Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #56931 7 kwietnia 2016, 21:53

ashia Gotowa na wszystko

kamila19880 napisał(a)

Chyba nie bede miała wyników przed, wymazy nie wiem kiedy beda jak zrobi zadzwoni do mnie. Krew bedzie za 3 tyg

To może wymazy nie są potrzebne, a krew zrobią Ci na miejscu, żeby sprawdzić czy nie ma przeciwwskazań do narkozy. Albo może u Was nie robią w narkozie tylko w znieczuleniu na przykład. Hehe co tak właściwie może i lepsze byłoby, bo jak sobie tak pomyślę, że trzeba być w narkozie w dość niekomfortowej pozycji na fotelu ginekologicznym to jestem nieco przerażona. Zwłaszcza, że ja nigdy nie miałam narkozy...

Zgłoś nadużycie #56932 7 kwietnia 2016, 21:54

Laviaa Fajna mama

Paola_33 napisał(a)

Szkoda ze PL nie stac na ochronę dzieci. I jeszcze co potąbańcy przeciwnicy szczepień..

tez zaluje ! tutaj zupelnie inny system do roku srednio co 2 mies robiony jest bilas. po roku co rok do 6 roku ,a pozniej chyba co 2 lata... Wizyty lekarkie darmowe , wszystkie leki darmowe. w aptece dziekuja za zakupy ,choc nic sie nie zaplacilo i jeszcze dostajesz jakis bonus dla dziecka zelki witaminowe ,soczek,malowanka zalezy od apteki...

Zgłoś nadużycie #56933 7 kwietnia 2016, 21:55

jadzia Fajna mama
Murron a meza wykorzystalas. U mnie pomoglo!

Zgłoś nadużycie #56934 7 kwietnia 2016, 21:57

Paola_33 Supermama
Szybko przeleci, juz Ninka zaraz, zaraz będzie z Tobą. 😚
Db. pamiętam, jak się sama już nie mogłam doczekać 😉
A końcówka, jak na złość potrafi się wlec 😁
Ja nie mogę wciąż uwierzyć, ze mam trójkę dzieci 😁
W 1. ciąży zorientowałam się ze to ciąża dopiero.. w 7 tyg. 😁
Nikt się nie spodziewa 1.strzału celnego 😆
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56935 7 kwietnia 2016, 22:05

tandem Supermama
Gratulacje dla Różyczki :)

Ja już po, muszę zebrać myśli. Skierowanie do szpitala na badania 3 dniowe mam, ale mam umówić się telefonicznie w 1. dniu cyklu i przyjęcie w 10-12 dniu. Więc jakoś na początku maja.
W ogóle to mąż pierwszy raz wszedł ze mną do gabinetu :)
Pokazałam wszystkie wyniki badań, zrobił usg itp., endometrium ładne ale może troszkę przymałe. Pęcherzyk 12mm.
Doktor dużo pytał, rzucał hasła: celiakia, niedoczynność, hashi, hiperprolaktynemia, niepłodność pierwotna... Nie wiedziałam już wtedy co mówić i dobrze, że mąż był bo poruszył temat tego szpitala bo już zaniemówiłam. Niby dobrze, ale w sumie nie dał mi znów żadnych tabletek na tą prolaktynę ani nie powiedział czegoś jakby rokowania, no wiecie, czy to wszystko rokuje jakoś, czy się wyleczy czy nie.... Oczywiście męża kazał zbadać. Ale to też może w szpitalu, wtedy gdy ja.

Mam zbadać 10-12dc (czyli właśnie w szpitalu): FSH, LH, estradiol, DHEAS, androstendion, insulina, glukoza, PRL-PEG.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #56936 7 kwietnia 2016, 22:14

Paola_33 Supermama
O, bogaty program kulturalny, Tandem. Nudzić się nie będziesz !! Db., ze równocześnie i męża przebadają 😁
Może co nieco się wyjaśni 😊
Trzymam za to kciuki !!!

I za wszystkie testy za te kilka dni !!!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56937 7 kwietnia 2016, 22:23

jadzia Fajna mama
Tandem ja wychodzac od mojego obecnego gina z wizyty tez bylam oszolomiona. Musisz to wszystko przetrawic emocje nadzieje... Niestety nikt nam nie powie od razu co szwankuje i co dolega. Ty masz bardzo duzo nadan zleconych czy to dzieki klinice czy przez gina wiec szybciej dojda do jakis wniskow. Ja zauwazylam ze moj lekarz tez nie mowi nic ani w stylu ze bedzie dobrze ani w stylu ze jest kijowo. Ochlon kochana. Ten szpital to dobry pomysl bo przebadaja Cię przynajmniej za darmo i podejma jakies kroki np. Co z prolaktyna. Glowa do gory!

Zgłoś nadużycie #56938 7 kwietnia 2016, 22:24

jadzia Fajna mama
Tandem a ktory dc u Ciebie?

Zgłoś nadużycie #56939 7 kwietnia 2016, 22:26

tandem Supermama

jadzia napisał(a)

Tandem a ktory dc u Ciebie?

dziś 13dc, więc kurczę, gdyby umówili mnie szybciej u tego gin-endo, to może nawet bym się załapała na ten cykl

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #56940 7 kwietnia 2016, 22:29

jadzia Fajna mama
A to nie mozecie probowac jeszcze w tym cyklu działać?

Zgłoś nadużycie #56941 7 kwietnia 2016, 22:32

tandem Supermama

jadzia napisał(a)

Tandem ja wychodzac od mojego obecnego gina z wizyty tez bylam oszolomiona. Musisz to wszystko przetrawic emocje nadzieje... Niestety nikt nam nie powie od razu co szwankuje i co dolega. Ty masz bardzo duzo nadan zleconych czy to dzieki klinice czy przez gina wiec szybciej dojda do jakis wniskow. Ja zauwazylam ze moj lekarz tez nie mowi nic ani w stylu ze bedzie dobrze ani w stylu ze jest kijowo. Ochlon kochana. Ten szpital to dobry pomysl bo przebadaja Cię przynajmniej za darmo i podejma jakies kroki np. Co z prolaktyna. Glowa do gory!

Wiem, że nie powiedzą od razu, ale tak po fakcie zauważyłam, że porzucał sobie hasłami, pozapisywał różne wyniki itp. ale w sumie nie powiedział, które badania mam po co zrobić (no poza prolaktyną, to wiadomo), no i nie wiem skąd ta celiakia, muszę poczytać. W czasie usg pytał czy jestem na jakiejś specjalnej diecie - nie jestem.
Wiem, że szpital to dobry pomysł. nie będę musiała nigdzie biegać, tylko na spokojnie zbadają co trzeba. Zastanawiam się tylko jak wygląda dalsze postępowanie: czy już tam zlecają jakieś kroki lecznicze, czy potem znów mam iść na prywatną wizytę, czy jak.
Aha no i na temat wymazu, biocenozy itp. to powiedział, że jest bardziej istotne przy poronienach nawykowych, a nie przy problemie z zajściem.

Zgłoś nadużycie #56942 7 kwietnia 2016, 22:32

jadzia Fajna mama
Ja zauwazylam ze owu mam wczesniej niz kiedys jutro moj 10 dc dopiero a owu juz za rogiem. Tandem to kiedy owu przewidujesz

Zgłoś nadużycie #56943 7 kwietnia 2016, 22:38

jadzia Fajna mama
Ja mysle ze objawy celiakli mialabys wczesniej. Bo choroba wymaga zmiany diety nawykow itp. Lekarze chyba to do siebie maja ze nie wyjasniaja poki nie drazysz. Moj taki jest. Dzis mu mowie ze posiew mielismy powtorzyc to pobral a gdybym nie wspomniala to bym nie miala.

Zgłoś nadużycie #56944 7 kwietnia 2016, 22:38

tandem Supermama

jadzia napisał(a)

A to nie mozecie probowac jeszcze w tym cyklu działać?

nie mówił nic, że nie możemy działać, ale badania dopiero w następnym...
i tak część muszę zrobić, bo w poniedziałek idę na kontrolę do endo, który mi zapisał euthoryx, wiec przy okazji zrobię to, co mogę.
pouczał, że najlepiej działać dzień-dwa przed owu i w owu. Ale wygląda na to, że nie przegapiamy tego terminu od października i nic.

Zgłoś nadużycie #56945 7 kwietnia 2016, 22:39

tandem Supermama

jadzia napisał(a)

Ja zauwazylam ze owu mam wczesniej niz kiedys jutro moj 10 dc dopiero a owu juz za rogiem. Tandem to kiedy owu przewidujesz

za tydzień około :)

Zgłoś nadużycie #56946 7 kwietnia 2016, 22:43

tandem Supermama

Paola_33 napisał(a)

O, bogaty program kulturalny, Tandem. Nudzić się nie będziesz !! Db., ze równocześnie i męża przebadają 😁
Może co nieco się wyjaśni 😊
Trzymam za to kciuki !!!

I za wszystkie testy za te kilka dni !!!

dziękuję, na nudę rzeczywiście nie narzekam. podobało mi się, że zaglądał też do moich zeszytów z obserwacjami cyklu, nawet przeglądał notatki.
więc w sumie lekarza oceniam pozytywnie :)

Zgłoś nadużycie #56947 7 kwietnia 2016, 22:47

jadzia Fajna mama
Nic nie zostalo tylko dzialac! Ja tez mam podobne odczucia ze nie zaprzepaszczamy dni plodnych a ciazy brak

Zgłoś nadużycie #56948 7 kwietnia 2016, 22:52

tandem Supermama

jadzia napisał(a)

Ja mysle ze objawy celiakli mialabys wczesniej. Bo choroba wymaga zmiany diety nawykow itp. Lekarze chyba to do siebie maja ze nie wyjasniaja poki nie drazysz. Moj taki jest. Dzis mu mowie ze posiew mielismy powtorzyc to pobral a gdybym nie wspomniala to bym nie miala.

hihi tylko jak teraz zaczęłam czytać, to objawy oczywiście mam. Wiadomo, że jak się czyta w internecie to jest się chorym na wszystko :D ale jednak
np. bladość skóry, bóle stawów, mrowienia w stopach, zaburzenia endo, bóle brzucha, wzdęcia - to mogę sobie przypisać w sumie

Zgłoś nadużycie #56949 7 kwietnia 2016, 22:54

kamila19880 Fajna mama

ashia napisał(a)

To może wymazy nie są potrzebne, a krew zrobią Ci na miejscu, żeby sprawdzić czy nie ma przeciwwskazań do narkozy. Albo może u Was nie robią w narkozie tylko w znieczuleniu na przykład. Hehe co tak właściwie może i lepsze byłoby, bo jak sobie tak pomyślę, że trzeba być w narkozie w dość niekomfortowej pozycji na fotelu ginekologicznym to jestem nieco przerażona. Zwłaszcza, że ja nigdy nie miałam narkozy...

Ja miałam laparoskopię torbielą usuwanego, to chwila moment siadasz na fotelu do od 10 każe w dół liczyć pod 7 zeszłam i nic nie pamiętam tylko wybudzenie nazwisko kazał podać i zaczęłam sie dusić wsadzili mi rurkę i było ok
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #56950 7 kwietnia 2016, 22:56

tandem Supermama

jadzia napisał(a)

Nic nie zostalo tylko dzialac! Ja tez mam podobne odczucia ze nie zaprzepaszczamy dni plodnych a ciazy brak

czyli tylko firanki nam pozostają, a diagnostyka swoją drogą ;)