Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #57351 24 lutego 2014, 12:46

Tasiemka Supermama
wpadnę później bo mnie młody z internetu zgania :(

trzymta się :*

Zgłoś nadużycie #57352 24 lutego 2014, 12:50

hakuna.matata Supermama
edit
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #57353 24 lutego 2014, 12:56

takasobieja Fajna mama
Tak tak, ja Was rozumiem. Problem tkwi w tym, że są ludzie, którzy są niesłusznie skazani, co wtedy? Np w chinach skazują na karę śmierci bo sąsiad, sąsiadowi buchnął kurczaka :) ... jeśli ktoś rzeczywiście brutalnie dokonał zabójstwa, jak i zgwałcenia jak trynkiewicz, to rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem byłaby KŚ ;) . Ale są osoby, które zabiły, sąd im dał KŚ, a one rzeczywiście się zresocjalizowały. Miałam na stażu faceta, który odbywał karę 25lat za zabójstwo matki, a po 1. nie ma dowodów, były krzyki, matka miała siniaki, ale pili, ona piła, on pił, a dowodów, świadków, że to on nie było. Sa ogromne niedopatrzenia ze strony sądu, on rzeczywiście nie pamięta czy on to zrobił, śmierć była na skutek uderzenia glową w kant łóżka, ale przecież mogła się przewrócić? Facet ma rodzinę, dzieci, wnuki, siedzi i płacze, bo nic nie pamięta, mogłby dostać kś, jeśli trafiłby na złego sędziego. Każdy wychowawca ma wątpliwości co do tego wyroku i zdarzenia. By dostał kś kiedyś, by teraz nie żył, a co jeśli jest rzeczywiście niewinny? Wszystko jest łądnie pięknie, jeśli te przypadki nie dotyczą naszych bliskich ;) oczywiście, większość skazanych jest słusznie osądzonych. A w oczy się wypierają, że oni tego nie zrobili! :D
Kurde mąż wraca taxi z nowej wsi :P musze chatę ogarniać!

Zgłoś nadużycie #57354 24 lutego 2014, 13:04

hakuna.matata Supermama
Takasobieja - przede wszystkim masz rację, że łatwo być za karą śmierci pod warunkiem jak nie chodzi o kogoś kogo znamy albo o niewinnego lub nie wiadomo czy winnego.
Ale z czystym sumieniem była bym w stanie poświęcić jednego niewinnego aby umarło 100, którzy na prawdę przewinili ciężkie zbrodnie. Błędy w sądownictwie były, są i będę i tak jak piszesz - siedzi BYĆ MOŻE niewinny człowiek. Ale siedzi i tego nie zmienimy. A płacimy. Pan płaci, pani płaci ;) (tak żeby się zbyt poważnie nie zrobiło)
Jest szansa że KŚ wróci do Polski?

Zgłoś nadużycie #57355 24 lutego 2014, 13:08

Konto usunięte
jak dla mnie żadna resocjalizacja dla człowieka który zabił jest niepotrzebna! szkoda tylko czasu na nich. człowiek który zabił nie może być normalny i nie wiadomo po jakiej resocjalizacji on się nie zmieni. może na chwilę, ale prędzej czy pózniej znajdzie się w takiej sytuacji, że wróci do stanu poprzedniego. a taki przypadek jak opisałas zdarza się raz na sto. jak dla mnie trynkiewicz powinien zostać wypuszczony normalnie i niech sobie radzi sam z nienawiscia ludzi. tak jak kilka dni wczesniej jego kolega pedofil ktory też wyszedl z rzeszowskiego więzienia. a nie odwieziony jegomość w bezpieczne miejscie..

Zgłoś nadużycie #57356 24 lutego 2014, 13:10

Konto usunięte

hakuna.matata napisał(a)

Jest szansa że KŚ wróci do Polski?

myślę, że nie ma. została zniesiona między innym ze względu na Papieża Jana Pawła także już pewnie nie ma szans zeby wróciła.

Zgłoś nadużycie #57357 24 lutego 2014, 13:10

Edka82 Fajna mama

takasobieja napisał(a)

Tak tak, ja Was rozumiem. Problem tkwi w tym, że są ludzie, którzy są niesłusznie skazani, co wtedy? Np w chinach skazują na karę śmierci bo sąsiad, sąsiadowi buchnął kurczaka :) ... jeśli ktoś rzeczywiście brutalnie dokonał zabójstwa, jak i zgwałcenia jak trynkiewicz, to rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem byłaby KŚ ;) . Ale są osoby, które zabiły, sąd im dał KŚ, a one rzeczywiście się zresocjalizowały. Miałam na stażu faceta, który odbywał karę 25lat za zabójstwo matki, a po 1. nie ma dowodów, były krzyki, matka miała siniaki, ale pili, ona piła, on pił, a dowodów, świadków, że to on nie było. Sa ogromne niedopatrzenia ze strony sądu, on rzeczywiście nie pamięta czy on to zrobił, śmierć była na skutek uderzenia glową w kant łóżka, ale przecież mogła się przewrócić? Facet ma rodzinę, dzieci, wnuki, siedzi i płacze, bo nic nie pamięta, mogłby dostać kś, jeśli trafiłby na złego sędziego. Każdy wychowawca ma wątpliwości co do tego wyroku i zdarzenia. By dostał kś kiedyś, by teraz nie żył, a co jeśli jest rzeczywiście niewinny? Wszystko jest łądnie pięknie, jeśli te przypadki nie dotyczą naszych bliskich ;) oczywiście, większość skazanych jest słusznie osądzonych. A w oczy się wypierają, że oni tego nie zrobili! :D
Kurde mąż wraca taxi z nowej wsi :P musze chatę ogarniać!

Kochana nie mieszkamy w Chinach, a jak jesteś po reso, to pewnie sama wiesz, ze nasze prawo karne i system więziennictwa jest do dupy :)

Zgłoś nadużycie #57358 24 lutego 2014, 13:11

Szpilkka Supermama
To jest temat rzeka bardzo długi i szeroki ....

Zgłoś nadużycie #57359 24 lutego 2014, 13:13

Edka82 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

To jest temat rzeka bardzo długi i szeroki ....

oj tak, tak...

Zgłoś nadużycie #57360 24 lutego 2014, 13:14

takasobieja Fajna mama
Teoretycznie nie ma szansy ;) konwencja praw człowieka walczy i póki co to raczej ich argumentów się nie przebije ;) . Co najlepsze ten człowiek o którym pisałam przed chwilą, sam pukał po sasiadach, że matka się nie rusza i maja wzywać pogotowie.
Co do trynkiewicza nie ma wątpliwości, że taki czlowiek się nie zresocjalizował ;) ... na to powinno być prawo!
Niestety argumenty konwencji praw czlowieka są takie, że nie możesz odbierać śmierci człowiekowi, nie ważne co zrobił i kim był. Za to, że skazany to prawo do życia odebrał ma karę w postaci pozbawienia wolności. Ale to czego jeszcze oczekują, a ciągle jest wprowadzane już przechodzi wszelkie granice. Skazany ma prawo do wszystkiego, latasz załatwiasz, jego prośby i zażalenia musisz załatwić w 1 dzień, a 1 dzień zwłoki to na piśmie musisz wytłumaczyć skazanemu dlaczego itd. Obiadki z dwóch dań, spacerki, x-boxy, playstation, tv na celi. Żyć nie umierać. :/ no ale konwencja walczy o to, bo to proces resocjalizacji, nie można zabierać im człowieczeństwa, muszą mieć kontakt ze światem zewnętrznym żeby byli w miarę przygotowani do wyjścia na wolność. Kara pozbawienia wolności nie może teoretycznie wszystkich wolności odbierać :/ co jest chore. Ale cóż...

Zgłoś nadużycie #57361 24 lutego 2014, 13:16

takasobieja Fajna mama
Wiem, i to się nie zmieni. Ale jeśli chodzi o kś, to w piśmie świętym zawarte są słowa (przetaczam jak pamiętam, nie dokładnie pewnie) - ten kto zabił ojca swego lub matkę swoja, umrzeć powinien :) więc...

Zgłoś nadużycie #57362 24 lutego 2014, 13:19

hakuna.matata Supermama

takasobieja napisał(a)

Wiem, i to się nie zmieni. Ale jeśli chodzi o kś, to w piśmie świętym zawarte są słowa (przetaczam jak pamiętam, nie dokładnie pewnie) - ten kto zabił ojca swego lub matkę swoja, umrzeć powinien :) więc...

i prosze skonczmy na tym bo jak napisałaś o prawach więżniow to az mnie wkurw taki w srodku złapał ze grrrrr :/

Zgłoś nadużycie #57363 24 lutego 2014, 13:20

takasobieja Fajna mama
Ogólnie już dokładnie nie pamiętam ;) ale coś w tym stylu było, sama byłam zdziwiona. lece :) mój zaraz wraca, jedziemy na krew

Zgłoś nadużycie #57364 24 lutego 2014, 14:45

staraczka Supermama
Maslanka co do usg transwaginelnego - to zalezy co lekarz chce zobaczyc, mi nawet kazalo przyjsc podczas @, i pot @ i potem przed @ takze to zalezy od lekarza.

Zgłoś nadużycie #57365 24 lutego 2014, 15:18

Tasiemka Supermama
ale tu się spokój zrobił :P

ja jadę z koleżanką w miasto ;) może pójdziemy na ciuchlandy :P nie wiem jak wy, ale ja zawsze znajduje tam coś dla siebie :P :D

także na poprawę humoru, życzę sobię udanych zakupów :)

do później ;)

Zgłoś nadużycie #57366 24 lutego 2014, 15:21

Edka82 Fajna mama
Ja robię obiad, dziś rosół tylko :) Zmykam

Zgłoś nadużycie #57367 24 lutego 2014, 16:15

hakuna.matata Supermama

Tasiemka napisał(a)

ja jadę z koleżanką w miasto ;) może pójdziemy na ciuchlandy :P nie wiem jak wy, ale ja zawsze znajduje tam coś dla siebie :P :D
do później ;)

Ciekawa jestem czy cos upolujesz :)  
Wiele razy bywałam, ale zazwyczaj wychodziłam tylko z popsutym humorem, bo nigdy nic nie znalazłam. Raz sweter ale zapłaciłam za niego 18 zł więc jak bym się dobrze postarała to na promocji w sieciówce za tyle bym kupiła ;) Nie umiem tam szukac :(

Zgłoś nadużycie #57368 24 lutego 2014, 16:23

staraczka Supermama
ja kiedys za 2 zlote znalazlam bluzke - nawet nie poszlam mierzyc i do dzis ja nosze :)

Zgłoś nadużycie #57369 24 lutego 2014, 16:27

Tasiemka Supermama

Tasiemka napisał(a)

do później ;)

dzisiaj wszystko przeciwko mnie :(

nie pojechałam, bo się koleżance goście zwaliły ;/ a ja nie mam dziś auta, choćbym nawet sama chciala jechac :(
zle jeden plus jest taki, że Młody pojechał na trening i mam internet :D

ja ostatnio kupiłam 3 swetry po złotówce :D prawie nówki, jeśli chodzi o bluzki, swetry, bezrękawniki i żakiety to to jest mój konik na ciuchlandach :D nigdy nie kupiłam spódnicy ani spodni... ;P

Zgłoś nadużycie #57370 24 lutego 2014, 16:36

staraczka Supermama
tasiemka jak bylam kilka rozmiarow mniejsza to tez tylko w lumpikach sie ubieralam.