Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #63531 6 czerwca 2016, 0:28

angel Fajna mama
Co do karmienia to ja po cc wiec mala byla i na butelce i na cycku ale musze sie wam przyznac ze cyckiem zadko karmilam i krotko bo chyba do 4miesiaca i pokarm mialam bardzo duzo ale ptoblem byl w tym ze nie moglam tego zniesc mialam odruchy wymiotne jak ona mi na cycku wisiala nie dawalam rady i co dziecko zdrowe normalne madre i jest ok :)

Zgłoś nadużycie #63532 6 czerwca 2016, 0:55

Paola_33 Supermama
Pewnie - szczęśliwa mamma - szczęśliwe dziecko !!
Angel - nic na siłę !!
Nie dajmy się zwariować...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63533 6 czerwca 2016, 1:12

kasik84 Gotowa na wszystko
Hej hej melduje się z cieplutkiej o dziwo uk. Doleczylam cała i zdrowa.
Angel gratuluję machnij sobie jutro elektryczny teścik i będziesz miała.pewnosc choć to tylko formalnośc
Tauriel powodzenia i szybkiego porodu oby lada dzień
Iza ja ruchów jeszcze wcale nie czuje ;( a u nas Różnica kilku dni
Paola Laski Twoje jak maliny

Zgłoś nadużycie #63534 6 czerwca 2016, 1:16

Paola_33 Supermama
Cześć Kasik, dzięki, i już niedługo poczujesz :-) Jeszcze Cię zmolestuje Córa :-)
A jak się czujesz ??
A dzis - Światowy Dzień Pocałunku !!!!!!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63535 6 czerwca 2016, 6:46

kamila19880 Fajna mama
wiec jednak to jest okres czy to możliwe ze i owulacje mam?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #63536 6 czerwca 2016, 7:48

Paola_33 Supermama
Śniadanko...

Dzisiaj sesja fot. w przedszkolu 😃
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63537 6 czerwca 2016, 8:06

PaulaG Fajna mama
Nie rozumiem jak mozna stwierdzac ze matka ktora nie karmi piersia jest zla matka.. Co to kurna ma do rzeczy? Zla matka to taka ktora nie karmi dziecka zneca sie nad nim albo kij wie co jeszcze... Nie na widze takich ludzi co tak twierdza.
Jestes cudowna mamą i koniec kropka. Nie daj sobie wmówić takich glupot!

Zgłoś nadużycie #63538 6 czerwca 2016, 8:14

Laviaa Fajna mama
Angel powtorzylas test?

Zgłoś nadużycie #63539 6 czerwca 2016, 8:14

murron Supermama
no ja pomimo że jestem zwolenniczką karmienia piersią nigdy bym źle matki nie oceniała, bo karmi mm i to niezależnie od powodu.
ja wychodzę z założenia, że jak ktoś nie jest z patologii, to chce dla swojego dziecka jak najlepiej.
a oceniać jest łatwo, ale tak naprawdę nigdy się do końca nie zna czyjeś sytuacji.

Zgłoś nadużycie #63540 6 czerwca 2016, 8:52

Kowy Fajna mama
Hej Dziewczyny!
Wyjechałam z małym na weekend i byłam bez kompa i z ograniczonym Internetem. Małż weekend spędził z kolegami, rozerwał się, to ja pojechałam do dziadków, żeby nie zwariować samotnie w domu ;)
Paola fajne foty, ale się małą opiekują! Mam nadzieję, że szybko się wyjaśni co jej jest :( A jak tam z mamą, widziałaś się z nią?
Angel, totalnie widzę dwie krechy i po cichu się cieszę, sikniesz dziś też?

Co do karmienia piersią, też karmiłam krótko bo brakowało pokarmu i przeszłam na mm. Miałam mega wyrzuty sumienia, zwłaszcza, że mąż mocno cisnął na kp. W końcu zrozumiał, że nie ma sensu męczyć mnie i małego. A maluch chociaż te pierwsze przeciwciała łyknął. Zobaczymy jak będzie teraz. Generalnie uszy do góry, ważne, że dzidziak je :) Ja też byłam szybko przestawiona na mm i jakoś nigdy mamie wyrzutów nie robiłam ;) Oczywiście nie neguję, że fajnie i zdrowo jest karmić piersią :) Ale jak nie wyjdzie, trzeba powiedzieć trudno i żyć dalej. Są gorsze tragedie. I bez wyrzutów!

Zgłoś nadużycie #63541 6 czerwca 2016, 10:11

izabela23 Supermama
Cześć. Ciekawe co u Malrluny. Marluna co u Ciebie,daj znać...

Zgłoś nadużycie #63542 6 czerwca 2016, 10:27

murron Supermama
Kasik to ile w UK stopni?
no moja siostra, która mieszka w Nicei mówi, że w tym sezonie ani razu na tyłku nie miała szortów, że maks u niej na Lazurowym Wybrzeżu jakieś 22-23 stopnie.
Kasik, ja Wam trochę tego UK zazdroszczę, ja w swoim życiu "mieszkałam" (bo po kilka miesięcy) w 4 państwach - UK, USA, Francji i we Włoszech i mam taki sentyment do UK, że to szok. i nawet nie do końca jestem w stanie powiedzieć dlaczego :)
mam nadzieję, że jednak UK nie wyjdzie z UE.

Zgłoś nadużycie #63543 6 czerwca 2016, 10:28

murron Supermama

Kowy napisał(a)

Hej Dziewczyny!
Wyjechałam z małym na weekend i byłam bez kompa i z ograniczonym Internetem. Małż weekend spędził z kolegami, rozerwał się, to ja pojechałam do dziadków, żeby nie zwariować samotnie w domu ;)
Paola fajne foty, ale się małą opiekują! Mam nadzieję, że szybko się wyjaśni co jej jest :( A jak tam z mamą, widziałaś się z nią?
Angel, totalnie widzę dwie krechy i po cichu się cieszę, sikniesz dziś też?

Co do karmienia piersią, też karmiłam krótko bo brakowało pokarmu i przeszłam na mm. Miałam mega wyrzuty sumienia, zwłaszcza, że mąż mocno cisnął na kp. W końcu zrozumiał, że nie ma sensu męczyć mnie i małego. A maluch chociaż te pierwsze przeciwciała łyknął. Zobaczymy jak będzie teraz. Generalnie uszy do góry, ważne, że dzidziak je :) Ja też byłam szybko przestawiona na mm i jakoś nigdy mamie wyrzutów nie robiłam ;) Oczywiście nie neguję, że fajnie i zdrowo jest karmić piersią :) Ale jak nie wyjdzie, trzeba powiedzieć trudno i żyć dalej. Są gorsze tragedie. I bez wyrzutów!

Kowy mi się dużo lepiej karmi Franka niż Ninkę, wtedy się tak tym mega stresowałam więc mam nadzieję, że u Ciebie też będzie spokojniej tym razem :)

Zgłoś nadużycie #63544 6 czerwca 2016, 10:28

marluna Gotowa na wszystko
Witajcie dziewczyny, jestem juz w domu, krwawienie, plamienie ustalo, to tyle dobrego albo az tyle.Niestety moja macica dalej szaleje, dzis w nocy myslalam ze zwatpie przez skurcze, juz nad ranem zadzwinilam do szpitala w ktorym lezalam bo myslalam ze to koniec.Nie kazali przyjezdzac dopuki nie ma krwawienia albo innej duzej cieczy, chyba lekarka miala na mysli wody plodowe.
Moja macica zaczyna szalec, jak tylko maluchy zaczynaja sie ruszac, po chwili jest brzuchol twardy nie do zniesienia.
Skurcze uspokajaja sie po buskopanie, jednak lekarka mowi ze to ostatecznosc i najlepiej by bylo gdybym nie brala wogole albo tylko jeden dziennie.Magnez nic nie daje.
Jak to jest tym buscopanem w Pl tezz krzywo patrza?, W necie tez sa dosc sprzeczne opinie na temat buscopanu w ciazy.

Zgłoś nadużycie #63545 6 czerwca 2016, 10:36

izabela23 Supermama

marluna napisał(a)

Witajcie dziewczyny, jestem juz w domu krwawienie, plamienie ustalo, to tyle dobrego albo az tyle.Niestety moja macica dalej szaleje, dzis w nocy myslalam ze zwatpie przez skurcze, juz nad ranem zadzwinilam do szpitala w ktorym lezalam bo myslalam ze to koniec.Nie kazali przyjezdzac dopuki nie ma krwawienia albo innej duzej cieczy, chyba lekarka miala na mysli wody plodowe.
Moja macica zaczyna szalec, jak tylko maluchy zaczynaja sie ruszac, po chwili jest brzuchol twardy nie do zniesienia.
Skurcze uspokajaja sie po buskopanie, jednak lekarka mowi ze to ostatecznosc i najlepiej by bylo gdybym nie brala wogole albo tylko jeden dziennie.Magnez nic nie daje.
Jak to jest tym buscopanem w Pl tezz krzywo patrza?, W necie tez sa dosc sprzeczne opinie na temat buscopanu w ciazy.

Ja w szpitalu miałam buscopan a potem do domu mialam wypisany 3x1 i potem już mnie nie bolało to gin mówił,że mogę już nie brać. Także chyba szkodliwy nie jest ?? Skoro ja miałam az 3 razy dziennie a do tego nospa forte i duphaston teraz dolozyl mi lekarz luteine dopochwowa jak mowilam ze twardnieje mi brzuch

Zgłoś nadużycie #63546 6 czerwca 2016, 10:42

izabela23 Supermama
Marluna a jaka dawkę magnezu bierzesz ??

Zgłoś nadużycie #63547 6 czerwca 2016, 10:47

Podobno na bliznie po casarce sa zrosty a ja mam ta blizne w pionie bardzo dluga przez caly brzuch, sa zrosty na macicy i to nie sa jakby skurcze porodowe, bo szyjka ostatnio sie wydluzyla na 4 cm a nie skrucila, tylko tak macica ze zrostami reaguje na wzrost.Nie wiem sama, bo nie chcialabym przegapic momentu zwiaxanego ze skurczami prawdziwymi.
Mam chwile zwatpienia tak jak dzis kiedy te skurcze sa ekstremalne.

Zgłoś nadużycie #63548 6 czerwca 2016, 10:52

Laviaa Fajna mama
Marluna ja zauważyłam,że tu lekarze nie chętnie dają tabletki na cokolwiek. Nawet mi, w Polsce już dawno dostalabym ten hormon... Więc moim zdaniem spokojnie możesz brać buscopan. Wypowiedziami na necie nie ma co się sugerować bo każda ciąża inna i przypadek

Zgłoś nadużycie #63549 6 czerwca 2016, 10:53

motylek1909 Supermama
Cześć! Odzywam się po 100 latach :) Czy któraś mi stresci co u was? bardzo proszę :)
U nas czas leci nieubłaganie! zatrzymajcie go :) Fifi zdrowo rośnie, jest małym siłaczem i probuje już siadać o.0 cały czas karmię piersią, nocki przesypia już całe i jest kochanym, wiecznie uśmiechniętym dzieckiem ;) wrzucam kilka fotek!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #63550 6 czerwca 2016, 10:55

izabela23 napisał(a)

Marluna a jaka dawkę magnezu bierzesz ??

Biore cos takiego jak magnesiocard 10.
Na opakowaniu stoi 243 mg.
Iza to dobrze czy raczej nie, jaka ty mssz przepisana?Ja kompletnie nie wiem czy to maksymalna dawka, ale podobno tak