Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #57491 12 kwietnia 2016, 9:15

motylek1909 Supermama

izabela23 napisał(a)

Jade do szpitala szyjka dluga i mieekka musza kontrolowac i leki podac potem napisze z dzieciakami w porzadku

Izunia trzymam kciuki! na pewno wszystko będzie dobrze :*
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #57492 12 kwietnia 2016, 9:16

murron Supermama
Ja nadal w dwupaku, bardzo spokojna noc, aż się człowiek wyspal ;)
Jakby się do jutra do wieczora nic nie wydarzyło zdzwaniam się z położną.
Ale objawów w dniu dzisiejszym brak.

Zgłoś nadużycie #57493 12 kwietnia 2016, 9:19

buka87 Supermama
Lavia gratuluje małej ruchwilej fasolinki z kończynami :D :D Dbaj o siebie! :) Mam nadzieje, ze ciąża minie CI spokojnie i bezstresowo :)
Ja śpie jak dziecko ( nie w sensie, że się budzę co 3h :P ) ostatnimi czasy i nawet to, że walnę drzemkę w ciągu dnia czasami nie przeszkadza mi w spaniu w nocy :) Chyba ładuję baterię już na maj :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #57494 12 kwietnia 2016, 9:20

motylek1909 Supermama

Leena napisał(a)

Hej Dziewczyny
Nie jestem w stanie was nadrobić :( mam nadzieje e u was wszystko ok i ze worek z pozytywnymi rozwiązany ?

Mój poród trwał ok 11 godzin. Nie jest to "latwe" przeżycie ale miałam cudowna opiekę - taka 200% rodzic po ludzku" - i mimo wszystko nie jest to dla mnie złe czy traumatyczne wspomnienie :)
Idę kimnac bo za 1.5 h karmienie. Niestety obecnie mm bo mam poranione sutki do tego b bolesne a i pokarm jeszcze się nie wytworzył :( jak mam być szczera to właśnie karmienie jest la mnie traumatyczne i juz dziś pół dnia przeplakalam :(

Buziaki i wiruski dla was :*

kochana nie stresuj się, pokarm się pojawi za kilka dni, ale przystawianie jest bardzo ważne żeby je pobudzić do pracy :* a mm się nie martw :* jak trzeba to trzba ;*
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #57495 12 kwietnia 2016, 9:22

motylek1909 Supermama

murron napisał(a)

Ja nadal w dwupaku, bardzo spokojna noc, aż się człowiek wyspal ;)
Jakby się do jutra do wieczora nic nie wydarzyło zdzwaniam się z położną.
Ale objawów w dniu dzisiejszym brak.

trzymam kciuki, żeby jednak się ruszyło dziś lub w nocy ;)

Zgłoś nadużycie #57496 12 kwietnia 2016, 9:25

motylek1909 Supermama
Dzień dobry wszystkim :)
Witamy się z wami w dniu, w którym Filipek kończy miesiąc i waży 4750g :) trzymamy oboje kciuki za wszystkie najbliższe testowania, lekkie porody i fasolinki w waszych brzuszkach :)

Zgłoś nadużycie #57497 12 kwietnia 2016, 9:32

murron Supermama

motylek1909 napisał(a)

Witamy się z wami w dniu, w którym Filipek kończy miesiąc i waży 4750g :) trzymamy oboje kciuki za wszystkie najbliższe testowania, lekkie porody i fasolinki w waszych brzuszkach :)

Mały słodziak, super zdjęcie!

Zgłoś nadużycie #57498 12 kwietnia 2016, 9:33

Laviaa Fajna mama
Motylku sliczny synek!
Buka tez mam taka nadzieje ,ale mysle ze nie bedzie tak rozowo ,ze wzgledu na te moje nerki...
Muron trzymam kciuki aby szybko akcja ruszyla.

Zgłoś nadużycie #57499 12 kwietnia 2016, 9:58

tandem Supermama
motylku gratulacje miesiąca dla Filipka!
wpisałam do tabelki zakłady dotyczące terminu porodu. kto jeszcze obstawia? :) i jakie nagrody?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #57500 12 kwietnia 2016, 10:01

murron Supermama
ja obstawiam jutro czyli terminowo 13.04 :)

Zgłoś nadużycie #57501 12 kwietnia 2016, 10:06

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Motylku Filipek śliczny!!! Ale rośnie jak na drożdżach...

Zgłoś nadużycie #57502 12 kwietnia 2016, 10:15

marluna Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

Motylku gratuluje, slicznego synusia, jaki on juz duzy.

Zgłoś nadużycie #57503 12 kwietnia 2016, 10:15

Paola_33 Supermama
Słodki Filipek !!!!!!!!!!! I widać, że grzeczny :-) Może nawet nie zniechęci do rodzeństwa :-D :-D :-D

Lavia - fajnie, że masz aktywnego dzidziusia, przynajmniej nie będziesz się zamartwiać, jak już poczujesz ruchy :-)

Leena - dzielna byłaś, 11 g., super, ze miałaś tak rewelac. opiekę !!!! Mleko pewnie pojawi się w 5 dobie. Musisz głębiej przystawiać Marysię, inaczej ci zmasakruje brodawki. Ja leczyłam 3 tyg., chociaż mleka starczyło ledwie na 3 doby :-(

Murron a może jednak 14. IV ?? :-p :-p
Szpital się nie rychliwy w takich sytuacjach :-)

My miałyśmy super poranek, bo młoda, wyjątkowo !! dała mamie dospać 2 g. i bez afer.. Ale pewnie za to tatusiowi dała popalić.. Wczoraj był koszmarny wieczór i do 2 nad ranem jadła, zwracała, jadła, zwracała. Biedna, musi być wykończona.. Kupimy mleko na rceptę,i zobaczymy, czy to pomoże. Bo już dostaje od kilku tyg. AR (antyrefluksowe)..
Zaczyna więcej nawijać, i uśmiechy - ciągle !!!!!!!!! Aż chce się rano wstać !!! mimo, że zawsze się kładę od. 2-3 a wstaję o 7 :-/ Potrzeba czytania silniejsza niż rozsądek. A właśnie zamówiłam kolejne 3 tomy, tym razem historyczne :-) :-)

Tandem, moze faktycznie dostaniesz leki obniżające cholesterol. Stosujesz oliwę z oliwek do kanapek i dań ?
Nie wiem, czy całkowicie powinnaś rezygnować z masła, tam jest najwięcej wit. A, by mieć db. wzrok.. Chyba, ze zjadasz kg. marchwi codziennie.. Wiem, ze awokado obniża zły chol. a z jajek absolutnie nie rezygnuj, właśnie jedz 5 tygodniowo, bo one korzystnie regulują stos. złego do db. cholesterolu !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #57504 12 kwietnia 2016, 10:47

jadzia Fajna mama
Dziewczyny mam niemoc. Jakies przesilenie czy co? Wypilam kawe i dalej nie do zycia. Masakrossss. Hm Murron a moze to cisza przed burza?
Motylek Fifi bardzo mily gosc!
Tandem nie lam sie wynikami jak jesz zdrowo to dobrze przeciez na chlebie i soli zyc nie bedziesz. Najwazniejsze zdrowr nawyki!
Ja nigdy cholesterolu nie badalam. Moja sąsiadka ma cholesterol 250 (!) i nie wie skad. Ma zaburz. Hormonalne i brala tab. Anty ale nie wie czy sie jej wyrownaly hormonki.
Tandem ty badalas testosteron prawda? Dobry byl?
Ja badalam tez sobie ostatnio i okazalo sie ze w porzo. Wogole liste sobie zrobilam co kiedy badac wg zalecen Tandem i w sumie nie badalam jeszcze estradiolu LH i Fsh poza tym wszystko juz wporzo. Moze glowe utne bo tu tkwi problem. Ha i nie mam jeszcze testu ciazowego bo nie ma promocji w rossmanie a innego nie chcę. Tak pomyslalam ze moze wogole nie kupie😝
Paola moze twoja corcia grzecznieje?

Zgłoś nadużycie #57505 12 kwietnia 2016, 10:57

Paola_33 Supermama
Jadzia, nie żartuj, wszystkie mają w oczach kurwiki nie bez powodu !!! :-D :-D :-D
Dzisiaj, jak się własnie dowiedziałam , ze Starsza odstawiła w przedszkolu hollywoodzką scenę, de Niro by się nie powstydził !!! Myślę, ze nowa sytuacja sprawia, ze musi spuścić nieco powietrza z siebie, ale mąż nie wiedział, co robić, biedny :-D :-D

Ty się przerzuć na yerba matę, jeśli chcesz otworzyć oczy. Ja nawet nie używam bombili, nie mam, zalewam gorącą wodą i też działa. Można zalewać i pić do 7 razy !! Do kawy organizm się przyzwyczaja i przestaje działać, serio. KAWĘ odstaw na tydzień, lepiej na dwa, i sprawdź !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #57506 12 kwietnia 2016, 11:09

tandem Supermama

Paola_33 napisał(a)

Tandem, moze faktycznie dostaniesz leki obniżające cholesterol. Stosujesz oliwę z oliwek do kanapek i dań ?
Nie wiem, czy całkowicie powinnaś rezygnować z masła, tam jest najwięcej wit. A, by mieć db. wzrok.. Chyba, ze zjadasz kg. marchwi codziennie.. Wiem, ze awokado obniża zły chol. a z jajek absolutnie nie rezygnuj, właśnie jedz 5 tygodniowo, bo one korzystnie regulują stos. złego do db. cholesterolu !!!

Prawie nie jem kanapek, jeśli robię do pracy to bez masła, jeśli jem np. u rodziców, to czasami z masłem :)
Oliwa z oliwek lub olej lniany do sałatek, czasem do kanapki także. Kilogramu marchwi codziennie nie zjadam ale lubię bardzo i często szykuję sobie do pracy. No ale w innych warzywach itp. też jest (łykam tabletki na wzrok z A, jem też dużo szpinaku, brokułów). Jajka jem i to od tzw. szczęśliwych kur z ogródka taty :D
To jest jakieś mega dziwne, naprawdę od kiedy pamiętam jem ciągle super zdrowo, jak najmniej przetworzonych rzeczy itp., jak widzę czasem co jedzą koledzy w pracy... to aż mi się "włos jeży", a tu takie coś :/

kiedyś słyszałam taką anegdotkę: nie warto prowadzić zdrowego trybu życia, zdrowo się odżywiać, bo jeśli potem na coś się zachoruje, albo przytyje, to już nie ma czego zmienić albo wyeliminować, żeby było lepiej :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #57507 12 kwietnia 2016, 11:11

murron Supermama

tandem napisał(a)

Prawie nie jem kanapek, jeśli robię do pracy to bez masła, jeśli jem np. u rodziców, to czasami z masłem :)
Oliwa z oliwek lub olej lniany do sałatek, czasem do kanapki także. Kilogramu marchwi codziennie nie zjadam ale lubię bardzo i często szykuję sobie do pracy. No ale w innych warzywach itp. też jest (łykam tabletki na wzrok z A, jem też dużo szpinaku, brokułów). Jajka jem i to od tzw. szczęśliwych kur z ogródka taty :D
To jest jakieś mega dziwne, naprawdę od kiedy pamiętam jem ciągle super zdrowo, jak najmniej przetworzonych rzeczy itp., jak widzę czasem co jedzą koledzy w pracy... to aż mi się "włos jeży", a tu takie coś :/

kiedyś słyszałam taką anegdotkę: nie warto prowadzić zdrowego trybu życia, zdrowo się odżywiać, bo jeśli potem na coś się zachoruje, albo przytyje, to już nie ma czego zmienić albo wyeliminować, żeby było lepiej :D

ja bym mimo wszystko po pierwsze to skonsultowała, a potem w razie co powtórzyć badanie i tyle.

Zgłoś nadużycie #57508 12 kwietnia 2016, 11:11

tandem Supermama
jadzia nie ma tak, kupuj test! :)
Dziękuję, no mam nadzieję, że to jeszcze nie oznacza jakiejś tragedii ;) Tak, testosteron miałam zupełnie w normie.
Badaj się, badaj. Przebadamy się wzdłuż i wszerz, i pozbieramy pozytywy, nie ma innej opcji :)

Zgłoś nadużycie #57509 12 kwietnia 2016, 11:46

Kowy Fajna mama
Tandem jeśli Masz chora tarczyce możesz mieć wysoki cholesterol. Przy hashi na przykład najczęściej jest wysoki, mimo diety.

Zgłoś nadużycie #57510 12 kwietnia 2016, 12:16

staraczka33 Supermama
Dzien doberek!!! :-)
Tandem ty sie szykuj na szpital tam cie dokladnie przebadaja wzdłuż i wszerz i lada moment bedzie dzidziol :-)
Iza dobrze ze z maluchami wszystko dobrze najwazniejsze ze masz dobrego lekarza oni pomogą
Paola Roza pewnie przemyslala sobie swoje zachowanie i postanowiła byc juz grzeczna
Leena jejku 11 godz.porod o matko!!!ale Marysia juz z wami teraz czekamy na fotkę
Motylek Filipek widac ze grzeczniutki sliczny jest :-)
Jadzia jakie przesilenie?ty pewnie wykonczona jestes codziennym firankowaniem no w dzien w dzien po kilka razy tez bym byla zmeczona :-) twoj trud nie może pójść na marne dwie krechy jak nic beda! :-)
Gusia codziennie taniec z pomidorem jest :-)
Murron a sex jest?albo zacznij chodzic po schodach :-)