Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #56951 7 kwietnia 2016, 22:56

Paola_33 Supermama

tandem napisał(a)

hihi tylko jak teraz zaczęłam czytać, to objawy oczywiście mam. Wiadomo, że jak się czyta w internecie to jest się chorym na wszystko :D ale jednak
np. bladość skóry, bóle stawów, mrowienia w stopach, zaburzenia endo, bóle brzucha, wzdęcia - to mogę sobie przypisać w sumie

Czyli statystyczny Polak :-) :-D :-D

Nienawidzę szczepień dzieci.... Cały wieczór i nocka z głowy - wrzask i wkurwienie do rana..
A w lotto 20 000 000 ...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56952 7 kwietnia 2016, 23:10

tandem Supermama

Paola_33 napisał(a)

Czyli statystyczny Polak :-) :-D :-D

Nienawidzę szczepień dzieci.... Cały wieczór i nocka z głowy - wrzask i wkurwienie do rana..
A w lotto 20 000 000 ...

dokładnie :)

kolega w pracy mówił, że idzie kupić :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #56953 7 kwietnia 2016, 23:15

Paola_33 Supermama
Tandem a wiesz, ze wolontariusze przy Światowych Dniach płacą od 50 do 300 zł ?? Pazerni kolesie w kieckach ;-(
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56954 7 kwietnia 2016, 23:16

Kaari Fajna mama
Uuuu Tandem niezły zestawik badań. W sumie to lepiej wyjść od lekarza z nadmiarem informacji niż z brakiem :) co do biocenozy to nie wiem ale posiew na te 3 podstawowe dobrze zrobić bo skutki mogą być tragiczne.

Zgłoś nadużycie #56955 7 kwietnia 2016, 23:30

turboslimak Fajna mama

jadzia napisał(a)

Dziewczyny u mnie jedno jajeczko 19 mm w prawym jajniku i 19 mm w drugim jajniku. Takze wesolo. Jutro zastrzyk owitrelle i od soboty jak to doktorek stwierdzil szalenstwo..!!! Moj G boi zaby ze blizniaki beda. Ja w sumie w szoku jestem bo liczylam na owulacje no ale nie z dwoch jajnikow. I nawet dzis zartowalam ze oba mnie kluja. A kolezanka mowi ze moze z dwoch owu sie szyluje i tak jest! Rany dziewczyny podjarana jestem jak szczerbaty na suchary. Nie wiem co myslec!!!

jadzia moze beda drugie forumowe blizniaki :-)
motylek dopiero co gadalysmy przez telo fm a udało nam sie tu wsoczyc na chwilke hihihih
leennnaaa jak to zlecialo murron ty zaraz rodzisz- łał!!!!!
paola szczepilas pokolei szczepionkami czy skojarzone 6 w 1? mam dylemat...

Zgłoś nadużycie #56956 7 kwietnia 2016, 23:32

turboslimak Fajna mama

Maaagda napisał(a)

Ślimaczku super , że zdecydowałaś podawać mm!! Najważniejsze, że Twoja córa najedzona!! Nikt Cię za to nie zlinczuje ( no oprócz Sielanki hehe ). Zdrówka dla Malutkiej

kochana moja byla tak glodna i plakała z glodu....ze szok...moze jeszcze laktacja sie rozbuja ale nie bede sie ludzic na sile... jak u ciebie maluszek ?? ?
wypracowaliscie juz rytm dnia? bo moja je jak ma ochote :D aczkolwiek zauwazylam juz stale pory w miare :)

Zgłoś nadużycie #56957 7 kwietnia 2016, 23:32

Paola_33 Supermama
6 w 1, Ślimaczku :-)
Wrzuć fotki ślicznej Zosieńki !!!!!!!!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56958 7 kwietnia 2016, 23:50

murron Supermama
no mnie coś skurcze łapią, ale nieregularne i do wytrzymania więc pewno fałszywy alarm...

Zgłoś nadużycie #56959 8 kwietnia 2016, 0:05

Paola_33 Supermama
Trzymam kciuki.. Daj znać, czy znów fałszywy alarm, czy czekać na wieści ;-)
Kurczę, kwintensencja Różystości..
http://demotywatory.pl/4638257/Kiedy-juz-nie-mam-sily-ale-chce-dokonczyc-film-og...
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56960 8 kwietnia 2016, 7:14

buba131 Fajna mama
hejka powiem Wam, że to pierwszy cykl gdy mamy się firankować w określonych dniach i to jest naprawdę ciężkie... jakoś tak mi dziwnie- chce dzidziusia to wiadomo trzeba ale tak spontanicznie to zupełnie inaczej...
dziś mój 17dc ... ale 15dc czułam w ciągu dnia ból prawego jajnika i podczas ♥ też mnie jakoś tak trochę bolało... miejmy nadzieję, że to owulacja była...

Zgłoś nadużycie #56961 8 kwietnia 2016, 7:17

buba131 Fajna mama
a tak swoją drogą miłego dnia :) bo dziś piątek piąteczek piątunio...

Zgłoś nadużycie #56962 8 kwietnia 2016, 7:19

tandem Supermama
angel jak sytuacja, teścik zrobiony? :D

Paola chodzi Ci o to, że wolontariusze płacą za udział w ŚDM? Wiem, jak byliśmy wolontariuszami w Madrycie to też płaciliśmy. Ale biorąc pod uwagę, że to był miesiąc noclegu, wyżywienia, darmowej komunikacji, wszystkie gadżety itp. to i tak były to grosze i nie żałujemy ani jednego euro ;D

murron skurcze! coś powolutku się rozkręca, fajnie :) liczę na relację na bieżąco, póki dajesz radę :)

turboślimak jakie te stałe pory zaobserwowałaś?

Kaari dziękuję. Wygląda na to, że się mną zajmą ale w międzyczasie i tak chyba pójdę jeszcze gdzieś i zrobię sobie te badania na własną rękę. Tak samo castagnus sobie łykam bo w przeciwnym razie nikt by tej mojej prolaktyny nie leczył, a podwyższenie zauważyliśmy w styczniu... a tu maj zaraz

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #56963 8 kwietnia 2016, 7:29

tandem Supermama

buba131 napisał(a)

a tak swoją drogą miłego dnia :) bo dziś piątek piąteczek piątunio...

dziękuję :)
fakt, to zupełnie inaczej. życzę by poskutkowało u Ciebie pozytywem niedługo!

Zgłoś nadużycie #56964 8 kwietnia 2016, 7:35

Monia82 Fajna mama

marluna napisał(a)

Dziewczyny przepraszam ze sie wcinam, szczerze nie ogarniam od wcziraj wieczora forum, nie chce nikogo urazic swoja natarczywoscia, jednak znowvpitrzebuje waszych rad.
Bylam w klinice, i to byla bardzo krotka wizyta, szybciutkie usg, uslyszalam ze z dziecmi wszystko ok, po czym pan profesor ginekolog wykonal telefon na endokrynolgie wewnetrzna, z rozkazem ze mam sie tam zaraz zglosic i juz mial mnie z glowy, nie dal mi czasu by zapytac o pare innych spraw.(wczoraj moj lekarz ogolny wyslal mu w faxem wyniki odnisnie stwierdzonej nadczynnosci.)
Na endokrynologii jako szczegolny przypadek musze przyznac przyjeli mnie szybko, zbadali recznie szyje przeprowadzili wywiad i zaczely sie rozwazania czy to wszystko nie czasem od ciazy blizniaczej.Poniewaz mam orzyslieszony oddech zdecydowali sie na pobranie krwii, wynik byl szybko, potwiedzila sie wysoka nadczynnosc, przepisali recepte na Propicyl i odeslali do domu, ustalajac mi wizyte na za tydzien.
Niby wszystko gra i buczy ake oo glebszy przeanalizowaniu sytacji, poczytaniu o tej naddczynnosci czesto jest opisywane ze taka nadczynnosc przedewszystkim nieleczona ale zarowno i leczona jest przyczyna wewnatrzmacucznej smierci plodu.
Oczywiscie nikt mi nic nie wyjasnil jak sie to ma do dalszego rozwoju ciazym jak wysokie jest ryzyko poronienia, tylko recepta i do domciu.Traz nachodza mnie watoliwosci czy aby tydzien czasu do nastepnej wizyty to nie za dlugo bez zadnych kontroli?Czy nie cusnac jezzcze ginekologa zeby sie wypowiedzial co do zagrozenia dla plodow, czy za bardzo panikuje?
Z gory wielkie dzieki za kazda pidpowiedz.

Mrluna... na tym etapie nic innego zrobić nie mogą. Dali Ci lek namniej inwazyjny dla dzieciaków, żeby opanować objawy. Za miesiąc powinna być poprawa, tsh idzie w górę gdzieś z miesięcznym opóźnieniem... ważne, żeby ft3 i ft4 weszły w normy. W I trymestrze nadczynność jest dość częsta w ciąży i mówią o subklinicznej, ale Ty jak masz guzy, tak jak ja to prawdopodobnie masz guzy nadczynne, które Ci wydzielają za dużo hormonów. Ty jsteś już na bardzej zaawansowanym etapie i generalnie to nie ma wpływu, czy bliźniacza, czy nie... po prostu ciąża to burza hormonów i objawy choroby Ci się nasiliły, a pewnie wcześniej miałaś już niskie te wyniki i guz też w 3 miesiące się nie pojawił. Pisałam Ci, że ja miałam nadczynność w 1 ciąży, ale nie zdiagnozowaną i nie leczoną wtedy... i to jest najbardziej niebecpieczne dla kobiety, jak jest nieopanowane. Gdyby o tym wiedzieli - badali pod tym kątem to bym na pewno nie mogła mieć porodu siłami natury z takimi wynikami... Ty już dostałaś leki. Moja tarczyca reaguje już po 2 tyg brania leków, z tym, że bez ciąży mam silniejsze dawki i za miesiąc powinnaś odczuć poprawę.
Ps. Ja wczoraj byłam 1 raz na wyzycie po operacji. Moja sytuacja jest ciężka do diagnostyki, bo moje 3 straty były na różnych etapach, w tym ostatni zarodek żywy, więc gdyby nie to, że zagnieździł się w jajowodzie mógłby przeżyć w macicy... a do tego "wszystko im komplikuje fakt", że już mam 1 dziecko i w ciążę zachodzę.
Stąd lekarka wstrzymała się od poradni genetycznej, choć uważają, że 70% poronień to genetyka, nie koniecznie dziedziczenie wad w rodzinie, ale wady powstałe w wyniku błędnego podziału komórek.
Wypowiedziała się też neutralnie do duphastonu - podobno najnowsze publikacje lekarskie mówią, że sztuczny progesteron nie utrzyma ciąży,  dlatego za granicą odeszli już od podawania tego kobietom w ciąży... a w Polsce jeszcze dają tylko dla psychicznego spokoju pacjentki.
Jedyne, co mi zrobiła to wymaz z pochwy pod kątem bakterii i za tydzień mam przyjść, ewentualnie mąż nasienie, czy bakterii w nim nie ma.
Co do drożności jajowodów i mojej ciąży pozamacicznej.... pytałam o chlamydie, one może powodować zrosty, niedrożność, ale 2 niezależnych  ginów, już nawet przed operacją powiedziało mi, że przy niedrożnych jajowodach nie zaszłabym w ciążę, bo "skoro plemnik dostał się do komórki, to i w drugą stronę powinno iść".
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #56965 8 kwietnia 2016, 7:59

Paola_33 Supermama
Mam sporo obaw co do ŚDM. Oby się nie skończyło masakrą, bo brak db. dróg ewakuacji, ktora by trwala.. 8 g.
Pewnie się wybierasz, Tandem ??

Pochmurny dzień ale nie najgorszy - moje diabelki kaszla jak obłąkane, zatem przeszczęśliwe, ze lądują u babci 😁

Roza jednak padla ok. 1 i przespała całą prawie noc. 😊

Monika, to niesamowite jaką wy macie wiedzę specjalistyczną 😲
Wszystkie niedługo zaciążycie bo to magiczne fm.i koniec !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56966 8 kwietnia 2016, 8:07

tandem Supermama
Monia to fakt, zupełnie inaczej patrzą skoro tracisz 3 razy ale jednak synka już masz. Życzę Ci z całego serca, by to wszystko się jakoś wyprostowało. I pisz nam co się dzieje, takie wiadomości medyczne też dają nam jakiś pogląd jak to działa w różnych przypadkach.

Zgłoś nadużycie #56967 8 kwietnia 2016, 8:10

tandem Supermama
Paola tak, jedziemy z mężem, siostrą, bratem itd. :)

Zgłoś nadużycie #56968 8 kwietnia 2016, 8:21

Paola_33 Supermama
O, rodzinna wyprawa. Super !!
Może będzie dzidziuś ze SDM 😁
Wszystkie nasze dzieci poza Różą są wakacyjne 😁

Te chmury jakoś nie nastrajają 😒
Nic, przynajmniej mam chwilę spokoju. Żaba padła w foteliku 😁 Ona teraz śpi jak królewna na górze kocyków wg. zaleceń pani dr
Ma tylko jeden objaw z 9 refluksu więc nie najgorzej 😊

A co u in. Dziewczyn ?? Niedługo rozpakowania i będą śliczne dzidziusie z nami 😁
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56969 8 kwietnia 2016, 8:26

koko83 Fajna mama
Witam
Miałam wczoraj drugie usg robił mi je jakiś specjalista od badań prenatalnych wszystko ok przeplywy łożysko w normie jedynie dzidzia mała ale w normie czekam na obchód mam nadzieję ze wyjdę dzisiaj do domu

Dzidzia wczoraj wazyla 800g
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #56970 8 kwietnia 2016, 8:30

Paola_33 Supermama
Koko, jest dobrze!! Trzymam kciuki za wyjście, byś znowu w szpitalu była dopiero podczas porodu !!
Mała nadgoni 😁
Najważniejsze przeplywy i ilość wód,wszystko buczy i śmiga 😁
Melissa    
Idalia