Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #51 4 lutego 2015, 8:36

Slonce83 Zadomowiona
Emilia, ja Edyta jestem :)
Byłam u gina w zeszłym roku, ale wszystko w porządku było...No ale torbiel może się zrobić w każdej chwili nie? tylko z tego co czytałam, niektóre się same wchłaniają jak @ przychodzi...Pytałam się o tą torbiel, bo byłam ciekawa objawów. Nigdy nie miałam z tym problemów, ale nigdy niewiadomo.
Emlika, może wcześniej zrobisz prezent mężowi :) Kiedy ma przyjść/nie przyjść @?

Zgłoś nadużycie #52 4 lutego 2015, 10:17

Maaga Gotowa na wszystko
No prosze jak sie dziewczyny rozpisały ;-)
Mi tez sie podoba pomysł z tabelka :-) tzn Edyta podejmujesz sie tego ;-) !?
Emilka co do tabletek to ja jak zawsze myślałam ze mogą zle wpłynąć na poczęcie tak teraz wiem ze nie ma to znaczenia.mam przyjaciółkę która od listopada jest mama juz dwóch córeczkę ma 32lata a tabletki brała od 16-go rok zycia.przegrywała tylko kilka miesięcy przed staraniem sie o dziecko!!
Co do regularnych badań,to u mnie ginekolog to jedyny lekarz którego odwiedzam co roku heh :-) ostatnie było w grudniu takze ogólnie cytologia zawsze wychodziła mi ok jak rownież dopochwowe USG.
Co do prezentu to ja mam w czerwcu 30-stke i baaaardzo chciałabym do tego czasu mieć maleństwo pod serduszkiem!!
Pozdrawiam was serdecznie,
Magda

Zgłoś nadużycie #53 4 lutego 2015, 14:18

Slonce83 Zadomowiona
Mogę zrobić tabelkę, ale potrzebuję danych :)

Staraczki

Słonce83 ...............31lat ............ 6cs................23.02.2015r.
Maaga ................29lat.... ......... ?cs .............. . 02.2015r.
Emilia1410 ........ 23lat................ ?cs .................. 02.2015r.
gracja44 ................?lat .................?cs ..................... 02.2015r.
Aniula ..................29lat ................?cs ...................... 02.2015r.
Izabelka1987 ..........27lat .................?cs ....................... 02.2015r.

Możecie skopiować i dopisać swój wiek, cykl starań i dzień lutego, kiedy ma (nie)przyjść @ :)

Zgłoś nadużycie #54 4 lutego 2015, 14:36

izabelka1987 Gotowa na wszystko
Izabelka1987 ..........27lat .................jeszcze żaden czekam na wizytę u lekarza ;-) to bedzie 17 lutego ....................... .24.02.2015r.

fajny pomysł z tą tabelka ;-) lepiej bedzie was ogarnąć ;-) słuchajcie zaczęłam czytac 50 twarzy Greya ( juz drugi raz do tego podeszłam ) no i poprostu masakra ;-) wpływa tak na wyobraźnie, że tak jak wcześniej miałam problem z libido to tak teraz mój mąż mnie nie poznaje ;-) ogólnie książka jest taka trochę infantylna i nie jest na wysokim poziomie to czyta się ją dość szybko i tak jak mówię po niektórych fragmentach szczególnie z opisem pana Greya to przytulanko mąż ma murowane ;) trochę Anastasia mnie denerwuje ale Grey już mniej ;-P a wy czytałyście ?
8 tc (*) Kochamy Cię mocno ;* na zawsze w serduszku ;-*

Zgłoś nadużycie #55 4 lutego 2015, 15:59

Konto usunięte
Emilia1410 ........ 23lat................ 11cs .................. 09.02.2015r.
Edyta tak w kazdej chwili moze zrobic sie torbiel. ja np jak bralam tabletki to mialam nadzerke , a teraz po odstawieniu juz jej nie mam.http://fajnamama.pl/sfSmiliesPlugin/images/smilies/icon_smile.gif
maaga no rozpisaly rozpisaly sie :) no ja wlasnie slyszalam duzo zlego o tabletkach, znam wiele przypadkow wsrod rodziny i znajomych, ze po tabletkach nie mogly zajsc w ciaze, mowia ze niby po pol roku sie normuje, ale to nie prawda bo po roku dopiero.
No ja chodziłam zawsze do gin na kase chorych, najpierw do starego dziada, ktory mnie opierdolil kiedys,bo nie przyszlam a nic nie mowil, bo skleroze mial. Pozniej sie przeprowadzilam zapisalam sie do kobitki, to ona kazala mi brac kwas foliowy i sie starac nic wiecej.  a teraz chodze prywatnie, badania mnie dokladnie i pod kontem raka piersi bo byl u mnie w rodzinie. no i najpierw dostalam duphaston na nieregularny okres, pozniej zrobil mi sie torbiel to wzielismy sie za jego wyleczenie a pozniej w marcu ide na stymulacje jajnikow.
izabelka no ja nie czytalam, ale polecili mi ksiazke polozna kalyta i po prostu swietna, polecana jest osoba ktore chca mnie dzieci :)

Zgłoś nadużycie #56 4 lutego 2015, 16:12

izabelka1987 Gotowa na wszystko
izabelka no ja nie czytalam, ale polecili mi ksiazke polozna kalyta i po prostu swietna, polecana jest osoba ktore chca mnie dzieci :) [/QUOTE]
o to będę musiała się w nią zaopatrzyć ale narazie przeżywam tą hehe ;-) a o czym ona dokładniej jest ? o porodach ? czy o przygotowywaniu się do roli matki ogólnie ?
8 tc (*) Kochamy Cię mocno ;* na zawsze w serduszku ;-*

Zgłoś nadużycie #57 4 lutego 2015, 16:31

Konto usunięte
no opowiada o swoich 2 porodach i pozniej opowiada o swojej pracy

Zgłoś nadużycie #58 4 lutego 2015, 21:55

Maaga Gotowa na wszystko
Maaga ................29lat.... ......... 2cs .............. . 23.02.2015r.

Wpisałam w nasza magiczna tabelke drugi CS z racji takiej ze dopiero od grudnia wiem kiedy dokładnie owulacja.testy dziś zaczęłam takze zobaczymy.ale dla przypomnienia wspomnę ze wspolrzyjemy z mężem od maja 2013 bez zabezpieczenia takze troszkę to juz trwa.
U mnie w rodzinie tez niestety rak piersi nawet mama miała wyniki w sierpniu kolejnych guzków,ale na szczęście wszystko ok.
Ja o książce 50 twarzy Greya słyszałam wlasnie ze fajna trzeba byłoby przeczytać a ta położna tez chętnie przeczytam.jutro napisze wam tez dokładny tytuł książki która przyjaciółka dostała od mamy.sa dwie części jedna dla kobiet w ciąży a druga o wychowywaniu itp dzieci, od narodzin do 5-go roku życia!

Zgłoś nadużycie #59 5 lutego 2015, 8:19

Slonce83 Zadomowiona
Słonce83 ...............31lat ............ 6cs.....................23.02.2015r.
Maaga ................29lat.... ......... 2cs ................... . 23.02.2015r.
Izabelka1987 ..........27lat .................0cs ...............24.02.2015r.
gracja44 ................?lat .................?cs .................... 02.2015r.
Aniula ..................29lat ................?cs ...................... 02.2015r.

Widze, że Maaga mamy ten sam termin @ :) Oby do nas nie przyszła ;)
W takim razie Izabelka, powodzenia na wizycie u lekarza :)
A ksiązki nie czytałam 50twarzy Greya..Właśnie mi siostra powiedziała,że cytuję..."doopy nie urywa", hehehe, ale ja chyba z ciekawości się skuszę :)
U mnie babcia miała raka piersi, dziadek raka krtania a wujek raka żółądka :( także trochę osób mi bliskich umarło na raka..

Zgłoś nadużycie #60 5 lutego 2015, 10:40

Maaga Gotowa na wszystko
No Edyta fajnie z tym naszym wspólnym dniem hehe ;-)
Dziewczyny a ja mam jeszcze pytanie co do testów owulacyjnych?!wskazane jest żeby na dwie godziny przed nie spożywać żadnych płynów.a powiedzcie mi czy sikac można?!bo ja będę robiła test o 11 a juz dwa razy od 9 sikałem :-/!

Zgłoś nadużycie #61 5 lutego 2015, 11:15

Slonce83 Zadomowiona
Maaga
Z tego co się orientuję to najlepiej nie sikać te dwie godziny, bo rozrzedzasz mocz. Powinien być ciemniejszy, nie taki biały jak się dużo sika, tylko właśnie z dłuższego trzymania, żeby stężenie było większe... Ja robię tak. W pracy piję na maxa i sikam na maxa, od 15 mało co piję, ale jeszcze się wysiusam z tego wcześniejszego picia i póżniej przez minimum 2 godz.prawie nie piję -ale jem, i jak już siknę to mocz jest odpowiedni :) Widzę od razu kiedy jest ciemniejszy, a kiedy nie robić jak taki jasny :)

Zgłoś nadużycie #62 5 lutego 2015, 11:55

Maaga Gotowa na wszystko
oki dzieki,zrobie najwyzej jeszcze jeden popoludniu zeby bylo dobrze i jutro o te samej godzine ;)
w ostatnim cyklu kochalismy sie 4 dni z rzedu wiec w tym sprobujemy ze dwa razy z wiekszym niz 24godz odstepem!chociaz zobacyzmy bo nie chcialabym zeby to bylo takie wymuszone!!

Zgłoś nadużycie #63 5 lutego 2015, 12:08

Konto usunięte
Widze ze najmlodsza jesten :)
No ja moze do kina na te 50 twarzy greyera pojde z mezem :)  
no moja babcia miala raka piersi i odbytu i pokonala, ale troche chemia miala wplyw na psychike.
A wiecie dziewczynki kiedy macie owu?
bo ja w sumie to nwm, sluz od 13  do konca cyklu mam taki sam caly czas, moze na poczatku jest go wiecej a pozniej mniej. ostatni tydzien lutego bede codziennie testowac, bo teraz mi sie testy skonczyly i kupilam niedawno nowe. 
no my staramy sie kochac co 2 dzien, bo czytalam ze codziennie lepiej nie, bo plemniki nie maja szans na regeneracje.

Zgłoś nadużycie #64 5 lutego 2015, 12:32

Slonce83 Zadomowiona
Ja robię testu ovu już od 8,9dnia cyklu bo mam krótkie cykle- 25,26dniowe, choć ovu z reguły mam około 13,14dnia cyklu. Po prostu tą fazę lutealną (tą po ovu) mam krótszą, tak 12dni. Przynajmniej szybciej czas testowania przychodzi :)
A co do śluzu to ja jestem z tych śluzowych dziewczyn :)
Nawet jak mam @ to mam krew ze śliuzem, pózniej dwa dni taki mętny śluz, i już tak tydzień przed ovu czyli w okolicach 7-8dnia cyklu pojawia się ten płodny śluz - taki rozciągliwy, przeźroczysty, a po obu robi się znowu mętny, lepki, przed samą @ jest biały, gęsty. Około dwa dni przed terminem @ odchodzi mi czop małpowy - taka większa ilość tego gęstego białego, czasem żółtawego śluzu na raz i pózniej mam te ostatnie dwa dni suche. I @ przychodzi...Więc jak dwa dni przed terminem widzę już dużo tego śluzu na raz to wiem,że się nie udało i @ przyjdzie :(

Zgłoś nadużycie #65 5 lutego 2015, 12:35

Maaga Gotowa na wszystko
emilka,
ja wspomnialam o swojej owulacji w poscie z dnia 27 styczen takze przeczytaj sobie,no a teraz pierwszy raz zaczelam zabawe z testami takze zobaczymy czy owu przypadnie w tym samym dniu czyli 12-stym  czy moze jednak nie!!jesli 12-sty to w sobote u mnie jajeczkowanie i dzialanie ;) !!

Zgłoś nadużycie #66 5 lutego 2015, 12:48

Slonce83 Zadomowiona
Maaga
Ja ovu będę mieć niedziela- poniedziałek, ale na pewno w weekend będzie działanie :) W weekend rzadko odpuszczamy tak czy siak, bo to zawsze człowiek bardziej wypoczęty :)

Zgłoś nadużycie #67 5 lutego 2015, 12:52

Maaga Gotowa na wszystko
no dokladnie ;-)

Zgłoś nadużycie #68 5 lutego 2015, 13:04

Aniula Fajna mama
Hej dziewczyny :-)
Witaj Edyta :-) miło że jest nas coraz więcej :-)
Nie było mnie kilka dni bo się troche pochorowałam, złapałam grypę jelitową.
Dzisiaj już jest lepiej ale dalej jestem troszkę słaba.
Ten miesiąc moge przez tą chorobę moge uznać za stracony, nawet testów owu nie użyłam.

Aniula ..................29lat ................9cs ......................17. 02.2015r.

Zgłoś nadużycie #69 5 lutego 2015, 13:12

Aniula Fajna mama
A co do książki 50 twarzy Greya, to przeczytałam wszystkie 3 tomy i powiem Wam szczerze że mnie osobiście się ta książka bardzo podobała. Chodzi mi głównie o wewnętrzną przemianę głównego bohatera.

Zgłoś nadużycie #70 5 lutego 2015, 13:22

Slonce83 Zadomowiona
Aniula ..................29lat ................9cs ....................17. 02.2015r.
Słonce83 ...............31lat ............ 6cs......................23.02.2015r.
Maaga ................29lat.... ......... 2cs ................... . 23.02.2015r.
Izabelka1987 ..........27lat .................0cs ...............24.02.2015r.
gracja44 ................?lat .................?cs .................... 02.2015r.

Witaj Aniula :)
Ja nie pisałam, ze ta książka jest zła, tylko tak mi siostra powiedziała :) A ona ma inny gust ode mnie, dlatego chyba się skuszę :) I nie mów, że po ptakach, bo przecież plemniki moga kilka dni żyć w przyjaznym środowisku, wiec wystarczy, że nawet akcja była wcześniej i już jest szansa ;) Czego z całego serca Ci życzę :)