Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #57091 23 lutego 2014, 18:32

maslanka Fajna mama
"jeżeli dziecko do chrztu trzyma kobieta w ciąży to chrzczone dziecko zabiera temu w brzuszku dziecku szczęście, tak samo nie daje się krzyżyka do łańcuszka w prezencie
na chrzest, bo ponoć będzie potem ten krzyż dźwigał przez całe życie.."

Zgłoś nadużycie #57092 23 lutego 2014, 18:34

maslanka Fajna mama
Słyszałam tylko, że nie odmawia się zostania matką chrzestną dziecku

Zgłoś nadużycie #57093 23 lutego 2014, 18:35

Szpilkka Supermama
Mniammm wieczór we dwoje żelki i ja :-)

Zgłoś nadużycie #57094 23 lutego 2014, 18:35

hakuna.matata Supermama

maslanka napisał(a)

"jeżeli dziecko do chrztu trzyma kobieta w ciąży to chrzczone dziecko zabiera temu w brzuszku dziecku szczęście, tak samo nie daje się krzyżyka do łańcuszka w prezencie
na chrzest, bo ponoć będzie potem ten krzyż dźwigał przez całe życie.."

chyba w to nie wierzysz? :/

sangmama napisał(a)

Witam Was serdecznie,
Kiedy pisałam tutaj kiedyś w większości były na tym forum inne osoby. Pamiętam z tamtych dni Beate 79 i motylka dlatego witam Was serdecznie.

My na razie wstrzymaliśmy się z dzieciątkiem ze względu na to, że będę mamą chrzestną a jestem "niestety" przesądna. Dlatego aby żadnemu dzieciątku nie zaszkodzić to wstrzymamy się jeszcze na te 2 miesiące.

Witam pozostałe (dla mnie nowe) staraczki.

nie wiem czy to co masz w avatarze ma oznaczać znak chrzescijaństwa a jezleli tak, to wierzysz w tak głupie przesądy? Jedno wyklucza drugie...
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #57095 23 lutego 2014, 18:36

hakuna.matata Supermama

Szpilkka napisał(a)

hmmmmm romantycznie ;)

Zgłoś nadużycie #57096 23 lutego 2014, 18:37

maslanka Fajna mama
Nie, nie wierzę ;)

Zgłoś nadużycie #57097 23 lutego 2014, 18:37

Szpilkka Supermama

sangmama napisał(a)

Witam Was serdecznie,
Kiedy pisałam tutaj kiedyś w większości były na tym forum inne osoby. Pamiętam z tamtych dni Beate 79 i motylka dlatego witam Was serdecznie.

My na razie wstrzymaliśmy się z dzieciątkiem ze względu na to, że będę mamą chrzestną a jestem "niestety" przesądna. Dlatego aby żadnemu dzieciątku nie zaszkodzić to wstrzymamy się jeszcze na te 2 miesiące.

Witam pozostałe (dla mnie nowe) staraczki.

Oj coś słyszałam .... moja bratowa była w ciąży i nie chciała zostac chrzestną jak ja o to pytali bo stwierdziła że ciężarna nie może a bynajmniej jakiś tam przesąd jest z tym związany. Jaki nie mam pojęcia ;-)

Witam również :-)

Zgłoś nadużycie #57098 23 lutego 2014, 18:39

maslanka Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Co zozole w sobie mają że je wszyscy zajadają, bo zozole wciąz musują i dlatego im pasują :D :D kiedyś znałam reklame zozoli na pamięć :D smacznego!! Pozwolisz że się poczęstuję :P
Ja idę smażyć racuchy z jabłkami :)

Zgłoś nadużycie #57099 23 lutego 2014, 18:40

sangmama Gotowa na wszystko
U mnie w rodzinie była taka "dziwna" sytuacja.
Mówi się, że nie powinno się odmawiać dziecka do chrztu bo można rzucić urok na dziecko.
I u mnie w rodzinie matka chrzestna nie chciała odmówić będąc w ciąży żeby uroku nie rzucić.
I tym sposobem zmarło jej dziecko w łonie.
Ale to była sytuacja w mojej rodzinie i ja po prostu jestem na to przewrażliwiona ale to raczej się nei sprawdza.
Wole być po prostu ostrożna w sprawach "przesądów".

Zgłoś nadużycie #57100 23 lutego 2014, 18:50

hakuna.matata Supermama

sangmama napisał(a)

U mnie w rodzinie była taka "dziwna" sytuacja.
Mówi się, że nie powinno się odmawiać dziecka do chrztu bo można rzucić urok na dziecko.
I u mnie w rodzinie matka chrzestna nie chciała odmówić będąc w ciąży żeby uroku nie rzucić.
I tym sposobem zmarło jej dziecko w łonie.
Ale to była sytuacja w mojej rodzinie i ja po prostu jestem na to przewrażliwiona ale to raczej się nei sprawdza.
Wole być po prostu ostrożna w sprawach "przesądów".

Jasne, każdy ma swoje zdanie na ten temat, nie neguję Twojego, ale nie wierzę także aby miało to jakiekolwiek znaczenie - jak dla mnie zbieg okoliczności, nic więcej.
A najbardziej nie lubię, nie zgadzam się i nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy chodzą do kościoła, twierdzą, ze wierzą w Boga a jednocześnie wierzą w pogańskie przesądy.

Zgłoś nadużycie #57101 23 lutego 2014, 18:51

Edka82 Fajna mama
hej narożnik kupiony, w kolorystyce jak na fotce, z jednym szerszym bokiem, z którego wysuwany jest barek i nóżki w kolorze dąb sonoma, czyli jak meble, które już mamy :) Ten na fotce trochę się rożni od tego co będziemy mieli, te skórkowe obicie będzie pikowane ale w paski tak jak na fotce, nie w takie romby. Do tego 2 pufki, takie kwadraciaki proste :)

Zgłoś nadużycie #57102 23 lutego 2014, 18:53

maslanka Fajna mama

Edka82 napisał(a)

hej narożnik kupiony, w kolorystyce jak na fotce, z jednym szerszym bokiem, z którego wysuwany jest barek i nóżki w kolorze dąb sonoma, czyli jak meble, które już mamy :) Ten na fotce trochę się rożni od tego co będziemy mieli, te skórkowe obicie będzie pikowane ale w paski tak jak na fotce, nie w takie romby. Do tego 2 pufki, takie kwadraciaki proste :)

Super...ile kosztował ??

Zgłoś nadużycie #57103 23 lutego 2014, 18:53

hakuna.matata Supermama

Edka82 napisał(a)

Uwielbiam narożniki i to pikowanie w paski o wiele ładniejsze :) A to taki do salonu do siedzenia czy dla was do spania?

Zgłoś nadużycie #57104 23 lutego 2014, 18:55

Szpilkka Supermama

Edka82 napisał(a)

My własnie planujemy identyczny narożnik kupic do salonu :-) u nas koszt 1500 nie wiem jak u ciebie.

Zgłoś nadużycie #57105 23 lutego 2014, 18:55

Edka82 Fajna mama
PS. Narożnik zrobią mi w 10 dni :) Kupiliśmy tez niewielki dywanik, jasny, bęzowy. Jestem bardzo zadowolona :) a teraz zmykam do męża, bo właśnie zrobił mi koktajl. Będę rano laseczki :*

Zgłoś nadużycie #57106 23 lutego 2014, 18:55

maslanka Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

Jasne, każdy ma swoje zdanie na ten temat, nie neguję Twojego, ale nie wierzę także aby miało to jakiekolwiek znaczenie - jak dla mnie zbieg okoliczności, nic więcej.
A najbardziej nie lubię, nie zgadzam się i nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy chodzą do kościoła, twierdzą, ze wierzą w Boga a jednocześnie wierzą w pogańskie przesądy.

Też myślę ze to po prostu zbieg okoliczności.....takie doszukiwanie się przyczyny na siłę.

Zgłoś nadużycie #57107 23 lutego 2014, 18:57

hakuna.matata - rozumiem i muszę się pogodzić z Twoim zdaniem :)

Zgłoś nadużycie #57108 23 lutego 2014, 18:57

hakuna.matata Supermama

Edka82 napisał(a)

PS. Narożnik zrobią mi w 10 dni :) Kupiliśmy tez niewielki dywanik, jasny, bęzowy. Jestem bardzo zadowolona :) a teraz zmykam do męża, bo właśnie zrobił mi koktajl. Będę rano laseczki :*

Czy Tobie nie jest za dobrze? :P Żartuję, korzystaj z dobroci mężulka ;)

Zgłoś nadużycie #57109 23 lutego 2014, 18:58

maslanka Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

My własnie planujemy identyczny narożnik kupic do salonu :-) u nas koszt 1500 nie wiem jak u ciebie.

To tanio...czemu ja takiej nie widziałam jak szukałam dla siebie :P

Zgłoś nadużycie #57110 23 lutego 2014, 18:58

maslanka - też myślę ze to zbieg okoliczności