Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #57811 14 kwietnia 2016, 9:32

kamila19880 Fajna mama
Gusia czy z tego co pamietam lekarz mowil ze twoj ma bardzo słabe wyniki nasienia tak? Ze małe szanse ?? ? Czy to inna dziewczyna ciężarna ?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #57812 14 kwietnia 2016, 9:36

tandem Supermama
my czekamy aż będzie po owu, robimy trzy dni przerwy i mąż leci na badania (chyba, że wypadnie w weekend, trzeba będzie to przekalkulować)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #57813 14 kwietnia 2016, 9:41

Kaari Fajna mama

Brewa napisał(a)

Tak, tak zaraz po Tobie, dowiedzialam sie 26.08 ze moja ciaza obumarla. Tez juz nie zagladalam bo tez nie chcialam dowolac. A teraz okolo 19.12 jutro ide do lekarza. Mam nadzieje ze sie uda. No ale Ty widzie ze juz niezle "uroslas" :-) . na kiedy masz termin?

To faktycznie niedługo po mnie. Cieszę się, że Ci się udało :) i teraz wszystko musi być dobrze. Trzymam kciuki za wizytę. Ja mam termin na 27.09.

gusia85 napisał(a)

To tego nie wiedzialam... My zaplacilismy prawie 400zl...

Ja myślę, że mimo wszystko i tak warto zrobić te badania :) ja akurat miałam usg genetyczne i pappa ale dlatego, że załapałam się na projekt i miałam za darmo.

gusia85 napisał(a)

Bojeszcze mam pomysl zebys kilka dni pod rzad wychodzila z domu tyłem :-) tak, zeby mozg oszukac ;-)

To mnie teraz zaciekawiłaś :) co takie zadanie zmienia w życiu?

PaulaG napisał(a)

U mnie temp 36.5 15 dc wiec bezowulacyjny. Swietnie. Od wczoraj luteina. Za 10 dni testuje i odkladam. Dzirwxzyny mialyscie jakies skutki uboczne po luteinie?

Paula a może jeszcze przyjdzie, dziewczyny to miały nawet i w 21 dc owu.

tandem napisał(a)

Kaari downtown bardzo dobrze wspominam :D tv nie mam w domu, więc nie wiem, która seria tam teraz jest. niepokoi mnie, że są w nim czasy coraz bardziej współczesne, przydałoby się, by zrobili nowy serial, który się zaczyna jakoś w połowie XIX wieku, żeby mógł dłużej trwać :D

Ja zakończyłam na 5 sezonie (na 2 odcinku) więc jeszcze cała 6 przede mną. Ale chyba poszukam znów na necie bo mi w tv jakoś nie leży.

Laviaa ja chyba w 12 czy 13 tygodnu zeszłam z 2 na 1 duphaston a dziś mam wizytę to zobaczę co mi powie.
Werkaa to czekamy na test :)
Murron synek coś się nie spieszy, pozostaje czekać. A póki co jesteś w domu?
Iza super, że już w pn jedziesz na konsultacje.

Zgłoś nadużycie #57814 14 kwietnia 2016, 9:57

murron Supermama

Kaari napisał(a)

To faktycznie niedługo po mnie. Cieszę się, że Ci się udało :) i teraz wszystko musi być dobrze. Trzymam kciuki za wizytę. Ja mam termin na 27.09.

Ja myślę, że mimo wszystko i tak warto zrobić te badania :) ja akurat miałam usg genetyczne i pappa ale dlatego, że załapałam się na projekt i miałam za darmo.

To mnie teraz zaciekawiłaś :) co takie zadanie zmienia w życiu?

Paula a może jeszcze przyjdzie, dziewczyny to miały nawet i w 21 dc owu.

Ja zakończyłam na 5 sezonie (na 2 odcinku) więc jeszcze cała 6 przede mną. Ale chyba poszukam znów na necie bo mi w tv jakoś nie leży.

Laviaa ja chyba w 12 czy 13 tygodnu zeszłam z 2 na 1 duphaston a dziś mam wizytę to zobaczę co mi powie.
Werkaa to czekamy na test :)
Murron synek coś się nie spieszy, pozostaje czekać. A póki co jesteś w domu?
Iza super, że już w pn jedziesz na konsultacje.

tak w domu, dziś albo jutro na ktg kontrolnie.
ale dziś jestem nie w sosie, bo się nie wyspałam, bo zazwyczaj śpimy do 8, a dziś Ninka zamówiła budzenie o 7.
jakby się okazało, że M. mnie nie będzie mógł zawieść do porodu, to mam nie brać karetki tylko taksówkę, a dziś się dowiedziałam, że np. w Globie można poprosić dodatkowo o taksówkarza co jest ratownikiem medycznym :)

Zgłoś nadużycie #57815 14 kwietnia 2016, 10:14

Monia82 Fajna mama
hej!
pewnie już w międzyczasie niektóre się wypakowały ;)
Mój mąż przeprowadził ze mną rozmowę na temat dalszych starań i sam umówił się do kliniki na badanie nasienia, co mnie zszokowało, bo zwykle nie interesował się tym zbytnio, ale wie, że ja już nie chciałam podejmować tematu staraniowego. Wczoraj też rozmawiałam z moją ginką, bo chciałam się poddać terapii jodem radioaktywnym, ale mnie na razie od tego odwiodła, że jestem teraz w takim wieku, że to już taki "ostatni dzwonek" i sugeruje jeszcze spróbować, mając na uwadze, że zarodek w jajowodzie żył. Moja ginka obstawia u mnie "przypadki", związane ze złym podziałem komórkowym, które stanowią 70% strat... i powiedziała mi, że za dużo drążę, próbuję znaleźć przyczynę itp. Jak tu nie drążyć, po 3 stratach !?!? Ja jeestem w 2 cyklu po stracie i wg niej w 3 mogę się zacząć starać, w zależności od wyników tarczycy i przeciwciał antykardiolipidowych.
Póki co szukam przyczyn, robiąc różne badania:
- mąż w tym tygodniu zbadał nasienie pod kątem bakterii - leukocytów - BRAK
- mój posiew na bakterie z pochwy - prawidłowy, tylko 2 x bakterii Lactovaginal sp.p. i Corynobacterium spp., ale wczoraj byłam u ginki i uznała, że te wystąpują naturalnie i nie stanowią zagrożenia,
W tej chwili robiłam badania na przeciwiciała antykardiolipidowe, antyTPO, TRAB, tsh, ft3 i ft4... więc 2 tygodnie  czekania na wyniki.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #57816 14 kwietnia 2016, 10:18

gusia85 Gotowa na wszystko

tandem napisał(a)

czyli jak w przyjaciółkach ;)

gusia nie martw się, jeśli któraś wyrwie pozytywa wcześniej, to tych rzodkiewek nie wyrywaj, niech doczekają do powiedzmy 10tc :D a jaką brykę planujesz krewecie sprawić? pamiętaj, skoro to nie dziewczynka, kolor nieważny, ważne, by była szybka! :D
a i co do nauki mamy w ciąży: moja mama uczyła matematyki będąc ze mną w ciąży, do końca semestru, a ja się urodziłam w czerwcu :) no i inżynierem jestem ;D

iza super, że udało się zapisać do profesora i to już niedługo! :) a w piątek nr 66... cóż, przeleci! bądź w łączności z nami :) a czy byłabyś w stanie udostępnić mi te swoje wyniki progesteronu? do badań statystycznych, byłabym wdzięczna :D

Paola dobrze, że czuwasz, przetereminowany termin murron już mruga na czerwono :)

Kaari downtown bardzo dobrze wspominam :D tv nie mam w domu, więc nie wiem, która seria tam teraz jest. niepokoi mnie, że są w nim czasy coraz bardziej współczesne, przydałoby się, by zrobili nowy serial, który się zaczyna jakoś w połowie XIX wieku, żeby mógł dłużej trwać :D

aha, Paola, oglądałam jeszcze np. grę o tron, tak mi się skojarzyło - bo w nim po kolei giną, dzieje się źle, a w downtown choć spokojniejsze też mam wrażenie, że tylko od tragedii do tragedii

PaulaG bądź twarda i mocna, nie daj się smutkowi, przyjaciel ma prawo, tak bywa, choć wiem, że jest Ci ciężko...

Brewa przykro mi i gratuluję awansu na grudniówki! skoro Gusia krewety tam nie odda, to może Ty przyjdź do nas, dopisałabym Cię do tabelki? zapraszam :D

werkaa trzymam kciuki za temp i teścik, rozumiem to niekupowanie by nie kusił ;)

kamila tak bywa z mężami. ale może jakoś się dogadaj z lekarzem rodzinnym, by wysłał go na gastroskopię, co Ci szkodzi :D

pozdrawiam z deszczowego Poznania! obchody chrztu Polski mają być, idziemy w sobotę na cały dzień na stadion, a tu ulewy? :/

Moja mama konczyla ekonomie zemna w wersji plodowej i normalnie wyladowalam na psychologii ;-) z kulejaca tabliczka mnozenia!

Tandemik kreweta jest pazdziernikowa ;-) grudnioweczke mialam na mysli Kowy ;-)

Zgłoś nadużycie #57817 14 kwietnia 2016, 10:20

Laviaa Fajna mama
ja nie wytrzymalam i zamowilam wizyte na 2 maja na badanie genetyczne 150 euro za samo usg...ale wole miec pewnosc...

Zgłoś nadużycie #57818 14 kwietnia 2016, 10:22

kamila19880 napisał(a)

Gusia czy z tego co pamietam lekarz mowil ze twoj ma bardzo słabe wyniki nasienia tak? Ze małe szanse ?? ? Czy to inna dziewczyna ciężarna ?

Moj mial 30% prawidlowych plemnikow i cos tam jeszcze... lekarz okreslil mianem "szalu nie ma" a za miesiac kreweta byla ;-) nie wiem czy to ja, ale jak ccesz to jak dojade do domu to sprawdze jego wyniki ;-)

Zgłoś nadużycie #57819 14 kwietnia 2016, 10:33

Kaari chodzi o to najprosciej mowiac, ze mozg jest leniwy :-) przyzwyczaja sie do standardowych, rutynowych dzialan, raz jedna nozka do gory raz druga, a tak zwyczajnie go zaskakujesz ;-) i tam sa jesacze polaczenia neuronalne i takie tam malo ciekawe rzeczy z neuropsychologii :-) efekt jest taki, ze pobudzasz go bardziej do dzialania :-)

Zgłoś nadużycie #57820 14 kwietnia 2016, 10:39

tandem Supermama
gusia przepraszam, tak z rozpędu napisałam! :) mam nadzieję, że uzyskam przebaczenie krewetka!
czyli te nauki ciążowe nic nie przesądzają... dobrze i niedobrze! ;)

Monia miło, że piszesz, czyli wygląda na to,że do nas wracasz? :)

Laviaa dopisałam badanie do tabelki!

murron ale napięcie :) będziesz zamawiać tą z ratownikiem?

Kaari no tak, bo w komputerze można oglądać kiedy się chce :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #57821 14 kwietnia 2016, 10:45

tandem Supermama

gusia85 napisał(a)

Kaari chodzi o to najprosciej mowiac, ze mozg jest leniwy :-) przyzwyczaja sie do standardowych, rutynowych dzialan, raz jedna nozka do gory raz druga, a tak zwyczajnie go zaskakujesz ;-) i tam sa jesacze polaczenia neuronalne i takie tam malo ciekawe rzeczy z neuropsychologii :-) efekt jest taki, ze pobudzasz go bardziej do dzialania :-)

dlatego czasami lubię pograć w badmintona lewą ręką, mózg jest za każdym razem zaskoczony :D

Zgłoś nadużycie #57822 14 kwietnia 2016, 10:51

murron Supermama

tandem napisał(a)

gusia przepraszam, tak z rozpędu napisałam! :) mam nadzieję, że uzyskam przebaczenie krewetka!
czyli te nauki ciążowe nic nie przesądzają... dobrze i niedobrze! ;)

Laviaa dopisałam badanie do tabelki!

murron ale napięcie :) będziesz zamawiać tą z ratownikiem?

Kaari no tak, bo w komputerze można oglądać kiedy się chce :)

no bo to tylko trzeba zaznaczyć, ja to jednak wierzę, że jak się zacznie akcja, to będę mogła ponad 1h w domu posiedzieć, M. wtedy Ninkę odwiezie i dopiero razem pojedziemy do szpitala.
ale z porodami nigdy nic nie wiadomo :)

Zgłoś nadużycie #57823 14 kwietnia 2016, 10:53

murron Supermama
a Ninka chyba coś czuje pismo nosem, bo właśnie się za mopa wzięła i mopuje mieszkanie :)

Zgłoś nadużycie #57824 14 kwietnia 2016, 10:54

Monia82 Fajna mama

tandem napisał(a)

Nie jestem przekonana do tego co mówi ta ginka. Jeszcze i tak chcę porobić inne badania, poczekać na te wyniki przeciwciał, tarczycy.
Nie chcę niczego obliczać, mierzyć, czekać na testowanie, bo mnie już to nawet nie cieszy. Sama myśl o tym tylko budzi strach i szybko się tego nie pozbędę. Widok 2 kresek ma teraz u mnie inny wymiar i raczej kojarzy się z nieprzyjemnymi, ostatnimi wydarzeniami związanymi z poronieniami, ciążą pozamacziczną.
Jeśli  wyniki badań nic konkretnego nie stwierdzą i wg niej to "przypadki", to prostu nie będziemy się zabezpieczać.

Zgłoś nadużycie #57825 14 kwietnia 2016, 10:56

Kaari Fajna mama

tandem napisał(a)

dlatego czasami lubię pograć w badmintona lewą ręką, mózg jest za każdym razem zaskoczony :D

Mój mózg jest też wtedy zaskoczony ale już nie idzie tak dobrze hehehe :)

Monia super, że mąż podjął męską decyzję i cieszą mnie pozytywne wyniki badań :) Nie dziwię Ci się, że kopiesz bo lepiej sprawdzić niż znów się bać, i liczyć że teraz będzie dobry podział...a skoro tak twierdzi to może faktycznie powinna dać to skierowanie do poradni genetycznej-tak dla Twojej psychiki.

Murron ciekawe czy to dziś czy jeszcze :) daj znać gdybyś miała ktg.

Ostatnio kilka osób ściągnełyśmy myślami to ja nominuję: Dżastę, Patrycję i Asę :) może się pojawią i powiedzą co u nich.

Zgłoś nadużycie #57826 14 kwietnia 2016, 10:58

murron Supermama
no właśnie, bo tu rozkmina która kiedy urodzi, a o testach cicho i cicho.
czekamy na pozytywy!

Zgłoś nadużycie #57827 14 kwietnia 2016, 11:00

Monia82 Fajna mama

Kaari napisał(a)

Monia super, że mąż podjął męską decyzję i cieszą mnie pozytywne wyniki badań :) Nie dziwię Ci się, że kopiesz bo lepiej sprawdzić niż znów się bać, i liczyć że teraz będzie dobry podział...a skoro tak twierdzi to może faktycznie powinna dać to skierowanie do poradni genetycznej-tak dla Twojej psychiki.
.

Kaari, tylko, że ona ostatniej ciąży pozamacicznej nie chce uznać za poronienie, bo to usunięcie żywego zarodka... więc wg niej podział musiał być dobry, dlatego uważa, że to po prostu przypadki. Tak samo mi w szpitalu mówili inni lekarze, ale ja nie chcę sprawdzać w nieskończoność, czy to przypadek, czy powód jest dlatego chcę wykluczyć pewne rzeczy. Byłam przekonana, że bakteria...

Zgłoś nadużycie #57828 14 kwietnia 2016, 11:01

KiedysMusiSieUdac Supermama
cześć dziewczyny czy możecie mi polecić bardzo dobre testy owulacyjne z allegro staramy się o drugiego maluszka niestety nie pamiętam jakie miałam zakupione przy pierwszych staraniach a te które mam teraz nie są fajne z góry dziękuję
Wszystko jest możliwe gdy tylko w to wierzysz

Zgłoś nadużycie #57829 14 kwietnia 2016, 11:02

Laviaa Fajna mama
wiosna idzie wiec pozytywy sie posypia

Zgłoś nadużycie #57830 14 kwietnia 2016, 11:14

Kaari Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Kaari, tylko, że ona ostatniej ciąży pozamacicznej nie chce uznać za poronienie, bo to usunięcie żywego zarodka... więc wg niej podział musiał być dobry, dlatego uważa, że to po prostu przypadki. Tak samo mi w szpitalu mówili inni lekarze, ale ja nie chcę sprawdzać w nieskończoność, czy to przypadek, czy powód jest dlatego chcę wykluczyć pewne rzeczy. Byłam przekonana, że bakteria...

Nie dziwię się, że nie chcesz.....wiesz mi się przypomniało, że mi ginekolog mówiła, że po 2 poronieniach już przysługuje darmowa poradnia. (oczywiście to Twoja decyzja żeby nie wyszło, że Cię namawiam :) )