Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #55511 18 lutego 2014, 10:02

staraczka Supermama
motyl dzieki - daj znac :)

Zgłoś nadużycie #55512 18 lutego 2014, 10:05

Szpilkka Supermama

Tasiemka napisał(a)

takasobieja i staraczka "z tymi duchami" to ja też mam czasem takie schizy... ale babcia mi mówiła, że jak się tak dzieje, to znaczy, że te osoby proszą o modlitwę i tak jak mówi staraczka, pojechać na cmentarz, zapalić świeczkę i wszystko będzie ok. U mojej kolezanki do dzisiaj się tak dzieje, że np. myje naczynia i woda im z kranu przestaje lecieć... i mówią wtedy "oho babcia przyszła"... śmieją się i nic z tego nie robią... :) każdy ma inne podejście do tego typu spraw... :)

U mnie nie raz jak siedzimy w pokoju i drzwi zaskrzypią, albo coś spadnie to też mówimy oho dziadek przyszedł, też się śmiejemy ..... jedynie jak śni się ktoś zmarły to jestem zdania że trzeba za niego się pomodlić. Jedna dziwna sytuacja zdarzyła się mi w zeszłym roku. Byłam sama w domu godz. ok 11 przed południem, siedze na laptopie a tu ni stąd ni zowąd włączył się telefon domowy na tzw głośno-mówiący - był sygnał zajętości. Dziwne nie? no ale nie wiele myśląc wyłączyłam go i zajęłam się z powrotem czymś. Godzinę później dowiedziałam się że mój dziadek zmarł tego dnia ok godziny 11, więc myślę że to był jakiś znak.

Zgłoś nadużycie #55513 18 lutego 2014, 10:05

Aneczka86 Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny.
Chciałabym do Was dołączyć, ponieważ już wkrótce planuję rozpocząć starania o drugiego Bąbelka :)
Mam nadzieję, że odnajdę się w Waszym gronie.
Trzymam kciuki za Nas wszystkie :)

Zgłoś nadużycie #55514 18 lutego 2014, 10:06

staraczka Supermama
dziewczyny szukam jakiejs poscieli na allegro ale nie wiem z jakiego materialu bedzie najlepsza ? satyna bawelniana do mnei nie przemawia.. dziwna w dotyku jest.

Zgłoś nadużycie #55515 18 lutego 2014, 10:09

Tasiemka Supermama

staraczka napisał(a)

dziewczyny szukam jakiejs poscieli na allegro ale nie wiem z jakiego materialu bedzie najlepsza ? satyna bawelniana do mnei nie przemawia.. dziwna w dotyku jest.

aj etraz to tylko satyna bawełniana tak mi spasiła, że nic innego nie kupuje :P

Zgłoś nadużycie #55516 18 lutego 2014, 10:09

Tasiemka Supermama

Aneczka86 napisał(a)

Cześć dziewczyny.
Chciałabym do Was dołączyć, ponieważ już wkrótce planuję rozpocząć starania o drugiego Bąbelka :)

Witaj, na pewno się odnajdziesz :)

Zgłoś nadużycie #55517 18 lutego 2014, 10:11

staraczka Supermama
szpilkka - przyszedl sie pewnie pozegnac, tak jak mojej przyjaciolki mama w dzien przed smiercia. stala u mnie w kuchni usmiechnieta w swojej garsonce ( byla w niej pochowana), potem mi sie przysnila tej samej nocy i prosila zebym pomogla mojej przyjaciolce i zebym przyszla na pogrzeb bo ona sobie nie poradzi - i prawda jest taka ze przychodzila do mnie co noc codziennie bylam i zapalalam swieczki na grobie i przepraszalam zen ie moglam byc na cmentarzu - nie dali mi wolnego w pracy. ale przyjaciolce pomagalam jak moglam - uczylam ja i ojca gotowac - bo mama sie zajmowala zawsze domem wszyskto im tlumacyzlam i ostatnio mi sie przysnila - byla zadowolona - mysle ze chciala mi w ten sposob podziekowac ze utrzymuje z przyjaciolka kontakt.

Zgłoś nadużycie #55518 18 lutego 2014, 10:12

staraczka Supermama
serio ? mi sie wydaje ona taka sztuczna, czy to tylko moja wyobraznia bo nigyd nei mialam takiej zawsze bawelna albo kora.

Zgłoś nadużycie #55519 18 lutego 2014, 10:16

Aniussia Gotowa na wszystko

Aneczka86 napisał(a)

Cześć dziewczyny.

hello :) i powodzenia :)

Zgłoś nadużycie #55520 18 lutego 2014, 10:19

Szpilkka Supermama

staraczka napisał(a)

szpilkka - przyszedl sie pewnie pozegnac, tak jak mojej przyjaciolki mama w dzien przed smiercia. stala u mnie w kuchni usmiechnieta w swojej garsonce ( byla w niej pochowana), potem mi sie przysnila tej samej nocy i prosila zebym pomogla mojej przyjaciolce i zebym przyszla na pogrzeb bo ona sobie nie poradzi - i prawda jest taka ze przychodzila do mnie co noc codziennie bylam i zapalalam swieczki na grobie i przepraszalam zen ie moglam byc na cmentarzu - nie dali mi wolnego w pracy. ale przyjaciolce pomagalam jak moglam - uczylam ja i ojca gotowac - bo mama sie zajmowala zawsze domem wszyskto im tlumacyzlam i ostatnio mi sie przysnila - byla zadowolona - mysle ze chciala mi w ten sposob podziekowac ze utrzymuje z przyjaciolka kontakt.

Masz rację, potem jak się nad tym zastanowiłam to też doszłam do wniosku że on do mnie przyszedł. Takich przypadków znam kilkadziesiąt od bliskich czy znajomych, ale sama nigdy nie byłam tego świadkiem....
Drugi przykład, ale to już chyba był bardziej w mojej psychice .... trzy lata temu powiesił się nasz sąsiad, byl kawalerem do tego zachorował na raka i chyba nie mógł sobie z tym wszystkim poradzić. Powiesil się ... na pogrzebie nikt go nie widział bo od razu zabili trumnę, jego ojciec tak zadecydowal ... na pogrzebie też nie byłam - praca. I nie umiem tego do końca wytłumaczyć ale nie mogłam zamykać oczu np jak byłam pod prysznicem i mylam głowę bo cały czas mialam go przed oczami jak wisi ... coś strasznego bo przecież go nie widziałam ... bardzo długo nie umiałam sobie z tym poradzic, starałam się nie myślec o nim, ale i tak przed oczami miałam to samo. Był czas co myłam głowe nad wanną z otwartymi drzwiami .... jakaś masakra. Nie wiem dokładnie w którym momencie to minęło, ale wiem że bardzo długo to trwało ;/;/

Zgłoś nadużycie #55521 18 lutego 2014, 10:21

Tasiemka Supermama

staraczka napisał(a)

serio ? mi sie wydaje ona taka sztuczna, czy to tylko moja wyobraznia bo nigyd nei mialam takiej zawsze bawelna albo kora.

e fajna jest , w lecie fajnie chłodzi i się nie ześlizguje jak satyna, a w zimie grzeje :)
ja i Mój to tylko w takiej pościeli teraz śpimy :)

Zgłoś nadużycie #55522 18 lutego 2014, 10:24

Tasiemka Supermama

Szpilkka napisał(a)

Masz rację, potem jak się nad tym zastanowiłam to też doszłam do wniosku że on do mnie przyszedł. Takich przypadków znam kilkadziesiąt od bliskich czy znajomych, ale sama nigdy nie byłam tego świadkiem....
Drugi przykład, ale to już chyba był bardziej w mojej psychice .... trzy lata temu powiesił się nasz sąsiad, byl kawalerem do tego zachorował na raka i chyba nie mógł sobie z tym wszystkim poradzić. Powiesil się ... na pogrzebie nikt go nie widział bo od razu zabili trumnę, jego ojciec tak zadecydowal ... na pogrzebie też nie byłam - praca. I nie umiem tego do końca wytłumaczyć ale nie mogłam zamykać oczu np jak byłam pod prysznicem i mylam głowę bo cały czas mialam go przed oczami jak wisi ... coś strasznego bo przecież go nie widziałam ... bardzo długo nie umiałam sobie z tym poradzic, starałam się nie myślec o nim, ale i tak przed oczami miałam to samo. Był czas co myłam głowe nad wanną z otwartymi drzwiami .... jakaś masakra. Nie wiem dokładnie w którym momencie to minęło, ale wiem że bardzo długo to trwało ;/;/

ja też znam dużo takich przypadków.. ale nie ma co się stresować :)
trzeba się bać żywych a nie umarłych - jak to mówi moja babcia :)

Zgłoś nadużycie #55523 18 lutego 2014, 10:24

staraczka Supermama
szpilkka no to pewnie psychika :)

tasiemka no to kurcze moze sprobuje. :)

Zgłoś nadużycie #55524 18 lutego 2014, 10:26

Szpilkka Supermama

Tasiemka napisał(a)

Też to słyszałam. ;-)

Zgłoś nadużycie #55525 18 lutego 2014, 10:26

staraczka Supermama

Tasiemka napisał(a)

ale to jest prawda zmarly nie zrobi c krzywdy jedynie da ci jakis znak.
tak jak mojego meza mama - codziennie zapalala mi z wujkiem wiatlo na klatce jak wstawalam na rano do pracy - po jakis 2 czy 3 miesiacach - nei wazne o ktorej w nocy wstalam nawet nasiku palilo sie swiatlo- pojechalismy na grob zapalilam swieczke i poprosilam i wujka i mame ze jesli to oni to prosze zeby tego nie robili bo ja sie boje - nastepnego dnia wszyskto ustalo :)

Zgłoś nadużycie #55526 18 lutego 2014, 10:27

Szpilkka Supermama
Mimo wszystko zmarli wzbudzają w żywych jakiś dreszczyk ;-)

Zgłoś nadużycie #55527 18 lutego 2014, 10:28

staraczka Supermama
dokladnie :D

Zgłoś nadużycie #55528 18 lutego 2014, 10:30

Tasiemka Supermama

staraczka napisał(a)

tylko żeby potem nie było na mnie :P hihihi

Zgłoś nadużycie #55529 18 lutego 2014, 10:30

Tasiemka Supermama

staraczka napisał(a)

tylko żeby potem nie było na mnie :P hihihi

Zgłoś nadużycie #55530 18 lutego 2014, 10:33

staraczka Supermama
haha no jak nie ? :D a mzoesz mi na allegor znalesc jaka wy macie ? bo chce zobaczyc czy tylko ja zamawiam jakies gowniane czy co :D