Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #65171 11 lipca 2016, 15:26

Paola_33 Supermama
Iza, to trzymam kciuki, żebyś jak najszybciej mogła wypoczywać i odbierać hołdy na własnej kanapie / sofie /... !!!!

Dzięki Jadzia. Gratuluję wejścia w 2 trymestr !!
Raczej się nie dowiemy, jak się zaraziła. To już wyleczone. Teraz się najprawdop. męczymy z nietoler. pokarmową, równie upierdliwą... Jutro może coś nam lekarz podpowie...

Fakt - śliczne te nasze forumowe dzieciaki - Zosia, Basia, Anastazja, Róża... a i chłopom niczego nie brakuje, też co do jednego - Słodziaki !!

Buka ale zęby to się mogą wykluwać i prę miesięcy, niestety... Wiec może je zobaczysz u Basi za 2 mies., np. :-p

Lidzia - na blizny podobno najlepszy (poza laserem) Bio oil. B., b. zachwalany.
np. http://www.ceneo.pl/22496913 ;p la?se=GbURRsztAQDnrJR4Z5pl0qU3m_HZ5_bB&gclid=CP6vt....

Tandem, u Ciebie wszystko w porządku ?? Doszukali się jakichś nieprawidłowości w końcu ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #65172 11 lipca 2016, 17:45

jadzia Fajna mama
Paola dziekuje bardzo😝

Zgłoś nadużycie #65173 11 lipca 2016, 21:23

Maaagda Supermama
Buka od białej kropki na dziąśle to zęba długa droga :D no chyba, że ma już przebitą, co oczywiście niezbyt dobrze, nie ma co ukrywać, że czym później tym lepiej. :P Filipowi teraz trójka idzie (5 ząb) i ma białą plame na dziąśle już miesiąc czasu, a ząbka dalej nie ma ;0

Zgłoś nadużycie #65174 11 lipca 2016, 22:41

motylek1909 Supermama

Paola_33 napisał(a)

Motylku, a jak Ty tego cudu odchudzania dokonałaś ?? Co to za dieta, ćwiczenia ?? Mega skuteczne, to poproszę o podpowiedzi ;-) !!
Z Filipkiem na pewno wszystko gra i buczy !! Udanej wizyty !!

Buba, baardzo mi przykro, przytulam :-( :-( Następny cykl bez @ a z pozytywem ma być, chu-chu - chucham !!

Kasik, a teraz Młody nie ma nietolerancji laktozy, wyrósł z alergii ??
Ładnie przybierasz na wadze, delikatnie :-)

Tandem, jak się udał weekend, poza badaniami ??
Coś ważnego w klinice odkryli ??

Iza, już w domu ??

Moto - Ciebie kiedy wypuszczają ??

No to się przyznam że stosowałam przez tydz.diete 1000kcal. Znosna, nie czułam głodu i waga spadła do 90,5. To już sukces. Ale przez ta dietę zaczęły mi się problemy z ilością mleka wiec odpuscilam i walczę o mleko. Ale z tego co dziś się ważyłam to waga nadal się trzyma wiec po kp na pewno do niej wracam :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #65175 11 lipca 2016, 22:43

motylek1909 Supermama

Lidzia28 napisał(a)

Dziewczyny czy któraś z Was stosowała jakieś maści na bliznę po cesarce?

Nie i ładnie się zagoila
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #65176 11 lipca 2016, 22:48

motylek1909 Supermama
Cześć! My po wizycíe u położnej, kontrol za kolejne 3 mce :) Filip mierzy uwaga - 75 cm i waży 7255g ;) rośnie mi chłop jak dąb!

Poza tym jutro kończymy 4 mce a.ja siedzę i rycze bo cZAS przez palce ucieka i chce mieć takiego małego Filipka na dłużej :( dopiero teraz przyznam racje tym którzy mi zawsze mówili że to po dzieciach widać jak czas ucieka.

Tandem co u Ciebie?

Iza wypuścili was?

Jadzia ciesze się ze odpoczelas i naladowalas akumulatory!

Paola co z ta nietolerancja?

Zmykam poczytać, nareszcie czas dla siebie :)

Zgłoś nadużycie #65177 11 lipca 2016, 23:49

Lidzia28 Gotowa na wszystko

buka87 napisał(a)

Lidzia ja bylam w szoku! Nigdy nie pomyslalabym ze zeby moga isc tak wczesnie! Dopiero jak przyszla kolezanka i wziela Basie a ona zaczela plakac to zobaczyla, ze ma biala kropke na dole w miejscu jedynki dolnej. No szok. Moje dziecko mega hop do przodu ze wszystkim. Nie dosc ze wyglada na 4miesieczne dziecko to jeszcze zęba już prawie ma :P Polozna mamy w srode ostatni raz to sie jej zapytam czy to ząb.

Hihi to aż nie do uwierzenia że tak raz dwa te ząbki...

Zgłoś nadużycie #65178 11 lipca 2016, 23:56

Paola_33 Supermama
Motyl, może jutro po konsultacji z lekarką będę 'mądrzejsza', bo na razie się z Mężem miotamy, opisałam perturbacje żywieniowe na wątku http://fajnamama.pl/forum/temat/marzec-2016/?post=3006370#post-3006370

Po tamtym zdj., myślałam, żeś już zeszła do 70 kg, super skuteczna ta dieta tys. cal. :-) Ja bym była głodna jak wilk, na niej, ale moze jeszcze działają skutki durnego implantu hormonalnego, zwalnia metabolizm, jednocześnie zwiększając apetyt. Podwójna porażka.

Z milszych rzeczy - Filip faktycznie jak dąb !! :-O :-O Chłop jest imponujący, i koszykarz rośnie lub atleta, na bank !! Jakby Ci podwójnie szybko rósł, nie dziwię się, ze chcesz zatrzymać czas. Ja mam na to metodę : Cyk ! Cyk !! I trylion kolejnej partii fot zapychającej pamięć kompa, i biednego Małża dokupującego nerwowo kolejne pamięci :-D :-D
Uwierzysz, że dopiero dzisiaj wieczorem się ogarnęłam na tyle (nawet dzisiejszej nocy śnił mi się szpital, brrr... trudno mi po tym odzyskać równowagę...), że DOPIERO OTWORZYŁAM paczkę od Ciebie ?? !
Ale mnie super zaskoczyłaś !! Te ubranka są prze cudne !!! Piżamki, body z krótkimi rękawkami normalnie zaniemówiłam,jakie śliczne !! Trafiło się 10 par już za małych (byłyby db. tuż po ur. Róży :-D :-D , takie calineczkowe) ale poza tym REWELACJA !!!!!!!!! Bardzo mnie też ucieszyły spodnie, bluzki, tego prawie nie mamy a niestety Róża uwieeelbia 10 x dziennie ulewać, albo zaśliniać się od stop do głów !!! W świetnym stanie 90 %, naprawdę mi poprawiłaś humor, DZIĘKI, Motylku !!!!!!!!!!!!!
Polecamy się na przyszłość ;-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #65179 12 lipca 2016, 5:24

Motocyklistka Zaprawiona w bojach
Hej dzoewczyny ja wczoraj bylam pl duplikat deklaracji ciazy bo caf zgubil i musialam jechac po nowy.
przy okazji lekarka mnie zbadala i sytuacja sie troche lepiej ma chodz nadal mam strasznie uwazac.zobaczymy co powoedza 20 .
Iza Tendem co tam u Was ?
Buka zycze bezbolesnego zabkowania dla Basi :*

Zgłoś nadużycie #65180 12 lipca 2016, 7:57

Kaari Fajna mama
Cześć Dziewczyny!
Widzę, że trochę się tu działo. Paola współczuję całej przeprawy ze szpitalem. Mam nadzieje, ze dzisiejsza konsultacja przyniesie dobre wieści.

Tandem jesteś już w domu? Co powiedzieli lekarze?

Ślimaku Zosia jest jak laleczka-ma taka delikatną urodę.

Jadzia fajnie, że wakacje się udały zazdroszczę :)

Lidzia Ty zaraz rodzisz! Ale ten czas leci :) współczuje przeprawy z mężem. Kurde faceci gdyby musieli być w ciąży to by dopiero zrozumieli jak to jest.

Ja juz powoli kota dostaje w domu. Dobrze, że chociaż na działkę mogę jeździć żeby zmienić otoczenie. Jeszcze +/- 10 tygodni i będzie można normalnie chodzić choć z Maluchem dużo opcji nie będzie ;)

Zgłoś nadużycie #65181 12 lipca 2016, 8:55

Leena Fajna mama
A moja Marys tez juz dolaczyla do zabkujacych dzieci :( dzielna jest bardzo... z reguly tylko pcha cale dlonie do buzi i zawziecie masuje te dziasla i nie placze. Dopiero jak jej te dziasal juz porzadnie daja popalic to placze strasznie :( nie chce zadnych gryzakow...czasem tylko moj palec! Ale i tak podaje jej Ostin - lek homeopatyczny a dziaselka. Mozna nawet co 15 min podawac. I ja tak robie. Podaje jej te kuleczki ..jak dalej sie zali ze boli to za 15 min znowu daje i widze ze pomaga bo albo zasypia albo zaczyna sie bawic czy opowiadac :) takze polecam :)

Zgłoś nadużycie #65182 12 lipca 2016, 9:13

izabela23 Supermama
Czesc. Jejku ale te wasze maluchy rosna dopiero w ciazy bylyscie a one juz zabkuja :-)
Ja sobie leze jak zwykle zaraz ide pod prysznic musze sie doprowadzic do porzadku ogolic nogi :-) kurde wloski rosna mi w zastraszajacym tempie. Juz mi coraz ciezej sie golic :) a tu moj brzurcdRhol obecnie (ps nieogarnieta bo to w szpitalu)

Zgłoś nadużycie #65183 12 lipca 2016, 9:25

tandem Supermama
Paola my od wczoraj mamy dietę oczyszczającą - same owoce i warzywa. A do picia woda, herbatki ziołowe, soki niesłodzone. Plan jest na dwa tygodnie, ale już trzy dni to będzie dobrze. :) Ale to nie z przymusu szpitalnego, bo wyniki insulina itp. mam dobre. Zdrówka dla Róży!! U mnie wszystko w porządku, relacja poszpitalna poniżej.

buba przykro mi. Ale dobrze, że cykl masz ze wsparciem. Na kiedy wpisać ci kolejną?

Motylek dziękuję. A dieta smaczna, dania łatwe do przygotowania? Gratulacje 4 miesięcy!!!
A więc diagnoza:
Niezależnie od tego, co mam w wypisie, to lekarz w szpitalu powiedział, że "generalnie jest pani zdrowa". I oni mi tylko przepisali dalej euthyrox i duphaston.
A napro przejrzała wykresy i bardzo pochwaliła, że mi się cykle normują=skracają. Dlatego owu miałam rzeczywiście już przed wizytą w szpitalu (na usg potwierdzili,że była), a temp bardzo ładnie rośnie (duża różnica między niską a wysoką, wcześniej była tak minimalnie wyższa jedynie). Niby jeden jajnik wygląda jak pcos, ale jajeczko i tak pęka, więc w ogóle nie mam się tym przejmować. Pani doktor przejrzała wszystko, wysłuchała, przepisała co nieco do łykania. Generalnie pozostaje nam tylko się starać i cierpliwie czekać, wszelkie wspomagacze mamy, więc ma się w końcu udać.

Jadzia dobrze,że już wiesz, że musisz mieć więcej jedzenia i super, że wyjazd udany! I że te ketony pokonałaś. Wizytę napro miałam tego samego dnia (wczoraj). Zrobiłam raz wynikom zdjecia i potem przed wypisem uciekłam ze szpitala do napro, potem wróciłam na wypis. I ten jajnik wyglądający na pcos mnie przybił, popłakałam sobie, ale w sumie potem poukładałam sobie wszystko co powiedzieli (opis wyżej) i próbuję się cieszyć. No bo skoro wszystko już dobrze, to może tylko się udać prawda?
Szpital - miałam sporo badań, mam potwierdzenie, że sobie te wyniki podreperowałam. No i trafiłam na usg idealnie by potwierdzić, że owu była, więc też dobrze. Leżałam na dwójce z dziewczyną, która wprawdzie ma już synka, ale spokojnie się zrozumiałyśmy, fajnie było mieć wsparcie w realu.
Wczoraj po wszystkim odpoczywaliśmy sobie z mężem, a potem wyjazd do moich rodziców, pomogłam w ogrodzie itp., dostałam zapasy warzyw i owoców, zaczęła się burza - ale na szczęście udało mi się przejechać pomiędzy ośrodkami burzowymi i nawet prawie bez deszczu. I wieczorem padłam :)

Kasik super, że wszystko ok i apetyt dopisuje. Będzie słodka mała :)

Iza zdrówka! i żeby maluchy już mamy nie stresowały! :) iza jaka tam nieogarnięta ;) i zdjęcie z takiej perspektywy, że brzuch wygląda na ogromny, hihi :)

buka niech ząbkowanie lekkim Ci będzie! :)

Lidzia współczuję dodatkowych stresów przed cc... Myślę, że przejdzie mu gadanie o tacierzyńskim, jak zobaczy ile przy maluchach pracy :)

motocyklistka życzę zdrowia i mało stresu!

Kaari dziękuję, tak jestem już w domu a właściwie to w pracy. Faktycznie fajnie, że istnieją działki :) i jejku, Ty już zaraz 30 tc!! :)

Leena współczuję ząbkowania, oby znosiła jak najlżej!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #65184 12 lipca 2016, 9:26

tandem Supermama
Paola - gratuluję 5 miesięcy Róży! to niesamowite, już niedługo będzie miała pół roku! :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #65185 12 lipca 2016, 9:30

Leena Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Czesc. Jejku ale te wasze maluchy rosna dopiero w ciazy bylyscie a one juz zabkuja :-)
Ja sobie leze jak zwykle zaraz ide pod prysznic musze sie doprowadzic do porzadku ogolic nogi :-) kurde wloski rosna mi w zastraszajacym tempie. Juz mi coraz ciezej sie golic :) a tu moj brzurcdRhol obecnie (ps nieogarnieta bo to w szpitalu)

Jakas ty piekna Izunia nawet teraz gdy nieogarnieta :D Piekna Mama

Zgłoś nadużycie #65186 12 lipca 2016, 9:50

tandem Supermama
https://www.youtube.com/watch?v=PmCDxY2lJAE taki filmik o współczesnym byciu rodzicem.

Leena Marie też ma dziś fajny wiek, jeśli suwaczek nie kłamie ;)

Zgłoś nadużycie #65187 12 lipca 2016, 9:57

Leena Fajna mama
az sie wzruszylam tym filmikiem :P tak Marie ma 3 miechy i 3 dni :D hihi

Zgłoś nadużycie #65188 12 lipca 2016, 10:08

izabela23 Supermama
Tandem no to ladnie jak ci sie wszystko reguluje a to ze jajnik wyglada jak pcos to nic skoro owu wystąpiła :-) teraz pozostaje czekac na efekty. Pamiętam,ze u jednej z dziewczyn był problem a jak zaczelo sie regulowac to zaskoczylo w 1czy 2 cyklu chyba u Pepitki? Takze trzymam kciuki z calych sił

Zgłoś nadużycie #65189 12 lipca 2016, 10:15

tandem Supermama
Leena ja dokładnie tak samo, jak mamie na filmiku zakręciła się w oku łza, to mi też :) no to gratki dla córeczki!

iza dziękuję za kciuki i wszystkie wiruski :) teraz czekam na test; i plusem jest też to, że powinnam mieć krótsze cykle=mniej czekania i więcej szans, z czego się bardzo cieszę :)

Zgłoś nadużycie #65190 12 lipca 2016, 10:21

Paola_33 Supermama
Widzisz Tandem, wiedzma Paola znów trafiła.. Pisałam, jakos w kwietniu chyba, ze zafasolkujesz w VIII. Ju-pi !!!
Co do badań - Najważniejsze , ze owu jest !!!!

Kaari, to juz tak bliziutko , bliziutko!!

Lenaa - gratulacje dla Marie..

A nam nikt (poza kochaną Tandem) życzeń (Różyczce) nie złożył... Za m-c Wam nie daruję 😁
Melissa    
Idalia