Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #65371 15 lipca 2016, 21:37

motylek1909 Supermama

Paola_33 napisał(a)

I skasowała mi aktualizacja długaśny post :-(

Tandem, wysyłam Ci potrójne wiruski, co byś od razu trójeczkę trafiła !! !! !! ~~~ ~~~ ~~~

Buba, Tandem - zachodźcie !!!!!!!!!!!!! Czekam niecierpliwie na Wasze testy !!!!!!!!

Jadzia, wrzucaj zdjęcia, jak Cię upiększyli u fryzjera. :-)

Lavia, ale fajna Mała, tak trzyma łapkę, jakby bańki puszczała !!
Jeszcze i Tobie niech ciąża bardziej służy, niech będzie łatwiejsza !! Trzymam kciuki za ustalanie daty cc !!

Motylek, jednak musiałam się mylić, Filipek ma oczka spokojnego, grzecznego, przytulaśnego chłopczyka !! Słodko wyglądacie !!
Jak się udały zakupy ??

Koko - Super, ze wszystko podręcznikowo u Malutkiej :-) Pewnie ma okres przyssawki, bez Mamy ani rusz !! Korzystaj, bo za 15 lat już taka skora do przytulania może nie być ;-) Wiem, jak to jest, jak się dziecko budzi co g, czy co 1,5 g. Współczuję baaardzo !!! Oby dłużej spała !!

Pepitka, a jak ma na imię Twój tajemniczy Synek ? Bo w tab. inf. brak ;-) ;-) Zyczę, by Ci dał nieco odpocząć w dzień, i wrócił do drzemek !! Szczepienie na rotawirusy jest tylko do 14 tyg. życia, także musisz się szybko decydować. My szczepiliśmy Starsze, i jeszcze na zapal. odkleszczowe mózgu i na ospę wietrzną (za darmo, do 3 r. ż., gdy dziecko uczęszcza do dowolnej placówki wych. ).

Iza - powodzenia z wynikami i wizytą u endo !!

a dziękuję... kupiliśmy zamawiane w smyku pajace, bo przecież to dziecko tak rośnie,że nie nadążam ze zmianą garderoby ;) za to dziś kupiliśmy mu nową największą spacerówkę jaka była, bo z tamtej z wózka 2w1 wyrósł bo była uboga ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #65372 15 lipca 2016, 21:53

motylek1909 Supermama

Lidzia28 napisał(a)

Laviaa śliczny fotogeniczny dzidziuś :D A ja Wam obiecałam wkleić zdjęcia miejscóweczki moich sraluszków kochanych :) Nasza sypialnia już jest bardziej maluchów niż nasza...

ale ślicznie!!!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #65373 15 lipca 2016, 21:56

motylek1909 Supermama

Kaari napisał(a)

Witam się i ja :)
PaulaG bardzo mi przykro :( to jest niestety minus postępu medycyny, że możemy się dużo dowiedzieć a potem przez to bardziej cierpimy :(
Laviaa nie martw się znajoma miała też dużo wód a po tygodniu juz było ich mniej. Ja sama na usg usłyszałam, że mam ich sporo przez co odczuwałam takie ciągnięcie. Niezbyt miłe to było.
Tandem będę 3mać mocno kciuki za Twoje testowanie.
Paola nawet nie wiedziałam, że jest opcja szczepienia przeciwko ospie za darmo. Dobrze to wiedzieć :)
Ja wczoraj przeglądałam pościele dla Małego na internecie. Powiem Wam ze jak juz widzę aukcje z napisem 100 wzorów to uciekam bo oczy chcą wypaść od ogladania a i zdecydować trudniej ;)

dlatego ja kupowałam stacjonarnie w hurtowni - wybór ogromny ale jakoś tak na żywo obejrzałam i było łatwiej :) no i ostatecznie wzięłam 2 komplety ;)

Zgłoś nadużycie #65374 15 lipca 2016, 23:43

PaulaG Fajna mama
Lavia dzięki wielkie, mam nadzieje że w przyszłym roku tak będzie : D

Motylku auper spacerówa : D

Zgłoś nadużycie #65375 16 lipca 2016, 0:13

angel Fajna mama
Witajcie kochane nie mam jak wszystkiego nadrobic bo mam znowu problem z netem. Trzymam za was mocno kciuki za wszystkie bez wyjatkow myslami jestem z wami u nas starania trwaja dzis 20dc 5dpo a 23.07 jade do pl zajac sie mama bo mala ma wolne wiec 2 tyg w pl :) moze zdaze badania jakies porobic,
Trzymajcie sie :)

Zgłoś nadużycie #65376 16 lipca 2016, 7:20

murron Supermama
a tu jest zestawienie imion w Warszawie, zobaczcie na którym jest Franciszek, no załamka...
http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?rok=2016

Zgłoś nadużycie #65377 16 lipca 2016, 8:28

izabela23 Supermama
Hej. Wczoraj bylam u endo zwiekszyla mi dawke na 75 bo ft3 i ft4 dzieci mi zjadaja,ale mowila ze tragedii nie ma.
Motylku bardzo ladna spacerowka :-)

Paula przykro mi ze tak wyszlo :( :(

Gusia była i już jej ni ma :-)

Murron Franciszek jest teraz bardzo popularnym imieniem chociaz nie do konca wierze tym zestawieniom bo na roznyc: zestawieniach rozne imiona :-)

Zgłoś nadużycie #65378 16 lipca 2016, 8:46

Kaari Fajna mama

Laviaa napisał(a)

Kari szczęściaro ty już masz 30 tydzień! Ale ci Dobrze.
Paula tule mocno wiem jak to boli 😖
Tandem już nie mogę doczekać się wtorku.

Dziękuję, powiem Ci, że w maju bałam się ze ten dzień nie nadejdzie. Teraz lepiej się czuje jak wybiła 30 i odliczam do 35 :)

Tandem imię wstępnie wybrane :) póki co i mam nadzieję , że tak zostanie synek jest Witkiem :)

Motylku ja niestety już 10tyg gnije w domu i wyjść mogę od wielkiego dzwonu także poza rożkiem wszystko póki co mam kupione online. Juz kurier nawet do mnie nie dzwoni czy jestem w domu ;)

Zgłoś nadużycie #65379 16 lipca 2016, 9:17

jadzia Fajna mama
Karii dobre z tym kurierem😝 ale w sumie jestes wzorowym klientem bo zawsze paczke odbierzesz.
Wspolczuje dziewczyny wam tego lezenia ale wiadomo dzieci najważniejsze. Jak mus to mus.
Ja mam wizyte 29 i tez mam tsh znow zbadac. Widze co lekarz to inne podejscie do pacjenta. W pierwszej ciazy chodzilam do innego i mimo wydokiego tsh ponad 4 nie dostalam nic na to. ft3 i ft4 nie badalam.
Teraz w 10 tyg tsh mialam 2,2 i za tydzien bede znow badac czy nie trzeba dawki zmienic. Wczoraj zaliczyłam diabetologa i w simie jest dobrze wizyta dopiero za miesiac. Po wykluczeniu chleba ziemniakow, bialego chleba i nalesnikow tesciowej cukier ladny. Nawet na owoce mogę sobie pozwolic. No ale lody i slodycze odpadaja...
Ale na kawalek ciasta moge sie polakomic. Tylko zeby taki stan rzeczy chcial pozostac i sytuacja sie nie pogorszyla bo wtedy insulina. Krzywej cukrowej juz nie robie!!!
Angel dobrze ze sie odezwalas! Powodzenia.
Motylek fajny wozek. Moja spacerowka z kompletu 2w 1 spoko jest do dzis za to gondola moglaby byc wieksza. Bo ja duze dziecko urodzilam i byla taka przymalawa.
Gusia ty zyjesz! Spoko. Kebaba tez bym zjadla.
Lawia dziewczynka sliczna. Dobrze ze masz taka dobra opieke.
Paola a tys gdzie?

Zgłoś nadużycie #65380 16 lipca 2016, 9:20

Laviaa Fajna mama
Motylku ty masz małego giganta 4 miesiące i taki duży. Pewnie za chwilę zacznie chodzić. Wózki będziesz miała prawie nowki dla rodzeństwa Filipka

Zgłoś nadużycie #65381 16 lipca 2016, 9:31

izabela23 Supermama
Jadzia mi juz drugi endo powiedzial ze w ciazy jak ma sie problemy z tarczyca to trzeba badac wszystkie 3 hormony Tsh,ft3 i ft4

Zgłoś nadużycie #65382 16 lipca 2016, 10:07

Laviaa Fajna mama
Kari jesteś na końcówce wytrzymasz te 5 tyg. Ja prawie wszystko kupuje przez internet i to w Polsce, tata za 2 tyg będzie jechał do pracy to mi podrzuci Rzeczy, a przynajmniej place przez pół jak tu.

Jadzia dobrze,że nie musisz już robić krzywej cukrowej.i ty już 15 tydzień czyli bezpieczniejszy czas ale super

Zgłoś nadużycie #65383 16 lipca 2016, 10:43

jadzia Fajna mama
Iza ale to nie ma problemu to sobie dokupie ft3 ift4 bo i tak prywatnie chodze. Moja poprzednia endo byla srednia i jakos ufam bardziej ginowi ktory zwiekszyl mi dawke euthyroxu bo taka byla potrzeba. Na pierwszym badaniu robilam wszystko ft3 ft4 i tsh.

Zgłoś nadużycie #65384 16 lipca 2016, 10:45

jadzia Fajna mama
Lavia ty kiedy robisz krzywa cukrowa? Ja mam stwierdzona juz cukrzyceciazowa wiec nie ma sensu badania.
Jakie macie plany weekendowe?

Zgłoś nadużycie #65385 16 lipca 2016, 10:48

izabela23 Supermama

jadzia napisał(a)

Lavia ty kiedy robisz krzywa cukrowa? Ja mam stwierdzona juz cukrzyceciazowa wiec nie ma sensu badania.

Ja jak zwykle plany łóżkowe no i wracam dzisiaj już do siebie za tydzień wraca mąż, nareszcie :-) :-) :-)

Zgłoś nadużycie #65386 16 lipca 2016, 10:54

jadzia Fajna mama
Hmm plany lozkowe. Juz nie dlugo czekania na meza..

Zgłoś nadużycie #65387 16 lipca 2016, 10:54

Laviaa Fajna mama

jadzia napisał(a)

Za 2 tyg mam robić ale nie sądzę żebym miała Cukrzycę, w moczu nigdy cukier nie wyszedł w pierwszej ciąży nie miałam,a jak badali mi cukier ostatnio to wynik był chyba 74.
Mamy dziś grill u znajomych ale chęci zerowe

Zgłoś nadużycie #65388 16 lipca 2016, 11:18

jadzia Fajna mama
To cukier na czczo bardzo ladny. Cukier zeby wyszedl w moczu musialabys miec bardzo wysoki bodajze 240. A krzywa robi sie zeby zobaczyc jak organizm radzi sobie z cukrem. Po godzinie i po dwoch h od podania glukozy powinno sie zbadac jego poziom. Wtedy jest pelen obraz tego jak organizm sobie radzi z glukoza. Mi diabetolog mowila ze w ciazy jesli jeden z pomiarow jest podwyzszony czyli albo na czczo albo po godz albo po dwoch to juz kwalifikuje sie to jako cukrzyca ciazowa. Miejmy nadzieje ze u Ciebie wszystko dobrze. U mnie na czczo czyli na starcie byl juz wysoki a po dwoch h byl dobry.

Zgłoś nadużycie #65389 16 lipca 2016, 11:26

Laviaa Fajna mama
Na razie nie będę się martwić. Co ma być to będzie, najwyżej przejdę na dietę. Pocieszam się, że do końca ciąży zostanie niewiele to dam radę..tym bardziej,że jakoś za słodkim nie przepadam.

Zgłoś nadużycie #65390 16 lipca 2016, 11:36

izabela23 Supermama

jadzia napisał(a)

Hmm plany lozkowe. Juz nie dlugo czekania na meza..

W sensie,ze lezenie jak zwykle :-)