Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #65111 7 lipca 2016, 21:25

pepitka50 Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

Siema! A mi dziś mija rok od pozytywnego teściku... i z tej okazji ryczę jak bóbr jak sobie przypomnę te chwile! Życzę Wam wszystkim tak pozytywnych emocji!!! Ślę matczyne wiruski :)

no właśnie ostatnio o tym myślałam bo zawsze na poczatku sierpnia jedziemy z mamą do ciotki na maliny (byłyśmy wczoraj) i pamietam jak rok temu akurat miałaś w ten dzień testować a ja cały dzień na malinach myślałam czy bedzie pozytyw he he

Zgłoś nadużycie #65112 7 lipca 2016, 21:27

pepitka50 Fajna mama
ojej Iza trzymaj się jako!!!! Tandem oby dobrze Cie wybadali;D b chyba na badania idziesz do tego szpitala?

Zgłoś nadużycie #65113 7 lipca 2016, 22:47

murron Supermama
Www.tarczycahashimoto.pl o candida i problemach z płodnościa

Zgłoś nadużycie #65114 7 lipca 2016, 23:55

tandem Supermama
murron, motylek, asaguarela, pepitka - dziękuję! tak, idę na badania.

asa co się z Tobą działo? opowiadaj i wracaj!

motylku gratuluję pięknej rocznicy! :) mam nadzieję,że wiruskowa kuracja jaką nam tu serwujecie szybciutko zadziała

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #65115 8 lipca 2016, 6:35

izabela23 Supermama
Hej. Juz wam pisze wszystko po kolei. Poszlam do osrodka na zastrzyk, czułam się dobrze pani zaczela robic zastrzyk. Nagle urwal mi sie film i slysze jakies krzyki "pani doktor" myslalam ze to sen. Po chwili niewiem jak dlugiej ocknelam sie na ziemi nie wiedzac co sie dzieje bo myslalam ze spalam i gdzies sie obudzilam mama moja krzyczy iza ty stracilas przytomnosc ja po chwili zlapalam sie za brzuch i krocze bylam przerazona co z dziecmi. Zaraz zaczelam odlatywac znowu ale odeszlo mi jak uslyszalam krzyk mojej mamy pani doktor cos sie jej robi. A wiecie co bylo najlepsze? Lekarka i pielegniarkabzamiast udzielac mi pomocy to staly i o boze o boże. Nawet na bok mnie nie.przekrecily a lezalam na plecsch jak dluga. Rodzinna dala skierowanie ale na interne do powiatowego ja mowie ze absolutnie trzeba na ginekologie mimo ze odzyskalam przytomnosc nie bylam w stanie sie podniesc a karetka zawiozla mnie by do szpitala powiatowego a nie tego co jest moj lekarz pomyslalam zaryzykuje i zadzwonie do mojego gina co mamy robic bylam pewna ze jest na urlopie a on mowi ze soboty pracuje i ze jak mama da rade to natychmiast mnie do nich przywiezc. No i pojechalysmy jak zajechalam to moj lekarz wygladal mnie juz z balkonu czy mnie.wioza. jednak najbardziej balam siebco z maluchami ale w usg wszystko ok u mnie ekg ok wyniki tez maja cos jeszcze badac. Dobrze ze ja zemdlalam w zabiegowym a nie na schodach bo u mnie w osrodku sa ogromne schody bo ja.nie.wiem czy byloby cos z dzieci gdybym z nich spadla.

Zgłoś nadużycie #65116 8 lipca 2016, 9:20

tandem Supermama
Iza to faktycznie szczęście w nieszczęściu,że to było w zabiegowym... Daj znać co dalej.

ja czekam na badania na oddziale.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #65117 8 lipca 2016, 9:25

izabela23 Supermama
Tandem mowili juz jakie badania beda ci robili

Zgłoś nadużycie #65118 8 lipca 2016, 9:26

Leena Fajna mama

tandem napisał(a)

Leena dziękuję no i niech Ci będzie, postaram się nie myśleć! tylko oby nie okazało się,że pobyt w szpitalu pójdzie na darmo, bo wypadnie po owu. Oj, przepraszam, miałam nie myśleć!
a jak tam Marie? :)

Nie pójdzie na darmo. Postaraj się nie przejmowax, liczyć czy myśleć. Wiem ze nie jest łatwo ale 3mam kciuki.
Dobrze ze juz jesteś na oddziale i czekasz na badania. Daj znać co i jak

Marysia ma katar i juz mi ręce opadają ze nie mogę pomoc. Zakraplam sól fizjologiczna odssysam gole smaruje nos maścią majerankowa ale to dużo nie daje :( no i swędzi ha dziąsła :(

Zgłoś nadużycie #65119 8 lipca 2016, 9:29

Leena Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Hej. Juz wam pisze wszystko po kolei. Poszlam do osrodka na zastrzyk, czułam się dobrze pani zaczela robic zastrzyk. Nagle urwal mi sie film i slysze jakies krzyki "pani doktor" myslalam ze to sen. Po chwili niewiem jak dlugiej ocknelam sie na ziemi nie wiedzac co sie dzieje bo myslalam ze spalam i gdzies sie obudzilam mama moja krzyczy iza ty stracilas przytomnosc ja po chwili zlapalam sie za brzuch i krocze bylam przerazona co z dziecmi. Zaraz zaczelam odlatywac znowu ale odeszlo mi jak uslyszalam krzyk mojej mamy pani doktor cos sie jej robi. A wiecie co bylo najlepsze? Lekarka i pielegniarkabzamiast udzielac mi pomocy to staly i o boze o boże. Nawet na bok mnie nie.przekrecily a lezalam na plecsch jak dluga. Rodzinna dala skierowanie ale na interne do powiatowego ja mowie ze absolutnie trzeba na ginekologie mimo ze odzyskalam przytomnosc nie bylam w stanie sie podniesc a karetka zawiozla mnie by do szpitala powiatowego a nie tego co jest moj lekarz pomyslalam zaryzykuje i zadzwonie do mojego gina co mamy robic bylam pewna ze jest na urlopie a on mowi ze soboty pracuje i ze jak mama da rade to natychmiast mnie do nich przywiezc. No i pojechalysmy jak zajechalam to moj lekarz wygladal mnie juz z balkonu czy mnie.wioza. jednak najbardziej balam siebco z maluchami ale w usg wszystko ok u mnie ekg ok wyniki tez maja cos jeszcze badac. Dobrze ze ja zemdlalam w zabiegowym a nie na schodach bo u mnie w osrodku sa ogromne schody bo ja.nie.wiem czy byloby cos z dzieci gdybym z nich spadla.

A ja mam swoją teorię - praktycznie tylko leżysz wiec jak juz gdzieś wyjdziesz to układ krążenia nie wyrabia i slabniesz... trzymaj się kochana - z dziećmi jest i będzie wszystko dobrze !

Zgłoś nadużycie #65120 8 lipca 2016, 10:11

tandem Supermama
Iza,Leena dziękuję
póki co czekam,doktor zaczal wywiad ale nie skończył,musiał wyjsc
Zmierzyli mi wzrost i ciśnienie. Na pewno od rana ma być też jakieś badanie z krwi (jeszcze nie wiem jakie) i ginekologiczne. Do tego drugiego jestem ponoć 16. w kolejce,ale nawet pierwsza jeszcze nie poszła.

Zgłoś nadużycie #65121 8 lipca 2016, 10:51

izabela23 Supermama

Leena napisał(a)

A ja mam swoją teorię - praktycznie tylko leżysz wiec jak juz gdzieś wyjdziesz to układ krążenia nie wyrabia i slabniesz... trzymaj się kochana - z dziećmi jest i będzie wszystko dobrze !

Tak ale do tej pory tylko slablam a teraz calkowicie przytomnosc stracilam. Byl dr i mowik ze dzis jakby lepiej wygladam,bo ze wczoraj to widac bylo lekkie obrzeki mam jeść duzo mięsa i bialka mowik ze to chyba ta pogoda tak na mnie wpłynęła ale mam nadzieję,ze juz sie to nie powtorzy

Zgłoś nadużycie #65122 8 lipca 2016, 11:02

tandem Supermama
Iza my tu na obiad mamy mieć wątróbkę - może też sobie zjedz :)
ja już po badaniu gin, lekarza bardzo miły,delikatny,badanie raz-dwa.
czekam jeszcze na pobranie krwi i usg. Badania na karcie: fsh, lh, estradiol, prolaktyna, dheas, testosteron, tsh, ft4, insulina, glukoza

Zgłoś nadużycie #65123 8 lipca 2016, 14:29

motylek1909 Supermama

murron napisał(a)

jakoś akurat Twój pozytywny test zapisał mi się w pamięci, jak super, że teraz Filipek jest z Tobą i ma prawie 4 miesiące :)

Kochana... A ja nadal nie mogę w to uwierzyć :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #65124 8 lipca 2016, 14:40

motylek1909 Supermama
Iza ale przeboje! Dobrze ze z maluszkami ok i ze Ty lepiej się czujesz.
Tandem trzymam kciuki za wyniki. Trafna diagnozę i ewentualnie szybkie rezultaty po szpitalu :)
U nas Filip ewidentnie siada, dziś funkcjonuje tylko w takiej pozycji
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #65125 8 lipca 2016, 14:43

murron Supermama

motylek1909 napisał(a)

Iza ale przeboje! Dobrze ze z maluszkami ok i ze Ty lepiej się czujesz.
Tandem trzymam kciuki za wyniki. Trafna diagnozę i ewentualnie szybkie rezultaty po szpitalu :)
U nas Filip ewidentnie siada, dziś funkcjonuje tylko w takiej pozycji

wow, ale on tylko o ponad miesiąc od Franka starszy, a wydaje się taki dorosły, niezły przystojniak z niego :)

Zgłoś nadużycie #65126 8 lipca 2016, 17:35

tandem Supermama
Motylku ale Fifi pędzi z rozwojem :)
dziękuję za życzenia szczególnie pozytywnych efektów. Póki co lekarz sugerował żebym sprawdziła sobie nietolerancje pokarmowe. W weekend lekarzy nie będzie i tylko badane ciśnienie i mocz. A w poniedziałek konsultacje i zalecenia.

Zgłoś nadużycie #65127 8 lipca 2016, 20:47

motylek1909 Supermama

murron napisał(a)

wow, ale on tylko o ponad miesiąc od Franka starszy, a wydaje się taki dorosły, niezły przystojniak z niego :)

Tez mi się wydaje ze on wcale nie wygląda jak większość rówieśników,.tylko dorosłej :) ale może taki jego urok :)

Zgłoś nadużycie #65128 9 lipca 2016, 0:23

kasik84 Gotowa na wszystko
MotylkU cudowny ten Twój Filipek

Zgłoś nadużycie #65129 9 lipca 2016, 0:59

Paola_33 Supermama
PaulaG - trzymam kciuki, aby się udało, jak zrobisz sobie przerwę. I wracaj z db. nowiną ! Tylko nie kasuj konta !!

Werkaa - serdecznie gratuluję zaliczonego sem. oraz imponującej średniej - 4,6 :-o Rewelacja !!

Laviaa nie martw się, na pewno pokonasz anemię..!! Trzymam kciuki za przymusowy remont..! I cieszę się, że na usg same pozytywne wiadomości wyszły !!!!!!!!! Śliczna ta Twoja córeczka :-D :-D

Iza - gratuluję, że osiągasz już powoli 3 trymestr (bliźniaki wcześniej się rodzą) i jesteś dzielna, odpoczywaj, póki możesz !! Wizyta owocna, dzieci pomierzone :-D :-)

Mala - udanego remontu i miłych zaskoczeń !!

Koko - gratuluję spotkania z Anastazją, malutką Calineczką !!!!!!!!!!!!!!!!!! I jaka jest grzeczna nockami !! Udanych spacerków !!

Monia82 - gratuluję zdanego egzaminu !! I życzę wytrwałości w dążeniu do wymarzonego dziecka !

Jadzia - gratuluję 4 rocznicy ślubu !!!!! i wszystkiego najlepszego, z okazji spóźnionego jubla urodzinowego !!!!!!

Tandem, Buba, Motocyklistka (gratuluję Córeczki !) i Wam spóźnione życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i planów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Motylek - Twój Filipek cudny, i nie wierzę, że już tak urósł !!!! :-o :-o Wyraźnie widać, że schudłaś; wcale nie wyglądasz na tyle, co piszesz odnośnie wagi !!! A co ćwiczysz ??

Lidzia - masz wyznaczony termin cc na 21 lipca.. To już niecałe 2 tyg. !!! Gratki !!! Alan - cudne imię autora ''Kubusia Puchatka'' :-)

Kasik - winszuję przekroczenia połowy ciąży !!!

Tandem ale fajny ten letniskowy domek !!! :-) I dziękuję Ci za miłe słowa, Jesteś prze kochana !!

Pepitka, przestań, niezła z Cb. laska !! Chciałabym ważyć 60 kg. :-D

Buba - trzymam kciuki za owocne firankowanie !! :-)

Marluna - gratuluję 24 tyg. i trzymam kciuki za pozostałe. Przykro mi b., że masz tyle zdrowotnych problemów. :-( Przesyłam kulę energii. pozytywnych myśli..

Buka - cudniutka Basieńka, uśmiechajka prze słodka !!!!!!!!

Patrycja - fajnie, że się odezwałaś i czekam na wyniki badania nasienia Męża.

Lenaa - wyjątkowo gratuluję @ :-D :-D Ciesz się Marysią, tym bardziej, ze taka grzeczna :-) Na rodzeństwo przyjdzie czas ;-) Gratki z okazji 3 miesięcy Córeczki !!!!!!

Loko nie ma możliwości określenia płci w 10 tyg., chyba, że wróżbą ;-)
16 tydzień - ok. dla większości lekarzy.
Najwcześniej dostrzegalna jest płeć dziecka na usg w 13-14. tygodniu ciąży, o ile lekarz jest wybitny i ma wspaniały sprzęt diagnostyczny !!
Kciuki za Córkę są !!

Z Różyczką spędziłam w szpitalu tydzień, przypominam, w zw. z infekcją moczową (E. Coli), ciężej to przeżyłam niż Ona.. Takie male dzieci leczą początkowo tylko wlewnie, dożylnie. W domu jeszcze otrzymała 5 dawek antybiotyku doustnie i odpukać, jest ok. Tylko ślini się, jakby zaczynała ząbkować. I dzisiaj 'ofiarowała' zamiast 2, 5 kup :-o Mam nadzieję, że to nie kolejna choroba :-(
A pozostałe dzieci wciąż są nie-do-głaskane, nie wycałowane, nie wytulone, niewystarczająco zaopiekowane, więc mam ręce pełne roboty po powrocie ;-) !!!
(Brrr, szpitale, chociaż ten miał klimatyzację, i przetrwaliśmy 35 st. upały, jakie wtedy panowały... Ale wołałabym już więcej z żadnym dzieckiem nie trafić ponownie do w/w...).
Ja usunęłam dzisiaj podskórny implant antykoncepc., bo miałam serdecznie dość @ @ trwających od 15 do 20 dni, co 3 tyg. !! Oczywiście w szpitalu też łajza się przyczepiła !
Ponadto włosy zaczęły mi wypadać w niewiarygodnych ilościach... Mam wrażenie, że została połowa ;-(
Nastrój do d., 0 myśli o sexie. Nie posłużyły mi te hormony.
A tymczasem do wyjazdu dzieci z Dziadkami na Kurpiach został... tydzień. Wykorzystuję czas na zabawy, choć tęsknoty wyeliminować się nie da... Nabawić na zapas...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #65130 9 lipca 2016, 8:44

Laviaa Fajna mama
Paola dobrze, że z Różyczka lepiej. Wiem jak to jest mój synek wczoraj wieczorem pojechał,a od rana taka cisza w domu. Mąż na dodatek w weekend w pracy.
Ja wzięłam epo ciśnienie nawet nie drgnelo więc jest Oki. W czwartek kolejna dawka