Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #61551 14 marca 2014, 10:59

staraczka Supermama
dziewczyny coraz mniej się dzieje na forum nie ? :(

Zgłoś nadużycie #61552 14 marca 2014, 10:59

maslanka Fajna mama
Dziewczyny jestem juz po usg i jestem zalamana :( płacze jak dziecko, zrobił mi usg powiedział że mam policystyczne jajniki i że mogę mieć problem z jajeczkowaniem, że nie każdy cykl jest owulacja...zapytałam się co mam dalej z tym robić.....to powiedział żeby iść do lekarza i badania hormonalne zrobić , ogólnie nie mówił dużo a miał dziwna minę.....jestem kompletnie zalamana...

Zgłoś nadużycie #61553 14 marca 2014, 11:06

gusiaa Supermama

maslanka napisał(a)

Dziewczyny jestem juz po usg i jestem zalamana :( płacze jak dziecko, zrobił mi usg powiedział że mam policystyczne jajniki i że mogę mieć problem z jajeczkowaniem, że nie każdy cykl jest owulacja...zapytałam się co mam dalej z tym robić.....to powiedział żeby iść do lekarza i badania hormonalne zrobić , ogólnie nie mówił dużo a miał dziwna minę.....jestem kompletnie zalamana...

Jej :( pierwsza rzecz poszukaj innego lepszego lekarza .. Najlepeij prywatnie..
Aniołek (*) 9tc.. 1.03.14 :(

Zgłoś nadużycie #61554 14 marca 2014, 11:07

staraczka Supermama

maslanka napisał(a)

:( czyli możesz mieć PCOS ale to potywierdza jedynie badania. bo ja np. mam policystyczne jajniki ale z kolei wyniki w normie !

Zgłoś nadużycie #61555 14 marca 2014, 11:23

maslanka Fajna mama
Co to jest te PCOS ? I jakie badania? Hormony? O to chodzi? Nawet mi dziad nie wytłumaczył nic tylko powiedział, żebym poszła do lekarza.....jak te badania nie będą w normie to znaczy że nie będę mogła zajść prawda ??

Zgłoś nadużycie #61556 14 marca 2014, 11:30

staraczka Supermama

maslanka napisał(a)

Co to jest te PCOS ? I jakie badania? Hormony? O to chodzi? Nawet mi dziad nie wytłumaczył nic tylko powiedział, żebym poszła do lekarza.....jak te badania nie będą w normie to znaczy że nie będę mogła zajść prawda ??

będziesz mogla zajść spokojnie !
PCOS - zespol policystycznych jajnikow. masz gdzies nadmierne owłosienie? tyjesz mimo diety ? nie możesz schudnąć ?

Zgłoś nadużycie #61557 14 marca 2014, 11:31

Tasiemka Supermama

maslanka napisał(a)

maślanka na pewno nie jest aż tak źle... proponuje pójść do innego lekarza... skoro ten potraktował Cię tak ogródkowo... i nie nakręcaj się na zapas proszę Cię :*

Zgłoś nadużycie #61558 14 marca 2014, 11:32

staraczka Supermama
poczytaj sobie trochę na goglach ale nie na forum tylko artykuly. na ovufriend na forum w "starania z pomocą medyczna" masz watek o PCOS tam znajdziesz wiele informacji :)

Zgłoś nadużycie #61559 14 marca 2014, 11:32

staraczka Supermama

Tasiemka napisał(a)

maślanka na pewno nie jest aż tak źle... proponuje pójść do innego lekarza... skoro ten potraktował Cię tak ogródkowo... i nie nakręcaj się na zapas proszę Cię :*

dokładnie ! ja bym poszla do innego i zobaczysz co ci powie., bo powinien ten ci chociaż wytlumaczyc o co chodzi z tym..

Zgłoś nadużycie #61560 14 marca 2014, 11:42

gusiaa Supermama
Ja uciekam towar przyjechał .. ;/
Aniołek (*) 9tc.. 1.03.14 :(

Zgłoś nadużycie #61561 14 marca 2014, 11:42

Edka82 Fajna mama

maslanka napisał(a)

Skonsultuj to jeszcze z kimś, a do tego to co to był za lekarz, że sam nie skierował Cię na badania?

Zgłoś nadużycie #61562 14 marca 2014, 11:50

Edka82 Fajna mama
Słuchaj, ostatnio byłam u lekarza na nfz, bo mój gin przyjmuje tylko prywatnie i sam mi kazał u kogoś się zahaczyć,ten z nfz nawet dokładnie mnie nie przebadał, powiedział, że jestem za chuda, macicę mam za małą, endomedrium "kożuszkowe" cokolwiek to oznacza?, bo nawet nie ma takiego terminu w ginekologi :/ a jajniki niedrożne ( ciekawe jak on to zobaczył przez USG? :/) Wszystko to jest bzdurą bo byłam badana przez 2 lekarzy, USG mam prawidłowe :/ do tego mi przepisał leki na menopauze!!! Zniszczył by mnie, bo w tych lekach jest estradiol, a ja ma i tak go za dużo :? kretyn, motylkowi 129 powiedziały jakieś baby na usg, ze ma puste jajo płodowe :/ tak, że musisz to z kimś jeszcze skonsultować, nie ma tragedii, a jak coś to z PCOS w ciąże zajść też można. Poszukaj jakiegoś lekarza na necie z dobrymi8 opiniami, Ty jesteś z dużego miasta chyba? Nie powinnaś mieć problemu

Zgłoś nadużycie #61563 14 marca 2014, 11:56

Tasiemka Supermama
maslanka Edka ma racje, co to za lekarz, że nie skierował Cię na te badania!? skonsultuj to koniecznie z kimś jeszcze, popytaj koleżanek do kogo warto pójść, do kogo one chodzą, ja zrobiłam wywiad wśród znajomych zanim poszłam do ginekologa... powiedziały mi kto dobrze "leczy", kto dobrze prowadzi ciąże... wiec miałam spory wybór... JEDNO JEST PEWNE IDŹ TO SKONSULTUJ Z INNYM LEKARZEM, BO MOIM ZDANIEM TEN BYŁ JAKIŚ TĘPY... ;/

Zgłoś nadużycie #61564 14 marca 2014, 12:07

mamelka Fajna mama

maslanka napisał(a)

maslanka, to nie koniec świata! Ja też mam stwierdzone pcos, a badania w normie, owulacja u mnie występuje naprzemiennie, nie mam z tym problemu, nie jest powiedziane, że jeśli masz pcos będziesz miała problemy z zajściem, spokojnie, zrób badania i z wynikami do lekarza, zaraz zobacze jakie ja miałam zlecone przez gina.

Zgłoś nadużycie #61565 14 marca 2014, 12:09

mamelka Fajna mama
Dodam jeszcze, że nie mam żadnych objawów PCOS, nadmiernego owłosienia, waga w normie, tylko obraz na USG mówi inaczej(pęcherzyki na prawym jajniku)

Zgłoś nadużycie #61566 14 marca 2014, 12:14

mamelka Fajna mama
Ja robiłam LH, Testosteron, FSH, prolaktyna, progesteron, TSH, bo często PCOS jest powiązane z niedoczynnościa tarczycy, jak u mnie, DHEA, androstenedion.
Spokojnie jeśli nawet masz PCOS, to po wyrównianiu hormonów owulacja zazwyczaj normalnie występuje, jeśli nie to są możliwości by ja wywołać lekami.
Zrób może badania i z nimi idź do innego ginekolga :) Głowa do góry!

Zgłoś nadużycie #61567 14 marca 2014, 12:19

mamelka Fajna mama
Warto zawsze zasięgnąć opinii drugiego lekarza, początkiem zeszłego roku poszłam do gina, bo bolał mnie lewy jajnik, a okres miałam raz na dwa miesiące, ten po badaniu stwierdził, że mam guza na jajniku, do wycięcia jak najszybciej, myślałam, że do domu nie dojdę - tak się telepotałam, poszłam do drugiego okazało się, że to zwykła torbiel, dostałam hormony i za 2 miesiące nie było po nim śladu, a tamten wielki profesor już mnie na stół kładł...

Zgłoś nadużycie #61568 14 marca 2014, 12:25

Szpilkka Supermama
Małż przyjeżdza albo dzisiaj, albo jutro. :-) Tasiemka dzięki hehe ;-)

Zgłoś nadużycie #61569 14 marca 2014, 12:27

Szpilkka Supermama

maslanka napisał(a)

Tj Gusiaa pisze poszukaj dobrego gina bo ten może się mylic. Pamiętaj, że nie zawsze dzieje się tak jak mówi lekarz. Znam dziewczyny które miały "niby" problemy a mimo to zaszły. Głowa do góry

Zgłoś nadużycie #61570 14 marca 2014, 12:28

mamelka Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Małż przyjeżdza albo dzisiaj, albo jutro. :-) Tasiemka dzięki hehe ;-)

To to jeśli to było krwawienie okołoowulacyjne, to macie jeszcze szanse :)