Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania o 1 dziecko w wieku 37 lat

Zgłoś nadużycie #71 9 sierpnia 2016, 15:50

Oluncia87 Świeżo upieczona
Ja niedługo dobiję do 30 i póki co nie planuję ale czas tyka i pewnie 2-3 lata i trzeba będzie się wziąć do roboty ;P

Zgłoś nadużycie #72 10 sierpnia 2016, 14:15

Paola_33 Supermama
Pewnie, że można - ja z 4. dzieckiem ledwo się wyrobilam przed 40-tka :-)
Przykładem niech będzie Pani Monika Bellucci, oboje dzieci urodziła po czterdziestce. Podobnie Janet Jackson :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #73 18 sierpnia 2016, 12:16

CaMi Początkująca
Witam
mam 37 lat i chciałabym, ale coraz bardziej boję sie, że się nie uda. Dlaczego tak późno? Byłam kiedyś mężatką, z nieodpowiednim człowiekiem. Byłam w ciąży - 14 lat temu, ale nie udało się. Kilka lat później mój były mąż zrobił badania i okazało się, że plemniki ma w stanie agonalnym i cudem będzie jeśli uda mu się mieć dziecko. Po rozwodzie poznałam człowieka, z którym wiem, że chciałabym to dziecko mieć. On juz ma jedno swoje, którego na codzień niestety nie widzi (długa historia - cieżki przypadek faceta, który czegoś po poprzednim zwiazku sie boi) i w końcu dojrzał by mieć dziecko ze mną.
Czas nie działa na moja korzyść, a dziwi mnie troche to, że nigdy sie nie zabezpieczalismy, zawsze igraliśmy z losem stosujac tylko stosunek przerywany. Aż dziw bierze, że nie wpadlismy.
Boję się. Próbujemy od miesiaca, nie udało się. Cykle mam regularne, okres równej długosci, uprawiam sport, ale palę niestety. Mam ujemną grupę krwi, a mój facet zerową, moze to jest problem.
pozdrawiam serdecznie

Zgłoś nadużycie #74 10 listopada 2016, 0:46

serenaw Zaprawiona w bojach
Cykle masz regularne ale co z owulacją, czy robiłaś sobie testy na owulacje? To jest kluczowe, czasami pomagają w jej przywróceni takie suplementy z mioinozytolem jak http://www.inofem.pl/ , niestety regularny cykl nie jest jeszcze gwarancją sukcesu. koniecznie idzcie do lekarza i się przebadajacie. Moim zdaniem 37 lat to wcale nie jest za późno na dziecko, dzisiaj kobiety po 40 stce spokojnie rodzą. Trzeba tylko znaleźć dobrego lekarza i się nie poddawać :)

Zgłoś nadużycie #75 16 listopada 2016, 10:25

EwelinaM Świeżo upieczona
Myślę, że jak się bardzo chce i jest taka możliwość, to oczywiście, że można w takim wieku się starać,a nawet później!

Zgłoś nadużycie #76 17 listopada 2016, 13:16

CaMi Początkująca
Cykle mam regularne, owulacji nie monitoruję, ale ostatnio na badaniach lekarz powiedział, że jest wszystko ok i widział, że pęcherzyk pęknie lada chwila. Zgodnie z zaleceniem lekarza uprawialiśmy seks, ale cóż - nie udało się w tym cyklu, choć szczerze mówiąc nieźle się nakręciłam, bo tydzień po owulacji plamienie, ale okres przyszedł na czas, choć wyglądał inaczej niż zwykle.

Powoli, niestety, się poddaję, ale dziękuję za wsparcie.

Zgłoś nadużycie #77 28 listopada 2016, 12:28

EwelinaM Świeżo upieczona
Nie poddawaj się! Wszystko jest możliwe, czasem w najmniej oczekiwanym momencie :) a czy rozważaliście adopcję?

Zgłoś nadużycie #78 30 listopada 2016, 14:31

CaMi Początkująca
kiedyś mój facet rzucił odpowiedź, że można adoptować, jeśli się nie uda, ale wiem, że marzy o swoim...

mam tylko nadzieję, że lekarz sie nie mylił...

Zgłoś nadużycie #79 13 stycznia 2017, 13:52

alicja87 Zadomowiona
Kiedyś na stronie WH czytałam o podobnym problemie, zerknij tam, gdzieś ciągle na głównej wisi: http://www.womenshealth.pl/

Zgłoś nadużycie #80 23 stycznia 2017, 12:59

aniucha Zaprawiona w bojach
Mojej koleżanki ciocia swoje pierwsze dziecko urodziła w wieku 42 lat. Więc wszystko przed wami.

Zgłoś nadużycie #81 25 lipca 2017, 13:14

CaMi Początkująca
wstępna diagnoza - pco.
Teraz czekam na wyniki TSH, prolaktyny i AMH.
Załamałam się.

Zgłoś nadużycie #82 25 lipca 2017, 14:25

Eveline Fajna mama
też mam pcos,to nie jest przeszkodą by zajść w ciążę,grunt to dobry lekarz który specjalizuje się wleczeniu takich zaburzeń. po clostilbegyt w drugim cyklu dwie kreski- po 4 latach oczekiwań,dziś już prawie dwa lata jest z nami :)

Zgłoś nadużycie #83 9 sierpnia 2017, 22:49

Kaffi Gotowa na wszystko
Witam dziewczyny po długiej przerwie ;) W kwietniu stuknęło mi 41 :) Mam 5-letniego synka (z inseminacji) a chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko. Miałam w zeszłym roku dwie inseminacje ale niestety nie udało się nic. Teraz mam zrobić badanie drożności jajowodów i ponownie spróbować inseminacji.

Zgłoś nadużycie #84 17 sierpnia 2017, 11:44

goska86 Początkująca
Powodzenia kochane! Trzymam za Was kciuki :) U mnie 2017 też był rokiem starań, ale udało się :) Za kilka tygodni Antoś będzie już na świecie, bardzo się cieszę, bo od zawsze chciałam dwójkę dzieciaków - najlepiej parkę. Mąż jest zadowolony, że będzie synek, choć z córeczki też by się cieszył, Nikosia też jest zadowolona że będzie miała młodszego braciszka :) A właśnie - przy staraniach korzystacie z testów owulacyjnych? Bo mnie one bardzo pomogły, wcześniej trochę się staraliśmy bez nich ale nie wychodziło. Kupowałam testy z domowego laboratorium :)

Zgłoś nadużycie #85 29 sierpnia 2017, 18:09

omareckaxx Świeżo upieczona
W dzisiejszych czasach nawet po 40. Ciekawe dlaczego wcześniej mówiono że powinno się niby do 35 roku życia urodzić....
https://www.google.pl/

Zgłoś nadużycie #86 31 sierpnia 2017, 14:48

mymomishot Świeżo upieczona
Ja też się zbliżam do tego wieku i jakoś się nie obawiam że się nie uda, zobacz wszystkie poprzednie wypowiedzi, które to potwierdzają i działajcie! Powodzenia :)

Zgłoś nadużycie #87 7 kwietnia 2018, 21:43

doktorka Zaprawiona w bojach
Mam kilka przyjaciółek, które także zachodziły w ciąże w późnym wieku i nie było najmniejszego problemu z płodem. Wiem że dwie znajome zdecydowały się na badanie prenatalne, bo po prostu chciały się upewnić że nie wystąpią żadne komplikacje. Słyszałam że sporo kobiet chodxzi do Pani dr Rozmus Warcholińskiej, badanie może nie należy do najtańszych ale można się sporo dowiedzieć, a takie informacje są na wagę złota.

Zgłoś nadużycie #88 18 kwietnia 2018, 11:36

pauleczka Świeżo upieczona
37 lat to jeszcze nie jest taki późny wiek. Moja szwagierka tydzień temu urodziła piąte dziecko - Amelkę - a ma już 40 lat :)
Ale też nie każda kobieta radzi sobie tak samo z późną ciążą, i w ogóle z zajściem w ciążę. Ja mam 34 lata i niedługo po raz drugi wychodzę za mąż. Mam już syna - 12 lat - ale chcielibyśmy mieć jeszcze wspólne dziecko. Rozważałam to z lekarzem, bo miałam pół roku temu wycinanego polipa z szyjki macicy i wciąż wracają problemy hormonalne. Ale niepotrzebnie się martwiłam, na rozchwiane hormony po prostu biorę ovarin https://www.apteka-melissa.pl/produkt/ovarin-60-tabl,11318.html , który jest przeznaczony dla kobiet w wieku rozrodczym i uzupełniam niezbędne witaminy. Jestem dobrej myśli i mam wielką nadzieję na to, że za pół roku będę już mamą dwójki dzieci -jednego w brzuszku :)  
A jeśli chodzi o wiek, to myślę że ryzyko trudnej ciąży pojawia się dopiero około 50 roku życia.