Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #56151 19 lutego 2014, 15:24

hakuna.matata Supermama

AnALi napisał(a)

Irving do lekarza bym szla kolo 7 tc zeby juz serduszko bylo,skoro beta Ci potwierdzi to juz bedziesz pewna ciazy.

A ja bym szła od razu bo niecierpliwa jestem :D Mi lekarz pokazał serduszko i ocenił ciąże na ok 5 tydzień :)

staraczka napisał(a)

chleb w jajku mniam ! mozarella i pomidory nie bardoz bo nie ma dobrych pomidorow :D

Dlatego teraz kupuję pomidorki te malutkie, koktajlowe, bo one mają jakiś tam smak :)
"No worries for the rest of your days"

Zgłoś nadużycie #56152 19 lutego 2014, 15:24

staraczka Supermama
sprobuje dzięki !

Zgłoś nadużycie #56153 19 lutego 2014, 15:26

staraczka Supermama
koktajlowe swojego czas uchodowalam na balkonie :D

Zgłoś nadużycie #56154 19 lutego 2014, 15:29

hakuna.matata Supermama

Edka82 napisał(a)

Pamiętaj, ze ciąża to stan a nie choroba :) jedyne czego nie możesz to palić papierosów, pic alkoholu i dźwigać ciężarów, kąpiel w gorącej wodzie tez odpada, oraz nie wskazane jest opalanie ( ale te wymienione rzeczy sa akurat i tak szkodliwe nawet dla nie będących w ciąży :D trochę zdrowiej się odżywiaj, nie jesteś sama, pewne rzeczy intuicyjnie robisz lub nie ;) Wiekszość z nas nie wie, nawa jak przeczytasz 100 książek, to i tak nie będziesz mądrzejsza, będziesz owszem, ale w kolejnej ciąży :D

- w trakcie ciąży wypaliłam 4 papierosy - wszystko jest ok
- raz na jakiś czas wypiłam pół lampki wina, pół piwka - wszystko jest ok
- dźwigałam, sprzątałam, myłam okna - wszystko jest ok
- gorąca kąpiel - prawie codziennie :P
- opalanie - Egipt w III trymestrze + gorący początek lata (końcówka ciąży) przeleżałam plackiem na słońcu
- odżywianie - jedyny okres w życiu kiedy czułam się jak śmietnik a nie człowiek ;)

Ja wyznaję zasadę: niczego sobie nie odmawiać, robić i jeść wszystko na co ma się ochotę, ćwiczyć albo leżeć plackiem - w zależności od upodobań.

Od kiedy zobaczysz || jesteś matką i co byś nie robiła to nie skrzywdzisz swojego dziecka :*

Zgłoś nadużycie #56155 19 lutego 2014, 15:32

Aniussia Gotowa na wszystko

Edka82 napisał(a)

ja na sucha skórę polecam http://www.emolium.pl/

mam ten... ale ja tez wole pod prysznicem sie nabalsamowac i musze sprobwac tego nivea :D

Zgłoś nadużycie #56156 19 lutego 2014, 15:37

Edka82 Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

- opalanie - Egipt w III trymestrze + gorący początek lata (końcówka ciąży) przeleżałam plackiem na słońcu
- odżywianie - jedyny okres w życiu kiedy czułam się jak śmietnik a nie człowiek ;)

Ja wyznaję zasadę: niczego sobie nie odmawiać, robić i jeść wszystko na co ma się ochotę, ćwiczyć albo leżeć plackiem - w zależności od upodobań.

Od kiedy zobaczysz || jesteś matką i co byś nie robiła to nie skrzywdzisz swojego dziecka :*

Tobie nic nie było, a ja znam takie, ze dziecko z syndromem FAS sie urodziło, i sa to ludzie na poziomie, nie jakieś patologasy. O 2 piwka ;/ Więc po co ryzykować? :) Nie mogę zgodzić się z zapisem "co byś nie robiła to nie skrzywdzisz swojego dziecka", pracuje w domu dziecka, dużo widzę, tamte matki, też niczego sobie nie odmawiały :/

Zgłoś nadużycie #56157 19 lutego 2014, 15:37

Konto usunięte

hakuna.matata napisał(a)

ja znowu przez 4 dni leżałam i nic nie mogłam robic. jadłam, leżałam ale i tak nic nie pomogło i poroniłam takżę nie wiem od czego to zalezy...

Zgłoś nadużycie #56158 19 lutego 2014, 15:37

takasobieja Fajna mama

hakuna.matata napisał(a)

Pewnie gdybym nie starała się tak długo o dziecko to podobnie bym do tego podchodziła... a gdy po wyczekiwaniu II kresek przez kilka lat je zobaczysz, to sądzę, że zmienia się tok myślenia :) Trochę się nie zgodzę, że czego byś nie robiła to nie skrzywdzisz dziecka, bo skrzywdzisz. Pijąc alko i paląc papierosy możesz mieć dziecko opóźnione, z problemami z koncentracją itd. Uważam, że lepiej dmuchać na zimne, ale bez przesady :)

Zgłoś nadużycie #56159 19 lutego 2014, 15:41

staraczka Supermama
a ja jestem zdania ze ciaza to nie choroba ale uwazac na siebie w jakiś sposób trzeba, wiadomo nie lezec i pachniec bo t onei o to w tym chodzi. ale alkohol i fajki ? nie dziekuje. tu nie chodzi o moje tylko o dziecka zdrowie.

Zgłoś nadużycie #56160 19 lutego 2014, 15:42

bleeeeeeeeeee zjadłam całek opakowanie piegusków... az mi sie chce wymiotowac teraz... bleeee

Zgłoś nadużycie #56161 19 lutego 2014, 15:44

hakuna.matata Supermama

takasobieja napisał(a)

Pewnie gdybym nie starała się tak długo o dziecko to podobnie bym do tego podchodziła... a gdy po wyczekiwaniu II kresek przez kilka lat je zobaczysz, to sądzę, że zmienia się tok myślenia :) Trochę się nie zgodzę, że czego byś nie robiła to nie skrzywdzisz dziecka, bo skrzywdzisz. Pijąc alko i paląc papierosy możesz mieć dziecko opóźnione, z problemami z koncentracją itd. Uważam, że lepiej dmuchać na zimne, ale bez przesady :)

Edka82 napisał(a)

Tobie nic nie było, a ja znam takie, ze dziecko z syndromem FAS sie urodziło, i sa to ludzie na poziomie, nie jakieś patologasy. O 2 piwka ;/ Więc po co ryzykować? :) Nie mogę zgodzić się z zapisem "co byś nie robiła to nie skrzywdzisz swojego dziecka", pracuje w domu dziecka, dużo widzę, tamte matki, też niczego sobie nie odmawiały :/

darien napisał(a)

ja znowu przez 4 dni leżałam i nic nie mogłam robic. jadłam, leżałam ale i tak nic nie pomogło i poroniłam takżę nie wiem od czego to zalezy...

Jasne jasne! Nie chodziło mi o to, ze w ciąży hulaj dusza piekła nie ma! :D hehe, chodzi mi o to, ze nie trzeba sobie wszystkiego odmawiać. Pijąc alko myślałam o tym czy nic się nie stanie, ale miałam ochotę i po prostu musiałam napić się tego wina ;) Ale całego piwa bym sie nie odważyła. Ja akurat czułam granicę - piłam i nagle czułam, ze dość. Sprzątałam i też wiedziałam kiedy musze przestać. Opalając się jakoś wiedziałam, ze to mi nie grozi. Rozumiecie o co chodzi?
Ja bym na siatkówkę poszła, ale jeżeli Irving czuje że się boi, to jasne, ze lepiej żeby nie grała. Wszystko to bardzo indywidualna sprawa :)

Zgłoś nadużycie #56162 19 lutego 2014, 15:46

staraczka Supermama
aniusia fujjj jak to przeczytałam az mnie zemdlilo :D

Zgłoś nadużycie #56163 19 lutego 2014, 15:47

takasobieja Fajna mama
Dokładnie, trzeba żyć normalnie ;) gotować, sprzątać, a potem leżeć i pachnieć :D ale nie dźwigać (moja teściowa przez to poroniła), nie leżeć we wrzątku (moja mama przez to poroniła). Trochę wina raz kiedyś niby nie szkodzi (mówię trochę - czerwonego) lub troszkę piwa, tak mi mówił kiedyś gin (poprzedni, nie obecny), bo poprawia piwo trawienie, a wino krążenie... i zdrowiej jest wypić troszkę piwa, niż łykać dziwne lecznice specyfiki, ale oczywiście nie codziennie czy co tydzień, a naprawdę rzadko. Ale tak czy siak lepiej dmuchać na zimne ;) .

Zgłoś nadużycie #56164 19 lutego 2014, 15:48

staraczka napisał(a)

aniusia fujjj jak to przeczytałam az mnie zemdlilo :D

oj tam oj tam :D

Zgłoś nadużycie #56165 19 lutego 2014, 15:50

paola Fajna mama

irving23 napisał(a)

Widac?

Widać kreseczke, widać. gratulacje i czekamy na wyniki.

Zgłoś nadużycie #56166 19 lutego 2014, 15:50

paola Fajna mama

irving23 napisał(a)

Widac?

Widać kreseczke, widać. gratulacje i czekamy na wyniki.

Zgłoś nadużycie #56167 19 lutego 2014, 15:51

Konto usunięte
Irving to o której te wyniki?

Zgłoś nadużycie #56168 19 lutego 2014, 15:52

Szpilkka Supermama
Dokładnie! Ciąża to nie choroba :-) Palenie i picie na pewno odpada a całą resztę możesz robic oczywiście bez przesady hehe :-) Jeśli zależy ci na L4 to idz gdzies za 1,5 tygodnia. Jeśli teraz jest 4 tydz to bez sensu żebyś szła do gina, bo nic nie zobaczy.

Zgłoś nadużycie #56169 19 lutego 2014, 15:53

staraczka Supermama

Aniussia napisał(a)

oj tam oj tam :D

brrrr

Zgłoś nadużycie #56170 19 lutego 2014, 15:53

Edka82 Fajna mama
hakuna.mqatata rozumiem rozumiem ;) lece do kina, pa