Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #58951 24 kwietnia 2016, 21:24

izabela23 Supermama

jadzia napisał(a)

Kiwi a moze u Ciebie przydalby sie ten clo. Moze porozmawiaj z lekarzem. Szczerze mowiac ja tak z dystansem podchodzilam do stymulacji bo myslalam po co jak owulacje mam pecherzyki pekaja czas wspolzycia tez odpowiedni. A jednak clostilobedygt zadzialal mimo iz myslalam ze nie ma takiej potrzeby.
Ja po owu progesteron badalam i mialam 17 czyli ok a lekarz widzial sens tego leku. No chyba ze jakies torbielki mi urosly i stad pozytywny test ciazowy ale tak nie chce nawet myslec.
Dziewczyny dzieki za gratulacje ale ja boje sie cieszyc i koniec. Zeby to byla prawda...

Zeby taki test mial wyjść jak twój to musiałby to być gigantyczny torbiel fakt ja miałam kiedyś pozytywny przy torbieli ale to byl cien a nie takie tluste krechy kochana :-)

Zgłoś nadużycie #58952 24 kwietnia 2016, 21:36

jadzia Fajna mama
Iza pocieszasz!
Asaguarela ja nie mierzylam ostatnio temperatury. Nie masz możliwości chodzenia na monitoring cyklu zeby zwiekszyc szanse?

Zgłoś nadużycie #58953 24 kwietnia 2016, 21:44

asaguarela Fajna mama

jadzia napisał(a)

Iza pocieszasz!
Asaguarela ja nie mierzylam ostatnio temperatury. Nie masz możliwości chodzenia na monitoring cyklu zeby zwiekszyc szanse?

Jadziu,byłam na monitoringu cyklu w styczniu,w sumie by się zgadza,że owu jest w granicach 16,17 dc

Zgłoś nadużycie #58954 24 kwietnia 2016, 21:56

jadzia Fajna mama
Asaguarela ja rzucilam w kat mierzenie temperatury bo bardzo mnie stresowalo czy wzrośnie czy nie. U mnie owu bylo tez kolo 15 16 dc a teraz mialam owu 12 dc. Wiec niezla roznica. Moze nie mierz a na monitoring sie umow?
Paola dobrze ze sie odezwslas mialam pytac jak tam u mamy!
Tandem lozko piekne.
Donrej nocki!!

Zgłoś nadużycie #58955 24 kwietnia 2016, 22:19

Leena Fajna mama
Pepitka gratuluję !! Taki piękny poród :) u mnie part 1.5 h z takim bólem ze aż nie da się opisac...

Jadzia OMG !!!!! Piękne krechy dwie !! Gratuluje i bardzo się ciesze :)

Nie udało mi się tylko doczytać komu jeszcze test wyzedl pozytywny...

Buka niedługo i Ty się rozpakujesz :)

Asa.co u Ciebie ? Dawno Cię nie było choć i ja tylko z doskoku tu zagladam. Jestem sama z Mala i nie mam na nic czasu..

Trzymam kciuki za was staraczki. Ciąża to najpiękniejszy czas w życiu kobiety ...

Zgłoś nadużycie #58956 24 kwietnia 2016, 22:30

Monia82 Fajna mama

kiwi napisał(a)

Monia mozna jeszcze zbadac u meza fragmentacje dna plemnikow może to byc przyczyna wczesnych poronien. Moze zapytaj o to gina czy jest sens...
dziękuję czasem bede zagladac. A Ty kiedy wracasz do starań juz w tym cyklu?

Mój mąż na razie badał tylko bakterie w nasieniu za poradą laborantki. Moja gin uważa to za przypadki i że za dużo drążę, więc zaczyna mnie z leksza irytować... Co do starań to zobaczę, jak wyniki w tym tygodniu, bo głównie muszę patrzeć na tarczycę - ostatnio miałam bardzo wysokie tsh ponad 5, a teraz już znowu w kierunku nadczynności poszło.... Ciężko to nawet będzie nazwać staraniami - przestaniemy się zabezpieczać. Ja nawet chyba, jak zobaczę 2 kreski w kocu kiedyś to się nikomu nie przyznam, bo mnie te sytuacja będzie mega stresować - już na samą myśl o 2 kreskach i powtórki ciąży pozamacicznej mam stracha. Do tego nie wiem, jak mój nacięty jajowód... i jego drożność.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #58957 24 kwietnia 2016, 22:58

tandem Supermama
werkaa no to super, miłe są takie niespodzianki :) w takim razie pochwalisz się po podróży ;) same piękne dzieci na forum, to warto nam tu być :D

gusia dla tandemiątka nie będzie robił, bo mamy takie mega fajne stare, takie vintage, które będziemy odnawiać (czyścić, szlifować, malować :)
tata męża był stolarzem i widocznie dlatego mój ma teraz takie zapędy :) a napęd na płyty dokupiliście? :) I ja też chcę małe walentyniątko!

pepitka piękna relacja :) gratuluję szybkiej akcji! sukienkę mąż już kupił? pierścionek pierścionkiem, ale sukienki i tak nie odpuszczaj - w koncu lekarz kazał :) jaki piękny kudłatek! :D przyjęłabym bez wahania podobny egzemplarz, hihi :) szczególnie, że taki grzeczny. Trzymam kciuki za laktację! I nie zapominaj wrzucać kolejnych zdjęć!
tak, Tomusia za piękno nie chwal, jeszcze wpadnie w narcyzm :D a potem i tak się od adoratorek nie opędzi :)

patrycja to dziwnie, że tak się pomieszało... ale męża warto zbadać, na pewno. kiedy się bada? ale w sumie staraczka dobrze mówi, że mogło się udać i badania na darmo? ja też zawsze wolałam robić badania po starcie kolejnej @ wiedząc, że nic z tego (oczywiście te, które można)

PaulaG szkoda, że tak, ale wiesz, lepiej, żeby @ przychodziła w terminie i do przodu z kolejną szansą! dziękuję, też mi się moje łóżko podoba :D

Kamila no to dobrze,że winko pomogło, tak trzymać :) ja na panieńskim też fajnie się bawiłam, ale jeszcze do 5.maja nie piję alkoholu, więc winkiem się pocieszyć nie mogłam ;)
trzymam kciuki za firankowanie!

staraczka jak zwykle świetne streszczenia dajesz :) ale niech sobie pepitka poczyta, tyle tu historii w międzyczasie było, że warto :) ogłoszenie może być, ale innej treści: AAA Kreweta pilnie szuka konia by mieć dużo rzodkiewek dla innych fasolek tudzież mróweczek.

stencel_ka dziękuję za kciuki :)

jadzia oj jadzia, naczekałaś się ale chyba naprawdę będą bliźniaki! kiedy chcesz iść do gina? No i może jakieś fotki z remontu wstawisz? Ja bardzo lubię takie rzeczy! (jak łatwo zauważyć :) )
Rozumiem Twoją niepewność, ale nie stresuj się też na zapas, bo to również nie jest dobre. Czekam tylko na Twoją wizytę u gin z potwierdzeniem dwóch serduszek (!). Przypadkowo wyszło na to, że pierwszy raz miałam usg po owu a nie przed, pęcherzyk ładnie pękł, torbielek się nie robi, więc cieszę się, że chociaż to jest ok :)
I dziękuję za pochwalenie łóżka :)

tauriel nie bój się o zazdrość, raczej powinien się włączyć instynkt opiekuńczy, moja siostra jest ode mnie 28 miesięcy młodsza i była moją żywą laleczką, hihi, nawet w przedszkolu, jak byłam w starszakach, koleżanki mi zazdrościły, że mam swoją dzidzię w maluchach :D a brat, młodszy od mojej siostry 22msc to już w ogóle świetnie się nadawał dla nas do wożenia w spacerówce :D

asa Proszę bez pesymistycznego podejścia, zaraz Ci tu kreweta Gusi zaserwuje zadania domowe rozweselające i pozytyw będzi i u Ciebie. Taki jest plan, że tabelka górna ma się cała opróżnić, więc nie możesz się wyłamywać i już! :) może jednak przeskoczyć z poczekalni na listę do testowania? :)

staraczka, kasia_t tak, chyba teraz ja do testowania, ale szans nie widzę :D jutro termin @, jeśli nie przyjdzie i temp nie spadnie, to jutro idę do rossmanna po test :)

buba trzymam kciuki za umówienie tego wtorkowego terminu, daj znać, to wpiszę wizytę w tabelce. I kiedy wpisać Ci kolejną @?

Kaari dziękuję za miłe słowa. Co do sypialni, to niestety mamy mieszkanko dwupokojowe (docelowo chcemy mieć dom z ogródkiem, skoro mąż inżynier budownictwa a ja architekt krajobrazu :D ), ale z opcją wydzielenia z salono-jadalnio-kuchni mikro sypialni dla nas. :) Nastawiamy się na wspólny pokój z maluchem, a potem będziemy kombinować - albo remoncik (hihi, to co kreatywny tandem kocha najbardziej :) , albo przeniesiemy się na kanapę do salonu a łóżko w częściach poczeka na lepsze czasy u rodziców. Stwierdziliśmy, że nawet na stosunkowo krótki czas, opłaca nam się zadbać akurat o ten mebel :D szczególnie, że ponad rok po ślubie spaliśmy na materacu na paletach i kilka miesięcy na dwóch materacach i powiedzieliśmy dość! :)

Leena dziękuję za pozytywne słowa i kciuki, mam nadzieję, że też się niedługo przekonam jak to jest. :) W sumie w 2017 będziemy mieli ładną rocznicę (dziś do tego doszłam), bo dziesięciolecie pierwsze znajomości i bycia razem jednocześnie :) więc musi to być piękny rok!
ashia co do bliźniaczek to masz podejście takie jak ja, więc życzę Ci z całego serca powodzenia! w napro norma progesteronu to powyżej 19, mam nawet taki wykres, jaki powinien rosnąć w kolejnych tygodniach ciąży :)
a no i warto próbować u innych lekarzy, w końcu znajdziesz odpowiedniego dla siebie :)

kiwi dziękuję, jeszcze nie mamy zasłon, obrazków na ścianach, no i jedną chcę pomalować, ale to nie priorytet (teraz priorytetem są drzwi od szafy w sypialni i szafka w łazience - oczywiście będzie je robił mąż :D )
hm, przyczyn, a raczej problemów do rozwiązania pani znalazła 6: 1) stres i zmęczenie (dlatego dała mi 2 tygodnie L4!), 2) niski progesteron (dostałam w końcu tego dupka, który swego czasu był bardzo popularny na forum :D ), 3) wysoką prolaktynę (bromergon), 4) niedoczynność (mam cały czas euthyrox), 5) nieleczony reumatyzm (choroba autoimmunologiczna, nieleczona po prostu może zabić fasolkę gdy się zagnieździ...), 6) możliwe zakażenie (czekam na wyniki powtórzonego badania moczu). Mąż wyniki super :) tylko kamienie na nerkach może ma. Więc mam się odstresowywać i łykać to wszystko i będzie dobrze :)
Z takich ciekawostek, tydzień temu na jakiejś konferencji, na której była ta pani doktor, przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych na plemnikach (dokładniej ich genach czy coś) po godzinie oddziaływania na nich laptopa z internetem na kablu i drugiej próbki, która była godzinę przy laptopie z wifi. Po godzinie w pierwszym przypadku 10% plemników miało zniszczony ten kod genetyczny, czyli wyglądały ok, ruszały się, żyły itp (czyli to co się normalnie bada), ale w ich wnętrzu były totalnie zniszczone!. Ale! Te plemniki, które 1 godzinę (tylko!) były przy wifi, jak myślicie ile procent było z uszkodzonym wnętrzem ?? 100% ! Masakra nie? Doktor mówiła, że przecierali oczy ze zdumienia na konferencji a faceci wyłączali wifi w komórkach...

KMSU zdjęcie nowe bardzo wyraźne, widać piękną krechę. Wybierasz się na betę? Kiedy do gina?

Monia staram się jak mogę nadrabiać ilością, ale nie obrażę się jak wrócisz do pisania równie długich postów! :D
super, że z sądem się wreszcie udało, bo to taki bezsensowny dodatkowy stres! świetnie, że masz tyle wizyt, wpisałam w tabelce! I czekam na relacje z wynikó i wizyt!! :)
no i cieszę się, że nasze gniazdko i Tobie się podoba :) Jutro spróbuję ogarnąć co my jeszcze badaliśmy i może coś jeszcze ci polecę :) czyli z poczekalni mam przerzucić Cię do staraczek? jupi :D
Może jednak warto poszukać innego gina, skoro ten Cię irytuje? Bez sensu się tak męczyć. Rozumiem, że nie będziesz się chciała dzielić w realu, ale nam o pozytywie napisz!

Paola super, że jesteś, i że wracacie do życia!! Życzę duużo zdrowia, bo wychodzi na to, że to w sumie jest najważniejsze. Dobrze, że z mamą też lepiej. Dziękuję za wsparcie, też bardzo się cieszę, że wreszcie ktoś zainteresował się nami bardziej kompleksowo. Nawet mąż ma przepisane by łykać wit C i D, już mi tak nie wybrzydza, że to ja mam jakieś fanaberie! :)

iza nie szalej z podróżami, dbaj o fasolki! :) a ten gin to blisko? trzymam kciuki i koniecznie daj znać po wizycie! Miło, że doktor tak osobiście podchodzi i pyta :)
Jak mąż za trzy tygodnie wróci, to jak długo będzie z Wami? i fajnie, że brzuszek już powoli widać!

Laviaa kurczę, szkoda, że tata musiał już jechać, smutno być tak daleko od rodzinki... Dobre podejście do kobiecych humorów ma ten twój tata :) Szkoda,że dopiero w lipcu, ale zobaczysz, z taką akcją na forum szybko Ci ten czas zleci! Mąż jest Polakiem? Czy ma rodzinę gdzieś blisko?

buka ja też ostatnio bardziej płaczliwa jestem, to co dopiero jak już będę w ciąży! :)

Maaga super sprawa z tym basenem, może wstawisz jakieś fotki z tym magicznym kółkiem? Jejku, rzeczywiście, jak ten czas leci ;) Wygląda na to, że dziewczyny tu zostały, bo zżyte jesteśmy razem i staraczki, i ciężarówki, i mamy :)

Mika przepraszam, że jeszcze nie wpisałam Cię do tabelki, zaraz to nadrobię :) i potem proszę raz-dwa zeskakiwać do dolnej tabelki! :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #58958 24 kwietnia 2016, 23:00

angel Fajna mama
Ja przez dwa tygodnie nie mialam internetu koszmar jak sie czlowiek potrafi przyzwyczaic a potem jak nie ma to jakby odciety od swiata zostal a serwis mial takie ruchy ze po dwoch tygodniach laskawie sie zjawil probuje was nadrobic. Ten cykl kompletnie w ciemno bez pomiarow itd jakos nie mialam do tego glowy ale serduszkujemy kiedy mamy checi. Trzymam za was mocno kciuki

Zgłoś nadużycie #58959 24 kwietnia 2016, 23:09

tandem Supermama
angel wreszcie jesteś! złośliwość rzeczy martwych! podaj dane nowe do tabelki bo ostatnia @ się już mocno przeterminowała! :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #58960 24 kwietnia 2016, 23:24

angel Fajna mama

tandem napisał(a)

angel wreszcie jesteś! złośliwość rzeczy martwych! podaj dane nowe do tabelki bo ostatnia @ się już mocno przeterminowała! :)

Wiec tak termin @ mysle ze na 09.05 to testowac mysle ze jak zdaze przed @ to tez tak bede ☺ ale tu sie ostatnio pozytywy sypia to chyba ta pora roku ☺

Zgłoś nadużycie #58961 24 kwietnia 2016, 23:35

tandem Supermama

angel napisał(a)

Wiec tak termin @ mysle ze na 09.05 to testowac mysle ze jak zdaze przed @ to tez tak bede ☺ ale tu sie ostatnio pozytywy sypia to chyba ta pora roku ☺

Bardzo możliwe i mam nadzieję, że to stały trend, na który jak najwięcej z nas się załapie :) jak już pisałam, cel jest prosty - opróżnienie tabelki staraczek :) jakąś wizytę u gin lub endo masz planowaną?

Zgłoś nadużycie #58962 24 kwietnia 2016, 23:57

angel Fajna mama

tandem napisał(a)

Bardzo możliwe i mam nadzieję, że to stały trend, na który jak najwięcej z nas się załapie :) jak już pisałam, cel jest prosty - opróżnienie tabelki staraczek :) jakąś wizytę u gin lub endo masz planowaną?

Narazie nie ten cykl jest taki naprawde na luzie bez spinania na starania bo mamy duzo na glowie i tak serduszka sa wiec szanse jakies tez. Do gin moze w przyszlym miesiacu mi sie uda byc bo mozliwe ze bede w pl na pare dni to moze mi sie uda.

Zgłoś nadużycie #58963 25 kwietnia 2016, 0:08

Monia82 Fajna mama

tandem napisał(a)

Monia staram się jak mogę nadrabiać ilością, ale nie obrażę się jak wrócisz do pisania równie długich postów! :D
super, że z sądem się wreszcie udało, bo to taki bezsensowny dodatkowy stres! świetnie, że masz tyle wizyt, wpisałam w tabelce! I czekam na relacje z wynikó i wizyt!! :)
no i cieszę się, że nasze gniazdko i Tobie się podoba :) Jutro spróbuję ogarnąć co my jeszcze badaliśmy i może coś jeszcze ci polecę :) czyli z poczekalni mam przerzucić Cię do staraczek? jupi :D
Może jednak warto poszukać innego gina, skoro ten Cię irytuje? Bez sensu się tak męczyć. Rozumiem, że nie będziesz się chciała dzielić w realu, ale nam o pozytywie napisz!

O luuuuudzie, Kochana, ile Ty masz energii w tych postach!!!! :D taka zapracowana kobitka, przedsiębiorcza i jeszcze czas znajduje tu dla nas! :) :)
Ja niestety już nie mam jak tutaj codziennie przesiadywać, żeby Was nadrabiać, jak wpadam, to wyrywkowo otwieram już posty i mniej więcej widzę tylko niektóre, bo wzięłam sobie na głowę zrobienie tych uprawnień... i znowu czeka mnie codziennie zakuwanie. Wysłałam wniosek i już mi przyszło z Warszawy wezwanie o uzupełnienie - mają mi wyznaczyć termin - to gdzieś połowa czerwca. Także, ja do końca starać się tak z mierzeniem tempki, świadomie nie będę, więc nie ma sensu przerzucać mnie do staraczek :) Jestem z Wami mentalnie i trzymam kciuki za kolejne pozytywy!!! Ja już zdaję się na los, bo i ten egzamin przede mną i też nie mam sił czegoś liczyć, myśleć o tych staraniach, choć mi jeszcze zostały testy i pewnie w terminie @ będę je obsikiwać. Odpuściłam psychicznie i to mi na dobre wyszło, choć było ciężko. Na pewno, jak się u mnie coś zadzieje to Wam napiszę, ale nie wiem, czy od razu, bo już wiele x poniosłam klęskę ze staraniami, więc się dowiecie, jak już urodzę!!! ;D hahaha chyba, że prędzej menopauzy doczekam...
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #58964 25 kwietnia 2016, 0:20

angel Fajna mama
Monia82 bedzie dobrze czasami taki odpoczynek psychiczny dobrze robi i jest potrzebny. Wierze ze jeszcze nam sie uda ☺

Zgłoś nadużycie #58965 25 kwietnia 2016, 0:28

tandem Supermama
Monia nie ma mowy, żebyśmy dowiedziały się dopiero o porodzie albo menopauzie, no way!
Rozumiem, egzaminy na głowie, to na spokojnie, po prostu będziemy czekać na to Twoje testowanie i na pewno będzie dobrze! Wiesz, co do czasu na pisanie - staram się zawsze po przerwie przeczytać wszystko, nie chcę nikogo pominąć no i tak wychodzi czasem dużo. Jeszcze nie wszystkie sfery życia ogarniam tak jak bym chciała, ale zdecydowanie lepiej się czuję psychicznie, mieszkanko staje się coraz przytulniejsze, w pracy mam przerwę a po niej będzie już mniej stresująco tam, inne hobby-prace powoli rozwijam, z mężem wkręcamy się we wspólnego tenisa i... jest jakoś tak lepiej generalnie. Ostatnie cykle się nie nastawiałam, czekałam na wizytę i nadzieje się spełniły. Zaczynam ufać,że wreszcie będzie dobrze :)

Angel rozumiem, to w takim razie trzymam kciuki, by kolejna wizyta w Polsce miała dodatkowe miłe elementy (w postaci wizyt u gina po pozytywie :)

Zgłoś nadużycie #58966 25 kwietnia 2016, 6:08

buba131 Fajna mama
dziś jest 2 dc wpisz mi narazie 25maj chociaż to się może zmienić...

Zgłoś nadużycie #58967 25 kwietnia 2016, 6:17

kiwi Fajna mama
Jadzia lekarz tez ta opcje rozwaza ale najpier badania.
Monia trzymam za Ciebie kciuki.
Tandem czytalam ze nie powinno sie z laptopem siedziec na kolonach a moj maz niestety czesto trzyma wiec może i 100% ma uszkodzone bo w kompie idzie wifi. Musze cos na ten temat poszukac i mu pokazac :)

Zgłoś nadużycie #58968 25 kwietnia 2016, 6:26

gusia85 Gotowa na wszystko
Tandem, jak chcesz mi cos powiedziec, to nastepnym razem umieszczaj mnie na samym poczatku prosze ;-)
Zmartwilas mnie tymi wynikami wifi, bo najlepiej pracuje mi sie z laptopem na kolanach, albot abletem w pracy!
Czy Wam sie rownie bardzo nie chce wstawac do pracy?

Zgłoś nadużycie #58969 25 kwietnia 2016, 6:39

Mika29 Fajna mama
Mika przepraszam, że jeszcze nie wpisałam Cię do tabelki, zaraz to nadrobię :) i potem proszę raz-dwa zeskakiwać do dolnej tabelki! :) [/QUOTE]

Dziękuję :-) Mam nadzieję, że szybko to nastąpi. Życzę tego każdej staraczce. Ja dziś odbieram wyniki tsh, ft3 i ft4. Zobaczymy co wyszło, mały stres jest jak zawsze przy badaniach.

Zgłoś nadużycie #58970 25 kwietnia 2016, 6:55

izabela23 Supermama
Hej :-)
Kiwi podobno mój mąż tez zawsze trzymał laptop na kolanach i na szczęście nie wybilo to 100% jego plemników :-) ale postraszyc go jakimś ciekawym artykułem możesz ja ciagle na mojego marudzilam jak widziałam laptop na kolanach :-)

Tandem,kochana uwierz,że ja muszę się też troszkę ruszać jakieś spacery itd,bo ja póki co to mam się oszczędzać,a nie leżeć całą dobę także wiesz :-) leze praktycznie calymi dniami i bardzo boli mnie kręgosłup takze muszę też się troche ruszyć,bo