Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #61231 11 maja 2016, 8:12

angel Fajna mama
Iza tak jak dziewczyny pisza jestes pod dobra opieka a to jest podejrzenie a nie diagnoza moze oni tez wola dmuchac na zimne albo skonsultuj ta informacje z innym gin zobaczysz co on powie. Bedzie dobrze musi byc mysl pozytywnie i nie stresuj nam blizniakow :-)
Emili gratuluje coreczki niech zdrowa rosnie :-)

Zgłoś nadużycie #61232 11 maja 2016, 8:37

Mika29 Fajna mama
Buka tak guzek mam na tarczycy. Moja endo powiedziała, że mam narazie być spokojna. Bardziej trzeba sprawdzić czy rośnie bo jeśli tak to trzeba go wyciąć przed ciąża.

Zgłoś nadużycie #61233 11 maja 2016, 8:42

Kowy Fajna mama
Iza bardzo mi przykro z powodu wiadomości. Będziesz szła to skonsultować? Może masz jakiegoś dobrego giną w mieście który pracuje też na oddziale szpitala? Tak żeby w razie potrzeby skierował was na obserwacje? Swojab droga ta lekarka mega nieprzyjemna. Takie informacje przekazuje się delikatnie.

Zgłoś nadużycie #61234 11 maja 2016, 8:44

jadzia Fajna mama
Iza trzymaj sie. Ale ja tez jestem zdania ze lekarka moze sie mylic tym bardziej ze inny lekarz zaprzeczyl ta hipotrofie. Wiem ze musisz to wszystko spokojnie przetrawic. Tule cie mocno.
Tandem Ty dzis do szpitala?
Angel co tam u mamy?
Kamila mam nadzieje ze w czasie pobytu w polsce uda wam sie jak najwiecej badan porobić.
Buka piatek juz nie dlugo! A Basia sie nigdzie nie wybiera?
Lidzia wypoczywaj ile sie da zeby dzieciaki jeszcze w brzuszku posiefzialy.
Milego dnia zycze. Ja jutro mam wizyte.

Zgłoś nadużycie #61235 11 maja 2016, 8:59

mala2 Supermama
Elo :)

Iza trzymaj sie bedzie dobrze jesteś pod opieką lekarza i jak dziewczyny wcześniej pisały ważne ,ze wiadomo co jest bo można "to leczyć " technika tak idzię do przodu ,ze musi byc dobrze nie ma innej opcji.
Ale ja np bym jeszcze dla własnego spokoju psychicznego skonsultowało to z innym lekarzem bo oni tez moga sie mylić wiem po sobie mój poprzedni gin też naopowiadał mi cuda miałam stracha ryczałam po nocach ale poszłam do szpitala pod jakimś wymyślonym pretekstem i tam okazało sie ,ze wszystko w jak najlepszym porządku,ze synek jest okazem zdrowia.

Zgłoś nadużycie #61236 11 maja 2016, 9:07

angel Fajna mama
Jadzia dzieki ze pytasz hest w szpitalu dostaje chemie dzisiaj maja jej zalozyc tez jakies dojscie w klatce piersiowej do podawania wlasnie chemi to jest na 3 lata chyba bo w nadgarstkach ma juz popalone zyly i nie maja gdzie sie wkowac.

Zgłoś nadużycie #61237 11 maja 2016, 9:22

izabela23 Supermama
To nie jest takie proste z ta konsultacja,bo u mnie w obrębie nigdzie nie ma lekarzy zajmujacych się takimi przypadkami. Rozmawiałam z moim lekarzem i jakk powiedzial lekarze u ktorych byłam to jedna z najlepszych w polsce od takich spraw. Problem kolejny,że tego nie ma jak leczyć jedyne co to mogę przyjmować acard i tyle w tym temacie.

Zgłoś nadużycie #61238 11 maja 2016, 9:24

kamila19880 Fajna mama
Jadzia Właśnie juz nie jestem pewna co do tych badań w pl bo nie opłaca mi sie robic co z tego ze zrobię jak nic noe zrobią nawet np inseminacji bo pewnie w pierwszym miesiącu badania wszystkie a w drugim inseminacja. A ja na tyle nie moge jechac tymbardziej ze poronie badania w pl wszystko prywatnie a w razie czego bede musiała 2 raz je przechodzić tutaj bo wyniki beda po polsku. Wiec sie noe kalkuluje. Co. Z tego ze porobie badania jak nic mi nie zdziałają w pl przez tak krotki czas a kolejna wizyta w Boże narodzenie na 2 tyg i to tez nie wiadomonjakas jakim czasie cyklu bedzie. Wiec tak naprawde jestem w dużej kropce. I chyba jedyne wyjście szukać tłumacza i tutaj znalesc klinikę bo cenowo patrzyłam to tak samo inseminacja 250 e in vitro 2500 e jedynie kosztu tłumacza dojdą na wizyty .
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #61239 11 maja 2016, 9:34

jadzia Fajna mama
Kamila no tak to nie ma wiekszego sensu w pl zaczynac. Tylko sie zastanawiam czy jak zrobia ci nawet to invitro to czy organizm nie odrzuci nadal fasolki? Moze szikaj kliniki i warto zbadac ta twoja immunologie dlaczego te zaridki organizm odrzuca. Moze mozna temu w jakis sposob zaradzic?

Zgłoś nadużycie #61240 11 maja 2016, 9:43

kamila19880 Fajna mama

jadzia napisał(a)

Kamila no tak to nie ma wiekszego sensu w pl zaczynac. Tylko sie zastanawiam czy jak zrobia ci nawet to invitro to czy organizm nie odrzuci nadal fasolki? Moze szikaj kliniki i warto zbadac ta twoja immunologie dlaczego te zaridki organizm odrzuca. Moze mozna temu w jakis sposob zaradzic?

Tak jak mi lekarka powiedziała sposobu nie ma ale mozna układ immunologiczny wyłączyć poprzest podawanie sterydów. I powiedziała ze jak zajdę teraz mam sie odrazu zgłosić po nie mówiła ze to jest mała dawka ktora nie zaszkodzi ani mi ani dziecku. Ale poki nie zajdę nie da mo tego i wtedy tez aspirynę
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #61241 11 maja 2016, 9:47

kamila19880 Fajna mama
Teraz dostałam progesteron na 3 miesiące i jak skończę to akurat bedzie gdzies lipiec i jak wrócimy do pl moze pójdę na jedna wizytę w zależności od dc i poproszę o inseminacje na szybkiego jak sie uda a jak noe to po przyjeździe do Bxl tu zacznę działać

Zgłoś nadużycie #61242 11 maja 2016, 9:52

Motocyklistka Zaprawiona w bojach
Dziewczyny pomocy ...
Mnie od rana strasznie boli brzuch z praweej strony ale tak mocno ze sie zwijam z bolu zaczynam sie bac :(

Zgłoś nadużycie #61243 11 maja 2016, 9:55

kamila19880 Fajna mama
Idź do lekarza albo na izbę przyjęć przebadają cb bedziesz spokojniejsza

Zgłoś nadużycie #61244 11 maja 2016, 10:00

tandem Supermama
Paola gratulacje 3 miesięcy Róży! :)

kasik super, że z maluchem wszystko dobrze! trzymam kciuki za żelazo: jedz natkę pietruszki, szpinak, jajka!

Laviaa ojej... daj znać koniecznie co zdecydują! trzymam kciuki

Iza ta pani dr nie powinna oceniać waszych "pomysłów" tylko podać rzetelne informacje i pomóc. Musisz być teraz silna, zadbają o Was i będzie dobrze!
bliźniaki są zwykle mniejsze, więc to nic złego. Grunt, by dostawały tyle składników odżywczych ile im potrzebne. Nie płacz za dużo, tylko jedz smakołyki, usiądź sobie gdzieś na świeżym powietrzu,
dajesz maluchom wszystko co najlepsze, więc będzie dobrze!

Lidzia trzymam kciuki, daj znać koniecznie jak po wizycie!

Mika oki, przeniosę do poczekalni i życzę byś potem od razu przeskoczyła do ciężarówek! :)

Motocyklistka jakie uroki ciąży masz na myśli? Zdecydowanie, lepiej idź się zbadać inaczej nie pomożemy niestety

jadzia dziękuję, że pytasz. Ze względu na leczenie w toku zdecydowaliśmy z mężem, że teraz nie pójdę do szpitala, bo musiałabym pewnie przerwać wszystko.
Chcemy dać szansę temu cyklowi. Zadzwoniłam i powiedziałam, że mam grypę żołądkową ;) jeśli będzie trzeba to pójdę za cykl lub dwa.

Emilia gratuluję!

angel straszne to co piszesz o żyłach mamy... ale dobrze, że jest na to rozwiązanie. Trzymam kciuki cały czas!

kamila tłumacz to chyba najlepszy pomysł, rzeczywiście, skoro w sumie jesteś tam na stałe. Życzę, by po odpoczynku i nowych konsultacjach wyłoniła się przyczyna, którą szybko pokonasz i powitasz fasolkę/fasolki :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #61245 11 maja 2016, 10:14

angel Fajna mama

Motocyklistka napisał(a)

Dziewczyny pomocy ...
Mnie od rana strasznie boli brzuch z praweej strony ale tak mocno ze sie zwijam z bolu zaczynam sie bac :(

Jak cie bardzo boli to nie ma na co czekac tylko izba przyjec chyba ze jakis gin cie odrazu przyjmie bo to jest ciaza i nie ma zartow moze byc to nic takiego ale lepiej jak doktor cie zbada. A mozesz wziasc nospe narazie rozkurczowo

Zgłoś nadużycie #61246 11 maja 2016, 10:20

pauli Początkująca
Mimo ze u mnie leci juz 30 tydzien ciągle was podczytuje. Postanowiłam sie odezwać bo widze ze u ciebie Kamila ciągłe problemy z badaniami. Osobiscie bardzo bardzo polecam ci klinike leczenia niepłodnosci ww szpitalu na Erasmie albo ST Elisabeth na Uccle. Sama mam znajomych co korzystali i byli bardzo zadowoleni. Koszty in-vitro pokrywa tez ubezpieczenie wiec duzo bardzije opłaca ci sie to robic w Belgii niz w Polsce. Koniecznie wyciagnij wszytkie wyniki badan które masz od tej polskiej ginekolog i bedziesz miała juz czesc badań reszte na pewno zrobia juz w szpitalu. Ani do in-vitro ani do inseminacji nie dopuszcza cie bez zbednego kompletu badań, jestem pewna ze w szpitlu na Erasmie sie toba doskonale zajma a i cenny za wszystko sa nizsze niz u polskiej ginekolog któa przyjmuje prywatnie, Jesli mowisz po angiesku to nie bedzie najmniejszego problemu. W Belgii jedynie podczas in-vitro podaja zazwyczaj 1 zarodek bo 2 nie sa tak dobrze refundowane przez ubezpieczenie,
Wiec jeszcze raz głowa do góry i do dzieła. Nie ma co czekać i jezdzc do Polski. Bierz telefon i umawiaj sie na wizyte :) Jesli potrzebowałbys jakiejs pomocy to daj znać moze bede umiała pomóc :)

Wszystkim zafasolkowanym gratuluje serdecznie :)

Zgłoś nadużycie #61247 11 maja 2016, 10:24

koko83 Fajna mama
Iza mi zalecali (jak podejrzewali hipotrofie) leżeć na lewym boku oddychać przez brzuch jeść jajka miód i winogron 0,5kg dziennie no i położna mówiła żeby pić olej lniany tłoczony na zimno dziennie 1 łyżka
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #61248 11 maja 2016, 11:18

Kowy Fajna mama
Motocyklistka generalnie z tym bólem w pierwszej ciąży tak bywa, że może być. Wszystko się rozszerza, bolą więzadła, pytanie jaka masz tolerancję bólu. Raczej nie powinno Cie aż skręcac z bólu, tak jak dziewczyny piszą, jedz na Izbę przyjęć, powiedz ze takie silne bóle, który to tydzień ciąży i niech Cie zbadaja. Lepiej mieć pewność.

Zgłoś nadużycie #61249 11 maja 2016, 11:20

Motocyklistka Zaprawiona w bojach
Dzwonilam ale moze mnie przyjac dopiero 23 maja :(
Ale tydzien temu lekarka mowila ze to normalne bo jestem niska i szczupla i ze to przez to moze tak bolec i ze z dzieckiem wszystko ok .

Zgłoś nadużycie #61250 11 maja 2016, 11:27

jadzia Fajna mama
Tandem ja tez mysle ze wlasciwa decyzje z tym szpitalem podjeliscie. Jak wam nie wyjdzie(oczywiscie zycze aby bylo odwrotnie) to zawsze do szpitala zglosic sie mozesz. No ale jak jest plan, dzialania piodjete szkoda zeby to wszystko poszlo na marne, bo lekarze ze szpitala na pewno mieliby nieco inne na ciebie pomysly. Tak wiec glowa do gory! Po poscie firanki w ruch!
Moj maz to boi cokolwiek dzialac i tez mamy post, he he no ale to niccc. Jutro na wizycie doktorka podpytam.