Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #57471 11 kwietnia 2016, 23:18

marluna Gotowa na wszystko
[QUOTE=Paola_33;2977001man w ula - dobry znak.. No i pamiętaj o wróżbie, gdy widziałam trzy potrójne wózki :-D Jeszcze jednej brakuje do 3. bliźniaków :-D
O cholesterolu pisała Tandem, dziś wyjątkowo milcząca :-(

Marluna, a gdzie pomieszkujesz w PL ? Bo ja znam 2 genialnych lekarzy gin. ale na terenie maz. woj.[/QUOTE]
Paola w sumie rodzicow mam w woj malopolskim ale i tak nie moglabym im sie zwalic na glowe ze wzgledu na to ze nie ma tam miejca bo w domu jest rodzenstwo z rodzinami.Pozostaje mi hotel w Pl albo wynajecie mieszkania na jakis czas,wiec lokalizacja w sumie nie gra roli,ja nie mam ubezpieczenia w Pl ale tu tez wywalam tysiace frankow,a efekty mizerne.

Zgłoś nadużycie #57472 11 kwietnia 2016, 23:34

Paola_33 Supermama
Szczególnie jednemu lekarzowi, o którym myślę można zaufać. A pracował chyba w każdej klinice w Warszawie, bo strasznie ciekawski jest i pracoholik do sześcianu. Także nawet w święta i weekendy pracuje, odbiera tel.
Odbiera zarówno SN, jak i CC.
Jeśli się zdecydujesz, pisz na priv, podam namiary. Oblegany jest nie bez powodu, na znanym portalu med. ma 98 % rewelacyjnych opinii, i jedną neutralną.
Polecam go, geniusz. I prowadził bliźniacze ciąże :-)
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #57473 12 kwietnia 2016, 0:00

murron Supermama

PaulaG napisał(a)

Nie pamietam kto pisal o cholesterolu ?? Dziewczyny! Nie ma znaczenia co jadlas dzien wczesniej ani miesiac wczesniej. Cholesterol jest albo gp nie ma. Ja jadlam maka przez dwa tygodnie codziennie i wynik sie nie zmienil. Dopierp po pol roku na diecie sie lekko zmniejszyl.. To nie jest mocz ani cisnienie ze sobie skacze...

no widzisz, a to mi jakiś lekarz mówił, że to może mieć wpływ...

Zgłoś nadużycie #57474 12 kwietnia 2016, 0:08

Paola_33 Supermama
Dziewczyny, mam książkę o cholesterolu. Dotarłam do inf., że jego zmiana następuje, po zmianie diety po 2-3 tygodniach :-)
Któraś oglądała Makbeta z Michaelem Fassbenderem ??

RE
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #57475 12 kwietnia 2016, 1:08

Leena Fajna mama
Hej Dziewczyny
Nie jestem w stanie was nadrobić :( mam nadzieje e u was wszystko ok i ze worek z pozytywnymi rozwiązany ?

Mój poród trwał ok 11 godzin. Nie jest to "latwe" przeżycie ale miałam cudowna opiekę - taka 200% rodzic po ludzku" - i mimo wszystko nie jest to dla mnie złe czy traumatyczne wspomnienie :)
Idę kimnac bo za 1.5 h karmienie. Niestety obecnie mm bo mam poranione sutki do tego b bolesne a i pokarm jeszcze się nie wytworzył :( jak mam być szczera to właśnie karmienie jest la mnie traumatyczne i juz dziś pół dnia przeplakalam :(

Buziaki i wiruski dla was :*

Zgłoś nadużycie #57476 12 kwietnia 2016, 4:28

Leena Fajna mama
I dziękuję za gratulacje ♡

Juz niedługo każdej z was to ja będę gratulowac Maleństwa !! Uz nie mogę się doczekać :)

Zgłoś nadużycie #57477 12 kwietnia 2016, 4:42

PaulaG Fajna mama
Jedno wystarczy mimo ze nie obrazilabym sie za blizniaki ale to raczej nie mozliwe. Tylko cos tej owu nie widze bo temp dalej 36.6

Zgłoś nadużycie #57478 12 kwietnia 2016, 4:46

Laviaa Fajna mama
Witajcie mnie obudził mały głód i wysłałam męża po kanapkę do kuchni. Kurcze ciekawe co z tandem?
Iza informuj nas na bieżąco.
Marluna ja miałam w Krakowie świetnego ginekologa.

Zgłoś nadużycie #57479 12 kwietnia 2016, 5:47

izabela23 Supermama
Cześć. Ja już NIE śpię miałam problem z zasnieciem i z spanien ale dam radę. Doktor mówił mi,że nie w ekstremalnym wypadku to nawet przez brzuch mogliby założyć szew bo w blizniaczych ciazach nie tak latwo o zalozenie szwu i do tego od razu powiedział,że on nie ma doswiadczenia w tym i wtedy gdyby trzebabylo to wysłał by mnie wlasnie do Warszawy do lekarza,ktory zajmuje się ekstremalnymi przypadkami jak mój,bo mówi,że mój taki wlasnie jest. Dokladnie powiedzial

Zgłoś nadużycie #57480 12 kwietnia 2016, 7:44

tandem Supermama
Hej dziewczyny, bardzo przepraszam, że się nie odezwałam. Od razu od lekarza pojechaliśmy znów do warsztatu, mąż się uparł by dalej robić łóżko, jestem totalnie padnięta, bo wczoraj wstawałam o 5 (na badania), dziś po 6, a spać znowu grubo po północy poszłam (zanim wróciliśmy)...
Mam podwyższyć dawkę do 75 dziennie. To normalne, że tsh się tak waha, bo tak się reguluje właśnie. Pewnie będę miała jeszcze podniesioną dawkę. Kontrola za 2 miesiące. Mam niedoczynność, jak to nazwał 'w kierunki hashi" ale nie mam obrazu tarczycy charakterystycznego dla hashi (jeden mały guzek). Generalnie powiedział, że jeśli do końca roku nie uda się zajść po ustabilizowaniu, to będziemy badać przysadkę.
Podłamałam się i poszłam na zakupy spożywcze, same warzywa, owoce i kasze kupiłam. I płatki owsiane, bo tego jemy bardzo dużo.

PaulaG to ja pytałam o cholesterol, jeśli wiesz coś więcej o nim, to napisz proszę. Ja sobie zbadałam z własnej woli i wszystkie wskaźniki mam lekko przekroczone.

Iza cieszę się, że z maluszkami wszystko dobrze i wierzę, że z taką waleczną mamą nie może być inaczej! szpital nie jest niczym przyjemnym, ale będzie dobrze; no i masz nas, możesz pisać, więc się nie zanudzisz! :D

któraś pytała o moją wizytę w szpitalu. Mam skierowanie, by iść na trzy dni, start 10-12dc, mam dzwonić na rejestrację zaraz jak tylko dostanę @ (oby rano, bo jest tylko 17 miejsc na każdy termin!). Tam będę miała kolejne badania, zobaczymy.

marluna w pełni Cię rozumiem, w takiej sytuacji też wolałabym pojechać do Polski! trzymam kciuki!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #57481 12 kwietnia 2016, 7:48

tandem Supermama

izabela23 napisał(a)

Cześć. Ja już NIE śpię miałam problem z zasnieciem i z spanien ale dam radę. Doktor mówił mi,że nie w ekstremalnym wypadku to nawet przez brzuch mogliby założyć szew bo w blizniaczych ciazach nie tak latwo o zalozenie szwu i do tego od razu powiedział,że on nie ma doswiadczenia w tym i wtedy gdyby trzebabylo to wysłał by mnie wlasnie do Warszawy do lekarza,ktory zajmuje się ekstremalnymi przypadkami jak mój,bo mówi,że mój taki wlasnie jest. Dokladnie powiedzial

co do ekstremalności: pamiętasz, byłam z mężem na ekstremalnej drodze krzyżowej. Tam było takie hasło: nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie! :D więc kochana na pewno będzie dobrze, opiekują się Tobą, maluszki rosną, my trzymamy kciuki!

a co do spania, to ja też mam problemy ze snem... ciężko mi zasnąć zawsze, a teraz jeszcze codziennie budzę się wcześniej, np. w niedzielę o 6:30 (jak do pracy by zdążyć na przypale), dziś o 5 (!) choć miałam jeszcze czas...

pada! jechałam rowerem. chociaż jakaś przyjemność ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #57482 12 kwietnia 2016, 8:09

PaulaG Fajna mama
Tandem tak patrzalam na twoje wyniki i sa inne niz moje. Cholesterol mam wartosc 210 a norma jest do 190 z tego co pamietam. Ogolnie to jak piszesz ze lekko ponad norme to jest okrj. Mozesz ewentualnie ograniczyc maslo i zamienic na margaryne i nie dawac tlussczu na ziembiaki jak to robia ludzie a tak po za tym to nic sie nie zmienia. Zawsze mozesz skonsultowac z rodzinnym ale ja ci mowie ze powie ci to co ja. Lekow nie da. :) )

Zgłoś nadużycie #57483 12 kwietnia 2016, 8:12

tandem Supermama

PaulaG napisał(a)

Tandem tak patrzalam na twoje wyniki i sa inne niz moje. Cholesterol mam wartosc 210 a norma jest do 190 z tego co pamietam. Ogolnie to jak piszesz ze lekko ponad norme to jest okrj. Mozesz ewentualnie ograniczyc maslo i zamienic na margaryne i nie dawac tlussczu na ziembiaki jak to robia ludzie a tak po za tym to nic sie nie zmienia. Zawsze mozesz skonsultowac z rodzinnym ale ja ci mowie ze powie ci to co ja. Lekow nie da. :) )

Hej, dziękuję. Bo właśnie zaczęłam przeglądać jakie diety się stosuje w tym wypadku no i się załamałam, bo: jem jak ta dieta, niczego powodującego wzrost nie jem (!). Masła wcale na przykład... Gdzieś skonsultuję na pewno.

Zgłoś nadużycie #57484 12 kwietnia 2016, 8:40

jadzia Fajna mama
Tandem no to w sumie dobre wiesci u Ciebie. Mam nadzieje ze to Hashimoto sie jeszcze nie sprawdzi. A Ty badalas anty tpo i tg? Bo cos mi świta ze jedno mialas wysokie.

Zgłoś nadużycie #57485 12 kwietnia 2016, 8:47

Laviaa Fajna mama
Marluna ja mam chyba to samo co ty po usg źle się czuję, mdli nawet oczami mrugać nie mogę bo jest jeszcze gorzej.

Zgłoś nadużycie #57486 12 kwietnia 2016, 8:47

tandem Supermama

jadzia napisał(a)

Tandem no to w sumie dobre wiesci u Ciebie. Mam nadzieje ze to Hashimoto sie jeszcze nie sprawdzi. A Ty badalas anty tpo i tg? Bo cos mi świta ze jedno mialas wysokie.

ATG miałam 773 w styczniu, teraz nie badałam, nie kazał... mówił, że to dlatego też tsh skacze, bo atg podwyższa a euthyrox obniża

Zgłoś nadużycie #57487 12 kwietnia 2016, 8:51

Kaari Fajna mama
Tak sobie myślę, że ważne jest czy ma się za dużo złego cholesterolu czy dobrego. Mojej znajomej wyszło za dużo złego i wiem ze coś wtedy dostała-ale to wtedy był już baaaardzo podniesiony.
O tu np.przykładowa strona co ma wpływ:
https://portal.abczdrowie.pl/dobry-i-zly-cholesterol
Tez gdzieś słyszałam, że jabłka pomagaja go zbić ale ręki ucuac nie dam.

Zgłoś nadużycie #57488 12 kwietnia 2016, 9:12

tandem Supermama

Kaari napisał(a)

Tak sobie myślę, że ważne jest czy ma się za dużo złego cholesterolu czy dobrego. Mojej znajomej wyszło za dużo złego i wiem ze coś wtedy dostała-ale to wtedy był już baaaardzo podniesiony.
O tu np.przykładowa strona co ma wpływ:
https://portal.abczdrowie.pl/dobry-i-zly-cholesterol
Tez gdzieś słyszałam, że jabłka pomagaja go zbić ale ręki ucuac nie dam.

właśnie mam trochę za dużo złego i trochę za mało dobrego
te rzeczy, które przesłałaś jako zakazane - nie jem ich :) poza jajkami ale w dopuszczalnej ilości

Zgłoś nadużycie #57489 12 kwietnia 2016, 9:12

motylek1909 Supermama

Laviaa napisał(a)

ja po wizycie wyczekalam sie troche ale wszystko ok. Maly nie chcial dac sie zmierzyc bo nie uwierzycie ale sie ruszal! machal rekami!! to maly klocek ma 33,4 mm wiec wychodzi ,ze to 10 tyg i 2 dni.. do kontroli za 4 tyg :)

ooooo gratulacje :) super ;) świetne wieści!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #57490 12 kwietnia 2016, 9:13

motylek1909 Supermama

koko83 napisał(a)

Lavia super

ja też po wizycie dzisiaj dzidzia waży 880g ale ma strasznie nisko główkę że tylko dopochwowo na badaniu idzie ją zmierzyć na szczęście szyjka długa i zamknięta

duży dzidziolek :) trzymam kciuki by wszystko już do końca było w porządku :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...