mi tu podpowiedziała, to dziś ten mój odmówił mi, dlatego , że musi sie zregenerować :p hehe chyba przesadziłam :)

Zgłoś nadużycie #65094 28 marca 2014, 18:39

nati123 napisał(a)

Nie wiedziałam ze tak mozna. Jakbys mogła sie dowiedziec jakies szczegóły i mi przekazać ?? czy nie bardzo ?? a to bylo w tym roku czy w tamtym bo jak w tamtym to nic nie zdzialam bo to od tego 2014 weszlo. A jak zrobiła przerwe to pewnie tamten (2013) ale dowiedz sie jesli mozesz ok ??

Ona teraz jakoś robiła ta przerwę bo jest w 6 miesiącu teraz . Poza tym ostatnio tez klientka była i o tym mówiła. I nawet teraz z tego co wiem to na macierzyńskim można normalnie pracować a kiedyś nie można było biorąc macierzyński

Zgłoś nadużycie #65095 28 marca 2014, 18:40

nati123 Fajna mama

Agnesss napisał(a)

Ja tak jak tego mojego codziennie wykorzystałam, nawet wczoraj nozki w gorze trzymałam bo tak jedna z kolezanek mi tu podpowiedziała, to dziś ten mój odmówił mi, dlatego , że musi sie zregenerować :p hehe chyba przesadziłam :)

wymasuj go i podejdz od drugiej strony hihi :P

Zgłoś nadużycie #65096 28 marca 2014, 18:40

nati123 Fajna mama
ide sprzatac bo niedawno z pracy wrocilam i chcialam z wami popisac apapa

Zgłoś nadużycie #65097 28 marca 2014, 18:42

Agnesss napisał(a)

Nawet nie tyle co nogi w górze to poduszka pod tyłek żeby był wyżej. Ja jeszcze mam kilka dni wstrzemięźliwości przez @. Ale po tym czasie serduszkowanie jest takie cudowne :) Bynajmniej ja tak mam :D

Zgłoś nadużycie #65098 28 marca 2014, 18:43

nati123 napisał(a)

wymasuj go i podejdz od drugiej strony hihi :P

nie da rady bo do pracy pojechał na 19stą, także nic z tego ;p jutro dostane, obiecał mi ;p

Zgłoś nadużycie #65099 28 marca 2014, 18:44

a po co ten tylek wyzej? przeciez co ma wleciec to wlecii ;)

Zgłoś nadużycie #65100 28 marca 2014, 18:47

Agnesss napisał(a)

a po co ten tylek wyzej? przeciez co ma wleciec to wlecii ;)

Niby tak, choć np dużo kobiet ma tyłozgięcie szyjki macicy o czym nie wiedzą i taka pozycja jest wtedy bardzo wskazana.

Zgłoś nadużycie #65101 28 marca 2014, 18:55

Uciekam się zbierać do domu. Do później :)

Zgłoś nadużycie #65102 28 marca 2014, 18:56

dobra jutro spróbuje :) i to pomoze w zajsciu w ciaze? no zobaczymy :)
jestem dobrym materialem na matke tak mi sie przynajmniej wydaje :) nie pale papierosow, alkoholu nie lubie, i zaczynam sie zdrowiej odzywiac, i biore kwas foliowy :) ciekawe jakie mam szanse...

Zgłoś nadużycie #65103 28 marca 2014, 19:09

takasobieja Fajna mama
Jak się człowiek zaczyna starać to obowiązkowo powinien rzucić używki, brać kwas foliowy, najlepiej 3 miesiące wcześniej, no i zdrowsze odżywianie :) .
Jezu jak mi się nie chce!!!!!!!!!! :( mam lenia dziś

Zgłoś nadużycie #65104 28 marca 2014, 19:12

takasobieja Fajna mama

lady_89 napisał(a)

A jak robiłaś tą szczepke?

Storczyk się sam rozmnaża :) czasami zamiast kwiatów, to na łodydze rosna małe listki, potem z czasem wypuszczają też korzenie. Jak już są korzenie, to odcinasz to ok 2cm z każdej strony pędu, wkładasz do wody, i potem przesadzasz w korę do storczyka :) i rośnie :)

Zgłoś nadużycie #65105 28 marca 2014, 19:19

Dziewczynki, porusze temat o którym czytałam dzis w internecie.

Czy sądziecie , że są jakieś normy, ile trzeba zarabiac aby pozwolic sobie na dziecko?
I dlaczego rodziny biedne maja nawet po 6 - 8 dzieci? dlaczego do takiej sytuacji dopuszczaja a potem na caly swiat krzycza o pomoc bo pieniedzy nie maja...

Zgłoś nadużycie #65106 28 marca 2014, 19:22

takasobieja Fajna mama
Wolałabym się nie wypowiadać. TU chyba nawet nie chodzi o pieniądze, ale odpowiedzialność. Jak można nierozsądnie zrobić sobie 10dzieci, a potem o nie nie zbać i płakać, że kasy nie ma. WIesz prości i ograniczeni ludzie często myślą, że dzięki dzieciom będą otrzymywać kasę z państwa, szkoda, że nie przeliczą tego dokłądnie. Życie jest na pewno na tyle niesprawiedliwe, że ludzie którzy chleją, ćpają i nie pracują mają po 10 dzieci, a Ci którzy marzą o dziecku, starają się żeby zapewnić dziecku byt i dać miłość, itd... mają problem z zajściem w ciążę.

Zgłoś nadużycie #65107 28 marca 2014, 19:40

Szpilkka Supermama

Agnesss napisał(a)

Czy sądziecie , że są jakieś normy, ile trzeba zarabiac aby pozwolic sobie na dziecko?
I dlaczego rodziny biedne maja nawet po 6 - 8 dzieci? dlaczego do takiej sytuacji dopuszczaja a potem na caly swiat krzycza o pomoc bo pieniedzy nie maja...

Przy naszych zarobkach nie da sie podac realnej kwoty. Moze gdyby zarabiac 10tys miesiecznie .....

Zgłoś nadużycie #65108 28 marca 2014, 19:42

hakuna.matata Supermama

Szpilkka napisał(a)

nati123 - kogo w tych czasach stać na dziecko ? My mieszkamy z rodzicami, ja jestem bez pracy, i znalazło by się co najmniej kilka powodów dla których decyzja z dzieckiem odeszła by na dalszy plan ale kiedy jak nie teraz? gdybym miałam patrzeć tylko i włącznie przez pryzmat pieniędzy to nigdy nie miała bym wystarczająco dużo pieniędzy żeby miec dziecko. Nie wspominając już o własnym mieszkaniu :-)

W 100% się z Tobą zgadzam! Niestety dlatego, ze mało osób myśli w ten sposób to jesteśmy pierwszą parą wśród znajomych, którzy w tym wieku świadomie zdecydowali się na dziecko. Przez to nasz synek będzie wychowywał się sam i bardzo nad tym ubolewam :( Dlatego szybko zdecydowaliśmy się na rodzeństwo dla Królewicza :)

Agnesss napisał(a)

Moim zdaniem jedną z przyczyn jest to, ze biedni ludzie sa niewykształceni i tak jak napisała Takasobieja - nie potrafią przeliczyć ile na dzieci dostaną a ile będą ich te dzieci kosztować. Natomiast ludzie "bogaci" są wykształceni, inteligentni i wiedzą, że dziecko to nie zabawka a ogromna odpowiedzialność za drugie życie i finansowa studnia bez dna. Poza tym ludzie biedni nie mają aspiracji, pomysłów na siebie, nie dążą do kariery a Ci których stać na studia, kursy poświęcają się karierze, chcą być spełnieni i dlatego odkładają macierzyństwo i pozwalają sobie na tyle dzieci na ile mogą.

Proszę aby nikt nie odebrał tego co napisałam, że ludzie biedni sa głupi a bogaci mądrzy, bo to na pewno nie prawda ;) Temat "inteligencji" bardzo uogólniłam. Bardziej chodzi o to co ludzie chcą w życiu osiągnąć i czy potrafią logicznie myśleć.
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #65109 28 marca 2014, 19:43

hakuna.matata Supermama
Zrobiłam tiramisu, niestety dopiero przed chwilą skończyłam, więc bedzie ciasto na śniadanie ;)
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #65110 28 marca 2014, 19:44

Malina89 Fajna mama
cześć wam ;-)