Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #61371 14 maja 2016, 12:28

tandem Supermama
Mala trzymam kciuki za okna :) dużo ich macie?

iza a to jest przeciwwskazanie? Jak się czujesz?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #61372 14 maja 2016, 13:02

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

Mala trzymam kciuki za okna :) dużo ich macie?

iza a to jest przeciwwskazanie? Jak się czujesz?

Ogólnie posiew musi byc jałowy inaczej nie można zakładać szwu bo zamkną mi w macicy bakterie. Może ewentualnie podadza antybiotyk i założą szew,ale wątpię. Wszystko zalezy od lekarza. A jak się czuję? Walczę z sobą tzn moja psychiką i staram się myśleć pozytywnie,bo po ostatnich nerwach przez 2 dni bralam zastrzyki bo brzuch miałam twardy. Jutro wraca mąż może będzie lżej. Mam nadzieję,że założą mi ten szew :(

Zgłoś nadużycie #61373 14 maja 2016, 13:22

tandem Supermama
No fakt,to brzmi logicznie :) to życzę by obecność męża pomogła w zwalczaniu stresu i by mogli jednak założyć szew :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #61374 14 maja 2016, 13:35

murron Supermama
Iza na bank będzie lepiej jak mąż wróci

Zgłoś nadużycie #61375 14 maja 2016, 14:25

koko83 Fajna mama
Iza trzymam kciuki może podają antybiotyk i założą szew
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #61376 14 maja 2016, 14:42

Laviaa Fajna mama
Iza wszystko bedzie dobrze, wiem co czujesz ale musimy byc dobrej mysli. Ja modle sie tylko aby dotrwac do 30 tyg

Zgłoś nadużycie #61377 14 maja 2016, 14:42

Laviaa Fajna mama
Iza wszystko bedzie dobrze, wiem co czujesz ale musimy byc dobrej mysli. Ja modle sie tylko aby dotrwac do 30 tyg

Zgłoś nadużycie #61378 14 maja 2016, 15:06

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Ja marzę o tym samym,aby te lozyska dzialaly jak powinny i oby do 30 tc a potem co bog da

Zgłoś nadużycie #61379 14 maja 2016, 15:09

Laviaa Fajna mama
Iza damy radę! my weteranki jesteśmy silne! o ktorej masz wizyte w poniedzialek? Maz wroci to zobaczysz ,ze bedzie Ci lzej i napewno doda otuchy

Zgłoś nadużycie #61380 14 maja 2016, 15:20

jadzia Fajna mama
Iza jesli antybiotyk nie pomoze ja zakwaszalam organizm kefirami, sokiem z kapusty, ogorczanka sokiem z zurawiny sokiem z cytryny z woda brałam lactovaginal. Mam nadzieję ze kesli jest ich malo to da sie to wytepic. Mnie tez gin mowil ze do zabiegów tak jak ja mialam miec droznosc robiona to trzeba bakterie wytepic zeby nie wepchnac jej do srodka.

Zgłoś nadużycie #61381 14 maja 2016, 15:37

stencel_ka Fajna mama
Jadzia...wiem co czyjesz...moje mdłości nie dawały mi żyć do 16tyg...Nic mi niestety nie pomagało, miałam taki wstręt do jedzenia ze do kuchni bałam się wejść a o otwarciu lodówki niewspomnę...dobrze ze mama moja zajmowała się córcią bo biedna nic by przy mnie nie zjadła.

To co w miarę mogłam jeść to były suche bułki, albo jakieś słodkie jagodzianki. Dawał radę rosół...no i gumy miętowe rzułam na potegę...Migdały ani imbir mi nie pomagał😰😰

Koko Iza Lavia trzymam za was strasznie mocno kciuki. Wiem z forum ile lez was kosztowało to wszystko a teraz gdy są te upragnione fasolki, tez nie macie lekko...Dlatego kibicuję wam bardzo bardzo mocno i już wybiegam w przyszlosc widzac jak spacerujecie z wozeczkami. Bedzie dobrze, my baby wszystko zniesiemy 👍👍👍👍

Zgłoś nadużycie #61382 14 maja 2016, 15:48

izabela23 Supermama
W poniedziałek to ja już do szpitala i tam lekarz oceni wynik i zadecyduje czy zalozy szew czy nie. Jak nie założy to sie chyba zalame i poddam ze wszystkim

Zgłoś nadużycie #61383 14 maja 2016, 15:53

izabela23 Supermama

jadzia napisał(a)

Iza jesli antybiotyk nie pomoze ja zakwaszalam organizm kefirami, sokiem z kapusty, ogorczanka sokiem z zurawiny sokiem z cytryny z woda brałam lactovaginal. Mam nadzieję ze kesli jest ich malo to da sie to wytepic. Mnie tez gin mowil ze do zabiegów tak jak ja mialam miec droznosc robiona to trzeba bakterie wytepic zeby nie wepchnac jej do srodka.

U mnie sa tylko pojedyńcze tylko co robią w szyjce jak to sa bakterie ukladu pokarmowego, musiały się przypadkiem dostać przy podcieraniu się,bo jeszcze pare tyg temu nie bylo nic.

Zgłoś nadużycie #61384 14 maja 2016, 15:59

jadzia Fajna mama
W ciagu dnia oprocz tego ze jestem slaba nie jest zle. Jem malymi porcjami i jakos wchodzi ale odbija mi sie na potege. Najgorsze jak widze sa ranki bo nie dosc ze mdlosci to i w7ymioty. Dzis zrocilam tabletke na tarczyce, potem napilam sie cieplej wody z cytryna i jakos przeszlo.

Zgłoś nadużycie #61385 14 maja 2016, 16:15

marluna Gotowa na wszystko
Witajcie dziewczyny
Duzo sie tu u was dzieje, laviaa kurcze doczytalam ze bylas w szpitalu z powodu hemoglobiny oby teraz juz bylo u was z gorki a wyniki z krwi szly w gore.
Iza narazie jest u maluszkow w porzadku, nie przejmoj sie na zapas, chociaz sama wiem jak to trudno.
Jadzia ja tez mialam przeboje z wymiotami, byl czas ze myslalam ze juz chyba przez to  o ze swiata zejde, koniec koncow dostalam Itinerol b6 to sa czopki przecijwwymiotne, ktore moga brac kobiety w ciazy.Ja do dzis dnia jak nie wezme tego chociaz raz dziennie to mam nudnosci i wymioty, moze w Pl cos takiego tez jest.
Ja zaczynam swirowac tez bo u mnie to 16 tydzien i 4 dzien  i rochow nie czuje.Musze sie tez do czegos wam przyznac, a dawno juz nie wracalam do tych spraw bo do dzisiaj bola.To moja druga ciaza, dugie zreszta malzenstwo.Pierwsza skonczyla sie tragicznie z powodu tego samego problemu co dzis mam czyli przodujacego lozyska.Ciaza byla donoszona 40 tydzien, nie wiem na co wyedy czekali tak dugo, niestety odkleila sie kosmowka,krwotok, zrobili cesarke dziecko juz nie zylo.To bylo prawie 16 lat temu.Niestety nie wiem czy po tak dlugim czasie mam sie traktowac jako ta ktora juz rodzila, czy spodziewac sie ruchow kolo 20 tygodnia?
Powiem szczerze ze tez nic albo bardzo niewiele pamietam z okresu tej pierwszej ciazy, bo przez dlugie lata pracowalm by wyprzec ta traume ze swojej swiadomosci, teraz czsaem wysilam sie zeby cos porownac ale nie da sie, bo pustka zostala w glowie.
Pozostale forumowiczki serdecznie pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie #61386 14 maja 2016, 16:31

gusia85 Gotowa na wszystko
Marluna dziekuje Ci, że się z nami podzieliłaś swoimi przeżyciami. Skoro pierwszą udało się donosić z drugą też tak będzie :) Krewetkowe ruchy poczulam bardzo slabe po niespelna tydzien temu, i w sumie latwo je przeoczyc sa tak delikatne... :) Jestes pod dobra opieka, maluszki maja sie dobrze, wiec lada chwila poczujesz male zuczki :) Tylko nie zapomnij sie nam pochwalic :)

Zgłoś nadużycie #61387 14 maja 2016, 17:23

Laviaa Fajna mama
Marluna nie przejmuj sie kochana , ja rodzilam 7 lat temu,a do dzis nie pamietam kiedy poczulam ruchy czy byl to 16 tydzien czy 18 ,a moze 20 nie raz mam rozkmine i probuje ustalic ktory to moglby byc tydzien...

Zgłoś nadużycie #61388 14 maja 2016, 17:52

Motocyklistka Zaprawiona w bojach
no ja na ruchy bede musiala jeszcze poczekac :) za to boje sie tych wszystkich badan na razie wszystko jest z dzidzia okey i mam nadzieje ze tak zostanie chodz boje sie o malenstwo :(

Juz jedna smierc dziecka przezylam wychowywalam z bylym chlopakiem jego coreczke ktore zmarla na raka majac zaledwie roczek :(

Zgłoś nadużycie #61389 14 maja 2016, 18:10

Kowy Fajna mama
Marluna przy przodujacym łożysku ruchy czuje się późno i raczej słabo.

Zgłoś nadużycie #61390 14 maja 2016, 18:25

Paola_33 Supermama
Murron, w wolnej chwili wrzuć, proszę, jeszcze raz suwaki, bo Twoje szwankują i nie wiadomo, kiedy życzenia słać i gratulować :-) ;-) ;-)

Lavia - oby szybko antybiotyk i na trwale pomógl !! Gratuluję wyjścia do domu !!!!!!!! Wypoczywaj, zbieraj sily !!! Ruchy poczujesz nada dzień, max. 4 tyg. !!

Jadzia, kup korzeń imbiru. Na pewno jest w Carrefourze, dodawaj do gorącej wody lub herbaty plastry. Skuteczny na 100 % !! Mi pomagała nawet herbatka imbirowa gotowa, taka zwykła z Tesco.
Ponieważ imbir pobudza kwasy żołądkowe, i metabolizm, moze być zgaga a na nią najb. działają migdały w skórce. Nie warto kupować obranych !!!!!
Unikać też mięty, wszyscy gastrolodzy mówili mi, ze głównie mięta ( i melisa trochę) bardzo podrażnia śluzówkę żołądka, zwieracz, i w ciąży należy unikać !!

Gusia - super, ze wróciłaś !!!!!! I rzodkiewki - pelny sukces !! ;-p I dbaj o fasolka, odpoczywaj !!!

Marluna - bardzo, bardzo, bardzo, nie do wyrażenia przykro mi z powodu Twojego 1. dziecka; beznadziejni lekarze - czekac taak dlugo !!!! mogli przeprowadzić cc w 37, 38 tyg. c. !!!! BRAK SŁÓW !!!!
Bardzo Ci współczuję ;-( :-( :-(
Ale teraz BĘDZIE TJ. POWINNO - WSZYSTKO O CZASIE, i szczęsliwie !!! Ruchy mozesz poczuć nieco później - w 22 tc. a moze już w 19 :-)

Izabela - to moze Ci dadzą antybiotyk.. ?? Nie martw się, też raz w ciąży miałam E. Coli, i zdrowe dziecię !!

Buka - jakoś mi tak data 18 maja się nasuwa na Basiunię, ale pisałaś : "boje sie ze jak pojde we wtorek zobaczą że 4cm to mnie w szpitalu zostawią" ;-/ A przecież Basia już będzie gotowa na spotkanie z Tobą, i prze szczęśliwa bliskością mamusi, głowa do góry !!!!!!!

Tandem - bo to już się czuje, ze niedługo u Was się pojawi Dzidziuś !! Ba, stawiam na Córkę, jako 1-ą !! :-)
Tyle kciuków i moc pozytywów płynących od Cb. musi zadziałać !!!!!!!!
(Róża choruje jako ost. z łańcuszka rodziny, niestety. Odpukac, dzisiaj goraczka niższa..)
Melissa    
Idalia