Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #11 11 maja 2013, 3:37

Konto usunięte
Witam wszystkich,
_
Wiem, że jestem nowym użytkownikiem i być może to zuchwałość od razu zakładać nowy temat, ale ten dla kobiet starających się wydał mi się wręcz nieaktualny. Na ostatniej stronie nie ma staraczek, a są matki z dziećmi. Ja proponowałabym to rozgraniczyć, datami (starania 2014, 2015 itd), albo staraniami (druga ciąża, trzecie dziecko).
_
Skoro ja założyłam temat, to od siebie zacznę. Staramy się z mężem o berbecia. Zaczęliśmy po moich urodzinkach, czyli od lutgo. W lutym @ pojawiła się pod koniec, mam nieregularne cykle, ale ponoć to nic nie utrudnia, a po pierwszym dziecku się unormuje (ginekolog tak uważa). Moje cykle wahają się od 28 do 35 dni. Powtórzyliśmy więc starania w marcu. znów miesiączka przyszła przed świętai wielkanocnymi i trwała do 2 kwietnia. W kwietniu więc postanowiliśmy starać się po raz trzeci, mąż nawet sobie żartowal, że do trzech razy sztuka. Być może miał racje, bo @ do tej pory się nie pojawiła. Były plamienia, ale nie wiem czy owulacyjne, czy mogę je interpretować jako inseminacyjne. Chyba raczej jako to drugie. Pojawiły się 1 maja, ale były niwielkie, kropelka na wkładce, czy w śluzie na papierze toaletowym. 4 maja minęły, znaczy niezauważyłam by były. Dziś, a właściwie to wczoraj znow zaobserwowałam odrobinkę krwi, taką stróżkę na papierze, ale to było w południe, a do teraz znów nic. Wizytę u ginekologa mam w poniedziałek, jutro idę wykonać grupę krwi, może betę zrobie przy okazji, ale to chyba za wcześnie. Chyba zrobię tylko badanie krwi (nie wiem jaką mam grupę, ani jaki czynnik Rh-/+). Mąż jest plusowy, boje się, że ja mogę być minusowa i w przyszłości jest możliwość wystąpienia konfliktu, przy porodzie. Postanowiliśmy więc to sprawdzić zawczasu. A wy co myślicie? Doradzicie mi czy wstrzymać się z tą betą HCG, czy zrobić może test za tydzień? Co wy byście zrobiły na moim miejscu?

Zgłoś nadużycie #12 11 maja 2013, 7:07

Wiola91 Supermama
1. Jeżeli będziecie mieć konflikt to po porodzie do 72h dostaniesz zastrzyk i wszystko będzie w porządku :)
2. od ostatniej @ minął już miesiąc od tej w święta, więc zrobiłam bym zwykły test na Twoim miejscu.

Zgłoś nadużycie #13 11 maja 2013, 9:43

dora27 Supermama
witam Magdaleno! uwazam ze sam test ciazowy rozwieje Twoje watpliwosci, zwlaszcza ze minal juz miesiac od ostatniej@ powodzenia i trzymam kciuki za test. Beta rowniez wykaze :)
Ja rowniez w tym roku zaczynam starania, wczoraj dostalam @ ale spodziewalam sie jej, jestem narazie na etapie rozmow z mezem o kolejne potomstwo jak sie uda to moze w najbizszych miesiacach postaramy sie o rodzenstwo dla naszej córci :)
p.s. kochana u nas w staraczkach sa mamy ktore od poczatku byly takimi samymi osobami jak ty zanim ujrzaly kreseczki i urodzily swoje dzieci, te osoby tam poporstu zostaly bo czuja do tego tematu pewien sentyment, mam nadzieje ze i ty sie tu rowniez odnajdziesz ;)

Zgłoś nadużycie #14 11 maja 2013, 13:44

Konto usunięte
Mnie się wydaje, że za wcześnie na test płytkowy, czy też paskowy, bo przecież mogła mi się owulacja przesunąć, cykl wydłużyć. Jak przeczekam jeszcze ten weekend i we wtorek się wybiorę, to... tyle wytrzymam w niewiedzy :)

Zgłoś nadużycie #15 12 maja 2013, 18:07

Yorga Zaprawiona w bojach
Ja robiłam w dniu spodziewanej miesiączki. I wyszły mi dwie kreseczki :) Od razu pobiegłam na badania bety i wyszło przeszło 500. Więc teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać na wizytę u ginekologa :)

Zgłoś nadużycie #16 12 maja 2013, 18:25

Konto usunięte
Yorga Moje gratulacje :)

Zgłoś nadużycie #17 12 maja 2013, 18:27

Konto usunięte
Yorga Może do ciebie dołączę, będziemy razem oczekiwać, może w tym samym miesiącu :) Grudnióweczka to będzie, czy Stycznióweczka co?

Zgłoś nadużycie #18 12 maja 2013, 18:28

stycznióweczka:]

Zgłoś nadużycie #19 12 maja 2013, 18:30

Konto usunięte
Ja uwielbiam matematykę,ale liczenie miesięcy i roczników to nie dla mnie :)

Zgłoś nadużycie #20 12 maja 2013, 18:31

Testu nie robiłaś jeszcze?
Gratuluję cierpliwości :D
Bo ja bym pewnie nie wytrzymała.

Zgłoś nadużycie #21 12 maja 2013, 18:37

Konto usunięte
Yorga Wczoraj chciałam zrobić, ale padało, dziś mamy urodziny młodego, a ja korzystam z tel, bo tylko dzieciaków pilnujemy (zerkamy na nich). Tak więc wczoraj nie chciało mi się wyjść z domu na taką ulewę, a dziś nie mam czasu :) Też mnie już bardzo ciekawi czy tak, ale martwię się, że test wyjdzie negatywny, a @ nie przyjdzie i po tygodniu znów test... To takie życie nadzieją. Wolę więc poczekać i iść na betę :)

Zgłoś nadużycie #22 12 maja 2013, 18:39

Mam nadzieję,że wyjdzie pozytywny :)

Zgłoś nadużycie #23 12 maja 2013, 18:42

Konto usunięte
Oj ja też, a potem mam nadzieję, dobrnąć do końca, odczekać troszkę, tak troszeńkę i postarać się o kolejne. Chcemy z mężem mieć czwórkę, albo piątkę dzieci wliczając jego synka. Chcemy by dzieciaki były tak po roku, dwóch latach maksymalnie.

Zgłoś nadużycie #24 12 maja 2013, 18:44

Konto usunięte
Yorga Skąd wiesz kiedy doszło do zapłodnienia, skoro jeszcze nie byłaś u ginekologa. Tak dokładnie obliczyłaś kiedy to było, że już wiesz ile do porodu zostało? Pytam bo widzę suwaczka :)

Zgłoś nadużycie #25 12 maja 2013, 18:55

Ciążę liczysz od pierwszego dnia ostatniej miesiączki - więc nic trudnego :)

Zgłoś nadużycie #26 12 maja 2013, 18:57

gabi433 Gotowa na wszystko
Suwaczka ustawiasz na podstawie ostatniej miesiączki ;)
My starania zaczynamy w czerwcu ;)
Na zawsze w naszych sercach (*)13.03.2013
                                        Marysia (*)10.03.2014

Zgłoś nadużycie #27 12 maja 2013, 18:59

powodzenia :)

Zgłoś nadużycie #28 12 maja 2013, 19:08

Konto usunięte
gabi433 Życzę by się udało w pierwszym cyklu.

Wrócę wieczorkiem, późniejszym :*

Zgłoś nadużycie #29 12 maja 2013, 19:28

gabi433 Gotowa na wszystko

Magdalena_1993 napisał(a)

gabi433 Życzę by się udało w pierwszym cyklu.

Wrócę wieczorkiem, późniejszym :*

Mam taką nadzieje tym bardziej że w marcu straciliśmy nasz skarb..
A co będzie to zobaczymy, jestem dobrej myśli.
Na zawsze w naszych sercach (*)13.03.2013
                                        Marysia (*)10.03.2014

Zgłoś nadużycie #30 13 maja 2013, 8:22

larina Supermama
hmmmm nie wydaje mi się, że jest sens powielać już istniejące tematy, no ale to zostaje do rozpatrzenia moderatorom i administratorom.