Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania by zostac mama w 2016

Zgłoś nadużycie #56871 7 kwietnia 2016, 14:43

izabela23 Supermama

motylek1909 napisał(a)

Ja przez stres z wynikami małego straciłam pokarm na 2 dni... totalnie nic z nich nie leciało, mały na wadze przez 5 dni nic mi nie przyvbieral... nie glodziłam go. Kupiłam mm i dokarmiłam. Dzieki temu byłam spokojna, ze on jest najedzony... jak wyniki sie poprawily i stres minal, pokarm wrocil i teraz karmie go cycem. I daje smoczka, czasem odciagam mleko i dostaje z butli i jakos nie zauwazylam zeby mi z cycka nie chcial jesc czy cos (a slyszalam i takie mity) :)

Noo to chodzi właśnie,że nic na siłę. Jak pokarm znika to po to jest mm zeby je podac :-)

Zgłoś nadużycie #56872 7 kwietnia 2016, 15:05

tandem Supermama
murron to właśnie jest chyba najmniej przyjemny przypadek, gdy ktoś tak woła na psa tak samo jak ma na imię nasze dziecko... ale nic na to nie poradzimy, można jedynie podsłuchiwać jak sąsiedzi wołają na swoich pupili :)

jeszcze dwie godzinki w pracy i 5 45 do wizyty :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #56873 7 kwietnia 2016, 15:28

staraczka33 Supermama

tandem napisał(a)

20:45
(oby nie później!)

murron niby tak, ale w otoczeniu sporo takich maluchów już jest i mam dylemat. na szczęście nie muszę go teraz roztrząsać. za to gusia musi! :D

Oj pozno ta wizyta :-(

Zgłoś nadużycie #56874 7 kwietnia 2016, 15:29

staraczka33 Supermama

kamila19880 napisał(a)

No cóż trzeba zakupić nowe maszynki ;)

A kiedy masz tą histeroskopie?

Zgłoś nadużycie #56875 7 kwietnia 2016, 15:38

Maaagda Supermama
Motylku super , że Filipek grzeczny, jak się czujesz w roli matki? :D jak Twój mąż sobie radzi przy Małym?

Zgłoś nadużycie #56876 7 kwietnia 2016, 15:45

Paola_33 Supermama
Tandem, życzę, żebyś nie zasnęła w poczekalni. Ola, boga, jak późno ta wizyta !! 😲

Gusia, dla mnie wciąż naj imiona Leo, Leonard i Oliwer. 😊
Jeszcze raz gratuluję płci. Mąż pewnie dumny 😊 I słusznie. W okienku implantacyjnym o chłopca trudniej.. Zazdroszczę w moim babińcu !!!!

Trzymam kciuki za wszystkie liczne wizyty

I uciekam po Idę do przedszkola 😁
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #56877 7 kwietnia 2016, 15:47

marluna Gotowa na wszystko
Dziewczyny przepraszam ze sie wcinam, szczerze nie ogarniam od wcziraj wieczora forum, nie chce nikogo urazic swoja natarczywoscia, jednak znowvpitrzebuje waszych rad.
Bylam w klinice, i to byla bardzo krotka wizyta, szybciutkie usg, uslyszalam ze z dziecmi wszystko ok, po czym pan profesor ginekolog wykonal telefon na endokrynolgie wewnetrzna, z rozkazem ze mam sie tam zaraz zglosic i juz mial mnie z glowy, nie dal mi czasu by zapytac o pare innych spraw.(wczoraj moj lekarz ogolny wyslal mu w faxem wyniki odnisnie stwierdzonej nadczynnosci.)
Na endokrynologii jako szczegolny przypadek musze przyznac przyjeli mnie szybko, zbadali recznie szyje przeprowadzili wywiad i zaczely sie rozwazania czy to wszystko nie czasem od ciazy blizniaczej.Poniewaz mam orzyslieszony oddech zdecydowali sie na pobranie krwii, wynik byl szybko, potwiedzila sie wysoka nadczynnosc, przepisali recepte na Propicyl i odeslali do domu, ustalajac mi wizyte na za tydzien.
Niby wszystko gra i buczy ake oo glebszy przeanalizowaniu sytacji, poczytaniu o tej naddczynnosci czesto jest opisywane ze taka nadczynnosc przedewszystkim nieleczona ale zarowno i leczona jest przyczyna wewnatrzmacucznej smierci plodu.
Oczywiscie nikt mi nic nie wyjasnil jak sie to ma do dalszego rozwoju ciazym jak wysokie jest ryzyko poronienia, tylko recepta i do domciu.Traz nachodza mnie watoliwosci czy aby tydzien czasu do nastepnej wizyty to nie za dlugo bez zadnych kontroli?Czy nie cusnac jezzcze ginekologa zeby sie wypowiedzial co do zagrozenia dla plodow, czy za bardzo panikuje?
Z gory wielkie dzieki za kazda pidpowiedz.

Zgłoś nadużycie #56878 7 kwietnia 2016, 17:05

kamila19880 Fajna mama

staraczka33 napisał(a)

A kiedy masz tą histeroskopie?

W środę ;/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #56879 7 kwietnia 2016, 17:07

izabela23 Supermama
Marluna nie sądzę abys była przewrazliwiona. Szczerze mowie nie wiem co ci doradzić. Teraz musisz poczekac chyba na dzialanie lekow

Zgłoś nadużycie #56880 7 kwietnia 2016, 17:07

staraczka33 Supermama

kamila19880 napisał(a)

W środę ;/

Bedzie dobrze :-)

Zgłoś nadużycie #56881 7 kwietnia 2016, 17:08

staraczka33 Supermama

kamila19880 napisał(a)

W środę ;/

Ja mialam nadzieje ze po wycieciu plipa z macicy szybko uda mi sie zajsc w ciaze no ale póki co ciąży na horyzoncie nie widac :-(

Zgłoś nadużycie #56882 7 kwietnia 2016, 17:31

kamila19880 Fajna mama
Szczerze liczę ze znajda cos i wytną przynajmniej bym miala pewność ze przez to ciąże sie nie utrzymały s tak jak nic nie bedzie krew tez bedzie ok to dupa... Bede w punkcie wyjścia
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #56883 7 kwietnia 2016, 17:35

gusia85 Gotowa na wszystko

marluna napisał(a)

Dziewczyny przepraszam ze sie wcinam, szczerze nie ogarniam od wcziraj wieczora forum, nie chce nikogo urazic swoja natarczywoscia, jednak znowvpitrzebuje waszych rad.
Bylam w klinice, i to byla bardzo krotka wizyta, szybciutkie usg, uslyszalam ze z dziecmi wszystko ok, po czym pan profesor ginekolog wykonal telefon na endokrynolgie wewnetrzna, z rozkazem ze mam sie tam zaraz zglosic i juz mial mnie z glowy, nie dal mi czasu by zapytac o pare innych spraw.(wczoraj moj lekarz ogolny wyslal mu w faxem wyniki odnisnie stwierdzonej nadczynnosci.)
Na endokrynologii jako szczegolny przypadek musze przyznac przyjeli mnie szybko, zbadali recznie szyje przeprowadzili wywiad i zaczely sie rozwazania czy to wszystko nie czasem od ciazy blizniaczej.Poniewaz mam orzyslieszony oddech zdecydowali sie na pobranie krwii, wynik byl szybko, potwiedzila sie wysoka nadczynnosc, przepisali recepte na Propicyl i odeslali do domu, ustalajac mi wizyte na za tydzien.
Niby wszystko gra i buczy ake oo glebszy przeanalizowaniu sytacji, poczytaniu o tej naddczynnosci czesto jest opisywane ze taka nadczynnosc przedewszystkim nieleczona ale zarowno i leczona jest przyczyna wewnatrzmacucznej smierci plodu.
Oczywiscie nikt mi nic nie wyjasnil jak sie to ma do dalszego rozwoju ciazym jak wysokie jest ryzyko poronienia, tylko recepta i do domciu.Traz nachodza mnie watoliwosci czy aby tydzien czasu do nastepnej wizyty to nie za dlugo bez zadnych kontroli?Czy nie cusnac jezzcze ginekologa zeby sie wypowiedzial co do zagrozenia dla plodow, czy za bardzo panikuje?
Z gory wielkie dzieki za kazda pidpowiedz.

Marluna, ciezko cokolwiek poradzic. Jedyne co w miare rozsadne to kontakt z innym endokrynologiem. Tylko bierz leki, w necie nie szperaj. Tydzien czasu jest dlatego zeby zobaczyc czy leki dzialaja, bo tarczyca jest raczej dlugoterminowa w dzialaniu. Musisz troszke pobrac zeby zobaczyc zmiany. A tydzien to i tak szybko. Dla wlasnego spokoju idz prosze do drugiego endo dla wlasnej spokojnosci... ja mam niedoczynnosc tsh na poczatku 2,66 pozniej 3,5 a teraz po 6ciutygododniach brania lekow spadlo do 1,5

Zgłoś nadużycie #56884 7 kwietnia 2016, 17:40

staraczka33 Supermama

kamila19880 napisał(a)

Szczerze liczę ze znajda cos i wytną przynajmniej bym miala pewność ze przez to ciąże sie nie utrzymały s tak jak nic nie bedzie krew tez bedzie ok to dupa... Bede w punkcie wyjścia

No wlasnie przez histeroskopie dokladnie sprawdza wnetrze macicy bo usg nie zawsze wszystko znajdzie u mnie na usg bylo widac maly polipek a po histeroskopii okazalo sie ze bylo tego wiecej jakies malutkie

Zgłoś nadużycie #56885 7 kwietnia 2016, 17:46

kamila19880 Fajna mama

staraczka33 napisał(a)

No wlasnie przez histeroskopie dokladnie sprawdza wnetrze macicy bo usg nie zawsze wszystko znajdzie u mnie na usg bylo widac maly polipek a po histeroskopii okazalo sie ze bylo tego wiecej jakies malutkie

No zobaczymy, co to wyjdzie. A dawno ty mialas?

Zgłoś nadużycie #56886 7 kwietnia 2016, 17:54

jadzia Fajna mama
Dziewczyny u mnie jedno jajeczko 19 mm w prawym jajniku i 19 mm w drugim jajniku. Takze wesolo. Jutro zastrzyk owitrelle i od soboty jak to doktorek stwierdzil szalenstwo..!!! Moj G boi zaby ze blizniaki beda. Ja w sumie w szoku jestem bo liczylam na owulacje no ale nie z dwoch jajnikow. I nawet dzis zartowalam ze oba mnie kluja. A kolezanka mowi ze moze z dwoch owu sie szyluje i tak jest! Rany dziewczyny podjarana jestem jak szczerbaty na suchary. Nie wiem co myslec!!!

Zgłoś nadużycie #56887 7 kwietnia 2016, 17:56

murron Supermama
Marluna też nie wiem co Ci radzić ja też bym chyba sugerowala kontakt z jakims innymi specjalistą.
A mi coś jakoś niedobrze, wczoraj bolała głowa ale skurczy brak.

Zgłoś nadużycie #56888 7 kwietnia 2016, 17:58

staraczka33 Supermama

kamila19880 napisał(a)

No zobaczymy, co to wyjdzie. A dawno ty mialas?

W listopadzie

Zgłoś nadużycie #56889 7 kwietnia 2016, 17:59

staraczka33 Supermama

jadzia napisał(a)

Dziewczyny u mnie jedno jajeczko 19 mm w prawym jajniku i 19 mm w drugim jajniku. Takze wesolo. Jutro zastrzyk owitrelle i od soboty jak to doktorek stwierdzil szalenstwo..!!! Moj G boi zaby ze blizniaki beda. Ja w sumie w szoku jestem bo liczylam na owulacje no ale nie z dwoch jajnikow. I nawet dzis zartowalam ze oba mnie kluja. A kolezanka mowi ze moze z dwoch owu sie szyluje i tak jest! Rany dziewczyny podjarana jestem jak szczerbaty na suchary. Nie wiem co myslec!!!

Super wiadomosc :-) ostatnio bliźniaki na topie wiec czemu nie podwójne szczescie to teraz tylko duuuuuuzo serduszek :-)

Zgłoś nadużycie #56890 7 kwietnia 2016, 18:01

staraczka33 Supermama

jadzia napisał(a)

Jacie i obydwa jajeczka takie same rozmiary maja :-) no nie dziwie sie ze sie podjaralas