Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #58931 2 marca 2014, 19:50

Szpilkka Supermama

maslanka napisał(a)

Mi chodziło o tabelkę made in Motyl :) Fajnie, że się zapełniła....chociaż brakuje kilku

Motyl chyba troszke tam poprzestawiala wiec chyba sie do niej przekonala :)

Zgłoś nadużycie #58932 2 marca 2014, 19:53

Szpilkka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

Dlaczego tak się dzieje? :( Tyle starań i dupa dupa dupa :( :( strasznie mi przykro... :(

Jesli mnie tak bolala strata gdzie po prostu poronilam z dnia na.dzien to nie moge sobie wyobrazic jak mocno c
boli strata kiedy ma sie zabieg lyzeczkowaniai, i lezy sie w szpitalu .. to chyba boli o wiel wiele mocniej

Zgłoś nadużycie #58933 2 marca 2014, 19:55

takasobieja Fajna mama
To przez te zioła! Od rzeczywiscie świetnie działają!

Zgłoś nadużycie #58934 2 marca 2014, 19:58

Szpilkka Supermama

takasobieja napisał(a)

To przez te zioła! Od rzeczywiscie świetnie działają!

Nie masz sie czym martwic bo to ze szybciej bedzie owulacja to akurat plus :)

Zgłoś nadużycie #58935 2 marca 2014, 19:59

hakuna.matata Supermama

Szpilkka napisał(a)

Jesli mnie tak bolala strata gdzie po prostu poronilam z dnia na.dzien to nie moge sobie wyobrazic jak mocno c
boli strata kiedy ma sie zabieg lyzeczkowaniai, i lezy sie w szpitalu .. to chyba boli o wiel wiele mocniej

Masakra, nawet nie potrafię o tym myslec :( Chyba wolała bym nie zajść w ciążę niż przeżyć coś takiego :(
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #58936 2 marca 2014, 20:05

maslanka Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

Masakra, nawet nie potrafię o tym myslec :( Chyba wolała bym nie zajść w ciążę niż przeżyć coś takiego :(

To smutne ale takie są realia, że rośnie ilość poronień :(
Hakuna matata wpisz się do naszej wspólnej tabelki

Zgłoś nadużycie #58937 2 marca 2014, 20:06

Szpilkka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

Tu czlowiek za wszelka cene chce zajsc w ciaze a tak na prawde dopiero po pozytywnym tescie zaczyna sie prawdziwy strach o mala kruszynke. Jak mi uda sie ponownie zajsc w ciaze to nie wiem jak to bedzie, na pewno bede sie podwojnie mocniej bala o byle pierdole po takim wspomnieniu

Zgłoś nadużycie #58938 2 marca 2014, 20:08

hakuna.matata Supermama

maslanka napisał(a)

To smutne ale takie są realia, że rośnie ilość poronień :(
Hakuna matata wpisz się do naszej wspólnej tabelki

Chciała bym sie wpisać, ale nie mam pojęcia na kiedy ustawić termin testowania :P Miałam to zrobić na podstawie wyliczeń ovu kiedy mam mieć następny @ ale teraz ten początkowy abonament się skonczył i nie pamiętam kiedy to miało być :D Teraz cykl miałam 42-dniowy - nie wiem ile ten bedzie trwał :P

Zgłoś nadużycie #58939 2 marca 2014, 20:08

staraczka Supermama
dobry wieczor :)

takasobieja o co chodzi z ziolami ? dzialaja na ciebie ze masz juz owulke czy co ?

Zgłoś nadużycie #58940 2 marca 2014, 20:14

Szpilkka Supermama
Wczesne poronienia byly tak na prawde zawsze, od x lat. Z ta roznica ze po prostu kobiety 30 lat temu nie byly tego swiadome bo dostaly okres tyle ze bardziej bolesny i nie mialy zielonego pojecia ze byly.w.ciazy bo nie robily.tak od razu testow ciazowych jak my... jak dwa czy trzy miesiace okresu nie mialy to dopiero do lekarza szly, wtedy jesli juz byla ciaza to byla. :) moja babcia pochowala dwoje dzieci, jedni zmarlo przy porodzie, a drugie zmarlo jak mialo niespelna rok przez glupia jelitowke. Takie rzeczy juz wtedy sie zdarzaly i nawet mysle ze bylo owiele wiecej przypadkow bo wtedy dzieci tak nie ratowano bo nie bylo.tak rozwinietej medycyny tylko nie bylo takiego rozglosu jak teraz, radio, telewizja, gazety ....

Zgłoś nadużycie #58941 2 marca 2014, 20:16

maslanka Fajna mama
Ja też mam róóżne te cykle....gdzieś wyczytałam, że najlepiej wyliczyć sobie sredni cykl z ostatnich 6 miesięcy :) u mnie o dziwo się sprawdza +/- 1 dzień ;)

Zgłoś nadużycie #58942 2 marca 2014, 20:18

hakuna.matata Supermama

Szpilkka napisał(a)

Wczesne poronienia byly tak na prawde zawsze, od x lat. Z ta roznica ze po prostu kobiety 30 lat temu nie byly tego swiadome bo dostaly okres tyle ze bardziej bolesny i nie mialy zielonego pojecia ze byly.w.ciazy bo nie robily.tak od razu testow ciazowych jak my... jak dwa czy trzy miesiace okresu nie mialy to dopiero do lekarza szly, wtedy jesli juz byla ciaza to byla. :) moja babcia pochowala dwoje dzieci, jedni zmarlo przy porodzie, a drugie zmarlo jak mialo niespelna rok przez glupia jelitowke. Takie rzeczy juz wtedy sie zdarzaly i nawet mysle ze bylo owiele wiecej przypadkow bo wtedy dzieci tak nie ratowano bo nie bylo.tak rozwinietej medycyny tylko nie bylo takiego rozglosu jak teraz, radio, telewizja, gazety ....

Dokładnie. Dlatego mówi się że o ciąży nie powinno mówić się póki nie minie pierwszy trymestr ponieważ w trakcie latwo stracić ciążę co jest "naturalne".
Teraz medycyna pozwala na podtrzymanie bardzo wczesnej zagrożonej ciąży a tak na prawdę jeżeli organizm ją odrzuca to z jakiś przyczyn...

Zgłoś nadużycie #58943 2 marca 2014, 20:25

Szpilkka Supermama

hakuna.matata napisał(a)

Dokładnie. Dlatego mówi się że o ciąży nie powinno mówić się póki nie minie pierwszy trymestr ponieważ w trakcie latwo stracić ciążę co jest "naturalne".
Teraz medycyna pozwala na podtrzymanie bardzo wczesnej zagrożonej ciąży a tak na prawdę jeżeli organizm ją odrzuca to z jakiś przyczyn...

Szczerze ci powiem, mino wszystko lepiej kiedy straci sie samoistnie ciaze niz zebym miala.potem miec jakies powazniejsze problemy albo co gorsza gdybym miala stracic maluszka w ktoryms miesiacu ciazy. Tak jak napisalas jesli natura decyduje sie odzucic ciaze to z jakiejs przyczyny.

Zgłoś nadużycie #58944 2 marca 2014, 20:27

maslanka Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

To ja już wolę żyć w takiej nieświadomości niż zobaczyć te upragnione 2 kreski a potem cierpieć z powodu utraty......swoją drogą tak jak Szpilkka powiedziałaś to prawda, że nawet nie wiemy o tym, że mogłyśmy być w ciąży....a poronienie nastąpiło samoistnie ;/

Zgłoś nadużycie #58945 2 marca 2014, 20:29

hakuna.matata Supermama

Szpilkka napisał(a)

Szczerze ci powiem, mino wszystko lepiej kiedy straci sie samoistnie ciaze niz zebym miala.potem miec jakies powazniejsze problemy albo co gorsza gdybym miala stracic maluszka w ktoryms miesiacu ciazy. Tak jak napisalas jesli natura decyduje sie odzucic ciaze to z jakiejs przyczyny.

Ale chyba wolała bym żyć w tych starych czasach i myślec że dostałam bolący okres a nie poroniłam - tak jak pisałaś... ech, smutny temat :(

Zgłoś nadużycie #58946 2 marca 2014, 20:31

Konto usunięte

Szpilkka napisał(a)

Dziewczyny przeciez kazda moze sama sobie wpisywac daty do tabelki :) :) . Motyl widzialam ze chyba przekonalas sie do nowoczesnej tabelki :)

tak, owszem, ale awaryjnie prowadzę swoją "roboczą" tabelkę :)

Zgłoś nadużycie #58947 2 marca 2014, 20:31

maslanka Fajna mama
Ja ze dwa miesiące temu jak już dostałam okres zobaczyłam na papierze takie dziwne coś przypominające jajeczko mikroskopijne.....może to mi się wydawało, nie wiem i w sumie nie chce wiedziec co to było ;/

Zgłoś nadużycie #58948 2 marca 2014, 20:34

maslanka Fajna mama
Dobra koniec ze smutasami......musimi myśleć pozytywnie!! Nastawienie psychiczne odgrywa tu jedną z najważniejszych ról !! :)

Zgłoś nadużycie #58949 2 marca 2014, 20:40

hakuna.matata Supermama

maslanka napisał(a)

Dobra koniec ze smutasami......musimi myśleć pozytywnie!! Nastawienie psychiczne odgrywa tu jedną z najważniejszych ról !! :)

Zastanawiam się, bo ovu wyznaczył mi owulkę jakoś na teraz a nic nie czuję zupełnie... chyba wcale nie będe się tym sugerowała tylko jechała z serduszkami co ok 3 dni :)

Zgłoś nadużycie #58950 2 marca 2014, 20:43

Konto usunięte

hakuna.matata napisał(a)

Zastanawiam się, bo ovu wyznaczył mi owulkę jakoś na teraz a nic nie czuję zupełnie... chyba wcale nie będe się tym sugerowała tylko jechała z serduszkami co ok 3 dni :)

ja mam przez ovu przewidzianą owulkę w ciągu całego tygodnia :D hahahaha :D także wiesz :P