Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #73831 8 stycznia 2017, 17:31

Smutna96 Początkująca
W czwartek idę do endokrynologa z wynikami i niech zobaczy co się dzieje ☺

Zgłoś nadużycie #73832 8 stycznia 2017, 17:56

Kasiulek83 Zaprawiona w bojach
Jadzia słodka ta Twoja Karolcia 😍😍
Buka gratuluję bety i trzymam kciuki za wizytę :)
Smutna witaj :) trzymie kciuki za wizytę :)
Ja nigdy testów owulacyjnych nie używałam, zawsze czuje owulacje co niejednokrotnie bylo potwiedzone monitoringiem. Także u mnie wyznacznikiem jest obserwacja sluzu i właśnie bóle owulacyjne.

Zgłoś nadużycie #73833 8 stycznia 2017, 19:15

mala2 Supermama
Elo :)

Serio wasi dentyści nie chcą rwać w @? Mówili dlaczego?To sokor mój rwał i mówił ze to nie problem to coś źle zrobił czy jak ?

Buka beta piękna :)

Motylek śliczny pokoik :) Śliczni wyglądasz ,promieniejsze wcale nie widac u ciebie zmęczenie i zapracowanej mamy ;)

Buba :( ...

Jadzia śliczności :)

Smutna mam wrażenie ,ze ty totalnie nie znasz swojego ciała, cyklu i ogólnie tematu starań.Nieda sie od tak powiedzieć kiedy masz dni płodne musisz sama to rozgryść na podstawie sygnałów jakie daje ci twoje ciało.Mierz temp skoro masz cykle nie regularne bo w każdym możesz miec owu w innym czasie.Albo idz na monitoring do gina aby zbadac czy w ogóle masz owu bo testy to tylko pokazują wzrost hormonu który przygotowuje nasze ciało pod owulacje ale nie wiadomo czy ona w ogóle jest.A kalendarzyki to tylko taki wyznacznik mniej wiecej i to dla osób które maja regularne cykle ale nie tylko bo ja np mam regularne a zdarzało się ,ze owu była w 13dc ale i 16 dc a był on 28dniowy.Tak samo non stop pytasz nas o to samo czy tarczyca moze miec wpływ juz wielokrotnie ci pisałyśmy ,ze moze a nie musi nie potrzebnie sie nakrecasz ,ze to główny problem.Tak samo bołe i inne często to jest fizjologia i wcale nie musi oznaczac owu.Ostatnio miał cyk stymulowany byłam już po owu a tego dnai co niby powinna być normalnie to bolał mnie brzuch i bym myslał z,e to moze to a juz było dawno po owu.

A ja nadal chora masakra nie moge sie pozbierać 😪.Od środy mam antybiotyk bo podobno bez niego bym nie dała rady .Chociaż ja zawsze sie bronie rękoma i nogami przed nim, bo zawsze mnie rozkład na łopatki ,puki go nie ma jakoś funkcjonuje ale jak zażyje to koniec wszystko ze mnie wyłazi i jestem dętka.I tak znowu jest nie mam na nic siły snuje sie pod domu ja mimoza.Mojego wiecznie nie ma wiec wszystko na mojej głowie niestety.Na dodatek nadal mnie boli to miejsce po zębie nie wiem czy mi źle wyrwał czy jak ale boli ,ze aż po uchu ciągnie nawet antybiotyk na to nie działa i zęby obok tej dziury tez bolą jak zagryzę.Na szczęście jutro mam kolejną wizytę i zobaczą co sie dzieję.Tylko chyba musze mojego młodego wziać bo moja mam idzie do pracy a miałą z nim zostać jakiś awaryjny dyżur ma za kogoś.I aby tego było mało chyba alergia mi sie odezwała, w końcu ponad 2 lata już nie biore leków bo cały czas starania a ich nie można bo sa ze sterydami niestety i tak wszystko sie razem zeszło ,ze mam już siebie dość i tej niemocy.

Zgłoś nadużycie #73834 8 stycznia 2017, 20:00

Ania85 Supermama

mala2 napisał(a)

Elo :)

Serio wasi dentyści nie chcą rwać w @? Mówili dlaczego?To sokor mój rwał i mówił ze to nie problem to coś źle zrobił czy jak ?

Buka beta piękna :)

Motylek śliczny pokoik :) Śliczni wyglądasz ,promieniejsze wcale nie widac u ciebie zmęczenie i zapracowanej mamy ;)

Buba :( ...

Jadzia śliczności :)

Smutna mam wrażenie ,ze ty totalnie nie znasz swojego ciała, cyklu i ogólnie tematu starań.Nieda sie od tak powiedzieć kiedy masz dni płodne musisz sama to rozgryść na podstawie sygnałów jakie daje ci twoje ciało.Mierz temp skoro masz cykle nie regularne bo w każdym możesz miec owu w innym czasie.Albo idz na monitoring do gina aby zbadac czy w ogóle masz owu bo testy to tylko pokazują wzrost hormonu który przygotowuje nasze ciało pod owulacje ale nie wiadomo czy ona w ogóle jest.A kalendarzyki to tylko taki wyznacznik mniej wiecej i to dla osób które maja regularne cykle ale nie tylko bo ja np mam regularne a zdarzało się ,ze owu była w 13dc ale i 16 dc a był on 28dniowy.Tak samo non stop pytasz nas o to samo czy tarczyca moze miec wpływ juz wielokrotnie ci pisałyśmy ,ze moze a nie musi nie potrzebnie sie nakrecasz ,ze to główny problem.Tak samo bołe i inne często to jest fizjologia i wcale nie musi oznaczac owu.Ostatnio miał cyk stymulowany byłam już po owu a tego dnai co niby powinna być normalnie to bolał mnie brzuch i bym myslał z,e to moze to a juz było dawno po owu.

A ja nadal chora masakra nie moge sie pozbierać 😪.Od środy mam antybiotyk bo podobno bez niego bym nie dała rady .Chociaż ja zawsze sie bronie rękoma i nogami przed nim, bo zawsze mnie rozkład na łopatki ,puki go nie ma jakoś funkcjonuje ale jak zażyje to koniec wszystko ze mnie wyłazi i jestem dętka.I tak znowu jest nie mam na nic siły snuje sie pod domu ja mimoza.Mojego wiecznie nie ma wiec wszystko na mojej głowie niestety.Na dodatek nadal mnie boli to miejsce po zębie nie wiem czy mi źle wyrwał czy jak ale boli ,ze aż po uchu ciągnie nawet antybiotyk na to nie działa i zęby obok tej dziury tez bolą jak zagryzę.Na szczęście jutro mam kolejną wizytę i zobaczą co sie dzieję.Tylko chyba musze mojego młodego wziać bo moja mam idzie do pracy a miałą z nim zostać jakiś awaryjny dyżur ma za kogoś.I aby tego było mało chyba alergia mi sie odezwała, w końcu ponad 2 lata już nie biore leków bo cały czas starania a ich nie można bo sa ze sterydami niestety i tak wszystko sie razem zeszło ,ze mam już siebie dość i tej niemocy.

Mała dużo zdrówka - biedna jesteś mało,że Cię rozłożyło to jeszcze ten ząb - trzymaj się tam cieplutko :) - a moja dentystka mówiła,że zbyt duży ubytek krwi jest niebezpieczny zwłaszcza jeśli ktoś ma obfite miesiączki dlatego lepiej nie wyrywać w trakcie @. A miałaś zszywane dziąsło po wyrwaniu? może za mocno ściśnięte - sama nie wiem - wiesz ja raz jak wyrywałam dolną ósemkę to spuchłam okropnie i musiałam brać antybiotyk ale wszystko było dobrze - po 3 dniach antybiotyku doszłam do siebie szybko. Spuchnięta byłam tak,że miałam drugie tyle większą buzię - pojechałam na pogotowie z tym bo oczywiście rwałam ostatniego kwietnia a potem przerwa majowa to tam lekarz się śmiał ze mnie - no wiem,że strasznie wyglądałam ale wtedy do smiechu mi nie było :)

Zgłoś nadużycie #73835 8 stycznia 2017, 20:02

staraczka33 Supermama
Mala duzo,duzo zdrowka,
Motylek super pokoik dla Filipka :-)

Zgłoś nadużycie #73836 8 stycznia 2017, 20:07

mala2 Supermama
Dzięki dziewczyny 😘

Ania nie miałam zszywanego ,zobaczymy co jutro mi powiedzą.Jak miał 8 rwana to tez tyle co tego samego dnia coś tak popolewał i było ok a teraz cały czas boli a od wtorku już jednak parę dni minęło a brałam antybiotyk na te moje gardło czyli tez na stany zapalne wiec by i na zab pomogło a jednak nic z tego.

Zgłoś nadużycie #73837 8 stycznia 2017, 20:12

murron Supermama
Mała, no nieciekawie... zdrowia i siły dla Ciebie.
PaulaG może to coś dobrego znaczy, ten ból, oby,oby!
Buba przykro mi, może następny cykl będzie szczęśliwy :)
Staraczka, a jak u Ciebie?
a w Warszawie ze smogiem walczymy, jutro kolejny w tym sezonie grzewczym dzień darmowej komunikacji, aby mniej samochodów na ulice wyjechało.

Zgłoś nadużycie #73838 8 stycznia 2017, 20:19

mala2 Supermama
A w ogóle przez te cykle stymulowane chyba mój mi sie poprzestawiał/rozszalał bo dziś zauważyłam śluz płodny a mam dopiero 7dc wiec wygląda na to ze będzie chybił trafił o ile będą siły na serducha :P

Zgłoś nadużycie #73839 8 stycznia 2017, 20:27

Smutna96 Początkująca
Po to chyba te forum jest ... Są ludzie z różnymi problemami itd itd .... chcą się dowiedzieć różnych opinni na dany temat
Więc MAŁA nie potrzebne te Twoje zbędne opinni na temat tego czy nakrecam coś lub wracam do czegoś !!!!!!!

Zgłoś nadużycie #73840 8 stycznia 2017, 20:48

werkaa Fajna mama

Smutna96 napisał(a)

Po to chyba te forum jest ... Są ludzie z różnymi problemami itd itd .... chcą się dowiedzieć różnych opinni na dany temat
Więc MAŁA nie potrzebne te Twoje zbędne opinni na temat tego czy nakrecam coś lub wracam do czegoś !!!!!!!

Mała ma racje. Ona ma rację najpierw trzeba poznać własne ciało nikt za Ciebie tego nie zrobi.  Nie rozumiem dlaczego się obrażasz.

Zgłoś nadużycie #73841 8 stycznia 2017, 20:49

Smutna96 Początkująca
Nie obrażam się poprostu nie lubię zbędnych komentarzy 😛

Zgłoś nadużycie #73842 8 stycznia 2017, 20:53

werkaa Fajna mama
To nie były zbędne komentarze tylko dobre rady.
Tutaj są dziewczyny o bardzo dużej wiedzy. Jestem tutaj dość długo a ciągle się dowiaduje czegoś nowego.
Kto teraz w ogóle testuje? :D

Zgłoś nadużycie #73843 8 stycznia 2017, 20:53

werkaa Fajna mama
To nie były zbędne komentarze tylko dobre rady.
Tutaj są dziewczyny o bardzo dużej wiedzy. Jestem tutaj dość długo a ciągle się dowiaduje czegoś nowego.
Kto teraz w ogóle testuje? :D

Zgłoś nadużycie #73844 8 stycznia 2017, 20:56

mala2 Supermama

Smutna96 napisał(a)

Nie wiem po co sie unosisz i po co te wykrzykniki ? Przeczytaj raz jeszcze co napisałam.Skoro nie obchodzi cie opina to po co pytasz?A co do wracania.... to non stop te same posty wstawiasz czy tarczyca sprawia problem a skad my mamy to wiedziec to twój lekarz jedynie może potwierdzić .Wiele dziewczyn ma z tym problem ale to ,ze nie mogą zajść w tym nie przeszkadza tylko sa inne przyczyny bardzo czesto nie znanie nawet po wielu badaniach.A prawda jest tak ,ze zdrowa para moze nawet rok czasu sie starać o dzidziusia.Ja staram sie juz 2,5 roku i bez lekow i z lekami i nic z tego nie wychodzi i nie wiadomo czemu a moja 1 ciąża byął złotym strzałem i gdzie tu reguła?W międzu czasie tez poroniłam i w ogóle ja chociaz tyle czasu juz jestem staraczką nadal sie ucze swojego ciałą i całej tej techniki co idzie do przodu.

Zgłoś nadużycie #73845 8 stycznia 2017, 21:01

staraczka33 Supermama

murron napisał(a)

Mała, no nieciekawie... i siły dla Ciebie.
PaulaG może to coś dobrego znaczy, ten ból, oby,oby!
Buba przykro mi, może następny cykl będzie szczęśliwy :)
Staraczka, a jak u Ciebie?
a w Warszawie ze smogiem walczymy, jutro kolejny w tym sezonie grzewczym dzień darmowej komunikacji, aby mniej samochodów na ulice wyjechało.

Hm co u mnie? Ja czekam na @ juz jest plamienie wiec jutro sie rozkreci,a tak poza tym zadnych nowosci wszystko po staremu :-)

Zgłoś nadużycie #73846 8 stycznia 2017, 21:09

Smutna96 Początkująca
Wiec u mnie też może być inny problem z tym ze niemoge zajść w ciążę ......
Ci co nie chcą szybką zachodzą a ci co pragną nie osiągają tego. .
Jak to mówią nic na siłę wszystko przyjdzie z czasem ☺

Zgłoś nadużycie #73847 8 stycznia 2017, 21:22

mala2 Supermama
Smutna a ile już sie staracie?

Zgłoś nadużycie #73848 8 stycznia 2017, 21:29

PaulaG Fajna mama
Oczywiście że mała ma rację. Na dodatek najlepsza rada jest taka żeby odpuścić... Wtedy się udaje. Jednak żeby to było takie proste... Wszystkie o tym wiemy .
Ja się staram ponad 1.5 roku i też ciągle coś nowego. Nie zmawiaj sobie chorób. Dopiero po roku starań możesz zacząć panikować i się badać a póki co bierz kwas foliowy i spokojnie starajcie się.

Zgłoś nadużycie #73849 8 stycznia 2017, 21:33

Smutna96 Początkująca
pół roku się staramy 😊 każdy mówi ze mloda jestem i wszystko przede mną ☺

Zgłoś nadużycie #73850 8 stycznia 2017, 21:33

asaguarela Fajna mama

jadzia napisał(a)

Hej hej!
Dziekuje jeszcze raz za gratulacjei mile slowa!
My juz w domu od czwartku wieczora bo pomimo moich obaw zoltaczka sie nie rozkrecila na tyle aby nas mieli zostawic. Gdyby sie mala zazolcila bardziej w domu mieliśmy wrocic ale na szczaescie nic sie nie dzieje. Cycujemy i wszystko ok! Mala troszke traktuje pierś jako smoczka a ja chcialabym nie dawac jej smoka i mamy nieco rozbiezne zdania. Zwlaszcza w nocy jak się zdenerwuje to koncertuje na calego. Sciagam tez mleko do butelki zeby mala znala tez butelkę zebym czasem mogla gdzies wyjsc. Lila jadla to i to wiec fajne to bylo.
Turbo uczucie dobrze mi znane. Nie obwiniaj sie. Ja czuje sie w domu tez zakiszona przez to lezenie i wogole teraz mozliwosc wyskoczenia nawet na zakupy okazuje sie malo realna. A musze kurtke kupić.
Buka kochana domyslam sie ze nadal nie dowierzasz. U mnie bylo zupelnie na odwrot. Pierwsza ciaza po jednym seksiku druga wystarana. No ale mala wynagradza wszystko. Boje sie ze ja rozpieszcze. Widac podzial ze Lil a moze liczyc na wieksze wzgledy u mojego G a karolka u mnie. Nawet te koncerty nocne jakos znosze z cierpliwoscia.
Pozdrawiamy!
Moja gwiazda.😝

Jadzia,nie załapałam się 😞,buuuuu