Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #65791 27 lipca 2016, 8:25

Monia82 Fajna mama
Dziękuję dziewczyny! mogę się pakować..! choć mąż jest spanikowany opcją operacji jądra, narkozą.. jak to facet, ale tłumaczę mu, że drugą opcją była i operacja i chemia, bo jak nie wodniak to mógł być guz, które w większości w jądrach są złośliwe! i dla mnie teraz nie są istotne starania o dziecko, dążenie do tego za wszelką cenę, bo 1 już mam, tylko jego zdrowie.
Ps. Troszkę odczytałam, że Izie się szyjka skróciła... :( na pewno biedna przerażona, ale żona mojego kolegi z pracy, który siedzi obok mnie... w obu ciążach miała problem z szyjką - krążek już od 4 msc, rozwarcie jej się robiło, jak do porodu i obie ciąże donosiła!!!... jak jej wyciągnęli krążek w 38 tygodniu to jeszcze musiała czekać na poród! :)
A jak Wasze postępy ciążowe? i rozwojowe dzieciaków? po suwaczkach widzę, że już takie duże, a ciąże zaawansowane! Wszystko w porządku z dzidziorkami? Jadzia coś napisałaś o usg połówkowym, że musiałaś na urlop nerwy ukoić ?? coś nie tak wyszło ??
Usiasia, goń też swojego z tym jądrem, bo to też wpływa na płodność.. jak się staracie. Te wodniaki mogą się odnawiać.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #65792 27 lipca 2016, 9:37

Usiasia Fajna mama
Patrycja - może faktycznie coś się porobiło u Ciebie po tym łyżeczkowaniu, kwestia tego tylko teraz, żeby trafić na dobrego lekarza który zdiagnozuje co tam się niedobrego dzieje. Może inseminacja to nie taki zły pomysł :) Inseminacja tak samo jak in vitro jest wykonywana tylko prywatnie?
Monia wiadomo jak to z chłopami niby twarde z nich sztuki a jak o szpitalu usłyszą to nagle kolana miękną :) Dobrze że to jednak tylko wodniak. Teraz jakoś muszę mojego wygonić na badania. Chyba muszę mu trochę powiedzieć do słuchu, może się w końcu weźmie za siebie...
Ja czekam jak na szpilkach na sms z informacją, że wyniki rezo do odbioru. Dopiero dzisiaj trzeci dzień a ja co chwila zerkam na telefon ;/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #65793 27 lipca 2016, 10:12

Kowy Fajna mama
Monia, dobre wieści z tym wodniakiem, ufff.
Paola dzięki że pytasz, w sumie jest ok, tylko podczas upałów bywa, że robi mi sie slabo. Zwłaszcza że Stasiek biega po dworze jak najęty i trzeba za nim nadążyć.Dziś mam usg polówkowe, mam nadzieję że maluch zdrowy i nam pomacha.
Mam nadzieję, że spanie Róży sie trochę ustabilizuje i też zaczniesz odpoczywac, bo można tak paść. Zwłaszcza że człowiek od razu jest też bardziej nerwowy i oslabiony, jak ma ciagle maraton nocny... Ciekawe jak bedzie z Hubkiem...

Zgłoś nadużycie #65794 27 lipca 2016, 12:16

jadzia Fajna mama
Patrycja ja zaszlam po lyzeczkowaniu a Lavia po trzech wiec wiesz nadzieja zawsze jest. Bardzo ci kibicuje i ciesze ze wyniki meza bardzo dobre. Powodzenia w staraniach!
Monia przed wyjazdem dowiedzialam sie ze dziecko jest w grupie ryzyka zachorowania na trisomie 21 czyli Zespol Downa. Bylam u genetyka i zaisalam sie na amniopunkce ktora mialam miec po powrocie. Na wakacjach sie odprezylam prawie o tym nie myslalam. Ostatecznie nie podeszlam do zabiegu bo w gabinecie sie rozmyslilam po otrzymaniu informacji o skutkach ubocznych zabiegu. Bardzo sie ich obawialam . wiem ze ryzyko bylo male ale bylo. Lekarz ten co mi robil prenatalne powiedział ze w usg nic nie zauwazyl zlego tylko te badania krwi o ZD moga swiadczyc. Ale taka sytuacja zdarza sie i u dzieci zdrowych. Teraz zostaje mi czekac i modlic sie o zdrowe dziecko dlatego decyduje sie na badania polowkowe

Zgłoś nadużycie #65795 27 lipca 2016, 12:37

izabela23 Supermama
Kopiuje z ciezarowek

Sorki,ze was nie nadrabiam,ale bez zycia jestem. Tzn czytam, jng ajna jakos nie chce mi sie pisać.
Rano bylo mi mocno slabo lekarz kazal badac mi tętno i dal potas bo mowil ze za niski mam.
Wiecej nic nie wiem wiadomo nie beda badac codziennie bo wiecej byloby z tego szkody niż pozytku,bo ciagle by szyjka byla smyrana. Dopoki nie gadaja o wypisie to nie dyskutuje z nimi tylko leze. Podobno lekarz prowadzacy (o ktorym mowilam ze buc) to jeden z tych najlepszych na oddziale nawet moj gin pisal mi smsa ze to trudny facet,ale ze dobrze sie zajmuje i ze musimy czekać.

Jestem dobrej mysli chyba ze boli to wtedy już jest gorzej,ale odpukac dzisiaj na razie nie boli. Wazne ze ktg nie pokazuje zadnych skurczy.

Zgłoś nadużycie #65796 27 lipca 2016, 14:29

koko83 Fajna mama
Iza trzymam kciuki i wierzę że będzie dobrze
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #65797 27 lipca 2016, 14:46

turboslimak Fajna mama
Iza musi byc dobrze!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #65798 27 lipca 2016, 19:31

tandem Supermama
Iza trzymam kciuki, będzie dobrze!

Monia dobrze,że to nie guz, będzie dobrze, milego wyjazdu

Usiasia dobrze,że się odzywasz

Koko, paola gratuluję 10 lat :)

Nadrobilam w międzyczasie śdm więc nie pamiętam wszystkiego. Ale pozdrawiam z krk!
Jest pięknie i radośnie :)
My dziś 9 rocznica poznania i 3 rocznica zaręczyn :)
Wszystkiego dobrego!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #65799 27 lipca 2016, 19:31

tandem Supermama
Iza trzymam kciuki, będzie dobrze!

Monia dobrze,że to nie guz, będzie dobrze, milego wyjazdu

Usiasia dobrze,że się odzywasz

Koko, paola gratuluję 10 lat :)

Nadrobilam w międzyczasie śdm więc nie pamiętam wszystkiego. Ale pozdrawiam z krk!
Jest pięknie i radośnie :)
My dziś 9 rocznica poznania i 3 rocznica zaręczyn :)
Wszystkiego dobrego!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #65800 27 lipca 2016, 19:37

Paola_33 Supermama
Usiasia, trzymam kciuki za wyniki rezon. Są juz ??

Kowy, wrzucaj fot. USG. Na pewno wszystko wyszło ok. 😊
Jeśli Ci puchną kostki lub nogi w ogóle, polecam gel na w/w dolegliwości BIELENDY (Rossmann, Tesco..). Ziaja mnie skuteczna.
Oby Hubus byl śpioch - statystycznie masz duże szanse przy tylu niemowlakowych buntownikach spania z fm 😉 . 😁

Iza - będzie db. Musi być, bo kciuki działają jak należy !! 😈

Cześć, Tandem !! Gratuluje i Tobie rocznic !!!! 

A jak ciążę Lavii ( to juz 25 tyg. !!), Nati, mjakmama, Jagny, Kaari, Marluny i Kazi przebiegają.. ?? Cos rzadko zaglądają tu.. 😡

Dziewczyny, pomozecie Ani z in. wątku ?? Ja mam za małą wiedzę ma temat skazy białk.
"(...) okazało się, że Julka jest uczulona na krowie mleko. Chciałabym nadal karmić piersią, więc muszę zmienić swoją dietę - może macie jakieś pomysły co mogę i powinnam jeść."

Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #65801 28 lipca 2016, 0:14

Kaari Fajna mama
Cześć Dziewczyny, ale miałam nadrabiania. Ostatni tydzień przeżyłam w fazie zombie bo nie mogę w nocy spać....

murron napisał(a)

Kaari, ja mam na osiedlu dwóch Witków i jeden i drugi bardzo fajny :) tylko 8, 5 kg, a mi jeszcze do zrzucenia zostało 4,5 kg, ale cały czas kp więc się nie odchudzam.

O no to dobra wróżba :) Murron szybko Ci te 4,5 kg Ci zleci :)

Motocyklistka - ładny pierścionek i gratuluję :)

Laviaa - widzę, że już łóżeczko macie, my jutro będziemy rozstawiać nasze :) ale jeszcze materac muszę kupić.

Monia - cieszę się, że to jednak wodniak..ufff...teraz to pakujcie się i odpoczywajcie :) a gdzie się wybieracie?

Paola - jakie urocze te Twoje dziewczynki :) a jak spanie u Róży bo czytałam, że kiepsko mieliście? Wiesz ja jeszcze nie mam dziecka, ale jak przez ostatni tydzień budziłam się i nie mogłam spać do 5 to byłam wykończona i sobie tak myślałam jak to musi być ciężko jak jeszcze ma się bonus w postaci maleństwa, które też spać nie może. Dziś wreszcie udało mi się przespać całą noc.

Co do tej skazy białkowej to może ktoś miał jakieś lepsze doświadczenia, ale moja koleżanka pół roku się męczyła i żadna zmiana diety nie pomagała musiała po prostu odstawić pierś i teraz jest dobrze.

Iza - trzymam mocno kciuki. Aż mnie zmroziła wiadomość, że jesteś w szpitalu. Ja wierzę, że będzie dobrze choć wiem, że szpital potrafi wykończyć psychicznie. Trzymajcie się tam i nie dawajcie!

Usiasia - jak tam rezonans? Trzymam kciuki żeby wszystko wyszło dobrze!

Zgłoś nadużycie #65802 28 lipca 2016, 0:25

Paola_33 Supermama
Z tym spaniem Róży właśnie ciągle nie najlepiej - nawet teraz nie śpi... Nie zasypia przez ost. kilka tyg. przed 22, ba o 2 nad ranem rozrabia. A już tak miała - 22 g. i Róża odpadała. Przeszło Jej.. po wyjeździe Sióstr. Ciekawy zbieg okoliczności :-/
Sypia po 6 g. w nocy max., w dzień jeśli > niż 4 g. w 2 drzemkach.. to później balanga za balangą nocami... :-(
Niestety chyba 'odziedziczyła' zdolność zasypiania i spania po mamie... Szkoda, że nie po Tatusiu. Miałabym raj !!

Kaari - sprawnego rozkładania łóżeczka. :-)
Wrzuć fotkę, gdy już urządzicie pokoik / kącik !! :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #65803 28 lipca 2016, 0:25

Paola_33 Supermama
Z tym spaniem Róży właśnie ciągle nie najlepiej - nawet teraz nie śpi... Nie zasypia przez ost. kilka tyg. przed 22, ba o 2 nad ranem rozrabia. A już tak miała - 22 g. i Róża odpadała. Przeszło Jej.. po wyjeździe Sióstr. Ciekawy zbieg okoliczności :-/
Sypia po 6 g. w nocy max., w dzień jeśli > niż 4 g. w 2 drzemkach.. to później balanga za balangą nocami... :-(
Niestety chyba 'odziedziczyła' zdolność zasypiania i spania po mamie... Szkoda, że nie po Tatusiu. Miałabym raj !!

Kaari - sprawnego rozkładania łóżeczka. :-)
Wrzuć fotkę, gdy już urządzicie pokoik / kącik !! :-)
fOT. PANDY NA DOLE.. Czemu moja Róża tak nie umie... ?? !
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #65804 28 lipca 2016, 10:35

Kowy Fajna mama
Paola, a może wyprobuj woombie? To taki pokrowczyk na dziecko, pomaga spać. Może akurat jej podpasuje?

Zgłoś nadużycie #65805 28 lipca 2016, 12:06

Usiasia Fajna mama
Wyników jeszcze nie ma...
A ja co 5 sekund zerkam na telefon w oczekiwaniu na sms z informacją, że już są do odbioru ;/
Jutro minie tydzień a wyniki mają być w ciągu 2 tyg. Pewnie z racji tego, że są wakacje i okres urlopowy wyniki będą gdzieś pod koniec przyszłego tygodnia
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #65806 28 lipca 2016, 12:49

Paola_33 Supermama
Kowy, dzieki, fajny pomysł ale nie dla kochające swobodę i wolność R. 😈
Poza tym takie wynalazki to trzeba sprzedawać dziecku tuz po ur., teraz moja już za duża, by wrócić do becika. Swój w wózku akceptuje, bo becik jest otwarty, może majtać i swobodnie machać nóżkami. Albo położyć nogi wyżej, jak lubi naj. 😉
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #65807 28 lipca 2016, 14:24

motylek1909 Supermama
Dzień dobry ;)
Usiasia niestety sezon urlopowy ma to do siebie że wszystko robią w ostatnim dniu. Ale trzymam kciuki by wyniki wyszły dobre!
My od 2 dni śpimy u moich rodziców. Mój mąż chce chyba zostać pracownikiem miesiąca i pracuje 6-22 albo i dłużej... Wiec nie ma sensu wracać do domu.
Pogoda dziś po burzy lżejsza wiec można spokojnie na Dworze siedzieć.
Iza czekam na dobre wieści od Ciebie!
Laviaa, jadzia - jak się czujecie?
A tu mój mały książę :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #65808 28 lipca 2016, 14:58

Laviaa Fajna mama
Motylku sliczny synek i mama niczego sobie .

Karii wrzucaj zdjecia lozeczka .

Usiasia trzymam kcuki aby wsyzstko bylo dobrze! nie dosc ,ze urlopy to jeszcze śdm ... moze stad te opóźnienia?

Paola ja bym na Twoim miejscu jednak wyprobowala woombie czy otulacz ,rozumiem ,ze Roza lubi wolnosc ale moze jednak i na nia wplynie pozytywnie?

Zgłoś nadużycie #65809 28 lipca 2016, 15:03

Paola_33 Supermama
Motyl - śliczna z Was parka !! I jaka w sobie zakochana !! ;-) Miło popatrzeć ! Apeluje o więcej fotek Fifusia !!! z mamą i nie tylko :-)

Lavia, Ona by eis wściekła w otulaku, już i tak czymkolwiek Ją przykrywam, obraża się, skopuje i wyzywa przykrywacza !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #65810 28 lipca 2016, 17:16

jadzia Fajna mama
Motylek dzieki ze pytasz! Dzis bylam zajęta caly dzien i dopiero polozylam sie na chwile po obiedzie. Czuje sie dpbrze tylko mam stresa niemalego przed jutszejsza wizyta u gina. Dzis spotkalam kolezanke ktorej podobnie jak mnie wyszly zle te badania prenatalne i tez miala skierowanie na amnio. Ostatecznie jej gin jej odradzil ten pomysl. Ona miala mniejsze ryzyko ZD niz ja. No ale co ciekawe jej gin powiedzial ze nie warto ryzykowac i jesli juz to wyslalby ja do warszawy! Czyli wniosek jest taki ze raczej nie oddalby jej w rece tego lakarza co mial robic mi amnio tylko wyspecjalizowanej placowki. Ha dlaczego? No wiec albo nie wykonywano tych zabiegow jeszcze rok temu w moim szpitalu albo nie jest przekonany do tego lekarza ! A jesli robi ten lekarz od niedawna takie zabiegi czyli moze jeszcze nie ma w tym sprawnej reki. Tak czy iwak nie spodobal mi sie od pierwszego wejrzenia.