Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #64631 23 czerwca 2016, 10:57

tandem Supermama
to trzymam kciuki aby był to radosny czas oczekiwania...! obiad i alkohol, suknia i fotograf - to jest chyba najdroższe, fakt, i niezależne od tego czy to sam obiad czy długie wesele.
My czekaliśmy na siebie do ślubu, więc mieliśmy dodatkową motywację, by przyspieszyć mimo wszystko :) a kredyt wzięliśmy 1,5 roku po ślubie. niestety, bez tego chyba się nie da :/
a mieszkanko macie już docelowe? ile pokoi? :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #64632 23 czerwca 2016, 11:03

PaulaG Fajna mama
Wynajmowane 2 pokoje. Czekamy aż R dostanie z urzędu nowe :) )

Zgłoś nadużycie #64633 23 czerwca 2016, 11:15

tandem Supermama
o, to fajnie :)
ja kiedyś sobie wyliczyłam, że gdyby była komuna, to nam by przysługiwało 5-cio pokojowe, hihi :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #64634 23 czerwca 2016, 11:29

Laviaa Fajna mama
Ciekawe ile by mi przysługiwało.
Ciekawe co tam u Marluny jak się czuje i jej dzieciaczki

Zgłoś nadużycie #64635 23 czerwca 2016, 11:37

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

Dokładnie, u nas też takie upały... w pracy mamy klimatyzację, to potem jak wracam do domu mam szok termiczny (!); wczoraj usiadałam na chwilę na schodach w parku, to palce u stóp w rajstopach i balerinkach myślałam, że mi się stopią :D
Dobrze, że już lepiej, współczuję niestrawności.

Nie wiem jaki będzie kolejny krok napro, skoro ponoć wszystko jest już ok...

Podziwiam Cie za ta cierpliwosc do napro,bo ja bym nerwowo nie mogla tak,bo jak to jest z tym sprawdzeniem owulacjo u cb? Bo ja prowadzilan wykresy itp i nie jednokrotnie niby owu powonna byc a na usg nawet najmniejszego pęcherzyka :-/

Zgłoś nadużycie #64636 23 czerwca 2016, 11:37

PaulaG Fajna mama
Też czekam na wieści od marluny..
Zauważyłam właśnie że miałam chyba dać sobie apokój z fm ?? Haha

Dobija mnie tylkp reklama z nestle te dzieci i ta piosenka..

Wiecie? Dwa miesiaxe temu przygarnelam roczną kotkę z ulicy i potem wzielam ja do weta sie okazalo ze jest w ciazy, urodzila tylko jedno, a wczoraj moja mama znalazła dwutyfodniowa sierotke i przywiozla ja do mojej do cyca. W ciagu tygodnia stalam sie mama trzech kotkow...

Zgłoś nadużycie #64637 23 czerwca 2016, 11:47

tandem Supermama
PaulaG niełatwo dać sobie spokój :D gratuluję zostania potrójną mamą! :) może to taki etap przygotowawczy dla Ciebie? :)

marluna już niedługo zaczyna III trymestr, też mam nadzieję, że się odezwie! i lidzia druga mama bliźniakowa :) na szczęście iza nas nie opuszcza :)

Laviaa jak małżeństwo z dzieckiem, to chyba 2? :D i tak lepiej niż tak jak teraz, że nic i kredyt :)

iza no taka była nasza decyzja od zawsze, że tylko naturalnie i przy tym trwamy, ale nie mówię, że jest to proste. W sumie wcześniej chodziłam do zwykłej gin a do kliniki napro tylko do konsultantki, u dr napro byłam dopiero pod koniec kwietnia pierwszy raz. Więc póki co z nią nie miałam jeszcze monitoringu cyklu, tylko właśnie sprawdzała te moje obserwacje i wszystkie badania; a przed nią byłam u dwóch gin przed i po owu i z usg stwierdzili, że wszystko ok, owu jest.
Miałam u niej dwie wizyty, tak, że teraz mam już wszystkie wyniki wyprostowane (z tego co się udało znaleźć - tsh od stycznia "poprawiam", prolaktyna, progesteron), dostaliśmy też różne osłonowe itp, wspierające w czasie owu w dwóch ostatnich cyklach i miało się udać, no ale nic z tego.
Umówiliśmy się, że wizyta na początku lipca i jeśli do tego czasu się nie uda, to poszerzamy diagnostykę, bo nam zależy na czasie, tylko nie wiem co teraz będziemy badać. Może nietolerancje pokarmowe itp.? dużo się teraz o tym mówi

Zgłoś nadużycie #64638 23 czerwca 2016, 11:48

tandem Supermama
PaulaG ale kolorowe słodziaki! :)

Zgłoś nadużycie #64639 23 czerwca 2016, 12:11

murron Supermama

tandem napisał(a)

PaulaG niełatwo dać sobie spokój :D gratuluję zostania potrójną mamą! :) może to taki etap przygotowawczy dla Ciebie? :)

marluna już niedługo zaczyna III trymestr, też mam nadzieję, że się odezwie! i lidzia druga mama bliźniakowa :) na szczęście iza nas nie opuszcza :)

Laviaa jak małżeństwo z dzieckiem, to chyba 2? :D i tak lepiej niż tak jak teraz, że nic i kredyt :)

iza no taka była nasza decyzja od zawsze, że tylko naturalnie i przy tym trwamy, ale nie mówię, że jest to proste. W sumie wcześniej chodziłam do zwykłej gin a do kliniki napro tylko do konsultantki, u dr napro byłam dopiero pod koniec kwietnia pierwszy raz. Więc póki co z nią nie miałam jeszcze monitoringu cyklu, tylko właśnie sprawdzała te moje obserwacje i wszystkie badania; a przed nią byłam u dwóch gin przed i po owu i z usg stwierdzili, że wszystko ok, owu jest.
Miałam u niej dwie wizyty, tak, że teraz mam już wszystkie wyniki wyprostowane (z tego co się udało znaleźć - tsh od stycznia "poprawiam", prolaktyna, progesteron), dostaliśmy też różne osłonowe itp, wspierające w czasie owu w dwóch ostatnich cyklach i miało się udać, no ale nic z tego.
Umówiliśmy się, że wizyta na początku lipca i jeśli do tego czasu się nie uda, to poszerzamy diagnostykę, bo nam zależy na czasie, tylko nie wiem co teraz będziemy badać. Może nietolerancje pokarmowe itp.? dużo się teraz o tym mówi

no ja też jestem ciekawa co Wam zleci. a ja już nie pamiętam, a jak u Was z witaminą D?

Zgłoś nadużycie #64640 23 czerwca 2016, 12:20

tandem Supermama
suplementacja od grudnia 2015 :)
badałam też np. ana1, żelazo, morfologię i mocz kilka razy

Zgłoś nadużycie #64641 23 czerwca 2016, 12:28

woiwoi Świeżo upieczona
Wiadomo że jak staracie sie o dzidziusia to w trakcie zawsze (bardzo czesto) jest gorąco :D
Polecam klimatyzacje z http://www.eolsztyn.com/klimatyzacja-olsztyn zeby o wszystkim lepiej sie oddychało :P

Zgłoś nadużycie #64642 23 czerwca 2016, 12:51

jadzia Fajna mama
Tandem bardzo mi przykro z powodu negatywa. Dziekuje dziewczyny za zyczenia rocznicowe i dziekuje bardzo za kwiaty. Podziwiam taka postawę ze czekaliscie z mezem na siebie. Msm nadzieje ze ta dr z napro poradzi cos nowego. Ale macie racje trzeba korzystac z lata bo czasu sie nie cofnie a fasolka pojawic sie moze wlasnie na spontanie. Choc wiem ze o to podczas staran b. trudno.
My jedziemy na pare dni na wegryvz wieksza paczka. Bo za rok nie pojedziemy a okazja nam sie trafila wiec korzystamy. Ja bylam chetna ale moj domator mial swoje ale jak to on. Ale w koncu sie zdecydowal i jedziemy.
A z okazji rocznicy wczoraj sie poklocilismy i taka chmura gradowa wisi. No ale coz moje humory ciążowe w pelnej okazalosci powrocily a maz zapomnial ze schodzi sie mi z drogi. Jeszcze mi cukier skacze i mnie dodatkowo to denerwuje.
PaulaG moja znajoma miala na nfz droznosc bo lekarza miala ze szpitala. Ja mialam miec roznosc robiona w klinice. Koszt 350 zl u mnie

Zgłoś nadużycie #64643 23 czerwca 2016, 13:11

tandem Supermama
jadzia to może w domu karteczki poprzyklejaj dla niego z przypomnieniem, żeby schodził Ci z drogi? :D Super, że się wybieracie na taką wyprawę, ja -jak już wiecie- kocham Węgry i bywam tam co jakiś czas

Zgłoś nadużycie #64644 23 czerwca 2016, 13:11

tandem Supermama
gdzie jedziecie i na ile dni? :)
Dziękuję i proszę :) Niemyślenie jest najtrudniejsze, to prawda. Tak mi przypomniałyście z PauląG, że ja mam przecież skierowanie do szpitala (!), którego jeszcze nie wykorzystałam. A więc, niech ta @ przychodzi, dzwonię i lecę na trzy dni na te badania 10-12dc, a nie będę w pracy siedzieć! (nie wykorzystałam bo w maju miałam tabsy od napro, a kolejna @ tak szybko przyszła, że nie byłam pewna o co chodzi).
(tak, tak, pamiętam, że miałam nie myśleć o staraniach, a chcę się do szpitala kłaść, ale co tam :D )

Zgłoś nadużycie #64645 23 czerwca 2016, 14:11

jadzia Fajna mama
Tandem nie wiem jeszcze bo znajomi maja pare typow. Ja chcialabym gdzies w spokojniejsze miejsce ze wzgledu na dzieci bo my z siora mamy jeszcze male. A znajomi chca gdzies gdzie wieczorem mozna wyjc itp. Mnie w obecnym stanie to srednio kreca miejsca gdzie bedzie duzo ludzi i glosno itp. W niedziele jedziemy sie umowic co do miejsca.A jedziemy od4.07 nad ranem do 8.07. Ode mnie z Rzeszowa tj jakies 6 godz jazdy i zalezy nam zeby dzieci spaly

Zgłoś nadużycie #64646 23 czerwca 2016, 14:47

tandem Supermama
to powodzenia w ustaleniu kompromisowej lokalizacji :) fajnie, że nie macie aż tak daleko. Od nas to 1000km :/

Zgłoś nadużycie #64647 23 czerwca 2016, 14:49

murron Supermama
Franek śpi, a Ninka na placu z nianią :)
dziś Frankowi matę edukacyjną rozłożymy i zobaczymy czy mu się spodoba.
Staraczka, co tam u Ciebie.
Ktoś ma kontakt z Sielanką?
Fajnie, że w niedługim czasie na świecie będą trzy pary forumowych bliźniaków :)

Zgłoś nadużycie #64648 23 czerwca 2016, 14:52

jadzia Fajna mama
Troszke jest konflikt interesow bo znajomi maja dzieci wieksze a my jeszcze drobnice. Ale mam nadz ze jakos dojdziemy do porozumienia. Ja mam potrzebe zmiany otoczenia bo na wakacjach nie bylusmy 4 lata ost raz w podrozy poslubnej.

Zgłoś nadużycie #64649 23 czerwca 2016, 15:07

Laviaa Fajna mama
Jadzia wszystkiego dobrego z okazji rocznicy milosci i zrozumienia na najblizszych 100 lat ;-)
dziewczyny u nas chyba z 40 stopni o 16 ide po synka do szkoly i jedziemy na usg doczekac sie nie moge

Zgłoś nadużycie #64650 23 czerwca 2016, 15:16

buka87 Supermama
Jadzia dużo miłości z okazji rocznicy!! :) )
Moje dziecię nie lubi upałów jak ja i strasznie marudne jest! Wczoraj na spacer nas wyslala polozna o 22 zeby ją uciszyć ale gdzie tam całe osiedle ją słyszało tak wyła;/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...