Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #59931 5 marca 2014, 17:44

hakuna.matata Supermama

Szpilkka napisał(a)

moja znajoma karmiła swoją córkę ponad dwa lata to znaczy że po tym czasie pierwszą @ dostała ? (bardzo niesmacznie to wyglądało kiedy przy gościach przystawiała takie wielkie dziecko do piersi)

Karmiła dwa lata ale po takim czasie już nie ma tyle mleka co na początku, bo przeciez dziecko je już normalnie a cyca traktuje jako nie wiem co - przysmak? Więc @ mogła dostać wcześniej, ale przy normalnym karmieniu piersią, kiedy mleko matki to główny pokarm dziecka, @ można nie mieć przez 6-9 miesięcy... myślę że nie dłużej.
A można dostać od razu po połogu - chociaz to mniej spotykane.
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #59932 5 marca 2014, 17:48

MarzenieSmakowe Gotowa na wszystko

Szpilkka napisał(a)

moja znajoma karmiła swoją córkę ponad dwa lata to znaczy że po tym czasie pierwszą @ dostała ? (bardzo niesmacznie to wyglądało kiedy przy gościach przystawiała takie wielkie dziecko do piersi)

to znaczy ze mogła dostac miesiaczke wczesniej i karmic ale rownie dobrze mogła karmic i nie miec ja pierwsze dziecko karmiłam 1.5 roku i nie mialam okresu a drugie rok i tez nie mialam i dostałam dopiero po odstawieniu wszystko zalezy od kobiety ale rzadko sie zdarza zeby od razu po pologu dostac okresu.

Zgłoś nadużycie #59933 5 marca 2014, 17:51

Szpilkka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

Karmiła dwa lata ale po takim czasie już nie ma tyle mleka co na początku, bo przeciez dziecko je już normalnie a cyca traktuje jako nie wiem co - przysmak? Więc @ mogła dostać wcześniej, ale przy normalnym karmieniu piersią, kiedy mleko matki to główny pokarm dziecka, @ można nie mieć przez 6-9 miesięcy... myślę że nie dłużej.
A można dostać od razu po połogu - chociaz to mniej spotykane.

sama nie wiem jako co traktuje cycka i dlaczego aż tak długa trzymała to dziecko na piersi bo na prawde niesmacznie to wyglądało.

Zgłoś nadużycie #59934 5 marca 2014, 17:56

hakuna.matata Supermama

Szpilkka napisał(a)

sama nie wiem jako co traktuje cycka i dlaczego aż tak długa trzymała to dziecko na piersi bo na prawde niesmacznie to wyglądało.

Jak dla mnie karmienie dłużej jak rok nie ma sensu, bo buduje się niepotrzebnie zbyt mocną więź z matką a mleko już nie ma żadnych wartości odżywczych, nie daje dziecku już nic a dodatkowo jego produkcja nadwyręża i wyjaławia organizm kobiety :/
Poza tym tak jak piszesz - wygląda to obrzydliwie i nie boję się tego mówić. Chodzące i mówiące dziecko przy cycu - fuuuuuuuj!

Zgłoś nadużycie #59935 5 marca 2014, 17:57

hakuna.matata napisał(a)

Jak dla mnie karmienie dłużej jak rok nie ma sensu, bo buduje się niepotrzebnie zbyt mocną więź z matką a mleko już nie ma żadnych wartości odżywczych, nie daje dziecku już nic a dodatkowo jego produkcja nadwyręża i wyjaławia organizm kobiety :/
Poza tym tak jak piszesz - wygląda to obrzydliwie i nie boję się tego mówić. Chodzące i mówiące dziecko przy cycu - fuuuuuuuj!

przepraszam ze zapytam a masz dziecko?

Zgłoś nadużycie #59936 5 marca 2014, 17:58

Szpilkka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

wiesz roczne dziecko czy nawet 1,5 roczne nie jest jeszcze aż tak duże, ale kiedy ma ponad 2,5 roku to już duża dziewczynka ! ;/

Zgłoś nadużycie #59937 5 marca 2014, 17:58

Konto usunięte
padam ... byłam u lekarza. mam tabletki i coś do nosa. prawdopodobnie mam pyłkowice. bo co roku przychodze do niego na wiosne z tymi samymi objawami.. :|

Zgłoś nadużycie #59938 5 marca 2014, 17:59

oczywiscie ze sa zdania podzielone na ten temat i szanuje kazda decyzje :) ja pierwsze dziecko karmilam dluzej niz rok i nie zaluje drugie rok i ok. ale nie widzialam nic w tym obrzydliwego moze jak sama bedziesz karmiła swoje dziecko i zajmowała sie nim to zobaczysz ze nie jest takie obrzydliwe moze oczywiscie Twoje zdanie na ten temat sie nie zmieni :)

Zgłoś nadużycie #59939 5 marca 2014, 18:00

Szpilkka napisał(a)

wiesz roczne dziecko czy nawet 1,5 roczne nie jest jeszcze aż tak duże, ale kiedy ma ponad 2,5 roku to już duża dziewczynka ! ;/

dokladnie roczne dziecko to jeszcze maluch. no ja tez uwazam ze 2,5 to przesada ale rok czy troche wiecej nie widze nic w tym obrzdliwego oczywiscie twoja kolezanka nie musiala karmic malej przy gosciach :)

Zgłoś nadużycie #59940 5 marca 2014, 18:01

Szpilkka Supermama

MarzenieSmakowe napisał(a)

oczywiscie ze sa zdania podzielone na ten temat i szanuje kazda decyzje :) ja pierwsze dziecko karmilam dluzej niz rok i nie zaluje drugie rok i ok. ale nie widzialam nic w tym obrzydliwego moze jak sama bedziesz karmiła swoje dziecko i zajmowała sie nim to zobaczysz ze nie jest takie obrzydliwe moze oczywiscie Twoje zdanie na ten temat sie nie zmieni :)

ehh ja nic nie mam do tego że ona sobie ja karmiła, jak dla mnie to mogła nawet do 3 lat karmic tylko po prostu przy gościach to nie wygląda dobrze kiedy 2,5 dziewczynka siada przodem do ciebie i je z cycka

Zgłoś nadużycie #59941 5 marca 2014, 18:02

Szpilkka napisał(a)

ehh ja nic nie mam do tego że ona sobie ja karmiła, jak dla mnie to mogła nawet do 3 lat karmic tylko po prostu przy gościach to nie wygląda dobrze kiedy 2,5 dziewczynka siada przodem do ciebie i je z cycka

dlatego tak jak napisalam wyzej mogla nie robic tego przy gosciach :) no i oczywiscie moze nie do 2. 5 roku ale przesada jest tez da mnie jak 3 letniemu czy 4 letniemu dziecku daje sie na uspokojenie smoczek....

Zgłoś nadużycie #59942 5 marca 2014, 18:02

hakuna.matata Supermama

darien napisał(a)

padam ... byłam u lekarza. mam tabletki i coś do nosa. prawdopodobnie mam pyłkowice. bo co roku przychodze do niego na wiosne z tymi samymi objawami.. :|

no niestety - cywilizacja dopada wszystkich :/

przepraszam ze zapytam a masz dziecko?

Tak, posiadam jedno ;)

Szpilkka napisał(a)

2,5 roczne dziecko może iść już do przedszkola (nabór od września, więc jak jest z końcówki roku to ma akurat 2,5), więc masz rację - nie wyobrażam sobie, żeby dziecko, które moze chodzić do przedszkola było uzaleznione od cyca :D
2 lata też lipa. Dzieci na placu zabaw:
jedno: mamo mamo kupi mi loda!
drugie: mamo mamo daj mi cycusia!
:D

Zgłoś nadużycie #59943 5 marca 2014, 18:04

AnALi Supermama

hakuna.matata napisał(a)

ja mam dziecko i 2 w drodze i sie zgadzam z powyzsza wypowiedzia

Zgłoś nadużycie #59944 5 marca 2014, 18:04

[QUOTE=hakuna.matata;2245373]no niestety - cywilizacja dopada wszystkich :/

Tak, posiadam jedno ;)

i brzydziloby cie karmienie np rocznego dziecka?jak tak to nie mam pytan i koniec tamatu

Zgłoś nadużycie #59945 5 marca 2014, 18:05

hakuna.matata napisał(a)

no niestety - cywilizacja dopada wszystkich :/

Tak, posiadam jedno ;)

2,5 roczne dziecko może iść już do przedszkola (nabór od września, więc jak jest z końcówki roku to ma akurat 2,5), więc masz rację - nie wyobrażam sobie, żeby dziecko, które moze chodzić do przedszkola było uzaleznione od cyca :D
2 lata też lipa. Dzieci na placu zabaw:
jedno: mamo mamo kupi mi loda!
drugie: mamo mamo daj mi cycusia!
:D

no co 2.5 letnego dziecka zgadzam sie ze przesada ale co do roczniaka to sie nie zgodze ze to obrzydliwe :)

Zgłoś nadużycie #59946 5 marca 2014, 18:08

hakuna.matata Supermama

dlatego tak jak napisalam wyzej mogla nie robic tego przy gosciach :) no i oczywiscie moze nie do 2. 5 roku ale przesada jest tez da mnie jak 3 letniemu czy 4 letniemu dziecku daje sie na uspokojenie smoczek....

Problem jest taki, ze matki "walczą" o tolerancję jeżeli chcą karmić np w centrum handlowym, bo wielu ludziom to przeszkadza. Ja miałam opory żeby karmić mojego niemowlaczka a przeciez takiemu maleństwu się nie wytłumaczy, ze musi poczekać aż mama znajdzie pokój dla matki z dzieckiem.
ALE nie dziwię się że ludzie nie chcą patrzeć jak jedzą starsze dzieci, bo taki np 3 latek jedzący cyca DLA MNIE jest po prostu obleśny.
ALE dla matki która zdecydowała się tyle czasu karmic nie ma różnicy między niemowlakiem a jej 3letnim dzieckiem.
WIĘC trudno dyskutowac na ten temat, bo to co dla mnie oblesne dla innych moze być naturalne.
Dla niektórych kobiet w ogóle karmienie piersią nie wchodzi w gre i od razu karmią butelką i dla takich ja moge być obleśna co mam głęboko w poważaniu ;)

Zgłoś nadużycie #59947 5 marca 2014, 18:08

oczywscie kazdy moze miec swoje zdanie :)

Zgłoś nadużycie #59948 5 marca 2014, 18:11

hakuna.matata napisał(a)

Problem jest taki, ze matki "walczą" o tolerancję jeżeli chcą karmić np w centrum handlowym, bo wielu ludziom to przeszkadza. Ja miałam opory żeby karmić mojego niemowlaczka a przeciez takiemu maleństwu się nie wytłumaczy, ze musi poczekać aż mama znajdzie pokój dla matki z dzieckiem.
ALE nie dziwię się że ludzie nie chcą patrzeć jak jedzą starsze dzieci, bo taki np 3 latek jedzący cyca DLA MNIE jest po prostu obleśny.
ALE dla matki która zdecydowała się tyle czasu karmic nie ma różnicy między niemowlakiem a jej 3letnim dzieckiem.
WIĘC trudno dyskutowac na ten temat, bo to co dla mnie oblesne dla innych moze być naturalne.
Dla niektórych kobiet w ogóle karmienie piersią nie wchodzi w gre i od razu karmią butelką i dla takich ja moge być obleśna co mam głęboko w poważaniu ;)

nie wiem i szczerze mowiac mam gdzies ile kto karmi i czy wygladalam oblesnie ja karmilam swoje dziecko tyle czasu ile chcialam w miejscach publicznych nie karmilam bo taki maluch je juz inne rzeczy wiec jakos sobie radzilismy najczesciej cyc byl rano i na noc wiec znosnie. ale kazdy robi jak chce oczywiscie :)

Zgłoś nadużycie #59949 5 marca 2014, 18:14

zreszta bez przesady dziecko je co iles czasu wiec mozesz zaplanowac wczesniej i znalesc wczesniej pokoj z mysla o tym ze TWOJE DZIECKO moze byc juz niedlugo glodne zreszta ja tak mialam i dalam rade wszystko zalezy od osoby

Zgłoś nadużycie #59950 5 marca 2014, 18:15

o ile zachowuje sie regularnosc w jedzeniu u dziecka oczywiscie :)