Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #11 25 stycznia 2015, 17:24

Konto usunięte
Witam, zalozylam ten watek bo staram sie o dziecku juz od dluzszego czasu i narazie walcze z torbielem. Wiec raczej zakwalifikuje sie do 2016

Zgłoś nadużycie #12 25 stycznia 2015, 21:10

ggracja44 Zadomowiona
hey ja tez sie staram tz dopiero zaczynam hmm no wiesz Emilia moze nam sie uda na koncowke 2015 przy dobrych wiatrach :-) albo poczatek 2016 ;-) w sumie dla mnie to az tak nie wazne ..wazne zeby miec dzieci zdrowe I szczesliwe I zeby wszystko bylo dobrze.. pozdrawiam!

Zgłoś nadużycie #13 25 stycznia 2015, 21:41

Aniula Fajna mama
To i ja się dołącze.
Staramy się z mężem o drugą dzidzie, ale coś nam nie wychodzi także myśle że załapie się na 2016.
No może coś o mnie.
Mam na imię Ania skończę w tym roku 29 lat, mam kochanego męża i cudownego synka.
Chciałabym mieć jeszcze córeczkę :-)

Zgłoś nadużycie #14 26 stycznia 2015, 13:46

Konto usunięte
Witajcie dziewczynki :)
Miło, że ktos sie dołącza :)
No dla mnie tez, zeby najwazniejsze były zdrowe.
Witaj ania, ja mam na imie emilia :) mam 23 lata i sie staram o pierwsze dziecko, za miesiac minie rok staran. Zaczełam teraz przygote z testami owulacyjnymi.

Zgłoś nadużycie #15 26 stycznia 2015, 14:29

izabelka1987 Gotowa na wszystko
no i ja dołączę ;-) za dużo się nie udzielałam bo już wiem ze nie mam szans na ten rok ;-( więc 2016 mam nadzieję że to będzie nasz roczek ;-) Mam na imię Iza jestem z woj podlaskiego mam 27 lat i narazie jeszcze wstrzymujemy się ze staraniami ( tak jak lekarz zalecił ) i czekamy na wizytę w polowie lutego.
8 tc (*) Kochamy Cię mocno ;* na zawsze w serduszku ;-*

Zgłoś nadużycie #16 26 stycznia 2015, 14:59

Konto usunięte
Witaj ;) to trzymam kciuki

Zgłoś nadużycie #17 26 stycznia 2015, 18:12

Aniula Fajna mama
Dzień dobry :-)
Dziewczyny a wspomagacie sie czymś (leki itp.) w staraniach?
Ja od 2 miesięcy używam testów owu, zobaczymy może wkońcu trafimy, oprucz tego to łykam żelazo i kwas foliowy.
Przy pierwszym dziecku było dużo prościej, czemu teraz też tak nie może być.
W dodatku w tym miesiącu opuścimy starania w owu także ten cykl moge uznać za stracony.

Zgłoś nadużycie #18 26 stycznia 2015, 18:57

Konto usunięte
No ja biore duphaston i zaczynam z testami owu. Duphaston biore juz 6 miesiac

Zgłoś nadużycie #19 26 stycznia 2015, 18:58

Konto usunięte
A ty

Zgłoś nadużycie #20 27 stycznia 2015, 9:52

Ja wcześniej zażywałam femibion natal classic (i on jest dla kobiet planujących ciąże, w ciąży i karmiących piersią) 60 tabl kosztowało 30 zł i do tego gin zaleciła mi magnez. a teraz narazie nic nie biorę. Jak gin powie, że możemy się już starać to te dokończe i kupię coś tańszego ;-)

Zgłoś nadużycie #21 27 stycznia 2015, 10:36

Maaga Gotowa na wszystko
Witam,
I ja sie dołączę.fajnie ze tak świeżo :-)
A wiec i ja powiem coś o sobie!!mam na imię Magda w tym roku skończę niestety juz 30latek.
Z mężem nie stosujemy żadnej antykoncepcji juz od półtora roku ale nasze podejście było do tej pory bardzo luźne.do grudnia kochaliśmy sie tylko wtedy kiedy mieliśmy na to ochotę,nie zwracając uwagi na to czy to mogą być dni plodne czy nie.ja gdzieś tam przez ostatnie pół roku liczyłam sobie kiedy mam dni plodne, i kiedy wiedziałem ze mogliśmy trafić czekałam z niecierpliwością czy @ dostanę czy tez nie.
nie mieszkam w Polsce tylko w Holandii i postanowiłam w grudniu jak byłam na krótkim urlopie,odwiedzić mojego ginekologa.powiedzialam mu o sytuacji i poprosiłam o jakieś badania pod katem płodności.
Po długiej rozmowie,tłumaczeniu zostało na tym ze w takiej sytuacji to partner musi najpierw zrobic test jakości nasienia i jesli okaże sie ze jest wszystko ok to można zając sie moją osoba.wytłumaczył ze troszkę bez sensu żeby on robił mi kolejno wszystkie badania gdzie u kobiety jest to bardziej skaplikowane i trudniejsze do zdjagnozowania, a na koniec okaże sie ze to jednak u partnera jest coś nie tak.
Takze zrobił mi tradycyjnie cytologię i bardzo dokładne badania usg dopochwowe na którym okazało sie ze jestem przed sama owulacja!zaproponowal ze jak chce to mam przyjść za kilka dni i sprawdzimy czy do jajeczkowania doszło!!!Oczywiscie wybrałam sie ponownie,do owulacji doszło ale okazało sie ze u mnie jest ona dosyć szybko bo juz w 12-stym dniu cyklu(cykl mam 28dni).dzieki temu troszkę sie uspokoilam,bo za bardzo nie brałam pod uwagi tak wczesnej owolacji.
Niestety byłam w Polsce bez męża, takze po powrocie przedstawiłam mu sytuacje i zdecydowaliśmy sie od kolejnego cyklu faktycznie świadomie próbować.kochaliśmy sie 4 dni z rzędu ale niestety wczoraj wieczorem dostałam okres.takze pierwsza świadoma próba nieudana.w kolejnych cyklach chce spróbować testy owulacyjne.
Kwas foliowy juz długo zażywam, takze nie pozostaje nam nic innego tylko wierzyć ze w końcu przyjdzie czas i na nas ;-)
Życzę wam dziewczyny tego z stałego serca tak jak i sobie ;-)
Fajnie jakby tak każda po kolei pisała ze sie w końcu udało!!!!
Pozdrowionka i miłego dnia życzę!!!

Zgłoś nadużycie #22 27 stycznia 2015, 10:39

Maaga Gotowa na wszystko
Izabelka,Przykro mi z powodu utraconego dziesiątka i mooooocno trzymam kciuki za kolejna ciąże!!!bedzie dobrze!!!2016 rok bedzie dla nas szczęśliwy ;-)

Zgłoś nadużycie #23 27 stycznia 2015, 13:47

Konto usunięte
Dziewczynki ja takze trzymam za was kciuki kochana.
No ja wlasnie niewiem kiedy mam owu? I tak zawsze staralam sie kochac tak 12-14 dzien cyklu, a w pon zrobilam test owu w 16 dniu i wyszedl pozytywny, wiec pewnie owu w 17-18 dniu przypada ;) w marcu ide do gin na badanie kontrolne i stymulacje jajnikow ;) moze wtedy cos sie uda.
Maaga no zbadaj meza przynamniej bedzie wiadomo ;) ) przynajmniej wiesz kiedy masz owu kochana

Zgłoś nadużycie #24 27 stycznia 2015, 15:27

Aniula Fajna mama
Hej :-)
Wlaśnie wróciłam z pracy, trzeba zrobić jakiś obiadek, nie mam pomysłu :-)
W dodatku jestem troszke chora, tak jak mój mąż i synek.
Ja się wybieram w lutym do gina zobaczymy co mi ciekawego powie.
U mnie problem jest z tym że na nowo zaczęło mi się pojawiać mleko, chociaż od 10 miesięcy już małego nie karmie piersią.

Zgłoś nadużycie #25 27 stycznia 2015, 15:44

ja dziś miałam małe szaleństwo zakupowe bo chcialam się jakos rozerwać a w ten sposób jest najlatwiej (może nie koniecznie najtaniej ;P) ja jakoś nie mam głowy do obserwacji siebie, owulki i testów... być może zmienię zdanie po roku starań tfu tfu tfu... dopukać, precz. No ale was podziwiam, że macie tyle determinacji w sobie ;-) a ile czasu się staracie już ?

Zgłoś nadużycie #26 27 stycznia 2015, 16:36

Konto usunięte
aniula to zrob taki obiad na szybko i do łozka wypoczywac i wracac do zdrowia :) o to dziwne ze mleko sie pojawiło.
izabelka i tak trzymać zeby zapomniec. No ja juz rok i zaczyna mnie to dobijac powoli. juz trace ta determinacje. powiedziałam sobie ze jeszcze miesiac i odpuszczam :(

Zgłoś nadużycie #27 27 stycznia 2015, 19:15

Aniula Fajna mama
Emilia dziękuję :-)
Nie lubię się tak czuć, no ale cóż na to poradzę jak wszyscy wkoło są chorzy.
My się staramy o dzidzie od maja 2014 czyli to już nasz 9 cykl.
Mam nadzieje że wkońcu nam sie dziewczyny uda :-) musimy być dobrej myśli ;-)

Zgłoś nadużycie #28 28 stycznia 2015, 10:10

Maaga Gotowa na wszystko
Dziewczynki ja takze trzymam za was kciuki kochana.
No ja wlasnie niewiem kiedy mam owu? I tak zawsze staralam sie kochac tak 12-14 dzien cyklu, a w pon zrobilam test owu w 16 dniu i wyszedl pozytywny, wiec pewnie owu w 17-18 dniu przypada ;) w marcu ide do gin na badanie kontrolne i stymulacje jajnikow ;) moze wtedy cos sie uda.
Maaga no zbadaj meza przynamniej bedzie wiadomo ;) ) przynajmniej wiesz kiedy masz owu kochana[/QUOTE]

Heeeej,
Tak jak wspominałam,mieszkamy niestety jeszcze w Holandii i na dzidziusia czekamy juz od maja 2013 roku.planujemy pojechać w marcu do polski gdzie w pierwszej kolejności mąż na badanie jakości.a co poźniej zobaczymy?!
Jesli sie okaże ze u męża wszystko ok to po powrocie wiem juz mniej wiecej jak to tu wyglada,takze dalsze ewentualne szukanie przyczyny w Holandii.

Zgłoś nadużycie #29 28 stycznia 2015, 18:09

Konto usunięte
A testy owulacyjne stosujecie?

Zgłoś nadużycie #30 28 stycznia 2015, 21:24

ja raczej przez I rok starań nic nie bede stosować oprócz testów jak mi wyjdzie opoźniona @ ;-) dziewczyny a nie możecie dać na luz ( tylko mnie nie zlinczujcie odpowiadając)