Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #64791 27 czerwca 2016, 8:30

tandem Supermama
To trzymam kciuki za przymiarki :) z dwójką to jeszcze w kombi spokojnie powinniście się zmieścić :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #64792 27 czerwca 2016, 8:44

tandem Supermama
Monia a jakiś lekarz próbował coś zrobić z tym Twoim LH? badałaś je ostatnio i rzeczywiście jest podwyższone?
To zdecydowanie zadanie dla dobrego endokrynologa... Ja bym chyba łykała do terminu @, potem beta i odstawienie jeśli negatyw. Albo chociaż do 12 dpo.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #64793 27 czerwca 2016, 9:03

Laviaa Fajna mama
Monia biedna ty moze jednak poszukaj jakiegos lepszego lekarza?

iza w kombi raczej nie bedziecie miec problemu z miejscem. Gorzej my bo mamy leona ... ale pocieszam sie tym ,ze synek 7 lat nie potrzebuje duzego grajdolka z soba jak jedziemy do pl , wystarczy ,ze ma dostep do wody i jedzenia aaa no i oczywiscie tableta coby mogl ogladac bajki ;-) . Ten wozek co my chcemy kupic skalda sie w prostokat i robi sie bardzo malutki.

Zgłoś nadużycie #64794 27 czerwca 2016, 9:03

tandem Supermama
Musimy rozruszać przepływ staraczek do tabelki ciężarówek! Jakieś pomysły, złote rady? :)
za dwa dni testuje werkaa
za pięć staraczka
a za tydzień Leena, która liczy na szybciutką niespodziankę :)
w tym samym tygodniu jeszcze kasia_t i buba,
za trzy i pół tygodnia testuje mala2, za cztery ja a za pięć angel.

Mamy 9 aktywnie starających się (jak 9 miesięcy ciąży :) ), możemy to zrobić na raty, ale nie czekajmy zbyt długo, niech ta tabelka staraczek 2016 się w końcu opróżni! no w 2016 już na pewno musi zdążyć :D

Zgłoś nadużycie #64795 27 czerwca 2016, 9:07

Monia82 Fajna mama

tandem napisał(a)

Monia a jakiś lekarz próbował coś zrobić z tym Twoim LH? badałaś je ostatnio i rzeczywiście jest podwyższone?
To zdecydowanie zadanie dla dobrego endokrynologa... Ja bym chyba łykała do terminu @, potem beta i odstawienie jeśli negatyw. Albo chociaż do 12 dpo.

Dziś jest 11 lub 12 dpo, bo nie wiem dokładnie kiedy była owulacja - 15 lub 16 czerwca. Endo mam jakoś w I połowie lipca, ale ona mi tarczycę i prolaktynę zleciła. Tarczycę teraz mam unormowaną, bo tsh ok. 1,3 było msc temu. Te lh i fsh badałam i stosunek tego mam podwyższony ok. 1,4... a podobno większy wskazuje na pco, tylko, że mi nie zdiagnozowali pco. W ogóle ja mam niski progesteron i jak łykałam duphka to nie wpływał na wynik z krwi, bo go chyba nie wykrywa - zawsze w II fazie cyklu miałam tylko 7 i plamienia, a teraz jak zrobiłam badanie progesteronu przyjmując luteinę dopochwowo to nagle wynik progesteronu 19.
Ps. Boję się, że znowu to jakaś pozamaciczna, dlatego te wahnia bety hcg na testach... bo pamiętacie, że wtedy też tak mi beta wyszła tylko 2,1.. a test wcześniej wykrył linię. Dam Wam znać, jak coś się wyjaśni, tylko cholera, jak nie odstawię luteiny to też @ nie przyjdzie.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #64796 27 czerwca 2016, 9:12

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Monia biedna ty moze jednak poszukaj jakiegos lepszego lekarza?

iza w kombi raczej nie bedziecie miec problemu z miejscem. Gorzej my bo mamy leona ... ale pocieszam sie tym ,ze synek 7 lat nie potrzebuje duzego grajdolka z soba jak jedziemy do pl , wystarczy ,ze ma dostep do wody i jedzenia aaa no i oczywiscie tableta coby mogl ogladac bajki ;-) . Ten wozek co my chcemy kupic skalda sie w prostokat i robi sie bardzo malutki.

Nie powinno być ale 2gondole to zajmuja miejsca ale potem będę sie martwić :-) a jadac do de to bagazy. Duzo ale to otem bede o takich problemach myslec hihi

Zgłoś nadużycie #64797 27 czerwca 2016, 9:15

Monia82 Fajna mama
Muszę w ogóle jakoś spróbować Was nadrobić.. bo przyznaję się, że rzadko tu bywam. Przez to nawet nie wiem, która już urodziła, co u bliźniaków itp. :) muszę kiedyś przysiąść i przekopać co nieco wątków. Gratuluję narodzonym! i życzę spokojnego macierzyństwa, ciężarówkom lekkich porodów, a staraczkom upragnionych, mocnych 2 kreseczek, ale nie takich jak u mnie! bo chyba jestem jedną z niewielu osób, których widok takich cieni nie cieszy, tylko stresuje. Ps. Ja częściej rozmawiam ostatnio z dziewczynami po poronieniach nawykowych i ciążach pozamacicznych na grupie na facebooku, ch0ć przyznam, że to nie jest za przyjemne... czytanie o kolejnej stracie, albo o wylanych łzach, jak któraś się okazuje bezpłodna, czy jej mąż ma kiepskie wyniki nasienia :/.  Jak macie grupę na fb to chętnie dołączę, bo tam łatwiej mi pisać z telefonu.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #64798 27 czerwca 2016, 9:19

koko83 Fajna mama
Melduję ze my dalej szpital
Wczoraj była lekarka która reanimowala moja Lilianke jak ja zobaczylam to od razu wszystko się przypomniało

Nałogowo domu nie puscila
Mam nadzieję ze dzisiaj będziemy mogły wyjść
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #64799 27 czerwca 2016, 9:34

tandem Supermama
Monia staramy się podtrzymywać ten wątek tutaj, na pewno jest bardziej optymistyczny niż ten, o którym piszesz, więc jak najbardziej nadrabiaj i bądź z nami :) u mnie w tabelce na zielono widać wyraźnie, kto się już urodził :) w każdym miesiącu właściwie ma się jakieś maleństwo urodzić, staraczek nie ma już tak dużo, więc liczmy, że w końcu wszystkie przeniosą się do tabelki ciężarówek.

Skoro już może 12 dpo to może zrób betę, możesz? Ja bym Ci poleciła moją panią doktor, ona umie łączyć fakty i poskładała by te wszystkie Twoje objawy i historie w jedną całość...

Zapomniałam napisać, 8.7. idę do szpitala na oddział endo-gin. Szkoda, że akurat na weekend, ale cóż poradzić... (piątek-poniedziałek), jeszcze muszę przełożyć wizytę u napro, bo akurat miała być 9.7.

iza to potem kupcie sobie od razu vana na 8 osób, można tylne fotele wymontować i mieć duuży bagażnik :D

koko współczuję wspomnień i trzymam kciuki za powrót do domku!

Zgłoś nadużycie #64800 27 czerwca 2016, 9:47

mala2 Supermama
Elo :)

A u mnie cykl znowu chyba szaleje bo wczoraj zauważyłam jak by płodny śluz a raczej jego początki i zrobiłam test owu(ale późno bo cos po 19 a powinno sie raczej do południa wg ulotki bo niby wtedy największe stężenie) a tam coś sie zaczyna mienić 2 kreseczka wiec chyba ten cykl bedzie krótszy, chyba wracam do moich 28 albo cos sie popierniczyło bo poprzedni był 32 i kolejny 30 .Wiem,ze i tak mieści sie w normie jako regularne ale niech sie zdecyduje albo tyle albo tyle jak to było zawsze.Zobaczymy co dzisiaj wyjdzie.

Monia ty to masz skomplikowane te starania :( . Kurcze dziwne bo testy wychodza a beta nie a raczej zawsze na odwrót piszą/mówia ,ze beta to podstawa a testy moga kłamać.

My mieliśmy kombi i wbrew pozorom wcale taki pojemy nie jest u nas wózek wszedł i było ciasno. A z tyły 2 fotelki i człowiek to nie było by szans aby swobodnie siedzieć no chyba ze tyłek 40cm bym miała ;) .A teraz jak zmieniliśmy to miejsca mnóstwo a bagażnik taki wielki ,ze wczoraj przewoziliśmy 3szt drzwi i 10 krawężników na ogród i jeszcze by spokojnie coś weszło ;) .

Zgłoś nadużycie #64801 27 czerwca 2016, 9:51

tandem Supermama
mala to jaki model polecasz? :) praca na budowie wre, drzwi do sypialni, łazienki? i od razu urządzanie ogrodu? fajnie :) mala skoro u Ciebie zaraz owu to trzymam kciuki za firankowanie! może w niewykonczonym pokoju? :)

Zgłoś nadużycie #64802 27 czerwca 2016, 10:06

mala2 Supermama

tandem napisał(a)

mala to jaki model polecasz? :) praca na budowie wre, drzwi do sypialni, łazienki? i od razu urządzanie ogrodu? fajnie :) mala skoro u Ciebie zaraz owu to trzymam kciuki za firankowanie! może w niewykonczonym pokoju? :)

My mamy Peugeot 5008 ,7 osobowy .I jesteśmy jak na razie bardzo zadowoleni.Zastanawialiśmy sie tez nad citroen grand picasso albo berlingo ale jednak wzieliśmy peugeot.Ale tamte też fajne.
Drzwi do dziecięcych pokoi i sypialni na razie mamy a dzisiaj jedziemy po kolejne bo koszt transportu to wbił nas w ziemie wiec wolimy sami.Tak ogród też ogarniamy bo nawieźliśmy nowej ziemi i dzielimy na warzywniak i cześć rekreacyjna(nową trawe zasiejemy itp) bo sie torche metraż pozmieniał przez dobudowę domu i jest misz marz na razie ;)

Zgłoś nadużycie #64803 27 czerwca 2016, 10:15

tandem Supermama
Wygląda rzeczywiście przestronnie. Taki 7-osobowy to fajne rozwiązanie, bo nie jest jeszcze bardzo wielki a już dużo mieści :) my mamy teraz malutką corsę, ale już niedługo kombi męża firmowe, więc damy radę i z wózkiem (oby już niedługo...).
Koszty transportu rzeczywiście czasami są nie do ogarnięcia, też wszystko sami wozimy (nawet i tą corsą :D ). To będziesz dziś w Poznaniu? :) Powodzenia z ogrodem :) jako architekt krajobrazu bardzo tęsknię do własnego, no za kilka lat muszę go mieć :D

gusia a jak Twój ogród? pozostał trawnik i tuje? bo ja wciąż jestem gotowa krewecie coś fajnego zaplanować!

staraczka co u Ciebie? jak po wizycie w klinice?

Zgłoś nadużycie #64804 27 czerwca 2016, 10:22

mala2 Supermama

tandem napisał(a)

Wygląda rzeczywiście przestronnie. Taki 7-osobowy to fajne rozwiązanie, bo nie jest jeszcze bardzo wielki a już dużo mieści :) my mamy teraz malutką corsę, ale już niedługo kombi męża firmowe, więc damy radę i z wózkiem (oby już niedługo...).
Koszty transportu rzeczywiście czasami są nie do ogarnięcia, też wszystko sami wozimy (nawet i tą corsą :D ). To będziesz dziś w Poznaniu? :) Powodzenia z ogrodem :) jako architekt krajobrazu bardzo tęsknię do własnego, no za kilka lat muszę go mieć :D

Owszem przestronny a mamy poskładane dodatkowe fotele(bo na razie nie potrzebne)to bagażnik kolos.Na poczatku uderzamy na swarzędz do Leroy a mamy w planach jeszcze Obi obskoczyć jak czasu starczy bo nasz kibel tam jest 170zł tańszy wiec o Poznań pewnie tez zahaczymy ;) A przy takim wielki remoncie to każda 100 sie liczy oszczędności a tym bardziej ,ze jeszcze remontujemy mojej mamie.
To witam w klubie bo ja tez jestem po arch.Krajobrazu bo nie mogłam sie zdecydowac na kierunek i zrobiłam 2 ;)

Zgłoś nadużycie #64805 27 czerwca 2016, 10:25

mala2 Supermama
Coś kłuje mnie coraz częściej jajnik wiec zobaczymy jak to sie rozwinie i kiedy test owu bedzie pozytywny.Bo u mnie po tym inofemie ewidentnie cykl szaleje.

Zgłoś nadużycie #64806 27 czerwca 2016, 10:27

tandem Supermama
To tym bardziej witam w klubie, bo ja też skończyłam dwa :) drugi to edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, a Ty? :)
Jasne rozumiem, że każdy grosz się wtedy liczy, warto pojechać tu i tam, różnice w cenie są czasami naprawdę spore! Teraz zajmujemy się też domkiem letniskowym i też widzimy jakie mają przebitki cenowe czasami :/

Zgłoś nadużycie #64807 27 czerwca 2016, 10:32

mala2 Supermama

tandem napisał(a)

To tym bardziej witam w klubie, bo ja też skończyłam dwa :) drugi to edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, a Ty? :)
Jasne rozumiem, że każdy grosz się wtedy liczy, warto pojechać tu i tam, różnice w cenie są czasami naprawdę spore! Teraz zajmujemy się też domkiem letniskowym i też widzimy jakie mają przebitki cenowe czasami :/

Pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna :) I marzy mi sie jeszcze kosmetologia ale kurcze znowu wracac na uczelnie to mi sie nie chce a tym bardziej mając dziecko i mam nadzieję ,ze za chwile dzieci to było by ciężko to pogodzić.

Zgłoś nadużycie #64808 27 czerwca 2016, 10:38

tandem Supermama
o widzisz, to obie z nas architektki krajobrazu i pedagożki, tyle tylko, że ja sztuki :)
też mam nadzieję, że nie będę miała w najbliższej przyszłości czasu na powrót do nauki :)

Zgłoś nadużycie #64809 27 czerwca 2016, 10:51

izabela23 Supermama
Mala to trzymam kciuki żeby był udany cykl. A z bagaznikami to rzeczywiscie tak jest niby komtakzei a jednak,chocia my akurat mamy duzy bagażnik,bo mamy passata b6,ale jak jedziemy do de (jezdzi z nami tesc) to zawsze pelniutki bagaznik takze z maluchami nie byloby opcji sie zmiescic bo jednak maluchom dużo rzeczy trzeba+wozek z gondolami dwiema :-) : także ppewnie bedziemy mysleli nad autem duzym,ale zanim ja z maluchami pojade to tez troche czasu uplynie :-) noo ewentualnie na podroz do de mozemy podpiac przyczepke :- :-)

Ehh remont faktycznie studnia bez dna my samo niedawno konczylismy calkowoty remont poddasza a ciagle jest kupa roboty bo teraz lazienka na dole i korytarz elewacja,ogrodEnie,

Zgłoś nadużycie #64810 27 czerwca 2016, 10:55

tandem Supermama
iza o przyczepce nie pomyślałam :) w sumie taniej by wyszło, jeśli normalnie byście się mieścili :) remont poddasza w PL?