Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #64811 27 czerwca 2016, 10:56

mala2 Supermama

izabela23 napisał(a)

Mala to trzymam kciuki żeby był udany cykl. A z bagaznikami to rzeczywiscie tak jest niby komtakzei a jednak,chocia my akurat mamy duzy bagażnik,bo mamy passata b6,ale jak jedziemy do de (jezdzi z nami tesc) to zawsze pelniutki bagaznik takze z maluchami nie byloby opcji sie zmiescic bo jednak maluchom dużo rzeczy trzeba+wozek z gondolami dwiema :-) : także ppewnie bedziemy mysleli nad autem duzym,ale zanim ja z maluchami pojade to tez troche czasu uplynie :-) noo ewentualnie na podroz do de mozemy podpiac przyczepke :- :-)

Ehh remont faktycznie studnia bez dna my samo niedawno konczylismy calkowoty remont poddasza a ciagle jest kupa roboty bo teraz lazienka na dole i korytarz elewacja,ogrodEnie,

My mieliśmy Opla Astre na początku bagażnik wydawał nam sie mega jak był pusty a jak zapakowaliśmy wózek plus jakieś tam zakupy to wcale taki duży nie była a jak pojechaliśmy na wakacje tak jak rumuny byl załadowany po brzegi i jak sardynki siedzieliśmy ;)

Zgłoś nadużycie #64812 27 czerwca 2016, 11:21

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

iza o przyczepce nie pomyślałam :) w sumie taniej by wyszło, jeśli normalnie byście się mieścili :) remont poddasza w PL?

Tak w Pl juz jakis czas temu skonczylismy,bo my mieszkamy z tesciami i zagospodarowalismy sobie cale poddasze i zrobilismy kuchnie pokoje wc zeby miec swoje.

Zgłoś nadużycie #64813 27 czerwca 2016, 11:26

tandem Supermama
Iza no to fajnie, dobrze mieć niezależne te pomieszczenia. Ale na poddaszu, to męczysz się teraz z wchodzeniem pewnie. Jak się czujesz?

mala tak to bywa z sardynkami :) kiedyś fotelików nie było itp., dzieci na kolanach, sardynki były na porządku dziennym ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #64814 27 czerwca 2016, 11:31

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

Iza no to fajnie, dobrze mieć niezależne te pomieszczenia. Ale na poddaszu, to męczysz się teraz z wchodzeniem pewnie. Jak się czujesz?

mala tak to bywa z sardynkami :) kiedyś fotelików nie było itp., dzieci na kolanach, sardynki były na porządku dziennym ;)

Nie mecze sie bardzo,bo na dol schodze jesynie się kąpać bo wszystko mam na gorze. Pozatym schody mamy bardzo sobre wygodne zrobione prEz stolarza. A ja na dol bardzo rzadko schodze bo mam swoje wszystko tylko prysznic na dole. Generalnie czuje sie póki co w miare dobrze :-) troche boli mnie w boku i meczy zgaga ale nienarzekam

Zgłoś nadużycie #64815 27 czerwca 2016, 11:49

tandem Supermama
No to dobrze, że tak :) już połowa Ciąży za Tobą, teraz z górki!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #64816 27 czerwca 2016, 11:51

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

No to dobrze, że tak :) już połowa Ciąży za Tobą, teraz z górki!

Niby z górki,ale u mnie akurat najtrudniejsza część ciąży...

Zgłoś nadużycie #64817 27 czerwca 2016, 11:59

tandem Supermama

izabela23 napisał(a)

Niby z górki,ale u mnie akurat najtrudniejsza część ciąży...

wiadomo, że co najmniej NAJCIĘŻSZA, ale też i mniej stresu powinno być? Trzymamy tu wszystkie kciuki za Ciebie i maluszki, więc życzę jak najmniej upałów, spokoju i radosnego oczekiwania na listopad :)

Zgłoś nadużycie #64818 27 czerwca 2016, 12:26

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

wiadomo, że co najmniej NAJCIĘŻSZA, ale też i mniej stresu powinno być? Trzymamy tu wszystkie kciuki za Ciebie i maluszki, więc życzę jak najmniej upałów, spokoju i radosnego oczekiwania na listopad :)

No wlasnie biorac pod uwage moja poprzednia ciaze to jest to bardziej stresowa czesc dla mnie (chociaz nie biore pod uwage zlych rzeczy) kobiety u ktorych wystepuja poronienia we wczesnych ciazach to modla sie aby przejsc ten najgorszy okres,a u mnie po polowie zaczely sie komplikacje dlatego bardziej stresuje sie,bo do 28tc jeszcze tak daleko...

Zgłoś nadużycie #64819 27 czerwca 2016, 12:29

tandem Supermama
No to wytężamy siły, zaciskamy kciuki, będziemy wspierać, modlić się - kto co potrafi, byś po wakacjach mogła już odetchnąć ze spokojem :)

Zgłoś nadużycie #64820 27 czerwca 2016, 12:51

mala2 Supermama
Iza będzie dobrze nie ma innej opcji!!!!!!!

Paola jak tam mała lepiej już ?

My właśnie wrócilismy z miasta bo truskawek nam się chciało i facet nam się pytał z jakiego biura podróży korzystalismy bo tacy pięknie opaleni jesteśmy 😉Bo on też chce gdzieś polecieć ale się boi bo wiecznie o tych bankrutujacych biurach mówią.Opalenizna z ogrodu a on tu egzotyczne wakacje nam wciska😄

Zgłoś nadużycie #64821 27 czerwca 2016, 13:08

Laviaa Fajna mama
ja po wizycie w koncu dobre wiadomosci . Hemoglobina skoczyla do 7,8 szalu nie ma ale to lepsze niz 7,4... i uwaga !! NIE BEDZIE PRZETACZANIA KRWI !!!! jupiii tak sie ciesze ,ze gdybym mogla to bym skakała z radości!!! podjeli decyzje ,ze faktycznie lepiej dla mnie i dla dziecka bedzie jak mi podadza EPO :-) tyle ,ze termin mam na 26 sierpnia ,ale moj lekarz powiedzial ,ze nie ebdziemy tyle czekac i on sam mi zrobi termin do nefrologa w trybie pilnym czyli do 3 tyg w uniklinice ,ale sie ciesze.

Zgłoś nadużycie #64822 27 czerwca 2016, 13:15

murron Supermama
Laavia super wieści.
my w sierpniu jedziemy we 4 na Hel, i jedziemy Mazdą 6 w kombi i też się zastanawiamy czy nie wziąć ze sobą bagażnika na dach :)
my dziś 10 tygodni skończyliśmy i 7 kg już na liczniku :)

Zgłoś nadużycie #64823 27 czerwca 2016, 13:19

mala2 Supermama
Lavia super wieści 😀

Zgłoś nadużycie #64824 27 czerwca 2016, 13:29

tandem Supermama
mala trzeba było powiedzieć: dobre bo polskie :D

Laviaa super, gratulacje! teraz będzie już tylko lepiej! daj znać kiedy wyznaczą termin i ciesz się póki synek jest w domu :)

murron no to ładnie synek rośnie :) jak macie dostęp do bagażnika na dach, to weźcie, pewnie :)

Paola daj znać co z Różą!

Zgłoś nadużycie #64825 27 czerwca 2016, 14:34

jadzia Fajna mama
Hej dziewczyny a ja dzis zaliczylam ip bo tak się wystraszyłam ze szok. Rano wstałam ok potem klęknełam przy łożku i czuje jak mam mokro w majtach patrze woda. Myslę wody płodowe jak nic. Pojechałam do szpitala bo nie mam nr do mojego lekarza. I czekam az ktos mnie zbada przyszedł po godz dyzurujący i pyta ja mówię co i jak a ten do mnie: a bo my wszystkie przewrazliwione, naczytalyśmy sie głupot i sie boimy. To mówie ze poroniołam i sie teraz boje. A ten ze poronienie to naturalna kolej rzeczy i zdarza się kobietom. Pyta czemu nie u swojego doktora to mowie ze wizyte mam w piątek a nie mam numeru bo mi nie dał. Potem pyta czy miałam prenatalne i co mi lekarz powiedział mówię nic mi nie powiedział bo wyniki mam miec za parę dni. A czy z obrazu usg mi coś powiedział, to mu mówię ze na moje pytanie czy wszystko jest w porządku powiedział ze nie wie. I do mnie startuje ze zle pytanie lekarzowi zadałam bo to czy jest w porządku dowiem sie jak urodze. Miałam zapytac czy dziecko ma rączki i nózki. Kuzwa nie wiem jak ja mam z tymi lekarzami gadać. Ten od prenatalnych był tak dziwny ze strach było pytac o cokolwiek! Sam mi mógł powiedziec co tam widzi. Czy to jakies jest nienormalne ze się wystraszyłam. Okazało się ze mam infekcje. A skąd mogłam wiedziec ze infekcja tez moze objawiac sie woda ?? / ?? ? Mowie ze mnie nic nie swedzi nie boli nie piecze nie mam upławów żółtych zielonych itp itd... Skad ja mam wiedziec ze mam stan zapalny w pipce? Dobrze ze recepte wypisał bo sie spieszył na operacje. Ot takie dziś miałam p[rzedpołudnie. Dobrze ze pogoda sprzyja oddychaniu bo bym umarła...

Zgłoś nadużycie #64826 27 czerwca 2016, 14:45

tandem Supermama
jadzia współczuję przebojów z kolejnym lekarzem i stresów od rana, ale dobrze, że wypisał receptę! koniecznie daj znać po piątkowej wizycie

Zgłoś nadużycie #64827 27 czerwca 2016, 15:04

jadzia Fajna mama
Dam na pewno.
Lavia ciesze sie bardzo z twojego szczescia!

Zgłoś nadużycie #64828 27 czerwca 2016, 15:22

murron Supermama
Jadzia, rozumiem, że lekarze mogą uważać, że matki przesadzają, ale powiedzenie do kobiety po poronieniu, że zdarza się to kobietom jest zupełnie bezduszne.

Zgłoś nadużycie #64829 27 czerwca 2016, 15:47

jadzia Fajna mama
Murron no coz traktuja to jako kolejne przypadki medyczne i tyle...ten lekarz tez jakos tak ze mna rozmawiał jakbym wyolbrzymiala problem. Chodzil po gabinecie podsmiechiwal sie pod nosem. Spieszyl sie a ja mu tu glowe pierdolami zajmowalam. Tylko ze ja po tym poronieniu naprawde w glowie czarne wizje miewam i koniec kropka.

Zgłoś nadużycie #64830 27 czerwca 2016, 15:49

Laviaa Fajna mama
Jadzia normalnie wspolczuje Ci ,ze tez musisz trafiac na takich bezdusznych lekarzy!