Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #63671 7 czerwca 2016, 10:02

PaulaG Fajna mama
A mojego taty gornika tez ci szkoda? Nie ma juz 14 pensji. Nie jestes na biezaco. Jakbys plakala nad wejsciem do kopalni i czekala az wydobeda go spod gruzow inaczej bys mowila. Zastanow sie nad tym co mowisz.

Zgłoś nadużycie #63672 7 czerwca 2016, 10:02

izabela23 Supermama
Paola a ja uwazam ze slusznie,ze strajkuja robia wiecej jak lekarze a wiekszosc g..zarabia.

Paula nie uciekaj :(

Zgłoś nadużycie #63673 7 czerwca 2016, 10:07

izabela23 Supermama

Paola_33 napisał(a)

Ostro, Paola. też pracowałam w Służbie Zdrowia, doskonale wiem, ze niektórzy zarabiają za mało. Ale odchodzenie od łóżek pacjentów, zamykanie oddziałów p/ strajk gwałci podstawowe prawo... Strajk nie jest jedynym sposobem negocjacji.. Tak samo ostro myślę o górnikach. Wykonują b. ciężka pracę ale nie nalezą im się wszystkie przywileje. Wszyscy chcielibyśmy 14 pensji...
Najmniej zarabiają zresztą ludzie bez studiów,bez wykształcenia. Jeśli można studiować pracując, uznaję, ze brak dyplomu to wynajdywanie wykrętów..
Inaczej byś tez na strajk patrzyła, gdybyś byłą zrozpaczoną mamą umierającego dziecka w CZD...
Przykro mi z powodu Twojej mamy.

Jesli wszystkie wyjadą za pracą za granice ro wcale nie bedzie pielegniarek nawet strajkujacych.

Zgłoś nadużycie #63674 7 czerwca 2016, 10:08

PaulaG Fajna mama
Iza przepraszam ale az sie poplakalam czytajac takie komentarze. Widze cierpienie mojej mamy od co najmniej 10 lat a musi pracowac na dwoch etatach zeby miec na jedzenie.
Tak wlasciwie te pielegniarki przy lozkach malych dzieci siedza i cierpia prawie tak samo jak rodzice. Na oddziale dzieciecym malo gdzie strajkuja.

Zgłoś nadużycie #63675 7 czerwca 2016, 10:27

izabela23 Supermama

PaulaG napisał(a)

Iza przepraszam ale az sie poplakalam czytajac takie komentarze. Widze cierpienie mojej mamy od co najmniej 10 lat a musi pracowac na dwoch etatach zeby miec na jedzenie.
Tak wlasciwie te pielegniarki przy lozkach malych dzieci siedza i cierpia prawie tak samo jak rodzice. Na oddziale dzieciecym malo gdzie strajkuja.

Wiesz no wiadomo rodzice dzieci ciezko chorych boją się o zdrowie swoich malenstw i to jest zrozumiałe. A z drugiej strony po czesci rozumiem ludzi strajkujacych nie tylko pielegniarki

Zgłoś nadużycie #63676 7 czerwca 2016, 10:27

kamila19880 Fajna mama
ja jestem za strajkami tu w bxl mniejwiecej co miesiac sa strajki zapowiedziane lub nie nic nie jezdzi zadne tramy busy ostatnio nawet pociagi trzeba walczyc o swoje prawa jezeli ludzie nie beda strajkowac to samym gadaniem rząd bedzie nas miał w dupie
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #63677 7 czerwca 2016, 10:29

kamila19880 Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Wiesz no wiadomo rodzice dzieci ciezko chorych boją się o zdrowie swoich malenstw i to jest zrozumiałe. A z drugiej strony po czesci rozumiem ludzi strajkujacych nie tylko pielegniarki

wiesz iza nik ich nie naraza jezeli potrzebuja opieki przez ten dzien sa przenoszone, a jeden dzien badan przełozony nawet u chorego nic nie zmieni bo gdyby to było powazne to by gdzies indziej wysłali
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #63678 7 czerwca 2016, 10:41

tandem Supermama
Paola ja testuję na dzień ojca o ile z @ coś się znów nie pomiesza. Trzymam kciuki za oswajanie się mamy z nową sytuacją. Dobrze, że wizyty udało się przełożyć!
Znikam po południu czasami, bo to czas dla męża :) byliśmy w kinie na prapremierze, spotkaniu z aktorami, reżyserem, degustacji piwa (oczywiście mąż trafił na słodsze niż ja) i na burgerach (pierwszy raz, a namawiałam od roku?), tak więc pracowicie :)

Kazia to ile cykli się staraliście łącznie? super, że naturalnie zaskoczyło, pewnie dlatego, że psychicznie już odpuściliście licząc na inseminację.

buka gratki, że wszystko dobrze się układa, ale jakby miało być inaczej? :)

buba przykro mi ale dobrze, że się coś wyjaśniło przynajmniej. na kiedy wpisać kolejną @?

angel trzymam kciuki! bo dwie kreski widzę jak najbardziej, nawet nie musiałam czyscić monitora jak mala!

jadzia do twojego porodu czas też minie raz-dwa! zaraz 12tc, II trymestr, potem już jesień i przeleci szybciutko :)

werka to mam przerzucić Cię do poczekalni?

kasik u mnie w słońcu też termometr pokazuje nieludzkie temp, więc jest sensowny tylko rano :)

PaulaG nie opuszczaj nas, najpierw musi być pozytyw! współczuję, że akurat masz rodziców w takich stresogennych i niedocenianych zawodach

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #63679 7 czerwca 2016, 10:56

dorpio30 Zadomowiona
Witam jestem tu Nowa :) mam pytanie czy któraś z was próbowała zajść w ciążę z clostybegyt + pregnyl i się w końcu udało ? Pozdrawiam ;)

Zgłoś nadużycie #63680 7 czerwca 2016, 11:07

Kowy Fajna mama
Paula powiem Ci, ze mnie to najbardziej wk... minister zdrowia, który twierdzi że pielegniarkom chodzi tylko o kase. A jak sam strajkowal w imie lekarzy to dla idei. Oczywiście szkoda mi dzieci i rodziców i dlatego uważam że to żenujące że rząd nie reaguje, udaje ze nie ma problemu... Ze strajkuja bo brakuje im pieniedzy? To kurde tak, misja misją, a żyć i jeść trzeba. Zresztą CZD to zlozony problem, bo ma długi od lat, a pielegniarek jest tam dużo za malo. A z tego co wiem, to nie dostawaly nawet tych obiecanych 400 brutto.
Paula nie unos sie, zostan na forum, po to jesteśmy żeby rozmawiac. Pamiętaj że nie kazdy zna sytuację, wiemy najczęściej tyle ile pokaza w tv albo napisza. W tym konflikcie cierpia i rodzice i dzieci i pielegniarki, a rząd ma to w d... Wiecej było gadania o tej kretynskiej ustawie antyaborcyjnej, a jak trzeba teraz sie dziecmi zajac i ratowac naprawde swietny szpital to cisza. Przykre.

Zgłoś nadużycie #63681 7 czerwca 2016, 11:44

Paola_33 Supermama
Ja mam chyba spaczony obraz, bo pracując w Hospicjum dla Dzieci poznałam pielęgniarki niezwykle. Na pocz. pracowały za darmo, teraz tez mało różowo, bo Tomek bazuje na pryw.dotacjach. Nie znam większych Aniołów, niezwykle babki. Ja mam wyj.zle dośw. zarówno z pielegn.jsk i położnymi. Na same france trafiam 😈
Chyba , ze w stacjach krwiodawstwa. Tam pracują czarodziejki ci wkłują się w niewidzialną żyłę 😁

A rząd nie robi nic. Tylko o siebie dba. Nie mamy szczęścia do kolejnych min.zdrowia.. Co jeden, to gorsza szuja. Mnie najb. itutuje pseudo min. Śród. Szyszko niejaki.. Nskklepiej wyciąć w pień całą Puszczę Białowieska 😢😢 Szukają pretekstu by zarobić.. Nawet nie byłam tam i boję, że nie zdążę obejrzeć PB 😢

Ktora widziała P. Białowieską ??
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63682 7 czerwca 2016, 11:47

Paola_33 Supermama
Róża ma typ 1A. Ideał!! 1. raz obędzie się bez rehab. !!
Troche mnie zaskoczył lekarz, bo zalecił juz kubek do wody i przetarte warzywa... Wstrzymam się chyba do czw. (gastrolog), choć kusi. Kupiłam nawet ekol march.i jabłko.. I słoik z ziemn.+dynią..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63683 7 czerwca 2016, 11:56

Kowy Fajna mama
Paola to gratki! Ja jablko i marchew tez wprowadzalam jakos tak po 4 miesiacu, ale kubek do wody to troche za szybko jak dla mnie :/ Nie sadze zeby tak male dziecko umialo pic z kubka, predzej sie zakrztusi :/

Zgłoś nadużycie #63684 7 czerwca 2016, 12:00

Paola_33 Supermama
No wiesz, to ortopeda, nie gastrolog :-D
Poza tym kubki niekapki są odradzane !! Podobno spowalniają mowę, my nie używamy :-p
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63685 7 czerwca 2016, 12:22

tandem Supermama
gratki dla Róży za bioderka :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #63686 7 czerwca 2016, 12:26

Paola_33 Supermama
I za wzorowe zachowanie 😉 A za uśmiechy premia.. W postaci jabłuszka 😁
Chyba ją skuszę w porze obiadowej..
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63687 7 czerwca 2016, 12:34

murron Supermama
W kontekście CzD to tam strajkują bo mają bardzo dużo roboty bo nie ma ludzi w sensie pielęgniarek do pracy, nawet jakiś nowy Oddział otworzyli i mają na nim lekarzy ale nie działa bo nie ma pielęgniarek.zawód pielęgniarki Górnika czy nauczyciela jest mega niedoceniany.

Zgłoś nadużycie #63688 7 czerwca 2016, 12:35

murron Supermama
Choć ja z zawodów najbardziej strażakow podziwiam.

Zgłoś nadużycie #63689 7 czerwca 2016, 12:45

Paola_33 Supermama
Ja tez 😁 Nie bez powodu mają największe zaufanie wśród ludzi 😊

Próbowałam wcisnąć Różyczce jabłko... Oj, szkoda, ze nie nagrałam.. Mam nadzieję , ze nie będzie tak niechętna do nowych smaków jak M. która jadłaby tylko cukierki..
R. pluła jakbym ją truła.. I koniec aniołkowania.. Aferę zrobiła na 100 fajerek 😁 Mam dość eksperymentów do emerytury 😒
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63690 7 czerwca 2016, 12:49

staraczka33 Supermama

Paola_33 napisał(a)

Ja tez 😁 Nie bez powodu mają największe zaufanie wśród ludzi 😊

Próbowałam wcisnąć Różyczce jabłko... Oj, szkoda, ze nie nagrałam.. Mam nadzieję , ze nie będzie tak niechętna do nowych smaków jak M. która jadłaby tylko cukierki..
R. pluła jakbym ją truła.. I koniec aniołkowania.. Aferę zrobiła na 100 fajerek 😁 Mam dość eksperymentów do emerytury 😒

He he Róża pokazala rożki oj niemozliwe za kim ona taka charakterna?