Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #60471 28 kwietnia 2016, 13:06

staraczka33 Supermama

werkaa napisał(a)

Witam się i ja po nieprzespanej nocy :D
Kamila dobrze powiedziałaś tej koleżance ludzie czasem to wogóle nie pomyślą.
Gusia i co z tym śniadaniem co dobrego polecasz? :D
A co to nasza Staraczka jeszcze śpi? :D

Hej juz jestem,najpierw bylam u pana doktora he he dziewczyny juz moge skakac mam duzo do nadrobienia tych moich zadan domowych tancy polamancy,ja rowniez jak Weerka pół nocy nie spalam i uprzedzam wasze nastepne pytania nie firankowalam ani sie nie uczylam nie spalam bo mąż tak chrapal ze myslalam ze go udusze od lekarza pojechalam na kawke do tesciow i juz jestem w domku jeszcze jutro wolne i sobota do pracy :-(

Zgłoś nadużycie #60472 28 kwietnia 2016, 13:26

tandem Supermama
buka daj koniecznie znać po badaniach :)

mika dziękuję, ale wiesz, to mnie trzyma przy zdrowych zmysłach, bo chociaż to co jest w tabelce mogę kontrolować, no bo to czy jest pozytyw u mnie czy nie, niestety nie mogę :( super, że u Ciebie słońce, od razu lepszy nastrój, u mnie niestety pochmurnie i wietrznie. A z jakiego rejonu wlkp jesteś?

Laviaa to niespecjalnie, uwierz mi! :) w sumie, to owu miałam przesunięte i dziś dopiero 13dpo... więc w sumie nawet jeśli @ przyjdzie dopiero 1 maja, to wciąż to będzie ok. A przesunięta owu to dowód na to, że miałam stresy przed nią...
Masz rację, koleżanka nie zdaje sobie sprawy, że o wiele łatwiej będzie Ci jej kiedyś w czymś pomóc, jeśli to ona teraz pomoże, gdy tego potrzebujesz. Wiesz, mam podobne wrażenie wśród moich znajomych, choć może nie aż tak powszechne jest pełne obijanie się i brak rozwoju, ale też w kwestii zakładania rodziny. Jak bym chciała pogadać o staraniach w realu to naprawdę nie mam z kim (!)... Jedna koleżanka z podwójną wpadką (i teraz sama wychowuje), kilka dopiero ślubuje, inne w ogóle o dzieciach nie myślą...
Jak dobrze, że jest to forum! :)

kamila ale ja nie ze złej woli to robię, i przypominam, że już w tym cyklu testowałam (!) co do mnie niepodobne :) a że potem wypominam innym? taka moja rola, jako tabelkowej kusicielki :D

jadzia dziękuję. Tobie się udało mimo już momentów braku wiary, ufam więc, że i mi się poszczęści. Wiem, że poukłada się u Was pięknie, Lilka będzie na pewno super starszą siostrą :) Moje życie też układa się zupełnie inaczej. Próbuję myśleć tak jak Ty - że tak ma być, że jest jakiś plan, którego ja po prostu nie znam, nie widzę.
Zawsze chcieliśmy mieć dużo dzieci. Tym bardziej się załamuję, gdy uświadamiam sobie, że nawet o jedno nam trudno... Ale jesteśmy już na dobrej drodze. ta pani doktor przywróciła mi wiarę...Pozostaje tylko czekać (a to najtrudniejsze!). Pisałaś, że masz dwie wizyty a wybierzesz się na jedną, tak? To na którą, kiedy?

iza to trzymam kciuki by dziś było bezobjawowo :) a na wesele to daleko by było (nie idziecie bo daleko czy boisz się i tak siedzieć tyle godzin przy stole?)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #60473 28 kwietnia 2016, 13:27

Laviaa Fajna mama
Mnie naszło na pizze i zamówiłam 2 przez internet tylko źle maila wpisalam, mam nadzieję, że dojedzie bo już mi slinka leci

Zgłoś nadużycie #60474 28 kwietnia 2016, 13:28

tandem Supermama

staraczka33 napisał(a)

Hej juz jestem,najpierw bylam u pana doktora he he dziewczyny juz moge skakac mam duzo do nadrobienia tych moich zadan domowych tancy polamancy,ja rowniez jak Weerka pół nocy nie spalam i uprzedzam wasze nastepne pytania nie firankowalam ani sie nie uczylam nie spalam bo mąż tak chrapal ze myslalam ze go udusze od lekarza pojechalam na kawke do tesciow i juz jestem w domku jeszcze jutro wolne i sobota do pracy :-(

to odeśpij by mieć siły na potem! ja też początkowo zasnąć nie mogłam, bo tak strzelali na poligonie, że aż strach ! całe życie tu mieszkałam a przez półtora roku już się odzwyczaiłam, niesamowite :)
u doktora od kostki, tak? i wszystko dobrze :) to świetnie, z mężem na potańcówkę się umów :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #60475 28 kwietnia 2016, 13:30

tandem Supermama

Laviaa napisał(a)

Mnie naszło na pizze i zamówiłam 2 przez internet tylko źle maila wpisalam, mam nadzieję, że dojedzie bo już mi slinka leci

hihi to smacznego i trzymam kciuki, by dotarła jak najszybciej :)

ja u rodziców jeszcze kilka godzin i potem wracam do miasta. może po drodze zacznę szukać sukienki na komunię itp.
przez te hormony przytyłam i nie chcę iść w czymś przyciasnym

Zgłoś nadużycie #60476 28 kwietnia 2016, 13:32

Laviaa Fajna mama
Tandem kochana każdy ma chwilę zwątpienia i słabości. Ja przed ślubem mówiłam do męża, że niepotrzebnie ślub Bierzemy bo ja napewno nie dam mu dzieci i lepiej żeby poszukal innej.... Niestety niepowodzenia tak działają na naszą psychikę, ale wszystko jest możliwe i trzeba walczyć do końca

Zgłoś nadużycie #60477 28 kwietnia 2016, 13:53

izabela23 Supermama

tandem napisał(a)

buka daj koniecznie znać po badaniach :)

mika dziękuję, ale wiesz, to mnie trzyma przy zdrowych zmysłach, bo chociaż to co jest w tabelce mogę kontrolować, no bo to czy jest pozytyw u mnie czy nie, niestety nie mogę :( super, że u Ciebie słońce, od razu lepszy nastrój, u mnie niestety pochmurnie i wietrznie. A z jakiego rejonu wlkp jesteś?

Laviaa to niespecjalnie, uwierz mi! :) w sumie, to owu miałam przesunięte i dziś dopiero 13dpo... więc w sumie nawet jeśli @ przyjdzie dopiero 1 maja, to wciąż to będzie ok. A przesunięta owu to dowód na to, że miałam stresy przed nią...
Masz rację, koleżanka nie zdaje sobie sprawy, że o wiele łatwiej będzie Ci jej kiedyś w czymś pomóc, jeśli to ona teraz pomoże, gdy tego potrzebujesz. Wiesz, mam podobne wrażenie wśród moich znajomych, choć może nie aż tak powszechne jest pełne obijanie się i brak rozwoju, ale też w kwestii zakładania rodziny. Jak bym chciała pogadać o staraniach w realu to naprawdę nie mam z kim (!)... Jedna koleżanka z podwójną wpadką (i teraz sama wychowuje), kilka dopiero ślubuje, inne w ogóle o dzieciach nie myślą...
Jak dobrze, że jest to forum! :)

kamila ale ja nie ze złej woli to robię, i przypominam, że już w tym cyklu testowałam (!) co do mnie niepodobne :) a że potem wypominam innym? taka moja rola, jako tabelkowej kusicielki :D

jadzia dziękuję. Tobie się udało mimo już momentów braku wiary, ufam więc, że i mi się poszczęści. Wiem, że poukłada się u Was pięknie, Lilka będzie na pewno super starszą siostrą :) Moje życie też układa się zupełnie inaczej. Próbuję myśleć tak jak Ty - że tak ma być, że jest jakiś plan, którego ja po prostu nie znam, nie widzę.
Zawsze chcieliśmy mieć dużo dzieci. Tym bardziej się załamuję, gdy uświadamiam sobie, że nawet o jedno nam trudno... Ale jesteśmy już na dobrej drodze. ta pani doktor przywróciła mi wiarę...Pozostaje tylko czekać (a to najtrudniejsze!). Pisałaś, że masz dwie wizyty a wybierzesz się na jedną, tak? To na którą, kiedy?

iza to trzymam kciuki by dziś było bezobjawowo :) a na wesele to daleko by było (nie idziecie bo daleko czy boisz się i tak siedzieć tyle godzin przy stole?)

Niedaleko,ale teraz mam leżeć to nie pozwolę sobie na pójście na wesele,bo po pierwsze to cala noc,fakt mogłabym posiedzieć trochę,a z drugiej strony ja w zyciu bym nie usiedziala na weselu przy stoliku,bo ja uwielbiam tańczyć na takich imprezach. Dlatego nie zaryzykuję,bo gdyby po weselu coś się stało to nie wybaczylabyn sobie nigdy

Zgłoś nadużycie #60478 28 kwietnia 2016, 14:04

Laviaa Fajna mama
Pociesze Cie Izka ja musiałam zrezygnować z 4 wesel

Zgłoś nadużycie #60479 28 kwietnia 2016, 14:07

Mika29 Fajna mama
Tandem ja jestem z Leszna a Ty? Może okazać się, że mieszkamy gdzieś blisko siebie. Ale niestety już chmury przyszły. A teraz dziewczyny pytanie z innej beczki. Gracie dziś w lotto? Taka kumulacja, że pierwszy raz w życiu zagrałam może się uda.

Zgłoś nadużycie #60480 28 kwietnia 2016, 14:10

Mika29 Fajna mama
Teraz sobie tak myślę, że my co miesiąc gramy w "lotto" czekając na dwie upragnione kreski na teście. :-)

Zgłoś nadużycie #60481 28 kwietnia 2016, 14:21

jadzia Fajna mama
Tandem nie lam sie i u Ciebie worek z dzieciakami sie rozwiaze. Zobaczysz! Moja siostra nie mogla zajsc w ciaxe i sie marwila ginekolozke miala srednia chorob jej znalazla. A siostra zaszla w jedna ciaze w koncu, w sruga bez problemu a trzecia ciaza to byla taka niespodzianka ze do dzis nie wiej jak to mozliwe. A mozliwe uwierz mi!
No wiec tak na12 maja mam umowiona wizyte w klinice. A na18 u zupelnie innej ginekolog do ltorej zapisalam sie przed wiadomoscia o ciazy. Jeszcze z mezem nie gadalam co robimy.

Zgłoś nadużycie #60482 28 kwietnia 2016, 14:26

tandem Supermama
Laviaa, jadzia bardzo Wam dziękuję :) mam nadzieję, że rzeczywiście i na mnie przyjdzie pora :)

iza jasne, to zupełnie zrozumiałe. Też ciężko by mi było się powstrzymać by nie tańczyć. Mojej mamie też tak się trafilo, że wszyscy przyjaciele ślubowali gdy nie mogła tańczyć...
My jeszcze na wesela idziemy we wrześniu, może wtedy nie będę mogła? Póki co chcę się cieszyć tymi wyjściami, które się szykują.

Mika ja mieszkam w Poznaniu. Więc jakby co, tu robię przegląd różnych lekarzy. :)

http://gosc.pl/doc/2422495.Detektywi-od-plodnosci
tu ta nasza lekarka kilka lat temu opowiadała, jakie przyczyny znalazła u ludzi, zobaczcie, bo ciekawe. To podejście całościowe do pary i całych ich organizmów.

Zgłoś nadużycie #60483 28 kwietnia 2016, 14:27

tandem Supermama
jadzia a 12 maja to który tc będzie u Ciebie? :D

Zgłoś nadużycie #60484 28 kwietnia 2016, 14:36

gusia85 Gotowa na wszystko
Dziewczęta jako odwlekaczka posiadania dzieci mogę Wam podrzucić pomysł :) Jeden z lepszych :)
Na pytanie kiedy? Odpowiadasz spokojnie, z delikatnym uśmiechem "A jak myślisz"? "Jak Ci się wydaje" I to pierwsze co zbija z tropu :)
Są też odważniejsi i dalej ciągną temat więc mówię z miną typową dla zatroskanego psychologa "Dlaczego to jest dla Ciebie takie istotne"? albo "Widze, ze ten temat jest dla Ciebie wazny, prosze powiedz dlaczego"? :-) Pamietajcie odpowiedni ton i wyraz twarzy masakrują przeciwnika :) Sprawdzone! :) Wiecej tego typu pytań od tej osoby nie uświadczycie :)

Na mazurach piekna pogoda, rzodkieweczki rosną w sile :)

Zgłoś nadużycie #60485 28 kwietnia 2016, 14:38

jadzia Fajna mama
To bedzie7 tydzien

Zgłoś nadużycie #60486 28 kwietnia 2016, 14:51

tandem Supermama
gusia sposób mega :) ale nie wiem czy mnie by było stać, by tak odpowiadać bez uśmiechu :D może mężowi powiem i on spróbuje :D

jadzia to ładnie, jest szansa na serduszko

Zgłoś nadużycie #60487 28 kwietnia 2016, 14:52

Mika29 Fajna mama
Tandem niestety często byłam w Poznaniu w pierwszej ciąży z cukrzyca. U nas w Lesznie to zacofani są i brak diabetologów dla ciężarnych.

Zgłoś nadużycie #60488 28 kwietnia 2016, 15:07

gusia85 Gotowa na wszystko
Tandem, bo to jest sposob na tzw "psych..opate" :-)
Ja tez ,musialam sie dlugo uczyc panowania nad usmiechem :) Ale zawod terapeuty wymaga zeby byc neutralnym w relacji...
Moj maz radzil sobie tak:
- Kiedy?
- Jak Małgosia skonczy studia.
- A kiedy konczy?
- To zalezy ktore ;-)  
I tez bylo dobrze :) Bo nikogo nie obchodzilo jakie i ktore to studia a zbity przeciwnik z tropu był ;-)
Po kilku latach nabiera sie doswiadczenia ;-)
Tandem a jak Twoje przeczuwanki ?

Zgłoś nadużycie #60489 28 kwietnia 2016, 15:27

kasik84 Gotowa na wszystko
Jeśli chodzi o niewygodne pytania typu kiedy dzidzia albo kiedy drugie ja zawsze odpowiadałem "A zaraz po Tobie" ale to musiała pytać osoba która jeszcze nie ma dzieci.

gusiaa a dokładnie skąd z Mazur jesteś jeśli to nie tajemnica? Kochammazury i bardzo za nimi tesknie

Zgłoś nadużycie #60490 28 kwietnia 2016, 15:32

tandem Supermama
Mika no tak to jest, że w większym miescie jest więcej specjalistów...

gusia ja mam taką zaleto-wadę, że mam niesymetryczny uśmiech, tzn. połową twarzy się uśmiecham, a po drugiej nic nie widać - i jeśli się dobrze ustawię do rozmówcy to będzie ok :)

kasik84 w sumie dobry pomysł całkiem, szczególnie gdy ktoś starszy to już w ogóle :)