Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #57271 24 lutego 2014, 10:00

hakuna.matata Supermama
Takasobieja chyba nie chcę tempki mierzyć, bo biorąc pod uwagę, ze moje cykle są mega nieregularne i długie, to jestem pewna, ze tempka będzie szaleć a ja razem z nią a staram się jak najbardziej wyluzować i nie spinac.
Ten cykl bez mierzenia, może od kolejnego zacznę :)
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #57272 24 lutego 2014, 10:08

takasobieja Fajna mama
Moje też są szalone :) mam zaburzoną cała gospodarkę hormonalną :) ale np po mierzeniu tempki gin może określić jakie problemy mogą Cie dotyczyć np :) czy jest dobór progesteronu i estrogenu itd. czy są owulki...

Zgłoś nadużycie #57273 24 lutego 2014, 10:18

hakuna.matata Supermama

takasobieja napisał(a)

Moje też są szalone :) mam zaburzoną cała gospodarkę hormonalną :) ale np po mierzeniu tempki gin może określić jakie problemy mogą Cie dotyczyć np :) czy jest dobór progesteronu i estrogenu itd. czy są owulki...

Endokrynolog pod którego opieką jestem powiedział, że cokolwiek będziemy ze mną robić jak przez rok nie zajdę w ciąży. Tym bardziej, że z pierwszym dzieckiem udało się w ciągu roku. Będe się martwić za pół roku albo kupię drugiego psa ;)

Zgłoś nadużycie #57274 24 lutego 2014, 10:24

takasobieja Fajna mama
hhee :D no u Ciebie to fajna historia z tym psem ;D też bym chciała, ale ja chcę doga :P

Zgłoś nadużycie #57275 24 lutego 2014, 10:26

hakuna.matata Supermama

takasobieja napisał(a)

hhee :D no u Ciebie to fajna historia z tym psem ;D też bym chciała, ale ja chcę doga :P

z perspektywy czasu to wolała bym każdego psa, nawet doga do mojego 2-pokojowego mieszkania, niż tego co wzięliśmy... mamy beagla - pies z adhd, wariat a nie pies, diabeł wcielony ;)

Zgłoś nadużycie #57276 24 lutego 2014, 10:28

takasobieja Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

z perspektywy czasu to wolała bym każdego psa, nawet doga do mojego 2-pokojowego mieszkania, niż tego co wzięliśmy... mamy beagla - pies z adhd, wariat a nie pies, diabeł wcielony ;)

czyżbyście kupili psa bo był ładny ? :P

Zgłoś nadużycie #57277 24 lutego 2014, 10:33

hakuna.matata Supermama

takasobieja napisał(a)

czyżbyście kupili psa bo był ładny ? :P

Nieeee :D mi się one nawet nie za bardzo podobają, ale beagle to było marzenie mojego A od dzieciństwa, więc się zgodziłam ;) Nigdy więcej nie spełnię żadnego jego marzenia ;)

Zgłoś nadużycie #57278 24 lutego 2014, 10:36

takasobieja Fajna mama
Już wiem skąd u mnie zielony śluz :) mimo, że jestem czysta jak łza ;P od nadżerki! Ale lekarz mowił, że jest malutka, prawdopodobnie wrodzona, nic nie będziemy z nia robić ;)

Zgłoś nadużycie #57279 24 lutego 2014, 10:39

takasobieja Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

Nieeee :D mi się one nawet nie za bardzo podobają, ale beagle to było marzenie mojego A od dzieciństwa, więc się zgodziłam ;) Nigdy więcej nie spełnię żadnego jego marzenia ;)

ahhaha :D wiesz dużo ludzi właśnie kupuje psa bo jest ładny, a nie mają pojęcia o jego temperamencie. Beagle jest psem, który bardzo często szuka domu :( bo ludzie go kupili, a potem sobie nie radzili. Te psy mają bardzo silnie rozwinięty instynkt myśliwski, puścić psa bez smyczy to jedynie potrzeba szczęścia aby niczego nie wyczuł i nie "poszedł" jak kuna rowem :D . Poza tym nie chcą słuchać, są totalnie nienależne, wymagaja duuuzo ruchu, no i mają trochę adhd ;D

Zgłoś nadużycie #57280 24 lutego 2014, 10:44

maslanka Fajna mama
Czesc ja jestem już po wizycie.....Pytałam się o te plamienia przed i po okresie to powiedział, że to normalne, zbytnio nie rozwodził się w temacie...w ogóle tak po łebkach wszystko....zrobił mi cytologie, pomacał mnie troche powiedział, że wszystko ok, wypisał skierowanie na usg tranvaginalne i nara. Aaa no i zapytał kiedy była ostatnio miesiączka.....oczywiście poinformowałam, że od pół roku staramy się o dziecko....chyba wiecej do niego nie pojde ;/ jakbym zapłaciła za wizyte to podejrzewam byłaby inna rozmowa ;/

Zgłoś nadużycie #57281 24 lutego 2014, 10:47

maslanka Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

Mi sie beagle strasznie podobają...to był nasz numer jeden, ale jak poczytaliśmy o nim to stwierdziliśmy, żeby się z nami męczył, bo one jednak potrzebują dużo ruchu, dlatego też wzieliśmy buldoga francuskiego, typowy piec fotelowiec ;)

Zgłoś nadużycie #57282 24 lutego 2014, 10:51

takasobieja Fajna mama
Mój choruje na buldoga angielskiego :) ale ja kocham molosy!
Hmm zmien gina :)

Zgłoś nadużycie #57283 24 lutego 2014, 10:52

Aniussia Gotowa na wszystko
oj tak beagle :) to nie mysla o niczym innym jak o ucieczce tylko ;D ja jak ide z moimi psami na dwor to czesto widze go w parku luzem :) ucieka z podwórka własicieli... a puszczaja go tylko na wybiegu dla psów. Mi sie podobaly żebradory poczytalam o nich troszke i tak stalam sie wlascicielem 2-óch :P

Zgłoś nadużycie #57284 24 lutego 2014, 10:54

Aniussia Gotowa na wszystko
maslanka a jak tam Twoj francuzik ?? chrapie, chrumka ?? moj szwagier ma francuza i jak spi to masakrycznie chrapie i chrumka.. ja bym oszalala :D

Zgłoś nadużycie #57285 24 lutego 2014, 10:55

maslanka Fajna mama
Powiedzcie mi czy rzeczywiscie usg powinno się robić zaraz po miesiączce ?? Bo mi tak powiedział, żebym sie zgłosiła po okresie? Czytałam co innego gdzieś

Zgłoś nadużycie #57286 24 lutego 2014, 11:01

maslanka Fajna mama

Aniussia napisał(a)

maslanka a jak tam Twoj francuzik ?? chrapie, chrumka ?? moj szwagier ma francuza i jak spi to masakrycznie chrapie i chrumka.. ja bym oszalala :D

Powiem Ci, że tego się obawiałam.....w ogóle kiedyś nie brałam buldogów pod uwagę....wydawały mi się takie marne ;/ ale jak poczytałam o nich zdecydowaliśmy się właśnie na buldoga i nie wyobrażam sobie teraz mieć innego psa....są po prostu świetne!! Ja już się przyzwyczaiłam do jego chrapania, chrumkania....uwielbiam jak to robi :) No może mniej przepadam za jego bąkami z których słyną te psy.... ;)

Zgłoś nadużycie #57287 24 lutego 2014, 11:01

hakuna.matata Supermama

maslanka napisał(a)

Czesc ja jestem już po wizycie.....Pytałam się o te plamienia przed i po okresie to powiedział, że to normalne, zbytnio nie rozwodził się w temacie...w ogóle tak po łebkach wszystko....zrobił mi cytologie, pomacał mnie troche powiedział, że wszystko ok, wypisał skierowanie na usg tranvaginalne i nara. Aaa no i zapytał kiedy była ostatnio miesiączka.....oczywiście poinformowałam, że od pół roku staramy się o dziecko....chyba wiecej do niego nie pojde ;/ jakbym zapłaciła za wizyte to podejrzewam byłaby inna rozmowa ;/

Da się znaleźć dobrego gina na nfz, ale albo z polecenia, albo rzeczywiście trzeba długo szukac. No i do dobrego zawsze sa długie terminy :/

Zgłoś nadużycie #57288 24 lutego 2014, 11:05

hakuna.matata Supermama

takasobieja napisał(a)

ahhaha :D wiesz dużo ludzi właśnie kupuje psa bo jest ładny, a nie mają pojęcia o jego temperamencie. Beagle jest psem, który bardzo często szuka domu :( bo ludzie go kupili, a potem sobie nie radzili. Te psy mają bardzo silnie rozwinięty instynkt myśliwski, puścić psa bez smyczy to jedynie potrzeba szczęścia aby niczego nie wyczuł i nie "poszedł" jak kuna rowem :D . Poza tym nie chcą słuchać, są totalnie nienależne, wymagaja duuuzo ruchu, no i mają trochę adhd ;D

Na temat wychowania dziecka nie czytałam tyle co o tym psie zanim go kupiliśmy ;) Byłam przygotowana na sajgon ale nie aż taki. Ten pies przeszedł moje wszelkie oczekiwania a właściwie wszelkie oczekiwania zawiódł. Byliśmy z nim na dwóch długich szkoleniach i zawzięłam się, ze albo wychowam tego psa albo go oddamy i po długim czasie, wielu przepłakanych nocach, wielu dniach zwątpienia, bezsilności hmmm moge stwierdzić, że wygrałam. Jest to "najlepszy" beagle jakiego poznałam. Długo mogła bym pisać a nie chce zanudzać ale jestem z siebie zadowolona. I tylko z siebie bo jak się okazało mój A podejście do dzieci ma ale do psów niestety nie.
Nikomu nie polecam tej rasy, chyba ze będzie to pies do polowań, innego wyjścia nie widzę.

Zgłoś nadużycie #57289 24 lutego 2014, 11:08

maslanka Fajna mama
Ja mam wykupiona karte abonamenta w lux medzie....płace 20 zł miesięcznie.....zastanawiam się czy nie zrezygnować bo w nfz myślę, że podejście do pacjenta jest na podobnym poziomie

Zgłoś nadużycie #57290 24 lutego 2014, 11:14

maslanka Fajna mama
Co do buldogów....są to cudowne psy ale trzeba uważać, żeby przypadkiem nie weszły na głowe, co niestety w naszym przypadku tak wlasnie jest ;/ głownie przez K., nie polecam kupowania psów z pseudohodowli, no chyba że jest jakaś polecona i sprawdzona ;/