Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #63011 1 czerwca 2016, 12:36

Paola_33 Supermama
Koko, współczuję unieruchomienia, ale z dzieckiem ok, to super !!!!!!!!

Marluna, wszystkie TRZYMAMY KCIUKI !!!!!!!!!!!!

Murron, już była umówiona do gastrologa, i na usg, odwołałam, bo była znaczna poprawa, teraz nie wiem, co robić.. znów zwraca. Przy ur. ważyła 2810.

Tandem, to się nawizytujesz :-) Oby bylo owocnie, w końcu ma być dzieciak marcowy !!!!!!!!

Życzcie mi, bym nie udusiła Róży, jeśli będzie równie 'kochana' jak wczoraj, nawet mężowi wczoraj puszczały nerwy a taki spokojny niby...

W planach mam posukiwanie magicznej szczoty/ grzebienia i sklepu Hebe ... Też życzcie powodzenia :-)

oho, potwór się obudził... :-/
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63012 1 czerwca 2016, 12:45

Paola_33 Supermama
I... zasnęła :-o
Namierzyłam, gdzie najbliżej mam dojazdem Hebe, i jadę :-)
Obawiam się tylko wydać majątek, bo papiernicze i drogeryjne sklepy to pokusaaaa > niż cukiernie...
Mam czas tylko do 16, gdy wracają dzieci, a znając matkę zamiast o 17, będzie już o 16...
Dziś spokojniej MA BYĆ, bo Melissa idzie na logopedię a samotna Ida jakby mniej 'kreatywna'. Marzę, by skończyła wreszcie experymenty pt. "tonie czy nie tonie"... wszystkie wiążą się z moją kawą lub herbatą ;-(
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63013 1 czerwca 2016, 12:48

Kowy Fajna mama
Paola to trzymam kciuki za szczote i zebys dala rade z mama :) Mozesz zerknac tez u fryzjerow mozna kupic te szczotki czasem .

Zgłoś nadużycie #63014 1 czerwca 2016, 13:20

pepitka50 Fajna mama
hejo!!!! Buka standard w dwupaku czegóż ja się spodziewałam ;p ;p Stencelka z tego co gdzieś tam przeczytałam urodziła więc serdeczne gratulacje i czekamy na relacje :) Marluna trzymaj się:* Ty to biedna jesteś cała ciąża w stresie ale trzeba być dobrej myśli- wypoczywaj dużo!!! Iza ja też tak miałam ze co chwila słabo mi sie robiło ale później mi przeszło! super że u Ciebie wszystko w porządku cieszę się bardzo :) :) :) Paola widzę ze masz wesoło ;) różyczka kolce wypuszcza hi hi hi urwisica ale za to jaka ładna :) koko dasz radę już końcówka!!! Tandem do boju bo ja czekam na Twój pozytyw ;p nie jestem w stanie nadrobić 30 stron mam nadzieję że u Jadzi wszytsko w porządku aaa no i kasik pięny brzusio aż mi się za moim zatęskniło !!! serio ale za takim mniejszym bo ten większy już nie jest taki milusi i fajniusi hi hi u nas wszytsko w porządku mały waży już ok 5 kg już mnie ręce bolą od noszenia!!! niestety płacze na brzuszek czekamy własnie na kropelki cud sprawdzone przez kuzynkę meża i bratową i ponoć bóle mają iść precz!!! mam nadzieje ze dziś kurier przyjedzie bo się maleństwo męczy. a poza tym to mam tyle prasowania ze chyba skicham się przy tym ;p ;p ja myślałam że maleństwo się raz ubierze i będzie czyściutkie i pachnące a tu dupa blada ;) he he prania więcej jak z mojego małża he he he ale dobrze ze mam komu prac bo by mi za nudno w tym życiu było!!! buziole dla wszystkich ciotuniek forumowych:*:**

Zgłoś nadużycie #63015 1 czerwca 2016, 13:27

buka87 Supermama
Pepitka, Paola Wasze dzieci ważą 5 kg i moje pewnie tez hahaha :D Masakra! :D
Tandem ciekawe kto dobrze obstawił. Do wtorku sie wyjasni na pewno :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #63016 1 czerwca 2016, 13:29

Paola_33 Supermama
Co za cudaczek kochany !! Cudooo !! I te stopki !! Wazy tyle, co Róża 😁
Jeszcze daje radę ją nosić, pióreczko !!
Nawet plecy jakos mniej dokuczają 😁

Zbieram się do wyjścia.
Mama nie przyjedzie. Mówiłam, że tak będzie 😒
Ale powód ma. Provlemy krępujące.. Musi iść do internisty.. Chociaż tyle wymusiłam.
Chyba sama do niej pojadę za kilka dni lub taxi wyślemy po nią...

Idalia kuleje.. Trzeba chyba jednak iść na rtg. Mamy b. blisko... Ciągle cos nie tak...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63017 1 czerwca 2016, 13:37

tandem Supermama
Kamila może pływanie a może fasolka? :)
No i właśnie, jeszcze temat adopcji..

Paola endo mam kontrolę póki co co 2 miesiące, żeby to tsh wyprostować. Znów jest ładne, nie wiem tylko czy na stałe, czy to etap w wahaniach, bo miałam od wysokie 4,6 - 1,3 - 2,7 - 1,09. Tak mnie nastawiłaś na te marcówki, że kurczę, jakoś nie widzę się w innym miesiącu :D
Dzieci w grupie chyba zawsze bardziej szarżują. :) powodzenia na zakupach!

Kowy a Ty jak się czujesz, jak synek, biega pewnie i ciężko za nim nadążyć? Mówi coś? :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #63018 1 czerwca 2016, 14:04

Kowy Fajna mama
Tandem no synkiem to sie trzeba nalatac :D Biega jak szalony, najchetniej przeprpwadzilby sie na plac zabaw i jest uparty :p Czasem jest trudno nadazyc, podnosic etc ale jakos jeszcze zyje ;) Mowi mama, tata, daj, nie, tak :) Przed chwilą zrobil mega bunt na zupe botwinkowa, ktora wczoraj mu smakowala. Dzis zazyczyl hrabia smazone ziemniaki :p

Zgłoś nadużycie #63019 1 czerwca 2016, 14:09

Paola_33 Supermama
Hhehe, odpoczniesz, gdy pójdzie do przedszkola ;-)
Pamiętam jeszcze , jak się przemocą wyciąga dzieci z pl. zabaw :-D :-D Najchetniej by tam nocowały, fakt
:-D :-D :-D :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63020 1 czerwca 2016, 14:11

pepitka50 Fajna mama

buka87 napisał(a)

no jestem ciekawa jak u nas bedzie wygladalo to wywolanie. Czy oxy czy ten balonik.

na Ujastku jest tak że najpierw zakładają balonik ok 12-13 godziny i podłączają ktg, po ktg każą chodzić może pojawić się krwawienie ale to dobrze - mi balonik zrobił rozwarcie n 6cm ale były 2 dziewczyny po terminie których w ogóle nie ruszył. rano ok 6.30 biorą na porodówkę i tam kroplówka z oksytocyną ;p tak to wygląda ;p

Zgłoś nadużycie #63021 1 czerwca 2016, 14:44

buka87 Supermama

pepitka50 napisał(a)

na Ujastku jest tak że najpierw zakładają balonik ok 12-13 godziny i podłączają ktg, po ktg każą chodzić może pojawić się krwawienie ale to dobrze - mi balonik zrobił rozwarcie n 6cm ale były 2 dziewczyny po terminie których w ogóle nie ruszył. rano ok 6.30 biorą na porodówkę i tam kroplówka z oksytocyną ;p tak to wygląda ;p

SUper dzieki!!! :) Mam nadzieje ze jakoś pójdzie.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #63022 1 czerwca 2016, 14:46

Kowy Fajna mama
Buku szczerze to super :) Jak dla mnie balon lepszy niz oxy, dostalam po nim skurczy po 15 min :p

Zgłoś nadużycie #63023 1 czerwca 2016, 14:51

buka87 Supermama

Kowy napisał(a)

Buku szczerze to super :) Jak dla mnie balon lepszy niz oxy, dostalam po nim skurczy po 15 min :p

Dodajecie otuchy dziewczyny!! :) ) A długo po tym rodziłaś ??
Dziś mnie lekarz dobił bo mnie badał a mnie tak bolało ze sie leżanki chwyciłam i on z textem: no jak pani bedzie rodzic jak pania badanie boli;/;/ Jak ja urodze? :(

Zgłoś nadużycie #63024 1 czerwca 2016, 14:55

izabela23 Supermama
Żeby było bardziej napięta atmosfera to dzisiaj mi brzuchol szaleje. :(

Zgłoś nadużycie #63025 1 czerwca 2016, 14:55

Paola_33 Supermama
Trzeba było powiedzieć, że pewnie poród mniej bolesny niż jego niedelikatne łapska ;-D :-D
Ja zawsze myślałam, ze faceci są delikatniejsi, ale w zeszłym r. poznałam takiego tuż po studiach.. wyjątkowy antytalent.. Nie ma reguł...
No wiesz, poród to nie jest zwykle (różnie bywa..) lekkie dośw., ale przecież dla Basi warto się ciut pomęczyć, dasz radę !!!!!!! I to już jutro ?? Albo dziś ?? ?? ?? ?? ? Jesteś już przyjęta ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63026 1 czerwca 2016, 15:01

buka87 Supermama

Paola_33 napisał(a)

Trzeba było powiedzieć, że pewnie poród mniej bolesny niż jego niedelikatne łapska ;-D :-D
Ja zawsze myślałam, ze faceci są delikatniejsi, ale w zeszłym r. poznałam takiego tuż po studiach.. wyjątkowy antytalent.. Nie ma reguł...
No wiesz, poród to nie jest zwykle (różnie bywa..) lekkie dośw., ale przecież dla Basi warto się ciut pomęczyć, dasz radę !!!!!!! I to już jutro ?? Albo dziś ?? ?? ?? ?? ? Jesteś już przyjęta ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?

Nie no, na ktg wszystko ok wiec mam w domu czekac az sie zacznie;/ Czyli do usranej śmierci :P W piątek nastepne ktg i wtedy dostane skierowanie do szpitala na wywolanie pewnie na  poniedzialek.

Zgłoś nadużycie #63027 1 czerwca 2016, 15:09

Paola_33 Supermama
O, kurczę, to współczuję, myślałam, ze Cię mniej będą poniewierać.. ech... Służba Zdrowia..
Gadaj dużo z Basią i zachęcaj, zachęcaj.. Nawet prezenty Jej nie kuszą ?? ?? :-D :-D :-D :-D Ale z niej twardzielka..
A mówi się, że 1. dziecko się spieszy, to co z Twoimi nastęnymi ?? ?? :-D :-D :-D :-D
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #63028 1 czerwca 2016, 15:13

pepitka50 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Dodajecie otuchy dziewczyny!! :) ) A długo po tym rodziłaś ??
Dziś mnie lekarz dobił bo mnie badał a mnie tak bolało ze sie leżanki chwyciłam i on z textem: no jak pani bedzie rodzic jak pania badanie boli;/;/ Jak ja urodze? :(

taaa ja mialam to samo jak mi wymaz brali z szyjki do badania to myślalam ze padne a jak rodziłam to mnie aż tak bardzo nie bolało więc nie koniecznie się tzreba tym sugerować ;p ja zaraz po baloniku miałam skurcze czuć je tak jak taki bardzo bolesny okres ale do zniesienia w spokoju bez wrzasków he he i w sumie to miałam skurzce tak co 5-10-15 min aż do 22 godziny jak się położyłam to minęły ale za to pojaiwł się ból dupy że tak brzydko się wyrażę serio tak mnie odbyt bolał ze spać nie mogłam ani się zgiąc miałam wrażenie jakby mi się do toalety chciało cały czas ale rano jak mi wyjęli ten balonik to przeszło więc pewnie mnie gdzieś uciskał. teoretycznie balon ma wypaść jak zrobi się 3 cm rozwracia u mnie było 6 cm i twardo siedział więc róznie bywa ;p ja jak rano wstałam i zaczęłam chodzić to skurcze wróciły i były co 5 min ale dalej znośne - nie fajne pojawiły się tak przed samą końcówką ale miałam gaz rozweselający więc dużo lepiej było znieść ból a samo parcie było prawie bezbolesne bo jak czułam skurcz i zaczęłam przec to ból ustępował i żadnego rozrywania nie czułam. a jak mnie nacinali to poczułam tylko pieczenie ;p także głowa do góry póxniej będziesz w takiej euforii że zapomnisz o całym bólu ;) ja to nawet zapomniałam że trzeba jeść serio ;p przyniosły mi panie obiad a ja po 2 godzinach się kapnęlam że nie zjadłam ;) bedzie dobrze ;p

Zgłoś nadużycie #63029 1 czerwca 2016, 15:18

Kowy Fajna mama
Buka ja okolo 9 mialam zalozony, do ok 12 mocne skurcze z krzyza, przerwa do 15. Od 15 zaczely sie rozkrecac, ok 19 wyjelam balon (kazali probowac wyjmowac) i rozwarcie było na 3 palce. Poszlam na porodowke, urodzilam przed polnoca, ale u mnie ponad 2 h skurcze parte trwaly.

Zgłoś nadużycie #63030 1 czerwca 2016, 15:31

Laviaa Fajna mama
Pepitka brawo za opis! czasami zazdroszcze kobieta , ktore rodza naturalnie .
moja bratowa ma rodzic na dniach...