Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #56531 20 lutego 2014, 17:34

Szpilkka Supermama

Aniussia napisał(a)

nooo chyba pogoda tak dziala na wiekszosc :P a w ogole myslalam, ze wszystkie pracujecie :) a tu sie okazuje, ze tak jak i jak połowa na bezrobociu i ma status "gospodyni domowej" :D powinni kase za to dawac noooo :D

Ohohoh nie rozpędzaj się z tą gospodynią :D hehe. chociaż ostatnio postanowiłam byc perfekcyjną panią domu i wszystko równiutko poukładałam w szafie :D Mi na razie w domu dobrze, ale za pracą się rozglądam, niestety póki co bez efektów bo żadnego odzewu nie było :-)

Zgłoś nadużycie #56532 20 lutego 2014, 17:34

Tasiemka Supermama

Szpilkka napisał(a)

Ohohoh nie rozpędzaj się z tą gospodynią :D hehe. chociaż ostatnio postanowiłam byc perfekcyjną panią domu i wszystko równiutko poukładałam w szafie :D Mi na razie w domu dobrze, ale za pracą się rozglądam, niestety póki co bez efektów bo żadnego odzewu nie było :-)

no to witam w klubie... :)

Zgłoś nadużycie #56533 20 lutego 2014, 17:35

Aniussia Gotowa na wszystko

anastazjaaa napisał(a)

Mi dają ;)

mi dawali jak siedzialam z dzieckiem w domu jak było małe :P a teraz to juz nie daja... bo po co... kolezanka tez mieszka poza PL i tez dostaje kase i to duza za to, ze siedzi w domu z dzieckiem... a tu w PL paranoja nic nie chca dac... ;/

Zgłoś nadużycie #56534 20 lutego 2014, 17:37

Tasiemka Supermama

Aniussia napisał(a)

mi dawali jak siedzialam z dzieckiem w domu jak było małe :P a teraz to juz nie daja... bo po co... kolezanka tez mieszka poza PL i tez dostaje kase i to duza za to, ze siedzi w domu z dzieckiem... a tu w PL paranoja nic nie chca dac... ;/

dokładnie moja siostra cioteczna mieszka w UK to mówi, że bardziej się jej z dzieckiem w domu opłaci zostać niż do pracy pójść, a u nas? dno dna...

Zgłoś nadużycie #56535 20 lutego 2014, 17:38

Szpilkka napisał(a)

ja powiedzialam ostatnio małżowi :d na poczatku stycznia, ze jak nie zajde w ciaze to szukam pracy :d ale jakos nie zaszłam i nie szukalam pracy... i dalej próbujemy :d okej to zmieniamy tytuł z gospodyni domowej z na "perfekcyjna Pani domu" brzmi o wiele lepiej :D

Zgłoś nadużycie #56536 20 lutego 2014, 17:39

Szpilkka Supermama

Aniussia napisał(a)

Ehh na ten temat to nawet szkoda się wypowiadac. Za granicą najbardziej opłaca się samotnie wychowywac dziecko tzn masz faceta ale że nie jest twoim mężem więc dostajesz jeszcze dodatkowe pieniądze :-) Ponadto tam siedzenie w domu z dzieckiem i zajmowanie się domem traktują jako pracę .... normalnie masz potem emeryturę ... a tu w PL ?

Zgłoś nadużycie #56537 20 lutego 2014, 17:41

Tasiemka napisał(a)

dokładnie moja siostra cioteczna mieszka w UK to mówi, że bardziej się jej z dzieckiem w domu opłaci zostać niż do pracy pójść, a u nas? dno dna...

dokładnie koleżanka tez w UK i to samo mowi... szkoda, ze u nas tak nie ma...

Zgłoś nadużycie #56538 20 lutego 2014, 17:41

Konto usunięte

Szpilkka napisał(a)

Właściwie to nie wiem czy to uczulenie ale doktor przepisując mi masc na pewno wziął alegrie pod uwagę. Boje się tylko, żeby to się nie pogorszyło ;/ . Moja masc nazywa się LORINDEN C

no ja ją miałam jak dostałąm uczulenia na słoneczko rok temu. obsypało mnie bo dzien wczesniej posmarowałam sie balsamem,a pozniej wyszlam na słonce i jakas raekacja tam zaszła. a moj mial takie plamki uczuleniowe i smarowal tym i tez przeszło.. :)

Zgłoś nadużycie #56539 20 lutego 2014, 17:43

Szpilkka napisał(a)

Ehh na ten temat to nawet szkoda się wypowiadac. Za granicą najbardziej opłaca się samotnie wychowywac dziecko tzn masz faceta ale że nie jest twoim mężem więc dostajesz jeszcze dodatkowe pieniądze :-) Ponadto tam siedzenie w domu z dzieckiem i zajmowanie się domem traktują jako pracę .... normalnie masz potem emeryturę ... a tu w PL ?

a tu rzad tylko kase trzepie... ehhh a pozniej sie dziwia, że ludzie wyjezdzaja z PL...

Zgłoś nadużycie #56540 20 lutego 2014, 17:45

Tasiemka Supermama

Szpilkka napisał(a)

u nas to chyba nie ma się co łudzić, że tak kiedyś będzie... NIESTETY... :(

Zgłoś nadużycie #56541 20 lutego 2014, 17:52

a pozniej sie dziwia, ze mały przyrost dzieci jest, ze kobiety nie chca wiecej dzieci jak 1 lub 2... bo kasy nie ma, wszystko drogie a pomocy żadnej...

Zgłoś nadużycie #56542 20 lutego 2014, 17:54

Szpilkka Supermama
i oni się zastanawiają z jakiego powodu mało dzieci się rodzi w Polsce. Dla mnie odpowiedź jest prosta - niech dają więcej pieniędzy na dzieci. Nie potrzeba debaty tj ci wszyscy politycy żeby wiedzieć co zrobic. ;/

Zgłoś nadużycie #56543 20 lutego 2014, 17:59

Tasiemka Supermama

Szpilkka napisał(a)

i oni się zastanawiają z jakiego powodu mało dzieci się rodzi w Polsce. Dla mnie odpowiedź jest prosta - niech dają więcej pieniędzy na dzieci. Nie potrzeba debaty tj ci wszyscy politycy żeby wiedzieć co zrobic. ;/

dla nich najważniejsze są ich pełne kieszenie i pełne kieszenie ich dzieci, ale co tam takie zwykłe szaraczki jak my - radziły sobie i będą se radzić...

Zgłoś nadużycie #56544 20 lutego 2014, 18:00

Szpilka wiesz moze jak to jest z tempka... ile dni przed @ zaczyna spadac ??

Zgłoś nadużycie #56545 20 lutego 2014, 18:11

Konto usunięte

Aniussia napisał(a)

I to właśnie jest niesprawiedliwe, przecież w domu to tez praca, jeśli nie mają kasy na wypłaty to chociaż składki mogliby opłacać aby lata pracy się liczyły

Zgłoś nadużycie #56546 20 lutego 2014, 18:13

Konto usunięte

Szpilkka napisał(a)

U nas niekoniecznie jest tak jak piszesz, tu nawet nie musi być twoim mężem ale wystarfzy ze mieszkasz z nim to oznacza dla nich już związek i liczy się dochody wspólnie zupełnie jakby był mężem. Wiec co kraj to obyczaj

Zgłoś nadużycie #56547 20 lutego 2014, 18:16

Konto usunięte

Aniussia napisał(a)

a pozniej sie dziwia, ze mały przyrost dzieci jest, ze kobiety nie chca wiecej dzieci jak 1 lub 2... bo kasy nie ma, wszystko drogie a pomocy żadnej...

Oj, tak rzeczy dla dzieci są stanowczo za drogie, jak nie chcą dawać kasy to chociaż jiech obniża cenę ciuszków niemowlęcych, pieluch, mlek itp. O około 70% napewno więcej ludzi zdecydowaloby się na maluszka

Zgłoś nadużycie #56548 20 lutego 2014, 18:17

Konto usunięte

Aniussia napisał(a)

Szpilka wiesz moze jak to jest z tempka... ile dni przed @ zaczyna spadac ??

A u mnie powinna być @ a tempka rośnie...
Sama nie wiem co o tym myśleć

Zgłoś nadużycie #56549 20 lutego 2014, 18:18

Konto usunięte
Może to plamienie co miałam mam uważać za @ i dlatego teraz rośnie.....

Zgłoś nadużycie #56550 20 lutego 2014, 18:19

Konto usunięte
Znów sama do siebie klikam :-B