Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #62851 20 marca 2014, 15:19

Tasiemka Supermama

takasobieja napisał(a)

Już się zaczyna plamienie, czyli będzie @ :)

no nie, a ja po cichu liczyłam, że może jednak! ;/

no to oby szybko przeszło i obyście mogli serduszkować jak najszybciej :P

Zgłoś nadużycie #62852 20 marca 2014, 15:20

Tasiemka Supermama
mój tato jest the best, zawsze jak wraca z pracy, zjada obiad, siada przed TV - ja mu robię kawę :D - on włącza telegazetę i zasypia :D minimum na 15 minut :D i właśnie mu się pilot z ręki wyślizguje :D haha :D

Zgłoś nadużycie #62853 20 marca 2014, 15:20

Edka82 Fajna mama

takasobieja napisał(a)

a ja jeźdzę miedzy Tucholą, a Bydgoszczą :D przyjechałam do domku do Bdg na 5godz i wracam do rodziców :D .
Tasiemka niczego w życiu bardziej nie pragnę niż dziecka, ale niestety nic sama nie przyspieszę. Tracę wiarę, że mogę je kiedykolwiek mieć bo nigdy w życiu nie widziałam II kresek! No ale niestety... nic mi nie da płacz... wiecie, najgorsze jest to, że nikt z naszego najblizszego kuzynostwa nie miał żadnych problemów z zajściem, każdy starał się max. 3 miesiące. Moja szwagierka tez :/... a jej facet kiedys i kokainę brał, i amfetaminę, jak to angole :/ co prawda od kiedy z nią jest nie bierze nic, no i żadnych problemów nie mieli. Są koło 30stki... a my tu młodzi zaczeliśmy szybko, żeby nie mieć kiedyś problemów z zajściem i dupa :)

Dzięki, ze 30 uważasz za starych :P Jesuuuu takasobieja co to za stereotypowość: "a jej facet kiedys i kokainę brał, i amfetaminę, jak to angole" No i co z tego, ze brał, co ma piernik do wiatraka, no chyba, ze był nałogowcem i robił to codziennie, po kilka razy dziennie, przez dłuższy okres czasu :)

Zgłoś nadużycie #62854 20 marca 2014, 15:22

Tasiemka Supermama

Edka82 napisał(a)

Dzięki, ze 30 uważasz za starych :P

ej no w porównaniu do 30 to my jesteśmy gówniarze hehehe :D żarcik :P co byś się nie obraziła nieeee? :P

Zgłoś nadużycie #62855 20 marca 2014, 15:23

Edka82 Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

Edka...
ale nie jestem w ciąży :P ani w okresie karmienia piersią także spoko :)
 Cirrus, to jest kuracja 3 dniowa i przechodzi ;)

ale napisane jest wyraźnie poinformuj jesli planujesz, no to chyba cos znaczy :) sama jestem alergikiem, wiem co piszę ;)

Zgłoś nadużycie #62856 20 marca 2014, 15:26

Tasiemka Supermama

Edka82 napisał(a)

ale napisane jest wyraźnie poinformuj jesli planujesz, no to chyba cos znaczy :) sama jestem alergikiem, wiem co piszę ;)

no ok :D ale tam piszę o recepcie, a to jest bez recepty :P coś stara ta ulotka :D hehe :D nie no spoko rozumiem Cię..., ale jakoś ani wcześniej, ani teraz nie przywiązywałam do tego uwagi.... nie chce popaść w paranoje i czytać wszystko co mi wpadnie w ręce czy mogę czy nie, bo wtedy już bym się wykończyła psychicznie... wiesz o co mi chodzi?

Zgłoś nadużycie #62857 20 marca 2014, 15:26

Edka82 Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

ej no w porównaniu do 30 to my jesteśmy gówniarze hehehe :D żarcik :P co byś się nie obraziła nieeee? :P

spokojnie posiadam dystans i poczucie humoru i nie mam kompleksów na tym tle :)

Zgłoś nadużycie #62858 20 marca 2014, 15:29

Edka82 Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

no ok :D ale tam piszę o recepcie, a to jest bez recepty :P coś stara ta ulotka :D hehe :D nie no spoko rozumiem Cię..., ale jakoś ani wcześniej, ani teraz nie przywiązywałam do tego uwagi.... nie chce popaść w paranoje i czytać wszystko co mi wpadnie w ręce czy mogę czy nie, bo wtedy już bym się wykończyła psychicznie... wiesz o co mi chodzi?

wiem, ale piszę Tobie o tym, ponieważ jestem po rozmowie z alergologiem, ok :) ale ja bym Cirrusa nie brała :)

Zgłoś nadużycie #62859 20 marca 2014, 15:33

Tasiemka Supermama

Edka82 napisał(a)

wiem, ale piszę Tobie o tym, ponieważ jestem po rozmowie z alergologiem, ok :) ale ja bym Cirrusa nie brała :)

okey, ale mi nic innego nie pomaga... brałam teraz rupafin ( który można nawet w ciaży :P ) i nic, kompletnie... zyrte tez juz nie dziala na mnie, bo cale "dzieciństwo" go zażywałam...
... a co do tego co można a czego nie... to wczoraj nawet małż mnie upomniał, bo oboje uwielbiamy pić zieloną herbatę, a ostatnio na ovu pisało, że jedna dziennie to jest max i mówie mojemu... a on do mnie : " kotek daj sobie już spokój, bo jeszcze trochę, to przestaniemy jeść i pić, bo wszystko będzie nam przeszkadzało w zajściu w ciąże"... więc przestaje czytać opisy na opakowaniach, ulotki itp, itd, bo świruje od tego :P

Zgłoś nadużycie #62860 20 marca 2014, 15:36

takasobieja Fajna mama

Edka82 napisał(a)

Dzięki, ze 30 uważasz za starych :P Jesuuuu takasobieja co to za stereotypowość: "a jej facet kiedys i kokainę brał, i amfetaminę, jak to angole" No i co z tego, ze brał, co ma piernik do wiatraka, no chyba, ze był nałogowcem i robił to codziennie, po kilka razy dziennie, przez dłuższy okres czasu :)

Brał nałogowo. ;) Móię o tym, ponieważ to były pierwsze pytania ze strony androloga, czy korzystał z używek, czy ćwiczył, czy bral sterydy, czy palił, ile pije, gdzie pracuje (bo smary szkoda w mechanice np, kierowca za długo siedzi na workach). Mówię o wieku, ponieważ najlepszy czas na rodzenie, staranie się jest po 20rż. do 25 gdzieś. Androlog nam mówił, że gdybyśmy byli po 30stce to proponowałby in vitro z takim nasieniem. :/

Zgłoś nadużycie #62861 20 marca 2014, 15:37

Edka82 Fajna mama
Nie umyłam okien, bo mnie ZUS wyprowadził z równowagi, przysłali jakies pismo z d**y, ze zaległość 300 zł plus odsetki ( łącznie ok 380 zł) i że egzekucja komornicza, czy jakoś tak posrańce, wszystko było uregulowane wg. tego co sami nam podali, a teraz nagle im jakieś 300 brakuje, co mnie to obchodzi, sami nie wiedza ile po co i na co, wszystko związane z działalnością gospodarczą, zamknięta 2 lata temu!!! Byłam, stanowczo porozmawiałam z panią, która zmieniła się nagle w bardzo miła, a już zaczęła tę swoją urzędniczą pogadankę. Na jutro mam umówione spotkanie, niech te jełopy sobie to wyjaśniają, my mamy potwierdzenie wpłat i poprzednie pismo od nich, na nasz wniosek ile zalegamy :/ Co za durna instytucja :/

Zgłoś nadużycie #62862 20 marca 2014, 15:38

takasobieja Fajna mama
I przede wszystkim, nigdzie nie napisałam, że 30 stka to starzy ludzie :) mówię tylko i wyłącznie pod względem zachodzenia w ciążę. Każdy lekarz mówił, że im później tym mniejsze szanse. Np po 40rż szanse na ciąże to od 4-6%. A w wieku ok 20-25lat to 25-30%.

Zgłoś nadużycie #62863 20 marca 2014, 15:39

Edka82 Fajna mama

takasobieja napisał(a)

Brał nałogowo. ;) Móię o tym, ponieważ to były pierwsze pytania ze strony androloga, czy korzystał z używek, czy ćwiczył, czy bral sterydy, czy palił, ile pije, gdzie pracuje (bo smary szkoda w mechanice np, kierowca za długo siedzi na workach). Mówię o wieku, ponieważ najlepszy czas na rodzenie, staranie się jest po 20rż. do 25 gdzieś. Androlog nam mówił, że gdybyśmy byli po 30stce to proponowałby in vitro z takim nasieniem. :/

a o narkotyki, alkohol i fajki to każdy lekarz pyta, ale faktycznie, jeśli to nałogowiec był, to zapewne, mogło miec to wpóływ, ale jak z doświadczenia zawodowego wiem, to własnie nałogowcy sa najbardziej płodni :/

Zgłoś nadużycie #62864 20 marca 2014, 15:40

Edka82 Fajna mama

takasobieja napisał(a)

I przede wszystkim, nigdzie nie napisałam, że 30 stka to starzy ludzie :) mówię tylko i wyłącznie pod względem zachodzenia w ciążę. Każdy lekarz mówił, że im później tym mniejsze szanse. Np po 40rż szanse na ciąże to od 4-6%. A w wieku ok 20-25lat to 25-30%.

oj oj :P nie tłumacz sie tak jak przed starszą panią :P

Zgłoś nadużycie #62865 20 marca 2014, 15:41

Tasiemka Supermama

Edka82 napisał(a)

Nie umyłam okien, bo mnie ZUS wyprowadził z równowagi, przysłali jakies pismo z d**y, ze zaległość 300 zł plus odsetki ( łącznie ok 380 zł) i że egzekucja komornicza, czy jakoś tak posrańce, wszystko było uregulowane wg. tego co sami nam podali, a teraz nagle im jakieś 300 brakuje, co mnie to obchodzi, sami nie wiedza ile po co i na co, wszystko związane z działalnością gospodarczą, zamknięta 2 lata temu!!! Byłam, stanowczo porozmawiałam z panią, która zmieniła się nagle w bardzo miła, a już zaczęła tę swoją urzędniczą pogadankę. Na jutro mam umówione spotkanie, niech te jełopy sobie to wyjaśniają, my mamy potwierdzenie wpłat i poprzednie pismo od nich, na nasz wniosek ile zalegamy :/ Co za durna instytucja :/

no moi rodzice też mieli działalność taką kiedyś i tez się tak z nimi użerali... powodzenia jutro!

Zgłoś nadużycie #62866 20 marca 2014, 15:41

Tasiemka Supermama

Edka82 napisał(a)

a o narkotyki, alkohol i fajki to każdy lekarz pyta, ale faktycznie, jeśli to nałogowiec był, to zapewne, mogło miec to wpóływ, ale jak z doświadczenia zawodowego wiem, to własnie nałogowcy sa najbardziej płodni :/

i gdzie tu sprawiedliwość?

Zgłoś nadużycie #62867 20 marca 2014, 15:42

Edka82 Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

okey, ale mi nic innego nie pomaga... brałam teraz rupafin ( który można nawet w ciaży :P ) i nic, kompletnie... zyrte tez juz nie dziala na mnie, bo cale "dzieciństwo" go zażywałam...
... a co do tego co można a czego nie... to wczoraj nawet małż mnie upomniał, bo oboje uwielbiamy pić zieloną herbatę, a ostatnio na ovu pisało, że jedna dziennie to jest max i mówie mojemu... a on do mnie : " kotek daj sobie już spokój, bo jeszcze trochę, to przestaniemy jeść i pić, bo wszystko będzie nam przeszkadzało w zajściu w ciąże"... więc przestaje czytać opisy na opakowaniach, ulotki itp, itd, bo świruje od tego :P

ja tam pije cole, kawę uzywam niedozwolonych (wg OV) kremów, ale z pseudo-efedryną to uważam.

Zgłoś nadużycie #62868 20 marca 2014, 15:44

takasobieja Fajna mama

Edka82 napisał(a)

Też coś o tym wiem, na wsi gdzie mieszka mojego męża dziadek jest rodzina, któa ma 12 dzieci... a chleją i palą ile wlezie ;) . Córki juz się za kasę puszczają.
Niestety nie wiem czemu te czynniki mają wpływ u ludzi którzy chcą, a nie którzy nie maja tv i z nudów po pijaki się ruchają :/ a potem 12 dzieci mają. No cóż... sprzedam tv :D
Androlog mówi, że ostatnio ma najwięcej problemów z chlopakami po sterydach, że to niby mega wyniszcza nasienie.

Zgłoś nadużycie #62869 20 marca 2014, 15:47

Tasiemka Supermama

takasobieja napisał(a)

Androlog mówi, że ostatnio ma najwięcej problemów z chlopakami po sterydach, że to niby mega wyniszcza nasienie.

no o tym, to już bardzo dawno słyszałam...
a co do tych "wielkich" rodzin, to u mnie też taka jest... żal.pl

Zgłoś nadużycie #62870 20 marca 2014, 15:50

takasobieja Fajna mama
Chyba się zbieram :) i jadę pokukać za czymś na mieście :)