Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #57831 14 kwietnia 2016, 11:15

kamila19880 Fajna mama

gusia85 napisał(a)

Moj mial 30% prawidlowych plemnikow i cos tam jeszcze... lekarz okreslil mianem "szalu nie ma" a za miesiac kreweta byla ;-) nie wiem czy to ja, ale jak ccesz to jak dojade do domu to sprawdze jego wyniki ;-)

bona staraniach jest dziewzyna co bardzo slabe wyniki ze male szanse wiem ze kirdys ktos byla podobny i wszystko dobrze sie skonczylo
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #57832 14 kwietnia 2016, 11:17

kamila19880 Fajna mama

KiedysMusiSieUdac napisał(a)

cześć dziewczyny czy możecie mi polecić bardzo dobre testy owulacyjne z allegro staramy się o drugiego maluszka niestety nie pamiętam jakie miałam zakupione przy pierwszych staraniach a te które mam teraz nie są fajne z góry dziękuję

http://allegro.pl/testy-owulacyjne-owulacyjny-50szt-5-ciazowe-gratis-i5143960545... ja mam takie
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #57833 14 kwietnia 2016, 11:23

tandem Supermama

Laviaa napisał(a)

wiosna idzie wiec pozytywy sie posypia

mam nadzieję!

kiedysmusisieudac ja nie doradzę, bo nie używam

Monia jasne i zupełnie rozumiem, że chcesz najpierw powykluczać wszystko co się da. ja tak próbuję tylko w kwestii zachodzenia, żeby w ogole te dwie kreski kiedyś zobaczyć

murron i jak idą Nince porządki? :)

Kaari przywołujmy myślami, jak najbardziej!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #57834 14 kwietnia 2016, 11:26

murron Supermama

tandem napisał(a)

mam nadzieję!

kiedysmusisieudac ja nie doradzę, bo nie używam

Monia jasne i zupełnie rozumiem, że chcesz najpierw powykluczać wszystko co się da. ja tak próbuję tylko w kwestii zachodzenia, żeby w ogole te dwie kreski kiedyś zobaczyć

murron i jak idą Nince porządki? :)

Kaari przywołujmy myślami, jak najbardziej!

ona chętniej za mopa łapie niż ja a i nie raz każe sobie zmoczyć gąbkę aby móc coś wymyć.
teraz ma też etap nalewania sobie samej picia ale np. wyrosła już z chętnego przynoszenia mi prania z pralki :)

Zgłoś nadużycie #57835 14 kwietnia 2016, 11:30

tandem Supermama

murron napisał(a)

ona chętniej za mopa łapie niż ja a i nie raz każe sobie zmoczyć gąbkę aby móc coś wymyć.
teraz ma też etap nalewania sobie samej picia ale np. wyrosła już z chętnego przynoszenia mi prania z pralki :)

to są takie etapy, pamiętam, że jak mój brat miał 5 lat, gdy się przeprowadziliśmy, to kochał odkurzać :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #57836 14 kwietnia 2016, 11:36

Monia82 Fajna mama

Kaari napisał(a)

Nie dziwię się, że nie chcesz.....wiesz mi się przypomniało, że mi ginekolog mówiła, że po 2 poronieniach już przysługuje darmowa poradnia. (oczywiście to Twoja decyzja żeby nie wyszło, że Cię namawiam :) )

Przysługuje i ona nawet by mi dała skierowanie do genetycznej, ale jej nie chodzi o tego typu konflikty, które badają w poradniach genetycznych, bo to zwykle takie wady, które uniemożliwiające zapłodnienie i rozwój zarodka, czy diagnozujące choroby genetyczne. U  nas fakt posiadania dziecka już trochę wyklucza konieczność robienia genetyki, bo wielu lekarzy uznaało to za ostateczność.
Nawet w klinice... jak maż miał robić cały pakiet badania nasienia to babki z laboratorium powiedziały, że to nie ma sensu, bo do zapłodnienia dochodzi i sugerowały tylko test POX i ewentualnie posiew, jak wyjdą lekukocyty podwyższone, więc mężowi nawet ruchliwości, morfologii nie robiły.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #57837 14 kwietnia 2016, 11:52

KiedysMusiSieUdac Supermama
dzięki wielkie :) a jesteś z nich zadowolona ?
Wszystko jest możliwe gdy tylko w to wierzysz

Zgłoś nadużycie #57838 14 kwietnia 2016, 13:14

staraczka33 Supermama
Monia super ze sie odezwalas :-) brawo dla meza że zdecydowal sie na badanie nasienia jesli zdecydujesz ze jestes gotowa na staranie to czekamy tu na ciebie :-) trzymaj sie !

Zgłoś nadużycie #57839 14 kwietnia 2016, 13:22

jadzia Fajna mama
KiedysmusiSieUdac ja mialam takie nqjprostsze najtansze i mi raczej prawde pokazywaly. Tylko u mnie owu wystepuje regularnie i to raczej nie tu tkwi problem.
Tandem jak twoj meczyznq zrobi juz to nadanie bedziecie spokojniejsi. No tylko problem jak tu nie firankowac? Hmmm.
Paola yerba mate smakuje mi. Ja jestem przyzwyczajona do takich roznych herbat.
Karri ty pracujesz w ciazy?
Murron kiedy masz sie wstawic w ostatecznym terminie do porodu?
Ja mialam czekac tydzien po planowanym terminie porodu ale nie doczekalam i dzien po planowanym terminie urodzilam
Mnie brzuch pobolewa jak na okres😞

Zgłoś nadużycie #57840 14 kwietnia 2016, 14:01

staraczka33 Supermama

jadzia napisał(a)

KiedysmusiSieUdac ja mialam takie nqjprostsze najtansze i mi raczej prawde pokazywaly. Tylko u mnie owu wystepuje regularnie i to raczej nie tu tkwi problem.
Tandem jak twoj meczyznq zrobi juz to nadanie bedziecie spokojniejsi. No tylko problem jak tu nie firankowac? Hmmm.
Ja mialam czekac tydzien po planowanym terminie porodu ale nie doczekalam i dzien po planowanym terminie urodzilam

Jadzia ty nie wymyslaj z okresem pomysl sobie w ten sposób :p ekly dwa pecherzyki i niedlugo blizniaki beda sie zagniezdzac w brzuszku :-)

Zgłoś nadużycie #57841 14 kwietnia 2016, 14:07

gusia85 Gotowa na wszystko

staraczka33 napisał(a)

Jadzia ty nie wymyslaj z okresem pomysl sobie w ten sposób :p ekly dwa pecherzyki i niedlugo blizniaki beda sie zagniezdzac w brzuszku :-)

O Ty staraczko Ty jaka dumna jestem z Ciebie! Zarazasz optymizmem! To w terapii nazywa sie zmiana przekonan ;-) brawo! Idziesz jak burza!

Zgłoś nadużycie #57842 14 kwietnia 2016, 14:08

Kaari Fajna mama
Monia rozumiem, ja myślałam że tam diagnozuja wszystko nie tylko przyczyny, które utrudniają zapłodnienie ale też przyczyny dla których na dalszym etapie jest coś nie tak. Ech ciezkie to wszystko.... daj znać jak kolejne badania i dołączam się do Staraczki jak będziesz gotowa wrócić do starań to tu jesteśmy i Ci kibicujemy.

Jadzia co to za ból na @? Ma być na dzidziorka lub nawet na 2 ;) co do pracy to chciałam pracować do końca maja. Jednak jak w lutym pojawiło się plamienie to dostałam zwolnienie w 5 sekund i gin stwierdziła, że lepiej nie ryzykować. Także teraz póki co korzystam z odpoczynku.

Zgłoś nadużycie #57843 14 kwietnia 2016, 14:10

murron Supermama

jadzia napisał(a)

czekam na instrukcje od mojej położnej.

Zgłoś nadużycie #57844 14 kwietnia 2016, 14:13

staraczka33 Supermama

gusia85 napisał(a)

O Ty staraczko Ty jaka dumna jestem z Ciebie! Zarazasz optymizmem! To w terapii nazywa sie zmiana przekonan ;-) brawo! Idziesz jak burza!

:-) brawo ja!!!
A moj optymizm wynika z pracy domowej którą mi zadalas :-) chociaz pogoda nie napawa optymizmem ja nastawiam sie ze w koncu predzej czy pozniej każdej z nas sie uda i nie wazne czy naturalnie czy przez iui czy za pomoca invitro najwazniejsze zeby byla dzidzia

Zgłoś nadużycie #57845 14 kwietnia 2016, 14:19

gusia85 Gotowa na wszystko

staraczka33 napisał(a)

:-) brawo ja!!!
A moj optymizm wynika z pracy domowej którą mi zadalas :-) chociaz pogoda nie napawa optymizmem ja nastawiam sie ze w koncu predzej czy pozniej każdej z nas sie uda i nie wazne czy naturalnie czy przez iui czy za pomoca invitro najwazniejsze zeby byla dzidzia

Brawo Ty! Mozesz wszystko !
Duma mnie rozpiera ;-)

Zgłoś nadużycie #57846 14 kwietnia 2016, 14:31

tandem Supermama
jadzia dokładnie, więc tak jakoś ciągle nam się nie składało, by odpowiednią przerwę w firankach mieć i by po niej był dobry dzień na badania... ale tym razem mam nadzieję, że się uda - jak tylko temp się podniesie, to robimy przerwę i badanie ;)
murron a kiedy planuje Cię poinstruować?
staraczka, gusia, gratulacje! hihi :)
http://gosiazimniak.pl/portfolio/infografika-o-macierzynstwie/

Zgłoś nadużycie #57847 14 kwietnia 2016, 14:36

staraczka33 Supermama

gusia85 napisał(a)

Brawo Ty! Mozesz wszystko !
Duma mnie rozpiera ;-)

He he uczen przerosl swojego profesora he he :-)

Zgłoś nadużycie #57848 14 kwietnia 2016, 14:40

Kowy Fajna mama
Kurcze, ciekawe jak Marluna :(

Zgłoś nadużycie #57849 14 kwietnia 2016, 14:41

Monia82 Fajna mama

staraczka33 napisał(a)

Monia super ze sie odezwalas :-) brawo dla meza że zdecydowal sie na badanie nasienia jesli zdecydujesz ze jestes gotowa na staranie to czekamy tu na ciebie :-) trzymaj sie !

hehe, no z tym to były akcje... bo był tak zestresowany tym badaniem, że szukając pokoiku wlazł babie na badanie ginekologiczne, a ona rozkraczona z gołą :D , bo oni w tej klinice nie zamknęli pokoju badań. Jeszcze mi gada... hmmmm jak za szybko oddam kubek to mi powiedzą, że jestem krótkodystansowiec :D

Zgłoś nadużycie #57850 14 kwietnia 2016, 14:45

Monia82 Fajna mama

Kaari napisał(a)

Monia rozumiem, ja myślałam że tam diagnozuja wszystko nie tylko przyczyny, które utrudniają zapłodnienie ale też przyczyny dla których na dalszym etapie jest coś nie tak. Ech ciezkie to wszystko.... daj znać jak kolejne badania i dołączam się do Staraczki jak będziesz gotowa wrócić do starań to tu jesteśmy i Ci kibicujemy.

Kaari, jak za 2 tygodnie mi dobrze wyjdą wyniki tarczycowe i te przeciwciała to jedynie jeszcze może chmalydię, ureoplazmę gdzieś zrobię, ale jak szukałam u mnie badań to nie robili posiewów.... z tym, że mi powiedziała ginka, że jest jest chmalydia to jajowody często są niedrożne i nie dochodzi do zapłodnienia. U mnie teraz jeszcze są jazdy z tym naciętym jajowodem, bo u mnie też nie wiadomo, jak z owulacją wtedy i znowu ryzyko ciąży pozamacicznej pewnie - jakby mi go usunęli, to co drugi miesiąc byłaby szansa z tego całego jajowodu, a teraz nie wiadomo, co z tym będzie... czy jakiś zrost się mały nie zrobił, który by zatrzymał zarodek... podobno po ciąży pozamacicznej im później też tym gorzej, bo ryzyko zrostów większe.