Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #64131 26 marca 2014, 10:02

ewcia21k Gotowa na wszystko
A u mnie śnieg prószy :(

Zgłoś nadużycie #64132 26 marca 2014, 10:13

Tasiemka Supermama
Ale jestem zła! ;/ byłam w kilku szkołach, dyrektorki są chętne do przyjęcia mnie na staż wszystkie, ale główną decyzję musi podjąć burmistrz, którego aktualnie dzisiaj nie ma, bo gdzieś pojechał i dziś już raczej nie wróci, czyli prosty wniosek - nic nie załatwiłam. Jutro jadę do PUP zobaczymy, co tam mi zaproponują...

Zgłoś nadużycie #64133 26 marca 2014, 10:18

Tasiemka Supermama
Witam nowe dziewczyny! :)

Kosia ja też uwielbiam TLC :) :) :)

Zgłoś nadużycie #64134 26 marca 2014, 10:18

Szpilkka Supermama

Gosiamama napisał(a)

Szpilka ja Ci tak po cichu kibicuje i normalnie masz pecha z tą owulacją i wyjazdami swojego w tym czasie, a może ty powinnaś kiedyś z nim wyjechać jak jest możliwośc i wtedy się uda , taki wyjazdowy bobas by wam się trafił :-) ?

może to jest jakiś pomysł, tylko wtedy musieli byśmy sami sobie wynająć pokój na hotelu i musiała bym siedziec dwa tygodnie ;-) a i tak pewności bym nie miała że wtedy będzie owulacja bo mam nieregularne :-( :-(

Zgłoś nadużycie #64135 26 marca 2014, 10:19

Tasiemka Supermama

Szpilkka napisał(a)

może to jest jakiś pomysł, tylko wtedy musieli byśmy sami sobie wynająć pokój na hotelu i musiała bym siedziec dwa tygodnie ;-) a i tak pewności bym nie miała że wtedy będzie owulacja bo mam nieregularne :-( :-(

ja powiem krótko - kto nie ryzykuje, ten nie ma ;) :P

Zgłoś nadużycie #64136 26 marca 2014, 10:19

Szpilkka Supermama

Tasiemka napisał(a)

Ale jestem zła! ;/ byłam w kilku szkołach, dyrektorki są chętne do przyjęcia mnie na staż wszystkie, ale główną decyzję musi podjąć burmistrz, którego aktualnie dzisiaj nie ma, bo gdzieś pojechał i dziś już raczej nie wróci, czyli prosty wniosek - nic nie załatwiłam. Jutro jadę do PUP zobaczymy, co tam mi zaproponują...

Teraz na staż? u mnie by nie przyjęli mnie bo niedługo wakacje a staż pół roku więc nie miała bym co robic w szkole czy przedszkolu

Zgłoś nadużycie #64137 26 marca 2014, 10:20

Szpilkka Supermama

Tasiemka napisał(a)

ja powiem krótko - kto nie ryzykuje, ten nie ma ;) :P

Pomyśle nad tym ;-)

Zgłoś nadużycie #64138 26 marca 2014, 10:23

Tasiemka Supermama

Szpilkka napisał(a)

Teraz na staż? u mnie by nie przyjęli mnie bo niedługo wakacje a staż pół roku więc nie miała bym co robic w szkole czy przedszkolu

u mnie bezproblemowo (powiedzmy), tyle że u nas przyjmują na 3 miechy, ewentualnie później przedłużają ..

Zgłoś nadużycie #64139 26 marca 2014, 10:25

Tasiemka Supermama
idę w końcu "zasadzić" te pomidory :D

Zgłoś nadużycie #64140 26 marca 2014, 10:27

Edka82 Fajna mama
Hej dziewczyny, obiecane streszczenie z wczorajszej wizyty :) Więc lekarzem okazała się byc babka mniej więcej w moim wieku, wyglądającą miło :) Taka tez się okazała. Zobaczyła moje zdenerwowanie i zaczęła natychmiast mnie wyciszać, po 5 minutach rozmowy z nią, byłam wyluzowana totalnie, uśmiechnięta. nie owijałam w bawełnę, powiedziałam jej o moich złych doświadczeniach. Przyniosłam jej moje i męża dotychczasowe badania i moje wykresy ov, wszystko dokładnie oglądała. Nie wiem czy Wam pisałam, ale coś ostatnio nie byłam w 100% przekonana do słów mojego gina, miałam pewne wątpliwości i wychodzi na to że słusznie. Babka przeanalizowała ze mną każdy wykres od odstawienia anty, okazuje się, że w I cyklu po odstawieniu anty (krwawienie Z odstawienia) już prawdopodobnie owulowałam, estradiol był w normie i o tym wiedziałam, a progesteron był niski, bo to jeszcze nie była FL tylko OV, wtedy miał prawo, być o takich wartościach (badanie proge, robiłam 20 dc, a cykl trwał 34 dni). Tak samo wyszło z tym estradiolem, że niby organizm sie przestymulował, a wychodzi na to, że jak robiłam w 9 dc to juz to były dni okołoowulacyjne i jego wsrtość wzrosła, mój gin sie upiera, ze owu w 14 dc, koniec i kropka, a mi wtedy i tempka wskazywała na owulke w 10/11 dc i testy i inne obserwacje. Generalnie wynikowo w badaniu palpacyjnym i usg jestem okazem zdrowia :) Nie miałam robionego monitoringu owu, ale powiedziała, że dla nas teraz takim monitoringiem są te testy i obserwacje, w których nieprawidłowości nie widać :) Zdziwiona była brakiem moich badań na tarczycę, muszę je wszystkie zrobić i magnez, bo nerwus jestem ;) Podsumowując ze mnną na ta chwile jest ok. Co za tym idzie musimy sprawdzić męża :( ale sposób w jaki przedstawiła mi pogląd na te badania zupełnie mnie wyluzował. Pogadałam z Mężykiem i też jest ok. Ona mówi że mamy nie mysleć o tym wcale,będą wyniki będziemy debatować, mozliwe jest że problem siedzi w naszych głowach ;) a co do bezowulacyjnego testu, to wcale nie powiedziane jest, że owu nie było, natomiast co do tego cyklu to na pewno w 8 dc tej owu nie było, ale o tym pisałam juz wczoraj. Dziś tempka spadła, więc może i faktycznie owu przede mną :) AAa do tego babka była tak delikatna w badaniach, ze nawet nie czułam kiedy mi cytologie robiła. Kqazała mi dupka wiecej nie brac, bo mi nie potrzebny, ale o tym tez wczoraj pisałam. a tempka tak wyglada w tym cyklu, bo najpewniej jakas infekcja, nawet alergiczna, a katar i ból gardła był

Zgłoś nadużycie #64141 26 marca 2014, 10:29

irving23 Supermama
Hej,
widzę że za parę dni posypią się testowania. Trzymam kciuki !! :*
"Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane"

Zgłoś nadużycie #64142 26 marca 2014, 10:40

Konto usunięte

hakuna.matata napisał(a)

Nie wiem dlaczego ale uwielbiam Twojego synka i też jestem z niego baaaardzo dumna :)

och dziękuję, to bardzo słodkie ;)

Zgłoś nadużycie #64143 26 marca 2014, 10:41

Konto usunięte

ewcia21k napisał(a)

A u mnie śnieg prószy :(

brrr nie zazdroszczę, u nas piękna wiosna od wczoraj ;)

robię pranie suszy się na dworze, uwielbiam pranie z dworu.

Zgłoś nadużycie #64144 26 marca 2014, 10:43

Konto usunięte

Tasiemka napisał(a)

trzymam kciuki, staż to fajna sprawa i lepszy rydz niż nic, mam nadzieje że ci się uda ;)

Zgłoś nadużycie #64145 26 marca 2014, 10:44

Konto usunięte

Szpilkka napisał(a)

też miałam staż w szkole podstawowej, w wakacje mieliśmy mnóstwo roboty, organizowana była świetlica i mnóstwo dzieciaczków przychodziło

edka super że zadowolona jesteś z wizyty,
trzymam kciuki

Zgłoś nadużycie #64146 26 marca 2014, 10:45

hakuna.matata Supermama
EDKA!!!!!!!!!!!! Super wiadomości! Tak to jest jak trafisz do jakiegoś upartego cepa, który zamiast badać to trzyma się ściśle ustalonych norm, które wiadomo nie sa identyczne dla każdej kobiety! Fajnie że małż spokojny, teraz luzik i może jego badania nie będa potrzebne! :) Jakoś mi humorek poprawiłaś :)

Tasiemka napisał(a)

Burmistrz decyduje czy możesz zostać przyjęta na staz? Sory ale trochę to zabawne :D

Szpilkka napisał(a)

Bardziej myślałam o tym, że jak wiesz ze owulka nadchodzi, to wsiadasz w piciąg/busia i jedziesz :P Wynajmujesz jakiś pokój lub domek i dobrze się bawicie :)
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #64147 26 marca 2014, 10:48

Konto usunięte

hakuna.matata napisał(a)

Bardziej myślałam o tym, że jak wiesz ze owulka nadchodzi, to wsiadasz w piciąg/busia i jedziesz :P Wynajmujesz jakiś pokój lub domek i dobrze się bawicie :)

hmm podoba mi się ten pomysł ;)

Zgłoś nadużycie #64148 26 marca 2014, 10:55

nati123 Fajna mama
Śnieg ?? U mnie jest ładnie słoneczko świeci. Mieszkam na mazurach :D

Zgłoś nadużycie #64149 26 marca 2014, 10:56

Edka82 Fajna mama
Moje fotki usg, uciełam od góry date i  nazwisko, takasobieja zerknij w wolnej chwili, a jak któraś jeszcze umie mi legendę ;) objasnic to bede wdzieczna

Zgłoś nadużycie #64150 26 marca 2014, 10:57

Szpilkka Supermama
Hakuna.matata na pewno to przemyśle, może to jakiś sposób. W tym cyklu prawdopodobnie jutro będzie owu więc grudzień już powoli odpada. Niedługo będzie trzeba wątek przekształcić z 2014 na 2015 :-)